TRANSFERUURTJE: 'Club mag doelman vergeten, Barça duwt miskoop naar exit'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club mag doelman vergeten, Barça duwt miskoop naar exit'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE 
Club Brugge werd al verschillende keren gelinkt aan de Nederlandse doelman Joël Drommel (FC Twente), maar die heeft geen zin in een transfer in januari zegt hij in gesprek met 1Twente Enschede. Hij wil het hele seizoen bij Twente blijven en zal mogelijk zijn contract verlengen bij de Nederlandse club.

Standard-goudhaantje Zinho Vanheusden mocht tegen Ivoorkust zijn debuut vieren als Rode Duivel en dat doet de interesse in de jonge verdediger alleen maar toenemen. Volgens La Gazzetta dello Sport volgde Internazionale de wedstrijd aandachtig. De Nerazzurri beschikken immers nog altijd over een optie om de 21-jarige verdediger voor 20 miljoen euro terug te kopen. In de zomer vonden er al gesprekken plaats, maar mogelijk gaan de twee clubs in de winter of na het seizoen opnieuw rond tafel zitten.

Joakim Maehle zag een lastminutetransfer naar Olympique Marseille nog afspringen en was heel telerugesteld. De Deen van KRC Genk zou zijn zinnen vervolgens gezet hebben op een verhuis in een van de eerstkomende mercato's, maar wellicht zal dat niet naar Marseille zijn. Volgens journalist Mounir Mougin zal l'OM zijn pijlen immers richten op Fabien Centonze (FC Metz) door middel van een jokertransfer. Dankzij deze regel kunnen Franse clubs nog één Franse speler aantrekken na de transferdeadline.

Cameron McGeehan is een van de smaakmakers bij KV Oostende en scoorde al twee keer. In de Yorkshire Post laat de Noord-Ier wel duidelijk verstaan dat hij in de toekomst absoluut wil terugkeren naar Engeland en voor een grote club wil spelen. Afwachten of een transfer in de komende transferperiodes erin zit voor de spits.

Jens Naessens
heeft na maanden zoeken een nieuwe club gevonden. De Belgische aanvaller trekt naar Foggia, een club uit de Serie C. Daarmee treedt hij in de voetsporen van voormalig Rode Duivel Luis Oliveira, die er ook speelde. Naessens was een vrije speler na zijn avontuur bij Roeselare. Voordien was hij aan de slag bij Westerlo, Zulte Waregem, Antwerp en KV Mechelen.

BUITENLAND

Chelsea neemt naar alle waarschijnlijkheid opnieuw afscheid van Victor Moses. In Rusland kunnen er nog transfers gedaan worden en daarvan zou Spartak Moskou gebruik willen maken om de Nigeriaan binnen te halen op huurbasis. Vorig seizoen werd Moses uitgeleend aan Internazionale. Volgens Goal.com staan enkel nog de medische testen de overgang in de weg.

Engelse clubs kunnen nog tot en met 16 oktober spelers uit eigen land halen. Volgens de Engelse pers wil Liverpool-coach Jurgen Klöpp die extra tijd aanwenden om Jack Butland aan zijn selectie toe te voegen. De 27-jarige doelman van Stoke City zou moeten depanneren tot de geblesseerde Alisson terug onder de lat staat. Stoke zou bereid zijn om Butland te laten gaan als er een aanvaardbare transfersom op tafel komt. 

FC Barcelona bevindt zich in een financieel moeilijke situatie, waardoor er enkele spelers zullen moeten verkocht worden. Ousmane Dembélé zal alvast mogen inrukken tijdens de aankomende winterstop. Het contract van de Franse international loopt tot medio 2022, maar het is weinig waarschijnlijk dat hij dat uitdoet. De Blaugrana hopen vooral op interesse uit de Premier League voor Dembélé, die volgens Sport niet in de bovenste schuif ligt bij Ronald Koeman.

Op de laatste dag van de transferperiode versierde Wesley Hoedt een terugkeer naar zijn ex-club Lazio. Hij gaat er aan de slag op huurbasis (met aankoopoptie). De deal werd al geofficialiseerd, maar er bleek er toch nog één obstakel te zijn. Hoedt moest namelijk nog zijn medische testen afleggen. Zaterdag streek de verdediger eindelijk neer in Rome om die proeven af te leggen. Tenzij daarbij problemen opgedoken zouden zijn, kan de Nederlander dus weer aan de bak bij zijn ex-club.

LEES OOK: ‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

Zal Vanheusden in de winter vertrekken bij Standard?

Meest recent

Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

2
2
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

52
52
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

89
89
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

243
243
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

151
151
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

234
234
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

272
272
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

495
495
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

47
47
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

80
80
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

311
311
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

62
62
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

199
199
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

302
302
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

254
254
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

611
611
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

366
366
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

168
168
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

195
195
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

225
225
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

436
436
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

459
459
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

188
188
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

202
202
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

581
581

Meer sportnieuws