Vandenbempt vreest voor 'verloren generatie' bij Rode Duivels

door
Vandenbempt vreest voor 'verloren generatie' bij Rode Duivels

Een experimenteel elftal leek lange tijd op weg naar de zege tegen Ivoorkust, tot een domme penaltyfout van Sebastiaan Bornauw in het slot daar anders over besliste. Hoewel de 'nieuwe lichting' van Rode Duivels daarvoor niet teleurstelde, was het verschil in niveau met de Gouden Generatie echter eerder al duidelijk.


Nochtans maakten debutanten Zinho Vanheusden en Alexis Saelemaekers geen onaardige indruk, al wisselden ze wel net iets te veel goede met mindere momenten af. Bornauw had dan dus weer boter op het hoofd bij de late gelijkmaker, terwijl Joris Kayembe weinig tijd kreeg om links op de flank zijn stempel te drukken. Hendrik Van Crombrugge maakte het lijstje aan spelers die hun internationale vuurdoop beleefden compleet. Vanheusden, Saelemaekers en Bornauw zijn nog prille twintigers, maar Kayembe (26) en Van Crombrugge (27) staan wel al iets verder in hun carrière.

Net zoals het Club Brugge-duo Hans Vanaken (28) en Brandon Mechele (27) trouwens. Vermits zich nu alweer enkele jonge talenten aandienen om de wat oudere toppers op te volgen, vrees Peter Vandenbempt dan ook dat zij een beetje tot een 'verloren generatie' behoren. "Er zijn nu al een stuk of 47 Rode Duivels de revue gepasseerd, waarvan er een heel deel een stuk in de 20 zijn. Zij zijn misschien een soort "overgeslagen generatie" omdat er jonger aankomt, een Raskin centraal op het middenveld, bijvoorbeeld", luidt immers de analyse van de populaire commentator in Sporza.

LEES OOK: 'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Wie van dit trio zal volgens u in zijn carrière het meeste caps verzamelen?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

13
13
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

32
32
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

40
40
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

78
78
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

182
182
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

62
62
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

72
72
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

44
44
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

186
186
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

36
36
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

65
65
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

294
294
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

131
131
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

181
181
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

140
140
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

104
104
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

511
511
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

92
92
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

18
18
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

166
166

Meer sportnieuws