Beloften van België tonen zich: type-Vertonghen maakt indruk

door
Beloften van België tonen zich: type-Vertonghen maakt indruk

De beloften zijn zeer goed bezig. Tegen Wales werd makkelijk met 5-0 gewonnen. Enkele spelers maakten indruk.


Loïs Openda scoorde weer en doet het zeer goed. Hij is herboren na zijn vertrek bij Club Brugge. Sambi Lokonga bevestigde met twee goals dat hij heel veel kwaliteiten heeft. Daarnaast maakte ook Ahmed Touba de nodige indruk. Tegen Wales werden er zelfs twee strafschopfouten op hem gemaakt. "Ahmed Touba bracht zijn goeie wedstrijdritme van in de Nederlandse competitie mee", zei een tevreden Jacky Mathijssen aan Sporza.

De linksvoetige verdediger haalt een hoger niveau als linker centrale verdediger en op die positie heeft hij duidelijk meer toekomst. Vorig jaar deed hij het daar al goed bij Beroe in Bulgarije. RKC Waalwijk haalde hem weg bij Club Brugge en daar zien ze wel wat van een jonge Jan Vertonghen in hem. Uiteraard gaat het over het type voetballer en niet over het al dan niet potentieel van de speler. Het zou niet handig zijn om Touba al meteen met de druk op te zadelen dat hij Vertonghen 2.0 is. Daarvoor is het nog véél te vroeg. Linkspoot, stevig, maar zeker niet traag. Een speler die de komende maanden nog de nodige stappen gaat zetten en Roberto Martinez zal ongetwijfeld zijn evolutie in de gaten houden.

Het blijft vreemd dat er geen Belgische club hapte: linksvoetig, jong, Belgisch en nog veel progressiemarge. Voorlopig komt Touba niet in aanmerking voor de eerste ploeg van België, maar aangezien er amper linksvoetige verdedigers beschikbaar zijn – enkel daarom werd Elias Cobbaut opgeroepen – is het interessant om zijn ontwikkeling de komende jaren van nabij te volgen. Net zoals Hannes Delcroix -die vorig jaar zeer veel stappen voorwaarts zette bij RKC - en Arthur Theate.

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Maakt Touba een verrassende ontwikkeling door?

Meest recent

Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

9
9
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

77
77
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

86
86
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

106
106
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

360
360
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

277
277
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

425
425
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

404
404
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

526
526
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

126
126
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

480
480
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1030
1030
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

709
709
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

228
228
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

429
429
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

297
297
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

581
581
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

935
935
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

324
324
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

810
810
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

643
643
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

347
347
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

38
38
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

97
97
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

449
449

Meer sportnieuws