Club vermijdt drama: 'Hopeloos uit vorm'

3607 stemmen
Club vermijdt drama: 'Hopeloos uit vorm'

Hij vroeg er lange tijd naar, maar desondanks werd Philippe Clement niet op z'n wenken bediend. Tot aan de volgende mercato in januari zal Club Brugge het namelijk moeten stellen zonder nieuwe targetspits. Christian Benteke leek lange tijd op weg naar Jan Breydel, maar bij Club Brugge zijn ze achteraf misschien wel opgelucht dat deze deal niet doorging.


NUMMER NEGEN

Of Philippe Clement tevreden is met amper één nieuwe aanwinst bij Club Brugge, dat zal alleen hij weten. Waar de Brugse coach zich ongetwijfeld wél zal aan verheugen, dat is het feit dat élke sterkhouder aan boord bleef op Jan Breydel. Het zorgt ervoor dat Clement gericht kan verder bouwen op de gelegde fundamenten van tijdens het voorbije kampioenenjaar. Toch zal het bij Clement misschien steken dat die langverwachte targetman er niet meer is gekomen.



Michael Krmencik blijft vooralsnog een groot mysterie die tegen Waasland-Beveren en Zulte Waregem eindelijk blijk gaf van zijn grote klasse, maar nadien miste hij enkele onbegrijpelijke kansen in de stadsderby tegen Cercle Brugge. Youssouph Badji moet de komende jaren de onbetwiste aanvalsleider worden bij Club Brugge, maar op achttienjarige leeftijd is hij nog te jong en onervaren om alleen de Brugse aanval de te dragen, zijn grote intrinsieke klasse ten spijt. Daarnaast is Siebe Schrijvers onzichtbaar en werd David Okereke reeds omgeschoold tot flankaanvaller.

ZORGWEKKENDE VORM

Christian Benteke werd de voorbije weken en maanden gepolst als potentiële centrumaanvaller bij Club Brugge maar de Luikenaar verkoos echter om actief te blijven in de Premier League bij Crystal Palace. Al is actief wel een groot woord te noemen met amper twee behaalde selecties op vier competitiewedstrijden in de huidige jaargang en slechts één enkele invalbeurt van acht minuten. Hoewel het allerminst een zekerheid is, lijkt het niet halen van Benteke uiteindelijk misschien toch wel een meevaller te zijn voor Blauw-Zwart.



Ten eerste zou Club Brugge om en bij acht miljoen euro moeten betalen voor de 37-voudige Rode Duivel, een hoog bedrag dat Blauw-Zwart weliswaar kan betalen maar dat zou geen verstandige beslissing zijn gezien de bedenkelijke vorm van Benteke in de voorbije seizoenen. Zo scoorde hij in de voorbije drie seizoenen amper zes doelpunten. En dat in 71 competitiewedstrijden. Nochtans waagde Benteke meer dan genoeg zijn kans richting het doel, maar liet de afwerking meermaals te wensen over.

SPORTIEF EN FINANCIEEL RISICO 

Vorig seizoen had Benteke bij Crystal Palace bijvoorbeeld 20 pogingen nodig om één doelpunt te scoren en in de jaargangen daarvoor was dat respectievelijk 21 kansen en 18 kansen. En dat zijn niet meteen topstatistieken te noemen. In het huidige seizoen in de Jupiler Pro League heeft Michael Krmencik bijvoorbeeld genoeg aan zes kansen om tot een doelpunt te komen, terwijl dat gemiddelde van Youssouph Badji in diezelfde grootorde ligt. Uiteraard zit er een groot verschil tussen de Belgische en de Engelse competitie maar het blijft een feit dat Benteke reeds drie jaar hopeloos uit vorm is. 



Bovendien wordt de sympathieke en bescheiden targetman in december 30 jaar waardoor de kansen op een meerwaardecreatie van Club Brugge steeds meer onwaarschijnlijker werd. Want naast het eventuele kostenplaatje van acht miljoen euro moet daarbij natuurlijk ook nog zijn zware salarislast bijgerekend worden. En dan wordt het al snel duidelijk dat Club Brugge misschien wel een groot sportief en financieel risico bespaard werd gebleven.  

LEES OOK: 'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Moest Club Brugge hem halen?

Meest recent

'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

49
49
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

20
20
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

197
197
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

48
48
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

72
72
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

58
58
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

45
45
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

181
181
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

71
71
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

56
56
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

161
161
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

149
149
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

35
35
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

57
57
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

64
64
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

366
366
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

187
187
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

56
56
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

257
257
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

163
163
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

154
154
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

98
98
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

461
461
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

356
356

Meer sportnieuws