Engelsen geven wisselvallige Belgen pijnlijk lesje in efficiëntie

315 stemmen
Engelsen geven wisselvallige Belgen pijnlijk lesje in efficiëntie

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft België een pijnlijke nederlaag geleden in Engeland. De Rode Duivels leken in het eerste halfuur op weg naar een gemakkelijke zege maar de wedstrijd kantelde na een domme strafschopfout van Meunier.

In de derde wedstrijd van de Nations League stonden de Rode Duivels voor hun eerste 'test'. De ploeg van Roberto Martinez nam het op tegen Engeland maar moest het wel doen zonder een zestal vaste waarden. In de achterhoede speelden het trio Boyata-Denayer-Alderweireld. Engeland van zijn kant moest het doen zonder topschutter Kane, voorin speelde Calvert-Lewin.
Belgen heer en meester tot domme strafschopfout Meunier
Beide ploegen begonnen afwachtend en met een laag tempo aan de wedstrijd. Bij de eerste echte mogelijkheid was het na tien minuten spelen wel raak: Carrasco kreeg centraal de bal van Meunier en schoot naast Pickford in doel. De lijnrechter gaf echter buitenspel aan, vermoedelijk van Castagne die in het gezichtsveld van de Engelse doelman liep. Zo bleef het voorlopig 0-0. Het was uitstel van executie voor de Engelsen want een paar minuten later haalde Dier de doorgebroken Lukaku onderuit. Strafschop voor de Belgen en de aanvalsleider van de Rode Duivels zette die ook zelf om: 0-1. De bezoekers waren heer en meester op Wembley en een paar minuten later redde Pickford op een nieuwe poging van De Bruyne. Ook Meunier zag een halve volley nipt naast de kooi van de Engelse doelman verdwijnen. De thuisploeg stelde daar weinig tot niets tegenover en liep meermaals achter een ongrijpbare bal. Op slag van rust kwamen de Engelsen wel verrassend op gelijke hoogte: Meunier hing aan Henderson en vanaf elf meter maakte Rashford de 1-1. Carrasco kreeg nog een dot van een kans op de 1-2 maar oog in oog met Pickford schoof hij de bal meters naast. Zo stond het halfweg 1-1.

De Belgen komen verdiend op voorsprong maar Engeland maakt nog voor de pauze gelijk.
Mignolet moet geen bal pakken maar wordt wel een tweede keer geklopt
Engeland stak na de rust een eerste keer de neus aan het venster met een schot van Calvert-Lewin dat enkele meters over de kooi van een werkloze Mignolet vloog. België kon na de pauze minder zijn wil opleggen aan de Engelsen en de wedstrijd was meer in evenwicht. Op het uur moest Mignolet dan toch eens een bal pakken, al was het maar een rollertje. Aan de overzijde waren er wel een paar knappe aanvallen van de Rode Duivels, het liep echter steevast verkeerd in de zone van de waarheid. De Belgische doelman moest geen bal pakken maar werd iets voorbij het uur wel een tweede keer geklopt, een schot van Mount verdween via het been van Alderweireld in doel: 2-1 voor de Three Lions. Tien minuten later kreeg Carrasco opnieuw een prima mogelijkheid op de gelijkmaker maar oog in oog met Pickford plaatste de speler van Atletico de bal opnieuw naast. De ploeg van Roberto Martinez maakte nadien amper een vuist en na een fraaie tegenaanval vergat Rashford om de wedstrijd op vijf minuten van het einde definitief te beslissen. Ook nadien creëerden de bezoekers niets meer en zo pak Engeland de leiding in groep 2 van de Nations League.
Scoreverloop:
0-1 (16') Lukaku (p), 1-1 (39') Rashford (p), 2-1 (64') Mount

LEES OOK: Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Moeten we hier zwaar aan tillen?

Meest recent

Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

13
13
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

49
49
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

31
31
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

55
55
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

146
146
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

22
22
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

105
105
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

66
66
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

309
309
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

261
261
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

490
490
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

483
483
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

245
245
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

344
344
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

227
227
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

270
270
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

166
166
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

551
551
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

222
222
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

349
349
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

403
403
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

297
297
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

340
340
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

99
99
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

194
194

Meer sportnieuws