Goud voor Club Brugge: 'Topspits van 1B'

2808
Goud voor Club Brugge: 'Topspits van 1B'

Club NXT barst van het talent maar momenteel ondervinden de Brugse youngsters aan den lijve dat de stap naar het professionele voetbalniveau niet te onderschatten is. De jongste ploeg uit 1B bengelt momenteel troosteloos op de laatste plaats maar desondanks wisten enkele spelers zich toch in de kijker te spelen. De achttienjarige spits Thibo Baeten is daar bijvoorbeeld één van.


CLUB NXT 

In 2020 gebeurde er heel wat bij Club Brugge. Eerst werd het vrouwelijke voetbalteam van Club Brugge, momenteel op de derde plek in de Belgisch Super League, omgedoopt naar de trendy en eigentijdse benaming van Club YLA, en dat ter ere van Yvonne Lahousse, één van de sterke vrouwen in de Brugse clubgeschiedenis. Maar ook de jeugdopleiding van Club Brugge, die eerder al moderner over de tong rolde met de Club Academy, onderging een naamsverandering. Club NXT werd volgens de definitie in het leven geroepen om de symbiose tussen een topsportomgeving waar prestaties voorop staan met een lifestyle jongerencultuur waar de jeugdspelers zichzelf kunnen zijn én waar ook andere jongeren zich mee kunnen identificeren. 



High performance, voeding, eigen verzorging zijn de kernwoorden van Club NXT, en op die manier wil Club Brugge meer youngsters zoals Charles De Ketelaere laten doorstromen vanuit de eigen jeugd naar het eerste elftal. Dat is de grote droom van veel clubs, en vandaag bijvoorbeeld ook de belangrijkste visie bij RSC Anderlecht, maar niet élk Belgisch team beschikt namelijk over de juiste omkadering om zo'n groots, omvangrijk én complex project te implementeren. De accomodaties van het Belfius Basecamp in Westkapelle lenen er toe dat Club NXT in de beste omstandigheden kan werken, en dient bijgevolg als een soort laboratorium voor het eerste elftal.

RODE LANTAARN 

Sinds dit seizoen mag Club NXT, als enige én eerste U23-elftal uit de Belgische voetbalgeschiedenis nota bene, zich meten met andere professionele teams in 1B. Ook al kwam er veel ophef en kritiek op die weinig overlegde beslissing, veel clubs uit 1A zullen de evolutie van Club NXT ongetwijfeld nauwlettend opvolgen. Iedere Belgische profclub zal nu met hun eigen ogen kunnen vaststellen wat deze talenten nu écht waard zijn in een professionele en competitieve context. Hoofdcoach Rik De Mil heeft daarbij de dagelijkse sportieve leiding in handen maar hij wordt tevens omringd door ex-profs zoals Tim Smolders, Maarten Martens, Peter Mollez en Carl Hoefkens. De sportieve knowhow is alvast aanwezig in de technische staf van Club NXT. 



Ondertussen is de competitie in 1B reeds vijf speeldagen ver maar voorlopig kon Club NXT nog geen enkele keer de drie punten pakken. Tegen RWDM, Lierse Kempenzonen en RFC Seraing werd telkens het onderspit gedolven, terwijl de Brugse jonkies wél een gelijkspel konden afdwingen tegen Lommel SK en Union. De actuele balans is dan ook niet meteen indrukwekkend te noemen met amper twee punten op vijftien en de rode lantaarn in 1B. Maar voor Club NXT is het alvast een leerzaam proces en is deze huidige confrontatie met de harde realiteit misschien wel een geschenk uit de hemel.  

SLECHTE CIJFERS 

Voor Club NXT lijkt de overgang naar de zakelijke en professionele context erg moeizaam te verlopen, maar dat is allerminst een schande te noemen. Het team van Rik De Mil bezit namelijk een gemiddelde leeftijd van maar liefst 18,2 jaar, wat bijvoorbeeld meer dan zes jaar onder het algemeen gemiddelde is van 1B. Bij SK Deinze, de 'oudste' ploeg in 1B, is de gemiddelde leeftijd bijvoorbeeld 28,4 jaar. Jonge spelers moeten nu eenmaal altijd leergeld betalen, en dat resulteert in eerste instantie alvast door de bezetting van de laatste plaats in de rangschikking. Maar er zijn nog tal van parameters die aanwijzen dat Club NXT nog veel stappen moet zetten – logisch uiteraard.



Zo incasseerde de jonge Brugse ploeg ondertussen al dertien tegentreffers, waarbij enkel Lommel SK – en dat met één gespeelde wedstrijd meer dan Club NXT - nog meer doelpunten slikte. De tegenstanders in 1B kunnen bijgevolg ook gemakkelijk kansen afdwingen tegen Club NXT, want geen elke ploeg uit de competitie moest namelijk meer doelkansen zien af te wenden dan hen. Club NXT telt ook amper vijf gescoorde doelpunten en het laagst aantal afgevuurde pogingen naar het vijandige doel. Nochtans loopt er bij Club NXT nog een serieuze killer voor doel rond, die steeds het maximale puurt uit zijn mogelijkheden in de box.

