Club Brugge haalt veelbelovende Lang in huis: "Die zes miljoen zeker waard"

door
Club Brugge haalt veelbelovende Lang in huis:

Club Brugge haalde Noa Lang in huis. Hij wordt gehuurd van Ajax, maar wel met een zware aankoopoptie van zes miljoen euro. De 21-jarige flankaanvaller is een talent. Hoe denken ze in Nederland over hem?


Club gelooft heel erg in de speler, die nochtans niet veel speelde op het hoogste niveau. Bij Ajax en zijn enkele maanden bij FC Twente kwam hij aan 16 wedstrijden (amper 863 minuten) in de Eredivisie en daarin scoorde hij 4 keer en 1 assist. Bj Jong Ajax presteerde hij wel in de Nederlandse tweede klasse met 12 goals en 12 assists in 47 wedstrijden. In Nederland wordt Lang aanzien als een groot talent, maar op zijn 21ste is het dringend tijd om zich te tonen op het hoogste niveau.

"Het is geen verrassing dat hij Ajax verliet", dat zegt Bart Veenstra van Ajax Showtime aan onze redactie. "Dat Lang vertrekt bij Ajax, is misschien geen heel grote verrassing. Hij hangt al drie jaar rondom de A-selectie heen, maar een basisplaats had hij nog niet veroverd. Vorig jaar speelde hij op huurbasis bij FC Twente en daar deed hij het - in de korte tijd die hij daar speelde - best goed. Vervolgens kreeg hij in de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans en hij liet zich echt zien. Lang was in de voorbereiding bij de meeste doelpunten van Ajax betrokken. Ook bij Jong Oranje liet hij zich vervolgens opmerken. Ten Hag koos bij de start van het seizoen echter voor andere spelers. Spelers die meer ervaring hebben of vele miljoenen hebben gekost. Ten Hag kiest op linksbuiten nu voor Tadic en op tien voor Promes. Dat zijn spelers met internationale status die je er als trainer ook niet even naast zet."


"Verder lijkt het erop dat Ten Hag op het middenveld liever spelers met veel loopvermogen opstelt dan een puur creatieve voetballer als Lang. Lang heeft ook loopvermogen en diepgang, maar hij is vooral een speler die creatief is en die ook risico in zijn spel brengt. Het is een fenomeen wat we vaker zien in het voetbal de laatste tijd. De creatieve voetballers worden, omdat ze in de as gevaar brengen door soms balverlies te lijden, vaak aan de buitenkant opgesteld. Dat hij dan - vanwege een gebrek aan perspectief op speeltijd - wil vertrekken, is best logisch."
Zes miljoen euro

Ondanks al zijn talent is een toekomstig transferbedrag van 6 miljoen euro niet mis. "Het bedrag van zes miljoen euro vind ik niet heel gek eigenlijk, zeker niet in de tijd waarin we nu leven waar de transferbedragen ten opzichte van enkele jaren echt omhoog zijn gegaan. Hij zal de transfersom dubbel en dwars waard zijn", verklaart hij.


Club Brugge bewees dat het een oog heeft voor goede flankspelers. Eerder haalde het al Emmanuel Dennis, Krépin Diatta, Arnaud Danjuma en Anthony Limbombe. Lang past in dat rijtje. "Lang is een technisch zeer begaafde speler die voor veel creativiteit zorgt in je elftal. In het voetbal zie je het tegenwoordig weinig, maar Lang kan nog een mannetje passeren. Bij Ajax stond hij vaak opgesteld als buitenspeler, vooral op links, maar Lang kan op de ‘tien’ ook heel goed tussen de linies spelen. Hij heeft zich de afgelopen jaren ook flink verbeterd op het gebied van meeverdedigen. In de omschakeling is hij een stuk beter geworden. Wat betreft zijn speelstijl kun je hem vergelijken met Hakim Ziyech."

Op zijn 21ste heeft Lang ook werkpunten. In Nederland was er wel al wat te doen over zijn attitude. "Wat betreft zwakke punten: dat vind ik lastig om te zeggen. In Nederland heeft men het vaak over zijn houding, al kan ik dat ook alleen van de buitenkant beoordelen. Wel is het zo dat trainer Erik ten Hag vorig jaar in een bekerwedstrijd tegen Telstar heel erg boos werd op Lang, omdat hij in het veld onenigheid kreeg met aanvoerder Dusan Tadic. Door dat soort onenigheden krijgen mensen een bepaald beeld van Lang, maar de verhalen van dichtbij zijn anders. Hij werkt ontzettend hard en hij is een lieve jongen."

LEES OOK: Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Zal hij een basisspeler worden in Brugge?

Meest recent

Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

0
0
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

23
23
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

48
48
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

99
99
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

50
50
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

128
128
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

409
409
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

217
217
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

261
261
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

274
274
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

98
98
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

716
716
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

356
356
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

348
348
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

349
349
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

239
239
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

426
426
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

393
393
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

133
133
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

519
519
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

234
234
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

118
118
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

444
444
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

408
408

Meer sportnieuws