Engelsen geven wisselvallige Belgen pijnlijk lesje in efficiëntie

315 stemmen
Engelsen geven wisselvallige Belgen pijnlijk lesje in efficiëntie

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft België een pijnlijke nederlaag geleden in Engeland. De Rode Duivels leken in het eerste halfuur op weg naar een gemakkelijke zege maar de wedstrijd kantelde na een domme strafschopfout van Meunier.

In de derde wedstrijd van de Nations League stonden de Rode Duivels voor hun eerste 'test'. De ploeg van Roberto Martinez nam het op tegen Engeland maar moest het wel doen zonder een zestal vaste waarden. In de achterhoede speelden het trio Boyata-Denayer-Alderweireld. Engeland van zijn kant moest het doen zonder topschutter Kane, voorin speelde Calvert-Lewin.
Belgen heer en meester tot domme strafschopfout Meunier
Beide ploegen begonnen afwachtend en met een laag tempo aan de wedstrijd. Bij de eerste echte mogelijkheid was het na tien minuten spelen wel raak: Carrasco kreeg centraal de bal van Meunier en schoot naast Pickford in doel. De lijnrechter gaf echter buitenspel aan, vermoedelijk van Castagne die in het gezichtsveld van de Engelse doelman liep. Zo bleef het voorlopig 0-0. Het was uitstel van executie voor de Engelsen want een paar minuten later haalde Dier de doorgebroken Lukaku onderuit. Strafschop voor de Belgen en de aanvalsleider van de Rode Duivels zette die ook zelf om: 0-1. De bezoekers waren heer en meester op Wembley en een paar minuten later redde Pickford op een nieuwe poging van De Bruyne. Ook Meunier zag een halve volley nipt naast de kooi van de Engelse doelman verdwijnen. De thuisploeg stelde daar weinig tot niets tegenover en liep meermaals achter een ongrijpbare bal. Op slag van rust kwamen de Engelsen wel verrassend op gelijke hoogte: Meunier hing aan Henderson en vanaf elf meter maakte Rashford de 1-1. Carrasco kreeg nog een dot van een kans op de 1-2 maar oog in oog met Pickford schoof hij de bal meters naast. Zo stond het halfweg 1-1.

De Belgen komen verdiend op voorsprong maar Engeland maakt nog voor de pauze gelijk.
Mignolet moet geen bal pakken maar wordt wel een tweede keer geklopt
Engeland stak na de rust een eerste keer de neus aan het venster met een schot van Calvert-Lewin dat enkele meters over de kooi van een werkloze Mignolet vloog. België kon na de pauze minder zijn wil opleggen aan de Engelsen en de wedstrijd was meer in evenwicht. Op het uur moest Mignolet dan toch eens een bal pakken, al was het maar een rollertje. Aan de overzijde waren er wel een paar knappe aanvallen van de Rode Duivels, het liep echter steevast verkeerd in de zone van de waarheid. De Belgische doelman moest geen bal pakken maar werd iets voorbij het uur wel een tweede keer geklopt, een schot van Mount verdween via het been van Alderweireld in doel: 2-1 voor de Three Lions. Tien minuten later kreeg Carrasco opnieuw een prima mogelijkheid op de gelijkmaker maar oog in oog met Pickford plaatste de speler van Atletico de bal opnieuw naast. De ploeg van Roberto Martinez maakte nadien amper een vuist en na een fraaie tegenaanval vergat Rashford om de wedstrijd op vijf minuten van het einde definitief te beslissen. Ook nadien creëerden de bezoekers niets meer en zo pak Engeland de leiding in groep 2 van de Nations League.
Scoreverloop:
0-1 (16') Lukaku (p), 1-1 (39') Rashford (p), 2-1 (64') Mount

LEES OOK: Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Moeten we hier zwaar aan tillen?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

5
5
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

15
15
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

20
20
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

97
97
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

46
46
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

189
189
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

190
190
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

60
60
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

271
271
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

29
29
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

424
424
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

302
302
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

355
355
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

139
139
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

63
63
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

120
120
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

99
99
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

48
48
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

212
212
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

269
269
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

131
131
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

78
78
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

786
786
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

526
526
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

285
285

Meer sportnieuws