Club Brugge haalt veelbelovende Lang in huis: "Die zes miljoen zeker waard"

613
Club Brugge haalt veelbelovende Lang in huis:

Club Brugge haalde Noa Lang in huis. Hij wordt gehuurd van Ajax, maar wel met een zware aankoopoptie van zes miljoen euro. De 21-jarige flankaanvaller is een talent. Hoe denken ze in Nederland over hem?


Club gelooft heel erg in de speler, die nochtans niet veel speelde op het hoogste niveau. Bij Ajax en zijn enkele maanden bij FC Twente kwam hij aan 16 wedstrijden (amper 863 minuten) in de Eredivisie en daarin scoorde hij 4 keer en 1 assist. Bj Jong Ajax presteerde hij wel in de Nederlandse tweede klasse met 12 goals en 12 assists in 47 wedstrijden. In Nederland wordt Lang aanzien als een groot talent, maar op zijn 21ste is het dringend tijd om zich te tonen op het hoogste niveau.

"Het is geen verrassing dat hij Ajax verliet", dat zegt Bart Veenstra van Ajax Showtime aan onze redactie. "Dat Lang vertrekt bij Ajax, is misschien geen heel grote verrassing. Hij hangt al drie jaar rondom de A-selectie heen, maar een basisplaats had hij nog niet veroverd. Vorig jaar speelde hij op huurbasis bij FC Twente en daar deed hij het - in de korte tijd die hij daar speelde - best goed. Vervolgens kreeg hij in de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans en hij liet zich echt zien. Lang was in de voorbereiding bij de meeste doelpunten van Ajax betrokken. Ook bij Jong Oranje liet hij zich vervolgens opmerken. Ten Hag koos bij de start van het seizoen echter voor andere spelers. Spelers die meer ervaring hebben of vele miljoenen hebben gekost. Ten Hag kiest op linksbuiten nu voor Tadic en op tien voor Promes. Dat zijn spelers met internationale status die je er als trainer ook niet even naast zet."


"Verder lijkt het erop dat Ten Hag op het middenveld liever spelers met veel loopvermogen opstelt dan een puur creatieve voetballer als Lang. Lang heeft ook loopvermogen en diepgang, maar hij is vooral een speler die creatief is en die ook risico in zijn spel brengt. Het is een fenomeen wat we vaker zien in het voetbal de laatste tijd. De creatieve voetballers worden, omdat ze in de as gevaar brengen door soms balverlies te lijden, vaak aan de buitenkant opgesteld. Dat hij dan - vanwege een gebrek aan perspectief op speeltijd - wil vertrekken, is best logisch."
Zes miljoen euro

Ondanks al zijn talent is een toekomstig transferbedrag van 6 miljoen euro niet mis. "Het bedrag van zes miljoen euro vind ik niet heel gek eigenlijk, zeker niet in de tijd waarin we nu leven waar de transferbedragen ten opzichte van enkele jaren echt omhoog zijn gegaan. Hij zal de transfersom dubbel en dwars waard zijn", verklaart hij.


Club Brugge bewees dat het een oog heeft voor goede flankspelers. Eerder haalde het al Emmanuel Dennis, Krépin Diatta, Arnaud Danjuma en Anthony Limbombe. Lang past in dat rijtje. "Lang is een technisch zeer begaafde speler die voor veel creativiteit zorgt in je elftal. In het voetbal zie je het tegenwoordig weinig, maar Lang kan nog een mannetje passeren. Bij Ajax stond hij vaak opgesteld als buitenspeler, vooral op links, maar Lang kan op de ‘tien’ ook heel goed tussen de linies spelen. Hij heeft zich de afgelopen jaren ook flink verbeterd op het gebied van meeverdedigen. In de omschakeling is hij een stuk beter geworden. Wat betreft zijn speelstijl kun je hem vergelijken met Hakim Ziyech."

Op zijn 21ste heeft Lang ook werkpunten. In Nederland was er wel al wat te doen over zijn attitude. "Wat betreft zwakke punten: dat vind ik lastig om te zeggen. In Nederland heeft men het vaak over zijn houding, al kan ik dat ook alleen van de buitenkant beoordelen. Wel is het zo dat trainer Erik ten Hag vorig jaar in een bekerwedstrijd tegen Telstar heel erg boos werd op Lang, omdat hij in het veld onenigheid kreeg met aanvoerder Dusan Tadic. Door dat soort onenigheden krijgen mensen een bepaald beeld van Lang, maar de verhalen van dichtbij zijn anders. Hij werkt ontzettend hard en hij is een lieve jongen."

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Zal hij een basisspeler worden in Brugge?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

4
4
Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

54
54
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

66
66
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

674
674
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

182
182
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

174
174
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

187
187
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

63
63
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

165
165
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

188
188
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

82
82
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

66
66
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

109
109
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

278
278
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

185
185
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

421
421
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

349
349
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

145
145
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

158
158
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

255
255
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

230
230
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

294
294
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

337
337
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

253
253

Meer sportnieuws