Club vermijdt drama: 'Hopeloos uit vorm'

door
Club vermijdt drama: 'Hopeloos uit vorm'

Hij vroeg er lange tijd naar, maar desondanks werd Philippe Clement niet op z'n wenken bediend. Tot aan de volgende mercato in januari zal Club Brugge het namelijk moeten stellen zonder nieuwe targetspits. Christian Benteke leek lange tijd op weg naar Jan Breydel, maar bij Club Brugge zijn ze achteraf misschien wel opgelucht dat deze deal niet doorging.


NUMMER NEGEN

Of Philippe Clement tevreden is met amper één nieuwe aanwinst bij Club Brugge, dat zal alleen hij weten. Waar de Brugse coach zich ongetwijfeld wél zal aan verheugen, dat is het feit dat élke sterkhouder aan boord bleef op Jan Breydel. Het zorgt ervoor dat Clement gericht kan verder bouwen op de gelegde fundamenten van tijdens het voorbije kampioenenjaar. Toch zal het bij Clement misschien steken dat die langverwachte targetman er niet meer is gekomen.



Michael Krmencik blijft vooralsnog een groot mysterie die tegen Waasland-Beveren en Zulte Waregem eindelijk blijk gaf van zijn grote klasse, maar nadien miste hij enkele onbegrijpelijke kansen in de stadsderby tegen Cercle Brugge. Youssouph Badji moet de komende jaren de onbetwiste aanvalsleider worden bij Club Brugge, maar op achttienjarige leeftijd is hij nog te jong en onervaren om alleen de Brugse aanval de te dragen, zijn grote intrinsieke klasse ten spijt. Daarnaast is Siebe Schrijvers onzichtbaar en werd David Okereke reeds omgeschoold tot flankaanvaller.

ZORGWEKKENDE VORM

Christian Benteke werd de voorbije weken en maanden gepolst als potentiële centrumaanvaller bij Club Brugge maar de Luikenaar verkoos echter om actief te blijven in de Premier League bij Crystal Palace. Al is actief wel een groot woord te noemen met amper twee behaalde selecties op vier competitiewedstrijden in de huidige jaargang en slechts één enkele invalbeurt van acht minuten. Hoewel het allerminst een zekerheid is, lijkt het niet halen van Benteke uiteindelijk misschien toch wel een meevaller te zijn voor Blauw-Zwart.



Ten eerste zou Club Brugge om en bij acht miljoen euro moeten betalen voor de 37-voudige Rode Duivel, een hoog bedrag dat Blauw-Zwart weliswaar kan betalen maar dat zou geen verstandige beslissing zijn gezien de bedenkelijke vorm van Benteke in de voorbije seizoenen. Zo scoorde hij in de voorbije drie seizoenen amper zes doelpunten. En dat in 71 competitiewedstrijden. Nochtans waagde Benteke meer dan genoeg zijn kans richting het doel, maar liet de afwerking meermaals te wensen over.

SPORTIEF EN FINANCIEEL RISICO 

Vorig seizoen had Benteke bij Crystal Palace bijvoorbeeld 20 pogingen nodig om één doelpunt te scoren en in de jaargangen daarvoor was dat respectievelijk 21 kansen en 18 kansen. En dat zijn niet meteen topstatistieken te noemen. In het huidige seizoen in de Jupiler Pro League heeft Michael Krmencik bijvoorbeeld genoeg aan zes kansen om tot een doelpunt te komen, terwijl dat gemiddelde van Youssouph Badji in diezelfde grootorde ligt. Uiteraard zit er een groot verschil tussen de Belgische en de Engelse competitie maar het blijft een feit dat Benteke reeds drie jaar hopeloos uit vorm is. 



Bovendien wordt de sympathieke en bescheiden targetman in december 30 jaar waardoor de kansen op een meerwaardecreatie van Club Brugge steeds meer onwaarschijnlijker werd. Want naast het eventuele kostenplaatje van acht miljoen euro moet daarbij natuurlijk ook nog zijn zware salarislast bijgerekend worden. En dan wordt het al snel duidelijk dat Club Brugge misschien wel een groot sportief en financieel risico bespaard werd gebleven.  

LEES OOK: 'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Moest Club Brugge hem halen?

Meest recent

‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

19
19
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

33
33
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

50
50
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

51
51
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

215
215
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

53
53
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

427
427
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

518
518
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

94
94
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

351
351
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

254
254
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

552
552
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

423
423
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

88
88
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

835
835
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

441
441
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

226
226
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

272
272
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

803
803
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1086
1086
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

343
343
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

128
128
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

332
332
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

347
347
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

686
686

Meer sportnieuws