Club Brugge haalt veelbelovende Lang in huis: "Die zes miljoen zeker waard"

613
Club Brugge haalt veelbelovende Lang in huis:

Club Brugge haalde Noa Lang in huis. Hij wordt gehuurd van Ajax, maar wel met een zware aankoopoptie van zes miljoen euro. De 21-jarige flankaanvaller is een talent. Hoe denken ze in Nederland over hem?


Club gelooft heel erg in de speler, die nochtans niet veel speelde op het hoogste niveau. Bij Ajax en zijn enkele maanden bij FC Twente kwam hij aan 16 wedstrijden (amper 863 minuten) in de Eredivisie en daarin scoorde hij 4 keer en 1 assist. Bj Jong Ajax presteerde hij wel in de Nederlandse tweede klasse met 12 goals en 12 assists in 47 wedstrijden. In Nederland wordt Lang aanzien als een groot talent, maar op zijn 21ste is het dringend tijd om zich te tonen op het hoogste niveau.

"Het is geen verrassing dat hij Ajax verliet", dat zegt Bart Veenstra van Ajax Showtime aan onze redactie. "Dat Lang vertrekt bij Ajax, is misschien geen heel grote verrassing. Hij hangt al drie jaar rondom de A-selectie heen, maar een basisplaats had hij nog niet veroverd. Vorig jaar speelde hij op huurbasis bij FC Twente en daar deed hij het - in de korte tijd die hij daar speelde - best goed. Vervolgens kreeg hij in de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans en hij liet zich echt zien. Lang was in de voorbereiding bij de meeste doelpunten van Ajax betrokken. Ook bij Jong Oranje liet hij zich vervolgens opmerken. Ten Hag koos bij de start van het seizoen echter voor andere spelers. Spelers die meer ervaring hebben of vele miljoenen hebben gekost. Ten Hag kiest op linksbuiten nu voor Tadic en op tien voor Promes. Dat zijn spelers met internationale status die je er als trainer ook niet even naast zet."


"Verder lijkt het erop dat Ten Hag op het middenveld liever spelers met veel loopvermogen opstelt dan een puur creatieve voetballer als Lang. Lang heeft ook loopvermogen en diepgang, maar hij is vooral een speler die creatief is en die ook risico in zijn spel brengt. Het is een fenomeen wat we vaker zien in het voetbal de laatste tijd. De creatieve voetballers worden, omdat ze in de as gevaar brengen door soms balverlies te lijden, vaak aan de buitenkant opgesteld. Dat hij dan - vanwege een gebrek aan perspectief op speeltijd - wil vertrekken, is best logisch."
Zes miljoen euro

Ondanks al zijn talent is een toekomstig transferbedrag van 6 miljoen euro niet mis. "Het bedrag van zes miljoen euro vind ik niet heel gek eigenlijk, zeker niet in de tijd waarin we nu leven waar de transferbedragen ten opzichte van enkele jaren echt omhoog zijn gegaan. Hij zal de transfersom dubbel en dwars waard zijn", verklaart hij.


Club Brugge bewees dat het een oog heeft voor goede flankspelers. Eerder haalde het al Emmanuel Dennis, Krépin Diatta, Arnaud Danjuma en Anthony Limbombe. Lang past in dat rijtje. "Lang is een technisch zeer begaafde speler die voor veel creativiteit zorgt in je elftal. In het voetbal zie je het tegenwoordig weinig, maar Lang kan nog een mannetje passeren. Bij Ajax stond hij vaak opgesteld als buitenspeler, vooral op links, maar Lang kan op de ‘tien’ ook heel goed tussen de linies spelen. Hij heeft zich de afgelopen jaren ook flink verbeterd op het gebied van meeverdedigen. In de omschakeling is hij een stuk beter geworden. Wat betreft zijn speelstijl kun je hem vergelijken met Hakim Ziyech."

Op zijn 21ste heeft Lang ook werkpunten. In Nederland was er wel al wat te doen over zijn attitude. "Wat betreft zwakke punten: dat vind ik lastig om te zeggen. In Nederland heeft men het vaak over zijn houding, al kan ik dat ook alleen van de buitenkant beoordelen. Wel is het zo dat trainer Erik ten Hag vorig jaar in een bekerwedstrijd tegen Telstar heel erg boos werd op Lang, omdat hij in het veld onenigheid kreeg met aanvoerder Dusan Tadic. Door dat soort onenigheden krijgen mensen een bepaald beeld van Lang, maar de verhalen van dichtbij zijn anders. Hij werkt ontzettend hard en hij is een lieve jongen."

LEES OOK: Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Zal hij een basisspeler worden in Brugge?

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

442
442
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

10
10
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

149
149
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

33
33
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

22
22
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

94
94
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

207
207
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

49
49
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

46
46
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

165
165
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

212
212
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

202
202
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1161
1161
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

110
110
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

44
44
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

307
307
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

83
83
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

68
68
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

178
178
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

363
363

Meer sportnieuws