MISTER 60% 

Drie van de reeds vijf gescoorde Brugse doelpunten, 60% dus, kwamen er namelijk allemaal via Thibo Baeten, de achttienjarige aanvalsleider van Club NXT. Vorig seizoen kon Club Brugge de youngster nog uit de handen houden van gerenommeerde Europese clubs zoals Valencia en Fiorentina door hem een nieuw contract voor te schotelen dat tot 2021 doorloopt. Baeten maakte destijds een grote indruk op het prestigieuze toernooi van Viareggio waar hij drie keer kon scoren in vier wedstrijden, en die veelbelovende lijn trekt hij alvast door in 1B.



Thibo Baeten maakte dit seizoen al naam en faam door tegen Union het vroegste doelpunt in 1A én 1B te scoren: na amper acht seconden op de klok kon de rechtsvoetige spits toen zijn eerste professionele treffer vieren en dat allemaal tijdens zijn eerste basisplaats van het seizoen. Daarna bleef coach Rik De Mil volop het vertrouwen geven aan Baeten, waardoor hij in de eerstvolgende twee competitiewedstrijden tegen Lierse Kempenzonen en RFC Seraing opnieuw de weg naar het doel vond.

REGELMATIGSTE SCORENDE SPITS UIT 1B 

Met zijn drie gescoorde doelpunten is Thibo Baeten momenteel de clubtopschutter van Club NXT, maar om de topschutter te worden van 1B heeft de tiener nog veel werk te verrichten. Georges Mikautadze (RFC Seraing) lukte namelijk al een ongezien hoog aantal van twaalf treffers, maar de Fransman met Georgische roots is wél niet efficiënter dan Baeten. De achttienjarige aanvaller van Club NXT puurt namelijk één doelpunt uit drie doelpogingen, en daarmee is Baeten de op één na efficiëntste centrumspits uit 1B, op Dante Vanzeir (Union) na. Bovendien scoort er in 1B geen enkele centrumspits regelmatiger dan Baeten, die een enorm hoog gemiddelde van 0,78 doelpunt per wedstrijd kan voorleggen. Indien Philippe Clement er alsnog een efficiënte centrumspits wil bijhalen, hij hoeft alvast niet ver te zoeken.



Baeten bewijst met succes zijn neus voor doelpunten op het professionele niveau, maar ook in andere onderdelen scoort hij hoog in vergelijking met zijn collega-centrumspitsen. Bij de algemene offensieve geslaagde acties moet hij amper drie aanvallers voor zich dulden, terwijl ook zijn aantal dribbels en de efficiëntie daarvan van een hoog niveau zijn. Baeten speelt en scoort zich alvast in de kijker bij Club NXT, en dat kan alleen maar positieve gevolgen hebben voor zijn toekomst bij Club Brugge. Maar als we hem ook ooit effectief in het eerste elftal zullen zien spelen, dat wordt voorlopig nog afwachten. 

LEES OOK: Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Moet Club Brugge hem een kans gunnen in het eerste elftal?

Meest recent

'Coucke's opvallende beslissing beroert tot tranen toe'

Marc Coucke doet een opvallende onthulling over zijn inkomsten op televisie. Wat hij met dat geld ...

0
0
Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Mark van Bommel begon goed aan zijn passage als bondscoach, maar het is ook duidelijk dat ...

1
1
De Mil maakt korte metten met straf gerucht: "Onzin!"

AA Gent is zeer goed bezig en dat is de verdienste van Rik De Mil en ook de spelers. Maar daarnaast ...

16
16
Manchester United brandt opnieuw: crisis is compleet

Manchester United is een zéér grote club, maar het wanbeleid gijzelt deze club al ...

20
20
Anderlecht heeft er optie bij: aanwinst verrast iedereen

De zomermercato van RSC Anderlecht was toch wel een succes. Paars-Wit heeft duidelijk een betere ...

70
70
Verhaeghe in de put na drastisch besluit Ivan Leko

Na de stunt in San Siro is bij Club Brugge niet iedereen aan het feesten. Ivan Leko nam een besluit ...

167
167
Ajax met grote zorgen: alarmbellen gaan nu al af

Jordi Cruijff werd als De Grote Verlosser naar Ajax gehaald. Afgelopen zomer haalde de sportieve ...

29
29
Geen Club Brugge, wel Antwerp: "Club zag mij als invaller"

Club Brugge is al jaren de nummer één in België. Er zijn niet veel spelers die ...

175
175
Twee Anderlecht-spelers in vieze papieren bij Vitor Bruno

Vitor Bruno roteerde tegen Dinamo Zagreb en daar kwam kritiek over. Onterecht. RSCA had altijd ...

105
105
Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

162
162
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

166
166
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

155
155
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

89
89
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

108
108
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

251
251
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

108
108
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

442
442
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

47
47
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

73
73
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

511
511
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

158
158
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

73
73
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

82
82
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

58
58
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

135
135

Meer sportnieuws