Engelsen geven wisselvallige Belgen pijnlijk lesje in efficiëntie

315
Engelsen geven wisselvallige Belgen pijnlijk lesje in efficiëntie

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft België een pijnlijke nederlaag geleden in Engeland. De Rode Duivels leken in het eerste halfuur op weg naar een gemakkelijke zege maar de wedstrijd kantelde na een domme strafschopfout van Meunier.

In de derde wedstrijd van de Nations League stonden de Rode Duivels voor hun eerste 'test'. De ploeg van Roberto Martinez nam het op tegen Engeland maar moest het wel doen zonder een zestal vaste waarden. In de achterhoede speelden het trio Boyata-Denayer-Alderweireld. Engeland van zijn kant moest het doen zonder topschutter Kane, voorin speelde Calvert-Lewin.
Belgen heer en meester tot domme strafschopfout Meunier
Beide ploegen begonnen afwachtend en met een laag tempo aan de wedstrijd. Bij de eerste echte mogelijkheid was het na tien minuten spelen wel raak: Carrasco kreeg centraal de bal van Meunier en schoot naast Pickford in doel. De lijnrechter gaf echter buitenspel aan, vermoedelijk van Castagne die in het gezichtsveld van de Engelse doelman liep. Zo bleef het voorlopig 0-0. Het was uitstel van executie voor de Engelsen want een paar minuten later haalde Dier de doorgebroken Lukaku onderuit. Strafschop voor de Belgen en de aanvalsleider van de Rode Duivels zette die ook zelf om: 0-1. De bezoekers waren heer en meester op Wembley en een paar minuten later redde Pickford op een nieuwe poging van De Bruyne. Ook Meunier zag een halve volley nipt naast de kooi van de Engelse doelman verdwijnen. De thuisploeg stelde daar weinig tot niets tegenover en liep meermaals achter een ongrijpbare bal. Op slag van rust kwamen de Engelsen wel verrassend op gelijke hoogte: Meunier hing aan Henderson en vanaf elf meter maakte Rashford de 1-1. Carrasco kreeg nog een dot van een kans op de 1-2 maar oog in oog met Pickford schoof hij de bal meters naast. Zo stond het halfweg 1-1.

De Belgen komen verdiend op voorsprong maar Engeland maakt nog voor de pauze gelijk.
Mignolet moet geen bal pakken maar wordt wel een tweede keer geklopt
Engeland stak na de rust een eerste keer de neus aan het venster met een schot van Calvert-Lewin dat enkele meters over de kooi van een werkloze Mignolet vloog. België kon na de pauze minder zijn wil opleggen aan de Engelsen en de wedstrijd was meer in evenwicht. Op het uur moest Mignolet dan toch eens een bal pakken, al was het maar een rollertje. Aan de overzijde waren er wel een paar knappe aanvallen van de Rode Duivels, het liep echter steevast verkeerd in de zone van de waarheid. De Belgische doelman moest geen bal pakken maar werd iets voorbij het uur wel een tweede keer geklopt, een schot van Mount verdween via het been van Alderweireld in doel: 2-1 voor de Three Lions. Tien minuten later kreeg Carrasco opnieuw een prima mogelijkheid op de gelijkmaker maar oog in oog met Pickford plaatste de speler van Atletico de bal opnieuw naast. De ploeg van Roberto Martinez maakte nadien amper een vuist en na een fraaie tegenaanval vergat Rashford om de wedstrijd op vijf minuten van het einde definitief te beslissen. Ook nadien creëerden de bezoekers niets meer en zo pak Engeland de leiding in groep 2 van de Nations League.
Scoreverloop:
0-1 (16') Lukaku (p), 1-1 (39') Rashford (p), 2-1 (64') Mount

LEES OOK: Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Moeten we hier zwaar aan tillen?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

113
113
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

63
63
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

121
121
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

288
288
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

632
632
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

79
79
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

152
152
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

186
186
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

348
348
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

661
661
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

248
248
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

593
593
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws