Anderlecht doet goede zaken: "Veel potentieel en er was de nodige interesse"

door
Anderlecht doet goede zaken:

RSC Anderlecht wist met Matthew Miazga, Josh Cullen en Paul Mukairi tijdens de laatste dagen van de mercato nog drie spelers te strikken. Wat mogen de fans van RSCA van hen verwachten?


Matt Miazga (Chelsea, huur): centrale verdediger

Anderlecht speurt graag rond op de Amerikaanse markt (Michael Murillo, Kemar Lawrence) en ook Miazga heeft een verleden in de Major League Soccer. Net als Murillo en Lawrence speelde hij voor New York Red Bulls. Onze redactie polste bij de Amerikaanse voetbaljournalist Charles Boehm over de reputatie van Miazga in de Verenigde Staten. "Hij heeft 18 caps voor de nationale ploeg van de Verenigde Staten en hij was een vaste waarde bij de U20. Als hij fit is, in vorm steekt en regelmatig bij zijn team speelt, is hij zeker een kanshebber om in de basis te staan. Het probleem is dat hij de afgelopen jaren te weinig aan die drie criteria kon voldoen, waardoor hij geen vaste waarde is in het nationaal team", aldus Boehm.


"Miazga is rechtsvoetig, waar Anderlecht er nochtans genoeg van heeft centraal achterin, maar de verdediger is wel een type dat Anderlecht kan gebruiken. "Hij is een klassieke centrale verdediger, want hij is groot en sterk. Miazga is echter ook mobiel genoeg om hoog te kunnen spelen. Hij werd bij New York Red Bulls door Jesse March in het eerste elftal gedropt, en Chelsea zag daar zijn potentieel. Jammer genoeg werd hij daar onderdeel van het ‘huurlingenleger’ van de club, wat niet goed is geweest voor zijn carrière."

Miazga speelde al voor Vitesse, FC Nantes en Reading en is met Anderlecht al aan zijn vierde huurclub toe. Paars-Wit heeft een goede naam in de VS en volgens Boehm is RSCA een goede volgende stap. "Ik denk dat Anderlecht een goede volgende stap is voor hem. Miazga heeft de nodige branie, maar zal ook nederig moeten zijn en proberen bij te leren. Met een coach als Kompany lijkt dat alvast haalbaar."

Paul Mukairu (Antalyaspor, huur en 2,5 miljoen euro aankoopoptie): aanvaller


Met Paul Mukairu haalde Anderlecht een 20-jarige Nigeriaanse flankaanvaller in huis, die ook als centrumspits kan spelen. Een veelbelovende speler, die de loodzware taak krijgt om Jérémy Doku te vervangen. Hij bezorgt RSCA aanvallend meer opties. Fabrice N'Sakala speelde vorig seizoen voor Alanyaspor en trof Mukairu in de beker en in de competitie. Als flankaanvaller kwam hij als linkerflankspeler zelfs regelmatig tegen in zijn zone. De ex-verdediger van Anderlecht gaf kort zijn mening over de nieuwe aanvaller van Paars-Wit.

"Anderlecht is een mooie stap voor hem, ik ben blij voor hem. Het is een snelle speler met de nodige kracht en die zich nog volop aan het ontwikkelen is. Mukairu is alvast een speler met veel potentieel", schetst de huidige speler van Besiktas kort een beeld van hem.


Josh Cullen (West Ham United, 500.000 euro): verdedigende middenvelder

Anderlecht haalde met Josh Cullen een zeer noodzakelijke transfer. Vorig jaar was de positie van verdedigende middenvelder al een pijnpunt en ook dit jaar was dit nog het geval. We polsten bij de Ierse journalist Paul Dollery van het Ierse The 42. “Ik kijk er naar uit om Josh in België aan het werk te zien, de eerste Ier sinds Domenic Foley bij AA Gent en Cercle Brugge."

"Josh is een defensieve middenvelder die graag voor de defensie speelt. Het is wel niet iemand die enkel in die zone blijft spelen, want het is een zeer energieke middenvelder die veel terrein bestrijkt. Aan de bal is hij ook zeer onderlegd, want zijn technische kwaliteiten zijn meer dan in orde. Dat wil niet zeggen dat het iemand is die voor creativiteit zorgt, want dat type speler is hij zeker niet. Het is iemand die de bal zal veroveren en hem doorspeelt naar een speler in een betere positie die daar wel creatief kan zijn. Het is een gedisciplineerde speler."


Bij West Ham waren de fans best ontevreden dat hij voor een spotprijs naar Anderlecht trok. Manager David Moyes leek niet echt in hem te geloven, maar de concurrentie was groot bij de club uit Londen. "Hij had deels de pech dat Declan Rice, een speler met dezelfde kwaliteiten als hem, al bij West Ham speelde. Als hij echt een kans had gekregen, denk ik wel dat hij had bewezen dat hij het niveau van de Premier League zou aankunnen. Misschien is zijn gebrek aan ervaring op het hoogste niveau zijn grootste probleem. Hij speelde meer dan 150 competitiewedstrijden, maar vooral in de League One (de Engelse derde klasse, nvdr.). Vorig seizoen deed hij het in The Championship (de Engelse tweede klasse, nvdr.) zeer goed bij Charlton en er was dan ook de nodige interesse vanuit The Championship. Daarnaast had hij ook pech met wat blessures en hopelijk is dat voorbij."

Cullen werd eergisteren opgeroepen voor de Ierse nationale ploeg. Door zijn transfer naar Anderlecht openen er deuren. "Dat hij voornamelijk in de League One speelde, was niet goed voor zijn internationale carrière. Vorig jaar debuteerde hij wel uitstekend tegen Bulgarije en werd hij uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Als hij regelmatig speelt bij Anderlecht, dan denk ik dat hij een grote kans heeft om een vaste waarde te worden in de kern van Ierland. Bondscoach Stephen Kenny wil via achteruit beginnen voetballen en iemand als Josh past volledig in dat concept", besluit de journalist.

LEES OOK: Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

Wie is de beste aanwinst?

Meest recent

Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

29
29
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

21
21
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

23
23
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

65
65
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

80
80
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

125
125
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

383
383
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

78
78
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

378
378
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

121
121
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

177
177
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

135
135
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

17
17
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

123
123
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

337
337
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

136
136
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

584
584
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

192
192
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

225
225
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

241
241
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

134
134
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

370
370
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

214
214
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

279
279
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

389
389

Meer sportnieuws