Goud voor Club Brugge: 'Topspits van 1B'

2808
Goud voor Club Brugge: 'Topspits van 1B'

Club NXT barst van het talent maar momenteel ondervinden de Brugse youngsters aan den lijve dat de stap naar het professionele voetbalniveau niet te onderschatten is. De jongste ploeg uit 1B bengelt momenteel troosteloos op de laatste plaats maar desondanks wisten enkele spelers zich toch in de kijker te spelen. De achttienjarige spits Thibo Baeten is daar bijvoorbeeld één van.


CLUB NXT 

In 2020 gebeurde er heel wat bij Club Brugge. Eerst werd het vrouwelijke voetbalteam van Club Brugge, momenteel op de derde plek in de Belgisch Super League, omgedoopt naar de trendy en eigentijdse benaming van Club YLA, en dat ter ere van Yvonne Lahousse, één van de sterke vrouwen in de Brugse clubgeschiedenis. Maar ook de jeugdopleiding van Club Brugge, die eerder al moderner over de tong rolde met de Club Academy, onderging een naamsverandering. Club NXT werd volgens de definitie in het leven geroepen om de symbiose tussen een topsportomgeving waar prestaties voorop staan met een lifestyle jongerencultuur waar de jeugdspelers zichzelf kunnen zijn én waar ook andere jongeren zich mee kunnen identificeren. 



High performance, voeding, eigen verzorging zijn de kernwoorden van Club NXT, en op die manier wil Club Brugge meer youngsters zoals Charles De Ketelaere laten doorstromen vanuit de eigen jeugd naar het eerste elftal. Dat is de grote droom van veel clubs, en vandaag bijvoorbeeld ook de belangrijkste visie bij RSC Anderlecht, maar niet élk Belgisch team beschikt namelijk over de juiste omkadering om zo'n groots, omvangrijk én complex project te implementeren. De accomodaties van het Belfius Basecamp in Westkapelle lenen er toe dat Club NXT in de beste omstandigheden kan werken, en dient bijgevolg als een soort laboratorium voor het eerste elftal.

RODE LANTAARN 

Sinds dit seizoen mag Club NXT, als enige én eerste U23-elftal uit de Belgische voetbalgeschiedenis nota bene, zich meten met andere professionele teams in 1B. Ook al kwam er veel ophef en kritiek op die weinig overlegde beslissing, veel clubs uit 1A zullen de evolutie van Club NXT ongetwijfeld nauwlettend opvolgen. Iedere Belgische profclub zal nu met hun eigen ogen kunnen vaststellen wat deze talenten nu écht waard zijn in een professionele en competitieve context. Hoofdcoach Rik De Mil heeft daarbij de dagelijkse sportieve leiding in handen maar hij wordt tevens omringd door ex-profs zoals Tim Smolders, Maarten Martens, Peter Mollez en Carl Hoefkens. De sportieve knowhow is alvast aanwezig in de technische staf van Club NXT. 



Ondertussen is de competitie in 1B reeds vijf speeldagen ver maar voorlopig kon Club NXT nog geen enkele keer de drie punten pakken. Tegen RWDM, Lierse Kempenzonen en RFC Seraing werd telkens het onderspit gedolven, terwijl de Brugse jonkies wél een gelijkspel konden afdwingen tegen Lommel SK en Union. De actuele balans is dan ook niet meteen indrukwekkend te noemen met amper twee punten op vijftien en de rode lantaarn in 1B. Maar voor Club NXT is het alvast een leerzaam proces en is deze huidige confrontatie met de harde realiteit misschien wel een geschenk uit de hemel.  

SLECHTE CIJFERS 

Voor Club NXT lijkt de overgang naar de zakelijke en professionele context erg moeizaam te verlopen, maar dat is allerminst een schande te noemen. Het team van Rik De Mil bezit namelijk een gemiddelde leeftijd van maar liefst 18,2 jaar, wat bijvoorbeeld meer dan zes jaar onder het algemeen gemiddelde is van 1B. Bij SK Deinze, de 'oudste' ploeg in 1B, is de gemiddelde leeftijd bijvoorbeeld 28,4 jaar. Jonge spelers moeten nu eenmaal altijd leergeld betalen, en dat resulteert in eerste instantie alvast door de bezetting van de laatste plaats in de rangschikking. Maar er zijn nog tal van parameters die aanwijzen dat Club NXT nog veel stappen moet zetten – logisch uiteraard.



