Beloften van België tonen zich: type-Vertonghen maakt indruk

door
Beloften van België tonen zich: type-Vertonghen maakt indruk

De beloften zijn zeer goed bezig. Tegen Wales werd makkelijk met 5-0 gewonnen. Enkele spelers maakten indruk.


Loïs Openda scoorde weer en doet het zeer goed. Hij is herboren na zijn vertrek bij Club Brugge. Sambi Lokonga bevestigde met twee goals dat hij heel veel kwaliteiten heeft. Daarnaast maakte ook Ahmed Touba de nodige indruk. Tegen Wales werden er zelfs twee strafschopfouten op hem gemaakt. "Ahmed Touba bracht zijn goeie wedstrijdritme van in de Nederlandse competitie mee", zei een tevreden Jacky Mathijssen aan Sporza.

De linksvoetige verdediger haalt een hoger niveau als linker centrale verdediger en op die positie heeft hij duidelijk meer toekomst. Vorig jaar deed hij het daar al goed bij Beroe in Bulgarije. RKC Waalwijk haalde hem weg bij Club Brugge en daar zien ze wel wat van een jonge Jan Vertonghen in hem. Uiteraard gaat het over het type voetballer en niet over het al dan niet potentieel van de speler. Het zou niet handig zijn om Touba al meteen met de druk op te zadelen dat hij Vertonghen 2.0 is. Daarvoor is het nog véél te vroeg. Linkspoot, stevig, maar zeker niet traag. Een speler die de komende maanden nog de nodige stappen gaat zetten en Roberto Martinez zal ongetwijfeld zijn evolutie in de gaten houden.

Het blijft vreemd dat er geen Belgische club hapte: linksvoetig, jong, Belgisch en nog veel progressiemarge. Voorlopig komt Touba niet in aanmerking voor de eerste ploeg van België, maar aangezien er amper linksvoetige verdedigers beschikbaar zijn – enkel daarom werd Elias Cobbaut opgeroepen – is het interessant om zijn ontwikkeling de komende jaren van nabij te volgen. Net zoals Hannes Delcroix -die vorig jaar zeer veel stappen voorwaarts zette bij RKC - en Arthur Theate.

LEES OOK: Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Maakt Touba een verrassende ontwikkeling door?

Meest recent

"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

4
4
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

21
21
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

40
40
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

25
25
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

119
119
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

61
61
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

538
538
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

66
66
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

354
354
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

135
135
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

196
196
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

225
225
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

314
314
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

187
187
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

171
171
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

418
418
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

319
319
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

93
93
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

171
171
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

340
340
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

308
308
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

272
272
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

54
54
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

215
215
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

464
464

Meer sportnieuws