De Boer krijgt na twee matchen al zware kritiek in Nederland

door
De Boer krijgt na twee matchen al zware kritiek in Nederland

Na het vertrek van Ronald Koeman naar FC Barcelona, haalde de Nederlandse voetbalbond enkele weken geleden Frank de Boer binnen als nieuwe bondscoach. Maar de ex-trainer van onder meer Ajax en Inter heeft niet bepaald een droomstart genomen. Hij debuteerde woensdag met een nederlaag in een oefeninterland tegen Mexico en zondag raakte Oranje niet verder dan een 0-0 in Bosnië.


Er kwam na de match dan ook al heel wat kritiek op de keuzes van de kersverse bondscoach. Vooral de beslissing van De Boer om Steven Berghuis - momenteel topschutter in de Eredivisie - op de bank te laten beginnen, stootte op onbegrip. "Het was zó slecht. Van Quincy Promes hebben we eigenlijk helemaal niets goeds gezien. Die had je in de rust al kunnen wisselen. Donyell Malen ging na de rust naar de linkerflank en had enkele goede acties waarin hij buitenom ging. Je had gewoon met Berghuis kunnen beginnen", was analist Pierre van Hooijdonk scherp bij NOS.

Achteraf gaf De Boer aan dat hij misschien inderdaad wel met Berghuis had moeten starten, maar dat hij een duidelijk plan had en dat diens plaats op de bank daarom wel te rechtvaardigen was. "Frank probeert natuurlijk ook zijn eigen opstelling goed te praten", zag Rafael van der Vaart. "Maar ik heb ook niet gezien dat ze goed begonnen, zoals hij aangaf. Ze zijn op één moment goed gaan spelen en dat was toen Berghuis erin kwam."

Denk je dat De Boer het niet lang zal uithouden?

Meest recent

Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

2
2
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

18
18
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

30
30
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

23
23
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

19
19
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

59
59
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

136
136
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

28
28
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

209
209
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

124
124
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

158
158
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

84
84
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

111
111
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

64
64
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

123
123
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

219
219
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

65
65
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

467
467
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

89
89
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

294
294
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

103
103
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

127
127
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

120
120

Meer sportnieuws