Club vermijdt drama: 'Hopeloos uit vorm'

3607 stemmen
Club vermijdt drama: 'Hopeloos uit vorm'

Hij vroeg er lange tijd naar, maar desondanks werd Philippe Clement niet op z'n wenken bediend. Tot aan de volgende mercato in januari zal Club Brugge het namelijk moeten stellen zonder nieuwe targetspits. Christian Benteke leek lange tijd op weg naar Jan Breydel, maar bij Club Brugge zijn ze achteraf misschien wel opgelucht dat deze deal niet doorging.


NUMMER NEGEN

Of Philippe Clement tevreden is met amper één nieuwe aanwinst bij Club Brugge, dat zal alleen hij weten. Waar de Brugse coach zich ongetwijfeld wél zal aan verheugen, dat is het feit dat élke sterkhouder aan boord bleef op Jan Breydel. Het zorgt ervoor dat Clement gericht kan verder bouwen op de gelegde fundamenten van tijdens het voorbije kampioenenjaar. Toch zal het bij Clement misschien steken dat die langverwachte targetman er niet meer is gekomen.



Michael Krmencik blijft vooralsnog een groot mysterie die tegen Waasland-Beveren en Zulte Waregem eindelijk blijk gaf van zijn grote klasse, maar nadien miste hij enkele onbegrijpelijke kansen in de stadsderby tegen Cercle Brugge. Youssouph Badji moet de komende jaren de onbetwiste aanvalsleider worden bij Club Brugge, maar op achttienjarige leeftijd is hij nog te jong en onervaren om alleen de Brugse aanval de te dragen, zijn grote intrinsieke klasse ten spijt. Daarnaast is Siebe Schrijvers onzichtbaar en werd David Okereke reeds omgeschoold tot flankaanvaller.

ZORGWEKKENDE VORM

Christian Benteke werd de voorbije weken en maanden gepolst als potentiële centrumaanvaller bij Club Brugge maar de Luikenaar verkoos echter om actief te blijven in de Premier League bij Crystal Palace. Al is actief wel een groot woord te noemen met amper twee behaalde selecties op vier competitiewedstrijden in de huidige jaargang en slechts één enkele invalbeurt van acht minuten. Hoewel het allerminst een zekerheid is, lijkt het niet halen van Benteke uiteindelijk misschien toch wel een meevaller te zijn voor Blauw-Zwart.



Ten eerste zou Club Brugge om en bij acht miljoen euro moeten betalen voor de 37-voudige Rode Duivel, een hoog bedrag dat Blauw-Zwart weliswaar kan betalen maar dat zou geen verstandige beslissing zijn gezien de bedenkelijke vorm van Benteke in de voorbije seizoenen. Zo scoorde hij in de voorbije drie seizoenen amper zes doelpunten. En dat in 71 competitiewedstrijden. Nochtans waagde Benteke meer dan genoeg zijn kans richting het doel, maar liet de afwerking meermaals te wensen over.

SPORTIEF EN FINANCIEEL RISICO 

Vorig seizoen had Benteke bij Crystal Palace bijvoorbeeld 20 pogingen nodig om één doelpunt te scoren en in de jaargangen daarvoor was dat respectievelijk 21 kansen en 18 kansen. En dat zijn niet meteen topstatistieken te noemen. In het huidige seizoen in de Jupiler Pro League heeft Michael Krmencik bijvoorbeeld genoeg aan zes kansen om tot een doelpunt te komen, terwijl dat gemiddelde van Youssouph Badji in diezelfde grootorde ligt. Uiteraard zit er een groot verschil tussen de Belgische en de Engelse competitie maar het blijft een feit dat Benteke reeds drie jaar hopeloos uit vorm is. 



Bovendien wordt de sympathieke en bescheiden targetman in december 30 jaar waardoor de kansen op een meerwaardecreatie van Club Brugge steeds meer onwaarschijnlijker werd. Want naast het eventuele kostenplaatje van acht miljoen euro moet daarbij natuurlijk ook nog zijn zware salarislast bijgerekend worden. En dan wordt het al snel duidelijk dat Club Brugge misschien wel een groot sportief en financieel risico bespaard werd gebleven.  

LEES OOK: 'Theate ziet knaltransfer dichterbij komen'

Moest Club Brugge hem halen?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

137
137
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

87
87
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

32
32
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

407
407
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

507
507
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

333
333
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

310
310
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

171
171
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

634
634
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

558
558
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

741
741
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

478
478
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

101
101
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

214
214
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

72
72
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

85
85
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

476
476
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

219
219
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

357
357
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

226
226
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

80
80
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

371
371
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

458
458
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

42
42

Meer sportnieuws