De superdeal van Antwerp: 'Betere Lukaku anno 2020'

door
De superdeal van Antwerp: 'Betere Lukaku anno 2020'

Als een duiveltje uit een doosje. Royal Antwerp FC verraste vriend en vijand door de transfer aan te kondigen van Jordan Lukaku, die de voorbije vier jaar meedraaide in de Italiaanse Serie A. In die lange periode evolueerde de jongste Lukaku als voetballer: hij werd er completer, intelligenter maar ook gewoon beter.


ONVERWACHT VERTREK BIJ LAZIO 

Na eerst twee uitstekende en daarna evenveel mindere seizoenen bij SS Lazio is Jordan Lukaku terug beland op de Belgische voetbalbodem. Bij Antwerp FC wil de jongste Lukaku na veel blessureleed tijdens de voorbije jaren zijn carrière opnieuw op de rails zetten. Door een aanslepend knieprobleem moest de 26-jarige in Italië een pak wedstrijden aan zich laten voorbijgaan, waardoor hij uiteindelijk in januari overigens ook een transfer naar Newcastle United miste. Bijgevolg drong een onvermijdelijke chirurgische ingreep zich op. Daarna revalideerde Lukaku vol motivatie bij de vermaarde fysiotherapeut Lieven Maesschalck in … Antwerpen.

Neemt The Great Old dan geen te groot risico door de blessuregevoelige Lukaku te huren, met tevens een bedongen aankoopoptie die naar verluidt drie miljoen euro zou bedragen? Volgens Lieven Maesschalck is stelt er zich op fysiek vlak allerminst een probleem bij Lukaku, ondanks het feit dat de linkspoot sinds januari 2019 nooit meer dan 45 speelminuten afwerkte. Maar vergis u niet: Antwerp informeerde zich wel degelijk naar de actuele fysieke toestand van Lukaku maar gezien de hoogdringendheid van de transfer werd de gebruikelijke procedure niet volledig doorlopen.



Toch hoeft men zich op de Bosuil niet te veel zorgen te maken. Move to Cure, de praktijk van Lieven Maesschalck, ligt namelijk op amper 20 minuutjes rijden, en ook vanuit Rome klinken er positieve signalen over de huidige paraatheid van Lukaku. In de voorbije weken maakte de snelle flankspeler terug alle trainingen mee op Formello, én haalde hij daarbij naar verluidt ook een hoog niveau. Een vertrek op de transferdeadline was dan ook onverwacht, maar aanvoerder en concurrent Senad Lulic bleek sneller dan verwacht wedstrijdfit en bovendien dokten de Romeinen ondertussen ook nog 10 miljoen euro voor Mohamed Fares, wat het voor Lukaku érg moeilijk zou maken om aan voldoende speelgelegenheid te raken in het huidige seizoen. 

TRANSFER MET ANDERLECHT-TINTJE

Door die felle concurrentie van Lulic en Fares liet Lazio bijgevolg de deur op een kiertje voor een potentieel vertrek van Jordan Lukaku. De huurtransfer met optie tot aankoop naar Antwerp FC werd afgerond maandag, op de allerlaatste dag van de transfermercato, maar pas zondagochtend – de laatste dag voor de transferdeadline – lag de naam van Lukaku nog mar voor het eerst op tafel bij The Great Old. En dat hadden beide partijen namelijk te danken aan Peter Smeets, die bekend werd als begeleider van enkele supertalenten bij RSC Anderlecht zoals Romelu Lukaku, Youri Tielemans en Leander Dendoncker. 



Na zeven dienstjaren op Neerpede werd Smeets vervolgens spelersmakelaar bij Let's Play, een bureau dat topspelers begeleidt én dat hij zelf oprichtte samen met Wouter Vandenhaute en Bob Claes. Smeets heeft vandaag enkele grote kanjers in zijn portefeuille steken zoals Tielmans, maar ook Youssouph Badji en Benito Raman bijvoorbeeld. En ondanks het feit dat de jongste Lukaku vertegenwoordigd wordt door het Amerikaanse Roc Nation vroeg hij toch aan Smeets om hem te begeleiden bij zijn nieuwe Antwerpse carrièremove. Smeets gooide vervolgens op zondag 4 oktober een eerste lijntje uit naar Sven Jaecques, general manager van Antwerp FC. Eén dag later was de deal uiteindelijk beklonken.

DRIBBELEN ZOALS DOKU 

Door Jordan Lukaku binnen te halen zorgde Antwerp FC ongetwijfeld voor de opmerkelijkste transfer van de voorbije Belgische transfermercato, alhoewel verschillende voetbalanalisten alvast een bepaalde vorm van behoudendheid inbouwen. Patrick Goots kijkt er bijvoorbeeld naar uit om Lukaku aan het werk te zien, al benadrukte hij in Gazet van Antwerpen dat The Great Old nu ook niet meteen grote broer Romelu heeft binnengehaald. Goots haalt daarnaast ook aan dat Jordan Lukaku buiten een goede periode bij KV Oostende ook nog niet te veel op zijn palmares heeft staan. 

Toch bewees Lukaku al meermaals dat hij het hoge niveau in de Serie A wel degelijk aankan, en dan hebben we het niet over zijn eerste twee seizoenen in het Stadio Olimpico. Na de corona-break in het voorbije seizoen werd Lukaku namelijk elf van de resterende twaalf competitiewedstrijden ingezet door coach Simone Inzaghi, en dat in een véél hoger aangeschreven competitie dan de Jupiler Pro League. Daarin liet de linkerflank telkens een goede indruk na, waar hij zich in zijn sas voelde in het 3-5-2-systeem van coach Inzaghi. 



Op zijn veeleisende positie, met daarbij het evenwicht bewaren tussen verdediging en aanval, bleek Lukaku erg efficiënt te zijn in vergelijking met de andere positionele collega's uit het Calcio. Op het offensieve vlak waren er bijvoorbeeld amper drie spelers efficiënter dan Lukaku, en op het defensief gebied eindigde hij als zevende in die rangschikking. Ontgoochelen deed Lukaku dus allerminst vorig seizoen bij Lazio. 

We geven ook nog mee dat hij een hoge dribbel-accuraatheid haalde van namelijk 62,5% waarmee hij als derde eindigde onder zijn positionele collega's in de Serie A. Jérémy Doku haalde dit seizoen in de Jupiler Pro League bijvoorbeeld een dribbel-gemiddelde van 59,3%. Lukaku mocht zich dus één van de betere linkerflankspelers noemen in Italië, en da's zeker een knappe verdienste met al die grote aanwezige kwaliteit zoals Robin Gosens (Atalanta), Jakub Jankto (Sampdoria), Ashley Young (Internazionale) of Cristiano Biraghi (Fiorentina).

GEWOON BETER 

Het is vandaag dan ook not done om de Jordan Lukaku anno 2020 te vergelijken met de youngster die bij RSC Anderlecht en KV Oostende voor het eerst in zijn carrière naam maakte. De linkspoot beschikt evenwel nog steeds over zijn bovenmatige snelheid en meer dan gemiddelde technische capaciteiten. Daarnaast werd Lukaku trouwens sluwer en positioneel sterker in het tactische en veeleisende Calcio. Le nouveau Jordan Lukaku est arrivé.



Het huidige 3-5-2-systeem van Ivan Leko zal Lukaku als linker middenvelder ongetwijfeld als gegoten liggen, zeker gezien Lazio in diezelfde formatie optrad maar daarnaast liggen er nog meerdere opties open voor de veelzijdige flankenflitser. Hij kan namelijk ook uit de voeten als linkse pion in een driemansverdediging, centrale verdediger of zelfs nummer zes. Uiteraard heeft Lukaku meer ervaring en voeling met een flankpositie maar door zijn evolutie in de Serie A werd Lukaku intelligenter, sterker én gewoon ook beter. En dat geeft coach Ivan Leko uiteraard veel mogelijkheden. 

LEES OOK: Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Wordt de transfer van Lukaku een schot in de roos?

Meest recent

'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

0
0
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

5
5
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

12
12
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

86
86
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

174
174
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

60
60
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

102
102
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

53
53
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

175
175
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

189
189
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

126
126
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

181
181
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

202
202
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

264
264
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

123
123
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

111
111
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

68
68
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

352
352
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

248
248
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

299
299
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

455
455
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

171
171
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

373
373
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1534
1534

Meer sportnieuws