Club vermijdt drama: 'Hopeloos uit vorm'

door
Club vermijdt drama: 'Hopeloos uit vorm'

Hij vroeg er lange tijd naar, maar desondanks werd Philippe Clement niet op z'n wenken bediend. Tot aan de volgende mercato in januari zal Club Brugge het namelijk moeten stellen zonder nieuwe targetspits. Christian Benteke leek lange tijd op weg naar Jan Breydel, maar bij Club Brugge zijn ze achteraf misschien wel opgelucht dat deze deal niet doorging.


NUMMER NEGEN

Of Philippe Clement tevreden is met amper één nieuwe aanwinst bij Club Brugge, dat zal alleen hij weten. Waar de Brugse coach zich ongetwijfeld wél zal aan verheugen, dat is het feit dat élke sterkhouder aan boord bleef op Jan Breydel. Het zorgt ervoor dat Clement gericht kan verder bouwen op de gelegde fundamenten van tijdens het voorbije kampioenenjaar. Toch zal het bij Clement misschien steken dat die langverwachte targetman er niet meer is gekomen.



Michael Krmencik blijft vooralsnog een groot mysterie die tegen Waasland-Beveren en Zulte Waregem eindelijk blijk gaf van zijn grote klasse, maar nadien miste hij enkele onbegrijpelijke kansen in de stadsderby tegen Cercle Brugge. Youssouph Badji moet de komende jaren de onbetwiste aanvalsleider worden bij Club Brugge, maar op achttienjarige leeftijd is hij nog te jong en onervaren om alleen de Brugse aanval de te dragen, zijn grote intrinsieke klasse ten spijt. Daarnaast is Siebe Schrijvers onzichtbaar en werd David Okereke reeds omgeschoold tot flankaanvaller.

ZORGWEKKENDE VORM

Christian Benteke werd de voorbije weken en maanden gepolst als potentiële centrumaanvaller bij Club Brugge maar de Luikenaar verkoos echter om actief te blijven in de Premier League bij Crystal Palace. Al is actief wel een groot woord te noemen met amper twee behaalde selecties op vier competitiewedstrijden in de huidige jaargang en slechts één enkele invalbeurt van acht minuten. Hoewel het allerminst een zekerheid is, lijkt het niet halen van Benteke uiteindelijk misschien toch wel een meevaller te zijn voor Blauw-Zwart.



Ten eerste zou Club Brugge om en bij acht miljoen euro moeten betalen voor de 37-voudige Rode Duivel, een hoog bedrag dat Blauw-Zwart weliswaar kan betalen maar dat zou geen verstandige beslissing zijn gezien de bedenkelijke vorm van Benteke in de voorbije seizoenen. Zo scoorde hij in de voorbije drie seizoenen amper zes doelpunten. En dat in 71 competitiewedstrijden. Nochtans waagde Benteke meer dan genoeg zijn kans richting het doel, maar liet de afwerking meermaals te wensen over.

SPORTIEF EN FINANCIEEL RISICO 

Vorig seizoen had Benteke bij Crystal Palace bijvoorbeeld 20 pogingen nodig om één doelpunt te scoren en in de jaargangen daarvoor was dat respectievelijk 21 kansen en 18 kansen. En dat zijn niet meteen topstatistieken te noemen. In het huidige seizoen in de Jupiler Pro League heeft Michael Krmencik bijvoorbeeld genoeg aan zes kansen om tot een doelpunt te komen, terwijl dat gemiddelde van Youssouph Badji in diezelfde grootorde ligt. Uiteraard zit er een groot verschil tussen de Belgische en de Engelse competitie maar het blijft een feit dat Benteke reeds drie jaar hopeloos uit vorm is. 



Bovendien wordt de sympathieke en bescheiden targetman in december 30 jaar waardoor de kansen op een meerwaardecreatie van Club Brugge steeds meer onwaarschijnlijker werd. Want naast het eventuele kostenplaatje van acht miljoen euro moet daarbij natuurlijk ook nog zijn zware salarislast bijgerekend worden. En dan wordt het al snel duidelijk dat Club Brugge misschien wel een groot sportief en financieel risico bespaard werd gebleven.  

LEES OOK: UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Moest Club Brugge hem halen?

Meest recent

'Plotse wending: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

27
27
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

165
165
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

117
117
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

77
77
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

386
386
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

275
275
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

219
219
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

137
137
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

233
233
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

392
392
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

57
57
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

122
122
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

56
56
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

244
244
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

187
187
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

62
62
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

64
64
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

94
94
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

194
194
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

139
139
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

120
120
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

410
410
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

107
107
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

828
828

Meer sportnieuws