TRANSFERUURTJE: 'Club mag doelman vergeten, Barça duwt miskoop naar exit'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club mag doelman vergeten, Barça duwt miskoop naar exit'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE 
Club Brugge werd al verschillende keren gelinkt aan de Nederlandse doelman Joël Drommel (FC Twente), maar die heeft geen zin in een transfer in januari zegt hij in gesprek met 1Twente Enschede. Hij wil het hele seizoen bij Twente blijven en zal mogelijk zijn contract verlengen bij de Nederlandse club.

Standard-goudhaantje Zinho Vanheusden mocht tegen Ivoorkust zijn debuut vieren als Rode Duivel en dat doet de interesse in de jonge verdediger alleen maar toenemen. Volgens La Gazzetta dello Sport volgde Internazionale de wedstrijd aandachtig. De Nerazzurri beschikken immers nog altijd over een optie om de 21-jarige verdediger voor 20 miljoen euro terug te kopen. In de zomer vonden er al gesprekken plaats, maar mogelijk gaan de twee clubs in de winter of na het seizoen opnieuw rond tafel zitten.

Joakim Maehle zag een lastminutetransfer naar Olympique Marseille nog afspringen en was heel telerugesteld. De Deen van KRC Genk zou zijn zinnen vervolgens gezet hebben op een verhuis in een van de eerstkomende mercato's, maar wellicht zal dat niet naar Marseille zijn. Volgens journalist Mounir Mougin zal l'OM zijn pijlen immers richten op Fabien Centonze (FC Metz) door middel van een jokertransfer. Dankzij deze regel kunnen Franse clubs nog één Franse speler aantrekken na de transferdeadline.

Cameron McGeehan is een van de smaakmakers bij KV Oostende en scoorde al twee keer. In de Yorkshire Post laat de Noord-Ier wel duidelijk verstaan dat hij in de toekomst absoluut wil terugkeren naar Engeland en voor een grote club wil spelen. Afwachten of een transfer in de komende transferperiodes erin zit voor de spits.

Jens Naessens
heeft na maanden zoeken een nieuwe club gevonden. De Belgische aanvaller trekt naar Foggia, een club uit de Serie C. Daarmee treedt hij in de voetsporen van voormalig Rode Duivel Luis Oliveira, die er ook speelde. Naessens was een vrije speler na zijn avontuur bij Roeselare. Voordien was hij aan de slag bij Westerlo, Zulte Waregem, Antwerp en KV Mechelen.

BUITENLAND

Chelsea neemt naar alle waarschijnlijkheid opnieuw afscheid van Victor Moses. In Rusland kunnen er nog transfers gedaan worden en daarvan zou Spartak Moskou gebruik willen maken om de Nigeriaan binnen te halen op huurbasis. Vorig seizoen werd Moses uitgeleend aan Internazionale. Volgens Goal.com staan enkel nog de medische testen de overgang in de weg.

Engelse clubs kunnen nog tot en met 16 oktober spelers uit eigen land halen. Volgens de Engelse pers wil Liverpool-coach Jurgen Klöpp die extra tijd aanwenden om Jack Butland aan zijn selectie toe te voegen. De 27-jarige doelman van Stoke City zou moeten depanneren tot de geblesseerde Alisson terug onder de lat staat. Stoke zou bereid zijn om Butland te laten gaan als er een aanvaardbare transfersom op tafel komt. 

FC Barcelona bevindt zich in een financieel moeilijke situatie, waardoor er enkele spelers zullen moeten verkocht worden. Ousmane Dembélé zal alvast mogen inrukken tijdens de aankomende winterstop. Het contract van de Franse international loopt tot medio 2022, maar het is weinig waarschijnlijk dat hij dat uitdoet. De Blaugrana hopen vooral op interesse uit de Premier League voor Dembélé, die volgens Sport niet in de bovenste schuif ligt bij Ronald Koeman.

Op de laatste dag van de transferperiode versierde Wesley Hoedt een terugkeer naar zijn ex-club Lazio. Hij gaat er aan de slag op huurbasis (met aankoopoptie). De deal werd al geofficialiseerd, maar er bleek er toch nog één obstakel te zijn. Hoedt moest namelijk nog zijn medische testen afleggen. Zaterdag streek de verdediger eindelijk neer in Rome om die proeven af te leggen. Tenzij daarbij problemen opgedoken zouden zijn, kan de Nederlander dus weer aan de bak bij zijn ex-club.

LEES OOK: ‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Zal Vanheusden in de winter vertrekken bij Standard?

Meest recent

KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

39
39
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

168
168
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

184
184
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

152
152
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

118
118
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

185
185
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

106
106
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

201
201
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

55
55
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

141
141
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

330
330
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

248
248
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

279
279
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

280
280
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

376
376
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

331
331
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

152
152
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

58
58
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

279
279
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

71
71
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

576
576
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

472
472
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

257
257
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

46
46
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1049
1049

Meer sportnieuws