Club vermijdt drama: 'Hopeloos uit vorm'

3607
Club vermijdt drama: 'Hopeloos uit vorm'

Hij vroeg er lange tijd naar, maar desondanks werd Philippe Clement niet op z'n wenken bediend. Tot aan de volgende mercato in januari zal Club Brugge het namelijk moeten stellen zonder nieuwe targetspits. Christian Benteke leek lange tijd op weg naar Jan Breydel, maar bij Club Brugge zijn ze achteraf misschien wel opgelucht dat deze deal niet doorging.


NUMMER NEGEN

Of Philippe Clement tevreden is met amper één nieuwe aanwinst bij Club Brugge, dat zal alleen hij weten. Waar de Brugse coach zich ongetwijfeld wél zal aan verheugen, dat is het feit dat élke sterkhouder aan boord bleef op Jan Breydel. Het zorgt ervoor dat Clement gericht kan verder bouwen op de gelegde fundamenten van tijdens het voorbije kampioenenjaar. Toch zal het bij Clement misschien steken dat die langverwachte targetman er niet meer is gekomen.



Michael Krmencik blijft vooralsnog een groot mysterie die tegen Waasland-Beveren en Zulte Waregem eindelijk blijk gaf van zijn grote klasse, maar nadien miste hij enkele onbegrijpelijke kansen in de stadsderby tegen Cercle Brugge. Youssouph Badji moet de komende jaren de onbetwiste aanvalsleider worden bij Club Brugge, maar op achttienjarige leeftijd is hij nog te jong en onervaren om alleen de Brugse aanval de te dragen, zijn grote intrinsieke klasse ten spijt. Daarnaast is Siebe Schrijvers onzichtbaar en werd David Okereke reeds omgeschoold tot flankaanvaller.

ZORGWEKKENDE VORM

Christian Benteke werd de voorbije weken en maanden gepolst als potentiële centrumaanvaller bij Club Brugge maar de Luikenaar verkoos echter om actief te blijven in de Premier League bij Crystal Palace. Al is actief wel een groot woord te noemen met amper twee behaalde selecties op vier competitiewedstrijden in de huidige jaargang en slechts één enkele invalbeurt van acht minuten. Hoewel het allerminst een zekerheid is, lijkt het niet halen van Benteke uiteindelijk misschien toch wel een meevaller te zijn voor Blauw-Zwart.



Ten eerste zou Club Brugge om en bij acht miljoen euro moeten betalen voor de 37-voudige Rode Duivel, een hoog bedrag dat Blauw-Zwart weliswaar kan betalen maar dat zou geen verstandige beslissing zijn gezien de bedenkelijke vorm van Benteke in de voorbije seizoenen. Zo scoorde hij in de voorbije drie seizoenen amper zes doelpunten. En dat in 71 competitiewedstrijden. Nochtans waagde Benteke meer dan genoeg zijn kans richting het doel, maar liet de afwerking meermaals te wensen over.

SPORTIEF EN FINANCIEEL RISICO 

Vorig seizoen had Benteke bij Crystal Palace bijvoorbeeld 20 pogingen nodig om één doelpunt te scoren en in de jaargangen daarvoor was dat respectievelijk 21 kansen en 18 kansen. En dat zijn niet meteen topstatistieken te noemen. In het huidige seizoen in de Jupiler Pro League heeft Michael Krmencik bijvoorbeeld genoeg aan zes kansen om tot een doelpunt te komen, terwijl dat gemiddelde van Youssouph Badji in diezelfde grootorde ligt. Uiteraard zit er een groot verschil tussen de Belgische en de Engelse competitie maar het blijft een feit dat Benteke reeds drie jaar hopeloos uit vorm is. 



Bovendien wordt de sympathieke en bescheiden targetman in december 30 jaar waardoor de kansen op een meerwaardecreatie van Club Brugge steeds meer onwaarschijnlijker werd. Want naast het eventuele kostenplaatje van acht miljoen euro moet daarbij natuurlijk ook nog zijn zware salarislast bijgerekend worden. En dan wordt het al snel duidelijk dat Club Brugge misschien wel een groot sportief en financieel risico bespaard werd gebleven.  

LEES OOK: 'Vieze details rond transfersoap Fofana lekken uit'

Moest Club Brugge hem halen?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

20
20
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

70
70
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

341
341
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

30
30
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

114
114
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

482
482
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

89
89
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

431
431
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

323
323
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

696
696
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

362
362
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

727
727
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

848
848
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

173
173
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

71
71
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

396
396
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

185
185
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

454
454
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

786
786
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

210
210
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

89
89
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

548
548
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

594
594
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws