Vandenbempt vreest voor 'verloren generatie' bij Rode Duivels

770
Vandenbempt vreest voor 'verloren generatie' bij Rode Duivels

Een experimenteel elftal leek lange tijd op weg naar de zege tegen Ivoorkust, tot een domme penaltyfout van Sebastiaan Bornauw in het slot daar anders over besliste. Hoewel de 'nieuwe lichting' van Rode Duivels daarvoor niet teleurstelde, was het verschil in niveau met de Gouden Generatie echter eerder al duidelijk.


Nochtans maakten debutanten Zinho Vanheusden en Alexis Saelemaekers geen onaardige indruk, al wisselden ze wel net iets te veel goede met mindere momenten af. Bornauw had dan dus weer boter op het hoofd bij de late gelijkmaker, terwijl Joris Kayembe weinig tijd kreeg om links op de flank zijn stempel te drukken. Hendrik Van Crombrugge maakte het lijstje aan spelers die hun internationale vuurdoop beleefden compleet. Vanheusden, Saelemaekers en Bornauw zijn nog prille twintigers, maar Kayembe (26) en Van Crombrugge (27) staan wel al iets verder in hun carrière.

Net zoals het Club Brugge-duo Hans Vanaken (28) en Brandon Mechele (27) trouwens. Vermits zich nu alweer enkele jonge talenten aandienen om de wat oudere toppers op te volgen, vrees Peter Vandenbempt dan ook dat zij een beetje tot een 'verloren generatie' behoren. "Er zijn nu al een stuk of 47 Rode Duivels de revue gepasseerd, waarvan er een heel deel een stuk in de 20 zijn. Zij zijn misschien een soort "overgeslagen generatie" omdat er jonger aankomt, een Raskin centraal op het middenveld, bijvoorbeeld", luidt immers de analyse van de populaire commentator in Sporza.

LEES OOK: Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Wie van dit trio zal volgens u in zijn carrière het meeste caps verzamelen?

Meest recent

Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

44
44
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

66
66
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

63
63
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

33
33
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

130
130
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

106
106
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

146
146
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

79
79
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

87
87
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

187
187
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

118
118
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

225
225
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

286
286
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

89
89
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

443
443
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

540
540
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

208
208
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

135
135
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

141
141
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

211
211
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

202
202
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1786
1786

Meer sportnieuws