Club Brugge haalt veelbelovende Lang in huis: "Die zes miljoen zeker waard"

door
Club Brugge haalt veelbelovende Lang in huis:

Club Brugge haalde Noa Lang in huis. Hij wordt gehuurd van Ajax, maar wel met een zware aankoopoptie van zes miljoen euro. De 21-jarige flankaanvaller is een talent. Hoe denken ze in Nederland over hem?


Club gelooft heel erg in de speler, die nochtans niet veel speelde op het hoogste niveau. Bij Ajax en zijn enkele maanden bij FC Twente kwam hij aan 16 wedstrijden (amper 863 minuten) in de Eredivisie en daarin scoorde hij 4 keer en 1 assist. Bj Jong Ajax presteerde hij wel in de Nederlandse tweede klasse met 12 goals en 12 assists in 47 wedstrijden. In Nederland wordt Lang aanzien als een groot talent, maar op zijn 21ste is het dringend tijd om zich te tonen op het hoogste niveau.

"Het is geen verrassing dat hij Ajax verliet", dat zegt Bart Veenstra van Ajax Showtime aan onze redactie. "Dat Lang vertrekt bij Ajax, is misschien geen heel grote verrassing. Hij hangt al drie jaar rondom de A-selectie heen, maar een basisplaats had hij nog niet veroverd. Vorig jaar speelde hij op huurbasis bij FC Twente en daar deed hij het - in de korte tijd die hij daar speelde - best goed. Vervolgens kreeg hij in de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans en hij liet zich echt zien. Lang was in de voorbereiding bij de meeste doelpunten van Ajax betrokken. Ook bij Jong Oranje liet hij zich vervolgens opmerken. Ten Hag koos bij de start van het seizoen echter voor andere spelers. Spelers die meer ervaring hebben of vele miljoenen hebben gekost. Ten Hag kiest op linksbuiten nu voor Tadic en op tien voor Promes. Dat zijn spelers met internationale status die je er als trainer ook niet even naast zet."


"Verder lijkt het erop dat Ten Hag op het middenveld liever spelers met veel loopvermogen opstelt dan een puur creatieve voetballer als Lang. Lang heeft ook loopvermogen en diepgang, maar hij is vooral een speler die creatief is en die ook risico in zijn spel brengt. Het is een fenomeen wat we vaker zien in het voetbal de laatste tijd. De creatieve voetballers worden, omdat ze in de as gevaar brengen door soms balverlies te lijden, vaak aan de buitenkant opgesteld. Dat hij dan - vanwege een gebrek aan perspectief op speeltijd - wil vertrekken, is best logisch."
Zes miljoen euro

Ondanks al zijn talent is een toekomstig transferbedrag van 6 miljoen euro niet mis. "Het bedrag van zes miljoen euro vind ik niet heel gek eigenlijk, zeker niet in de tijd waarin we nu leven waar de transferbedragen ten opzichte van enkele jaren echt omhoog zijn gegaan. Hij zal de transfersom dubbel en dwars waard zijn", verklaart hij.


Club Brugge bewees dat het een oog heeft voor goede flankspelers. Eerder haalde het al Emmanuel Dennis, Krépin Diatta, Arnaud Danjuma en Anthony Limbombe. Lang past in dat rijtje. "Lang is een technisch zeer begaafde speler die voor veel creativiteit zorgt in je elftal. In het voetbal zie je het tegenwoordig weinig, maar Lang kan nog een mannetje passeren. Bij Ajax stond hij vaak opgesteld als buitenspeler, vooral op links, maar Lang kan op de ‘tien’ ook heel goed tussen de linies spelen. Hij heeft zich de afgelopen jaren ook flink verbeterd op het gebied van meeverdedigen. In de omschakeling is hij een stuk beter geworden. Wat betreft zijn speelstijl kun je hem vergelijken met Hakim Ziyech."

Op zijn 21ste heeft Lang ook werkpunten. In Nederland was er wel al wat te doen over zijn attitude. "Wat betreft zwakke punten: dat vind ik lastig om te zeggen. In Nederland heeft men het vaak over zijn houding, al kan ik dat ook alleen van de buitenkant beoordelen. Wel is het zo dat trainer Erik ten Hag vorig jaar in een bekerwedstrijd tegen Telstar heel erg boos werd op Lang, omdat hij in het veld onenigheid kreeg met aanvoerder Dusan Tadic. Door dat soort onenigheden krijgen mensen een bepaald beeld van Lang, maar de verhalen van dichtbij zijn anders. Hij werkt ontzettend hard en hij is een lieve jongen."

LEES OOK: Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Zal hij een basisspeler worden in Brugge?

Meest recent

‘Renard-magie: Anderlecht op zucht van transfer’

RSC Anderlecht wil deze winter de selectie versterken. Besnik Hasi hoopt dat Olivier Renard enkele ...

8
8
Schrijnend: Eto’o richt pijlen na uitschakeling op Brys

Marc Brys is officieel nog bondscoach van Kameroen, maar de Belg stond toch niet aan het roer ...

67
67
‘Zéér straf: Club Brugge gaat all-in voor oude bekende’

Club Brugge is deze winter nog op zoek naar versterkingen, vooral op de flanken moet er nog wat bij ...

180
180
Zulte Waregem pakt uit met stunt als eerste winteraanwinst

De Belgische clubs draaien warm op de wintermercato. Ook Zulte Waregem heeft op de officiële ...

62
62
De Cat zorgt voor nervositeit bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers voor grof geld gaan verkopen. De Brusselaars hebben een ...

296
296
Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

23
23
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

64
64
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

220
220
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

255
255
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

574
574
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

415
415
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

430
430
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

491
491
'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

61
61
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

125
125
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

44
44
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

602
602
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

93
93
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

421
421
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

61
61
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

214
214
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

412
412
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

510
510
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

258
258
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

909
909

Meer sportnieuws