Club Brugge haalt veelbelovende Lang in huis: "Die zes miljoen zeker waard"

door
Club Brugge haalt veelbelovende Lang in huis:

Club Brugge haalde Noa Lang in huis. Hij wordt gehuurd van Ajax, maar wel met een zware aankoopoptie van zes miljoen euro. De 21-jarige flankaanvaller is een talent. Hoe denken ze in Nederland over hem?


Club gelooft heel erg in de speler, die nochtans niet veel speelde op het hoogste niveau. Bij Ajax en zijn enkele maanden bij FC Twente kwam hij aan 16 wedstrijden (amper 863 minuten) in de Eredivisie en daarin scoorde hij 4 keer en 1 assist. Bj Jong Ajax presteerde hij wel in de Nederlandse tweede klasse met 12 goals en 12 assists in 47 wedstrijden. In Nederland wordt Lang aanzien als een groot talent, maar op zijn 21ste is het dringend tijd om zich te tonen op het hoogste niveau.

"Het is geen verrassing dat hij Ajax verliet", dat zegt Bart Veenstra van Ajax Showtime aan onze redactie. "Dat Lang vertrekt bij Ajax, is misschien geen heel grote verrassing. Hij hangt al drie jaar rondom de A-selectie heen, maar een basisplaats had hij nog niet veroverd. Vorig jaar speelde hij op huurbasis bij FC Twente en daar deed hij het - in de korte tijd die hij daar speelde - best goed. Vervolgens kreeg hij in de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans en hij liet zich echt zien. Lang was in de voorbereiding bij de meeste doelpunten van Ajax betrokken. Ook bij Jong Oranje liet hij zich vervolgens opmerken. Ten Hag koos bij de start van het seizoen echter voor andere spelers. Spelers die meer ervaring hebben of vele miljoenen hebben gekost. Ten Hag kiest op linksbuiten nu voor Tadic en op tien voor Promes. Dat zijn spelers met internationale status die je er als trainer ook niet even naast zet."


"Verder lijkt het erop dat Ten Hag op het middenveld liever spelers met veel loopvermogen opstelt dan een puur creatieve voetballer als Lang. Lang heeft ook loopvermogen en diepgang, maar hij is vooral een speler die creatief is en die ook risico in zijn spel brengt. Het is een fenomeen wat we vaker zien in het voetbal de laatste tijd. De creatieve voetballers worden, omdat ze in de as gevaar brengen door soms balverlies te lijden, vaak aan de buitenkant opgesteld. Dat hij dan - vanwege een gebrek aan perspectief op speeltijd - wil vertrekken, is best logisch."
Zes miljoen euro

Ondanks al zijn talent is een toekomstig transferbedrag van 6 miljoen euro niet mis. "Het bedrag van zes miljoen euro vind ik niet heel gek eigenlijk, zeker niet in de tijd waarin we nu leven waar de transferbedragen ten opzichte van enkele jaren echt omhoog zijn gegaan. Hij zal de transfersom dubbel en dwars waard zijn", verklaart hij.


Club Brugge bewees dat het een oog heeft voor goede flankspelers. Eerder haalde het al Emmanuel Dennis, Krépin Diatta, Arnaud Danjuma en Anthony Limbombe. Lang past in dat rijtje. "Lang is een technisch zeer begaafde speler die voor veel creativiteit zorgt in je elftal. In het voetbal zie je het tegenwoordig weinig, maar Lang kan nog een mannetje passeren. Bij Ajax stond hij vaak opgesteld als buitenspeler, vooral op links, maar Lang kan op de ‘tien’ ook heel goed tussen de linies spelen. Hij heeft zich de afgelopen jaren ook flink verbeterd op het gebied van meeverdedigen. In de omschakeling is hij een stuk beter geworden. Wat betreft zijn speelstijl kun je hem vergelijken met Hakim Ziyech."

Op zijn 21ste heeft Lang ook werkpunten. In Nederland was er wel al wat te doen over zijn attitude. "Wat betreft zwakke punten: dat vind ik lastig om te zeggen. In Nederland heeft men het vaak over zijn houding, al kan ik dat ook alleen van de buitenkant beoordelen. Wel is het zo dat trainer Erik ten Hag vorig jaar in een bekerwedstrijd tegen Telstar heel erg boos werd op Lang, omdat hij in het veld onenigheid kreeg met aanvoerder Dusan Tadic. Door dat soort onenigheden krijgen mensen een bepaald beeld van Lang, maar de verhalen van dichtbij zijn anders. Hij werkt ontzettend hard en hij is een lieve jongen."

LEES OOK: Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Zal hij een basisspeler worden in Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

0
0
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

38
38
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

113
113
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

24
24
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

130
130
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

32
32
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

85
85
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

184
184
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

158
158
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

125
125
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

168
168
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

325
325
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

487
487
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

768
768
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

166
166
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

26
26
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

120
120
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

105
105
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

128
128
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

516
516
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

317
317
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

151
151
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

125
125
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

481
481

Meer sportnieuws