Engelsen geven wisselvallige Belgen pijnlijk lesje in efficiëntie

315
Engelsen geven wisselvallige Belgen pijnlijk lesje in efficiëntie

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft België een pijnlijke nederlaag geleden in Engeland. De Rode Duivels leken in het eerste halfuur op weg naar een gemakkelijke zege maar de wedstrijd kantelde na een domme strafschopfout van Meunier.

In de derde wedstrijd van de Nations League stonden de Rode Duivels voor hun eerste 'test'. De ploeg van Roberto Martinez nam het op tegen Engeland maar moest het wel doen zonder een zestal vaste waarden. In de achterhoede speelden het trio Boyata-Denayer-Alderweireld. Engeland van zijn kant moest het doen zonder topschutter Kane, voorin speelde Calvert-Lewin.
Belgen heer en meester tot domme strafschopfout Meunier
Beide ploegen begonnen afwachtend en met een laag tempo aan de wedstrijd. Bij de eerste echte mogelijkheid was het na tien minuten spelen wel raak: Carrasco kreeg centraal de bal van Meunier en schoot naast Pickford in doel. De lijnrechter gaf echter buitenspel aan, vermoedelijk van Castagne die in het gezichtsveld van de Engelse doelman liep. Zo bleef het voorlopig 0-0. Het was uitstel van executie voor de Engelsen want een paar minuten later haalde Dier de doorgebroken Lukaku onderuit. Strafschop voor de Belgen en de aanvalsleider van de Rode Duivels zette die ook zelf om: 0-1. De bezoekers waren heer en meester op Wembley en een paar minuten later redde Pickford op een nieuwe poging van De Bruyne. Ook Meunier zag een halve volley nipt naast de kooi van de Engelse doelman verdwijnen. De thuisploeg stelde daar weinig tot niets tegenover en liep meermaals achter een ongrijpbare bal. Op slag van rust kwamen de Engelsen wel verrassend op gelijke hoogte: Meunier hing aan Henderson en vanaf elf meter maakte Rashford de 1-1. Carrasco kreeg nog een dot van een kans op de 1-2 maar oog in oog met Pickford schoof hij de bal meters naast. Zo stond het halfweg 1-1.

De Belgen komen verdiend op voorsprong maar Engeland maakt nog voor de pauze gelijk.
Mignolet moet geen bal pakken maar wordt wel een tweede keer geklopt
Engeland stak na de rust een eerste keer de neus aan het venster met een schot van Calvert-Lewin dat enkele meters over de kooi van een werkloze Mignolet vloog. België kon na de pauze minder zijn wil opleggen aan de Engelsen en de wedstrijd was meer in evenwicht. Op het uur moest Mignolet dan toch eens een bal pakken, al was het maar een rollertje. Aan de overzijde waren er wel een paar knappe aanvallen van de Rode Duivels, het liep echter steevast verkeerd in de zone van de waarheid. De Belgische doelman moest geen bal pakken maar werd iets voorbij het uur wel een tweede keer geklopt, een schot van Mount verdween via het been van Alderweireld in doel: 2-1 voor de Three Lions. Tien minuten later kreeg Carrasco opnieuw een prima mogelijkheid op de gelijkmaker maar oog in oog met Pickford plaatste de speler van Atletico de bal opnieuw naast. De ploeg van Roberto Martinez maakte nadien amper een vuist en na een fraaie tegenaanval vergat Rashford om de wedstrijd op vijf minuten van het einde definitief te beslissen. Ook nadien creëerden de bezoekers niets meer en zo pak Engeland de leiding in groep 2 van de Nations League.
Scoreverloop:
0-1 (16') Lukaku (p), 1-1 (39') Rashford (p), 2-1 (64') Mount

LEES OOK: Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Moeten we hier zwaar aan tillen?

Meest recent

Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

6
6
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

23
23
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

48
48
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

25
25
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

31
31
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

38
38
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

151
151
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

135
135
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

111
111
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

14
14
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

4
4
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

150
150
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

64
64
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

60
60
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

23
23
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

279
279
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

111
111
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

58
58
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

85
85
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

75
75
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

180
180
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

50
50
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

61
61
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

953
953
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

191
191

Meer sportnieuws