Zo incasseerde de jonge Brugse ploeg ondertussen al dertien tegentreffers, waarbij enkel Lommel SK – en dat met één gespeelde wedstrijd meer dan Club NXT - nog meer doelpunten slikte. De tegenstanders in 1B kunnen bijgevolg ook gemakkelijk kansen afdwingen tegen Club NXT, want geen elke ploeg uit de competitie moest namelijk meer doelkansen zien af te wenden dan hen. Club NXT telt ook amper vijf gescoorde doelpunten en het laagst aantal afgevuurde pogingen naar het vijandige doel. Nochtans loopt er bij Club NXT nog een serieuze killer voor doel rond, die steeds het maximale puurt uit zijn mogelijkheden in de box.

MISTER 60% 

Drie van de reeds vijf gescoorde Brugse doelpunten, 60% dus, kwamen er namelijk allemaal via Thibo Baeten, de achttienjarige aanvalsleider van Club NXT. Vorig seizoen kon Club Brugge de youngster nog uit de handen houden van gerenommeerde Europese clubs zoals Valencia en Fiorentina door hem een nieuw contract voor te schotelen dat tot 2021 doorloopt. Baeten maakte destijds een grote indruk op het prestigieuze toernooi van Viareggio waar hij drie keer kon scoren in vier wedstrijden, en die veelbelovende lijn trekt hij alvast door in 1B.



Thibo Baeten maakte dit seizoen al naam en faam door tegen Union het vroegste doelpunt in 1A én 1B te scoren: na amper acht seconden op de klok kon de rechtsvoetige spits toen zijn eerste professionele treffer vieren en dat allemaal tijdens zijn eerste basisplaats van het seizoen. Daarna bleef coach Rik De Mil volop het vertrouwen geven aan Baeten, waardoor hij in de eerstvolgende twee competitiewedstrijden tegen Lierse Kempenzonen en RFC Seraing opnieuw de weg naar het doel vond.

REGELMATIGSTE SCORENDE SPITS UIT 1B 

Met zijn drie gescoorde doelpunten is Thibo Baeten momenteel de clubtopschutter van Club NXT, maar om de topschutter te worden van 1B heeft de tiener nog veel werk te verrichten. Georges Mikautadze (RFC Seraing) lukte namelijk al een ongezien hoog aantal van twaalf treffers, maar de Fransman met Georgische roots is wél niet efficiënter dan Baeten. De achttienjarige aanvaller van Club NXT puurt namelijk één doelpunt uit drie doelpogingen, en daarmee is Baeten de op één na efficiëntste centrumspits uit 1B, op Dante Vanzeir (Union) na. Bovendien scoort er in 1B geen enkele centrumspits regelmatiger dan Baeten, die een enorm hoog gemiddelde van 0,78 doelpunt per wedstrijd kan voorleggen. Indien Philippe Clement er alsnog een efficiënte centrumspits wil bijhalen, hij hoeft alvast niet ver te zoeken.



Baeten bewijst met succes zijn neus voor doelpunten op het professionele niveau, maar ook in andere onderdelen scoort hij hoog in vergelijking met zijn collega-centrumspitsen. Bij de algemene offensieve geslaagde acties moet hij amper drie aanvallers voor zich dulden, terwijl ook zijn aantal dribbels en de efficiëntie daarvan van een hoog niveau zijn. Baeten speelt en scoort zich alvast in de kijker bij Club NXT, en dat kan alleen maar positieve gevolgen hebben voor zijn toekomst bij Club Brugge. Maar als we hem ook ooit effectief in het eerste elftal zullen zien spelen, dat wordt voorlopig nog afwachten. 

LEES OOK: Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Moet Club Brugge hem een kans gunnen in het eerste elftal?

Meest recent

Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

38
38
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

11
11
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

18
18
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

72
72
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

32
32
Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

125
125
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

131
131
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

131
131
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

138
138
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

342
342
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

1040
1040
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

194
194
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

426
426
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

207
207
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

210
210
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

40
40
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

941
941
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

132
132
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

151
151
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

87
87
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

70
70
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

291
291
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

164
164
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

344
344
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

72
72

Meer sportnieuws