Beloften van België tonen zich: type-Vertonghen maakt indruk

door
Beloften van België tonen zich: type-Vertonghen maakt indruk

De beloften zijn zeer goed bezig. Tegen Wales werd makkelijk met 5-0 gewonnen. Enkele spelers maakten indruk.


Loïs Openda scoorde weer en doet het zeer goed. Hij is herboren na zijn vertrek bij Club Brugge. Sambi Lokonga bevestigde met twee goals dat hij heel veel kwaliteiten heeft. Daarnaast maakte ook Ahmed Touba de nodige indruk. Tegen Wales werden er zelfs twee strafschopfouten op hem gemaakt. "Ahmed Touba bracht zijn goeie wedstrijdritme van in de Nederlandse competitie mee", zei een tevreden Jacky Mathijssen aan Sporza.

De linksvoetige verdediger haalt een hoger niveau als linker centrale verdediger en op die positie heeft hij duidelijk meer toekomst. Vorig jaar deed hij het daar al goed bij Beroe in Bulgarije. RKC Waalwijk haalde hem weg bij Club Brugge en daar zien ze wel wat van een jonge Jan Vertonghen in hem. Uiteraard gaat het over het type voetballer en niet over het al dan niet potentieel van de speler. Het zou niet handig zijn om Touba al meteen met de druk op te zadelen dat hij Vertonghen 2.0 is. Daarvoor is het nog véél te vroeg. Linkspoot, stevig, maar zeker niet traag. Een speler die de komende maanden nog de nodige stappen gaat zetten en Roberto Martinez zal ongetwijfeld zijn evolutie in de gaten houden.

Het blijft vreemd dat er geen Belgische club hapte: linksvoetig, jong, Belgisch en nog veel progressiemarge. Voorlopig komt Touba niet in aanmerking voor de eerste ploeg van België, maar aangezien er amper linksvoetige verdedigers beschikbaar zijn – enkel daarom werd Elias Cobbaut opgeroepen – is het interessant om zijn ontwikkeling de komende jaren van nabij te volgen. Net zoals Hannes Delcroix -die vorig jaar zeer veel stappen voorwaarts zette bij RKC - en Arthur Theate.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Maakt Touba een verrassende ontwikkeling door?

Meest recent

Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

3
3
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

6
6
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

21
21
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

21
21
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

161
161
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

33
33
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

42
42
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

38
38
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

158
158
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

230
230
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

176
176
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

172
172
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

65
65
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

147
147
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

273
273
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

267
267
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

114
114
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

330
330
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

141
141
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

204
204
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

493
493
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

441
441
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

502
502
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

105
105

Meer sportnieuws