TRANSFERUURTJE: 'Club mag doelman vergeten, Barça duwt miskoop naar exit'

245 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club mag doelman vergeten, Barça duwt miskoop naar exit'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE 
Club Brugge werd al verschillende keren gelinkt aan de Nederlandse doelman Joël Drommel (FC Twente), maar die heeft geen zin in een transfer in januari zegt hij in gesprek met 1Twente Enschede. Hij wil het hele seizoen bij Twente blijven en zal mogelijk zijn contract verlengen bij de Nederlandse club.

Standard-goudhaantje Zinho Vanheusden mocht tegen Ivoorkust zijn debuut vieren als Rode Duivel en dat doet de interesse in de jonge verdediger alleen maar toenemen. Volgens La Gazzetta dello Sport volgde Internazionale de wedstrijd aandachtig. De Nerazzurri beschikken immers nog altijd over een optie om de 21-jarige verdediger voor 20 miljoen euro terug te kopen. In de zomer vonden er al gesprekken plaats, maar mogelijk gaan de twee clubs in de winter of na het seizoen opnieuw rond tafel zitten.

Joakim Maehle zag een lastminutetransfer naar Olympique Marseille nog afspringen en was heel telerugesteld. De Deen van KRC Genk zou zijn zinnen vervolgens gezet hebben op een verhuis in een van de eerstkomende mercato's, maar wellicht zal dat niet naar Marseille zijn. Volgens journalist Mounir Mougin zal l'OM zijn pijlen immers richten op Fabien Centonze (FC Metz) door middel van een jokertransfer. Dankzij deze regel kunnen Franse clubs nog één Franse speler aantrekken na de transferdeadline.

Cameron McGeehan is een van de smaakmakers bij KV Oostende en scoorde al twee keer. In de Yorkshire Post laat de Noord-Ier wel duidelijk verstaan dat hij in de toekomst absoluut wil terugkeren naar Engeland en voor een grote club wil spelen. Afwachten of een transfer in de komende transferperiodes erin zit voor de spits.

Jens Naessens
heeft na maanden zoeken een nieuwe club gevonden. De Belgische aanvaller trekt naar Foggia, een club uit de Serie C. Daarmee treedt hij in de voetsporen van voormalig Rode Duivel Luis Oliveira, die er ook speelde. Naessens was een vrije speler na zijn avontuur bij Roeselare. Voordien was hij aan de slag bij Westerlo, Zulte Waregem, Antwerp en KV Mechelen.

BUITENLAND

Chelsea neemt naar alle waarschijnlijkheid opnieuw afscheid van Victor Moses. In Rusland kunnen er nog transfers gedaan worden en daarvan zou Spartak Moskou gebruik willen maken om de Nigeriaan binnen te halen op huurbasis. Vorig seizoen werd Moses uitgeleend aan Internazionale. Volgens Goal.com staan enkel nog de medische testen de overgang in de weg.

Engelse clubs kunnen nog tot en met 16 oktober spelers uit eigen land halen. Volgens de Engelse pers wil Liverpool-coach Jurgen Klöpp die extra tijd aanwenden om Jack Butland aan zijn selectie toe te voegen. De 27-jarige doelman van Stoke City zou moeten depanneren tot de geblesseerde Alisson terug onder de lat staat. Stoke zou bereid zijn om Butland te laten gaan als er een aanvaardbare transfersom op tafel komt. 

FC Barcelona bevindt zich in een financieel moeilijke situatie, waardoor er enkele spelers zullen moeten verkocht worden. Ousmane Dembélé zal alvast mogen inrukken tijdens de aankomende winterstop. Het contract van de Franse international loopt tot medio 2022, maar het is weinig waarschijnlijk dat hij dat uitdoet. De Blaugrana hopen vooral op interesse uit de Premier League voor Dembélé, die volgens Sport niet in de bovenste schuif ligt bij Ronald Koeman.

Op de laatste dag van de transferperiode versierde Wesley Hoedt een terugkeer naar zijn ex-club Lazio. Hij gaat er aan de slag op huurbasis (met aankoopoptie). De deal werd al geofficialiseerd, maar er bleek er toch nog één obstakel te zijn. Hoedt moest namelijk nog zijn medische testen afleggen. Zaterdag streek de verdediger eindelijk neer in Rome om die proeven af te leggen. Tenzij daarbij problemen opgedoken zouden zijn, kan de Nederlander dus weer aan de bak bij zijn ex-club.

LEES OOK: Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Zal Vanheusden in de winter vertrekken bij Standard?

Meest recent

Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

6
6
Duivels likken wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

64
64
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

167
167
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

255
255
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

296
296
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

263
263
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

227
227
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

838
838
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

369
369
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

250
250
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

427
427
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

146
146
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

268
268
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

299
299
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

519
519
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

87
87
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

110
110
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

325
325
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

267
267
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

183
183
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

1108
1108
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

70
70
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

379
379
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

311
311
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

165
165

Meer sportnieuws