Engelsen geven wisselvallige Belgen pijnlijk lesje in efficiëntie

315
Engelsen geven wisselvallige Belgen pijnlijk lesje in efficiëntie

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft België een pijnlijke nederlaag geleden in Engeland. De Rode Duivels leken in het eerste halfuur op weg naar een gemakkelijke zege maar de wedstrijd kantelde na een domme strafschopfout van Meunier.

In de derde wedstrijd van de Nations League stonden de Rode Duivels voor hun eerste 'test'. De ploeg van Roberto Martinez nam het op tegen Engeland maar moest het wel doen zonder een zestal vaste waarden. In de achterhoede speelden het trio Boyata-Denayer-Alderweireld. Engeland van zijn kant moest het doen zonder topschutter Kane, voorin speelde Calvert-Lewin.
Belgen heer en meester tot domme strafschopfout Meunier
Beide ploegen begonnen afwachtend en met een laag tempo aan de wedstrijd. Bij de eerste echte mogelijkheid was het na tien minuten spelen wel raak: Carrasco kreeg centraal de bal van Meunier en schoot naast Pickford in doel. De lijnrechter gaf echter buitenspel aan, vermoedelijk van Castagne die in het gezichtsveld van de Engelse doelman liep. Zo bleef het voorlopig 0-0. Het was uitstel van executie voor de Engelsen want een paar minuten later haalde Dier de doorgebroken Lukaku onderuit. Strafschop voor de Belgen en de aanvalsleider van de Rode Duivels zette die ook zelf om: 0-1. De bezoekers waren heer en meester op Wembley en een paar minuten later redde Pickford op een nieuwe poging van De Bruyne. Ook Meunier zag een halve volley nipt naast de kooi van de Engelse doelman verdwijnen. De thuisploeg stelde daar weinig tot niets tegenover en liep meermaals achter een ongrijpbare bal. Op slag van rust kwamen de Engelsen wel verrassend op gelijke hoogte: Meunier hing aan Henderson en vanaf elf meter maakte Rashford de 1-1. Carrasco kreeg nog een dot van een kans op de 1-2 maar oog in oog met Pickford schoof hij de bal meters naast. Zo stond het halfweg 1-1.

De Belgen komen verdiend op voorsprong maar Engeland maakt nog voor de pauze gelijk.
Mignolet moet geen bal pakken maar wordt wel een tweede keer geklopt
Engeland stak na de rust een eerste keer de neus aan het venster met een schot van Calvert-Lewin dat enkele meters over de kooi van een werkloze Mignolet vloog. België kon na de pauze minder zijn wil opleggen aan de Engelsen en de wedstrijd was meer in evenwicht. Op het uur moest Mignolet dan toch eens een bal pakken, al was het maar een rollertje. Aan de overzijde waren er wel een paar knappe aanvallen van de Rode Duivels, het liep echter steevast verkeerd in de zone van de waarheid. De Belgische doelman moest geen bal pakken maar werd iets voorbij het uur wel een tweede keer geklopt, een schot van Mount verdween via het been van Alderweireld in doel: 2-1 voor de Three Lions. Tien minuten later kreeg Carrasco opnieuw een prima mogelijkheid op de gelijkmaker maar oog in oog met Pickford plaatste de speler van Atletico de bal opnieuw naast. De ploeg van Roberto Martinez maakte nadien amper een vuist en na een fraaie tegenaanval vergat Rashford om de wedstrijd op vijf minuten van het einde definitief te beslissen. Ook nadien creëerden de bezoekers niets meer en zo pak Engeland de leiding in groep 2 van de Nations League.
Scoreverloop:
0-1 (16') Lukaku (p), 1-1 (39') Rashford (p), 2-1 (64') Mount

LEES OOK: Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Moeten we hier zwaar aan tillen?

Meest recent

Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

38
38
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

156
156
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

16
16
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

201
201
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

84
84
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

49
49
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

113
113
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

65
65
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

40
40
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

178
178
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

130
130
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

51
51
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

79
79
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

174
174
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

27
27
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

24
24
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

28
28
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

104
104
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

659
659
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

115
115
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

352
352
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

241
241
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

155
155
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

179
179
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

193
193

Meer sportnieuws