TRANSFERUURTJE: 'Club mag doelman vergeten, Barça duwt miskoop naar exit'

245 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club mag doelman vergeten, Barça duwt miskoop naar exit'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE 
Club Brugge werd al verschillende keren gelinkt aan de Nederlandse doelman Joël Drommel (FC Twente), maar die heeft geen zin in een transfer in januari zegt hij in gesprek met 1Twente Enschede. Hij wil het hele seizoen bij Twente blijven en zal mogelijk zijn contract verlengen bij de Nederlandse club.

Standard-goudhaantje Zinho Vanheusden mocht tegen Ivoorkust zijn debuut vieren als Rode Duivel en dat doet de interesse in de jonge verdediger alleen maar toenemen. Volgens La Gazzetta dello Sport volgde Internazionale de wedstrijd aandachtig. De Nerazzurri beschikken immers nog altijd over een optie om de 21-jarige verdediger voor 20 miljoen euro terug te kopen. In de zomer vonden er al gesprekken plaats, maar mogelijk gaan de twee clubs in de winter of na het seizoen opnieuw rond tafel zitten.

Joakim Maehle zag een lastminutetransfer naar Olympique Marseille nog afspringen en was heel telerugesteld. De Deen van KRC Genk zou zijn zinnen vervolgens gezet hebben op een verhuis in een van de eerstkomende mercato's, maar wellicht zal dat niet naar Marseille zijn. Volgens journalist Mounir Mougin zal l'OM zijn pijlen immers richten op Fabien Centonze (FC Metz) door middel van een jokertransfer. Dankzij deze regel kunnen Franse clubs nog één Franse speler aantrekken na de transferdeadline.

Cameron McGeehan is een van de smaakmakers bij KV Oostende en scoorde al twee keer. In de Yorkshire Post laat de Noord-Ier wel duidelijk verstaan dat hij in de toekomst absoluut wil terugkeren naar Engeland en voor een grote club wil spelen. Afwachten of een transfer in de komende transferperiodes erin zit voor de spits.

Jens Naessens
heeft na maanden zoeken een nieuwe club gevonden. De Belgische aanvaller trekt naar Foggia, een club uit de Serie C. Daarmee treedt hij in de voetsporen van voormalig Rode Duivel Luis Oliveira, die er ook speelde. Naessens was een vrije speler na zijn avontuur bij Roeselare. Voordien was hij aan de slag bij Westerlo, Zulte Waregem, Antwerp en KV Mechelen.

BUITENLAND

Chelsea neemt naar alle waarschijnlijkheid opnieuw afscheid van Victor Moses. In Rusland kunnen er nog transfers gedaan worden en daarvan zou Spartak Moskou gebruik willen maken om de Nigeriaan binnen te halen op huurbasis. Vorig seizoen werd Moses uitgeleend aan Internazionale. Volgens Goal.com staan enkel nog de medische testen de overgang in de weg.

Engelse clubs kunnen nog tot en met 16 oktober spelers uit eigen land halen. Volgens de Engelse pers wil Liverpool-coach Jurgen Klöpp die extra tijd aanwenden om Jack Butland aan zijn selectie toe te voegen. De 27-jarige doelman van Stoke City zou moeten depanneren tot de geblesseerde Alisson terug onder de lat staat. Stoke zou bereid zijn om Butland te laten gaan als er een aanvaardbare transfersom op tafel komt. 

FC Barcelona bevindt zich in een financieel moeilijke situatie, waardoor er enkele spelers zullen moeten verkocht worden. Ousmane Dembélé zal alvast mogen inrukken tijdens de aankomende winterstop. Het contract van de Franse international loopt tot medio 2022, maar het is weinig waarschijnlijk dat hij dat uitdoet. De Blaugrana hopen vooral op interesse uit de Premier League voor Dembélé, die volgens Sport niet in de bovenste schuif ligt bij Ronald Koeman.

Op de laatste dag van de transferperiode versierde Wesley Hoedt een terugkeer naar zijn ex-club Lazio. Hij gaat er aan de slag op huurbasis (met aankoopoptie). De deal werd al geofficialiseerd, maar er bleek er toch nog één obstakel te zijn. Hoedt moest namelijk nog zijn medische testen afleggen. Zaterdag streek de verdediger eindelijk neer in Rome om die proeven af te leggen. Tenzij daarbij problemen opgedoken zouden zijn, kan de Nederlander dus weer aan de bak bij zijn ex-club.

LEES OOK: Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Zal Vanheusden in de winter vertrekken bij Standard?

Meest recent

Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

2
2
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

10
10
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

51
51
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

46
46
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

740
740
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

135
135
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

316
316
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

245
245
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

245
245
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

318
318
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

89
89
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

84
84
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

587
587
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

342
342
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

153
153
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

150
150
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

137
137
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

116
116
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

321
321
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

138
138
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

464
464
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

113
113
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

44
44
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

154
154

Meer sportnieuws