Anderlecht doet goede zaken: "Veel potentieel en er was de nodige interesse"

door
Anderlecht doet goede zaken:

RSC Anderlecht wist met Matthew Miazga, Josh Cullen en Paul Mukairi tijdens de laatste dagen van de mercato nog drie spelers te strikken. Wat mogen de fans van RSCA van hen verwachten?


Matt Miazga (Chelsea, huur): centrale verdediger

Anderlecht speurt graag rond op de Amerikaanse markt (Michael Murillo, Kemar Lawrence) en ook Miazga heeft een verleden in de Major League Soccer. Net als Murillo en Lawrence speelde hij voor New York Red Bulls. Onze redactie polste bij de Amerikaanse voetbaljournalist Charles Boehm over de reputatie van Miazga in de Verenigde Staten. "Hij heeft 18 caps voor de nationale ploeg van de Verenigde Staten en hij was een vaste waarde bij de U20. Als hij fit is, in vorm steekt en regelmatig bij zijn team speelt, is hij zeker een kanshebber om in de basis te staan. Het probleem is dat hij de afgelopen jaren te weinig aan die drie criteria kon voldoen, waardoor hij geen vaste waarde is in het nationaal team", aldus Boehm.


"Miazga is rechtsvoetig, waar Anderlecht er nochtans genoeg van heeft centraal achterin, maar de verdediger is wel een type dat Anderlecht kan gebruiken. "Hij is een klassieke centrale verdediger, want hij is groot en sterk. Miazga is echter ook mobiel genoeg om hoog te kunnen spelen. Hij werd bij New York Red Bulls door Jesse March in het eerste elftal gedropt, en Chelsea zag daar zijn potentieel. Jammer genoeg werd hij daar onderdeel van het ‘huurlingenleger’ van de club, wat niet goed is geweest voor zijn carrière."

Miazga speelde al voor Vitesse, FC Nantes en Reading en is met Anderlecht al aan zijn vierde huurclub toe. Paars-Wit heeft een goede naam in de VS en volgens Boehm is RSCA een goede volgende stap. "Ik denk dat Anderlecht een goede volgende stap is voor hem. Miazga heeft de nodige branie, maar zal ook nederig moeten zijn en proberen bij te leren. Met een coach als Kompany lijkt dat alvast haalbaar."

Paul Mukairu (Antalyaspor, huur en 2,5 miljoen euro aankoopoptie): aanvaller


Met Paul Mukairu haalde Anderlecht een 20-jarige Nigeriaanse flankaanvaller in huis, die ook als centrumspits kan spelen. Een veelbelovende speler, die de loodzware taak krijgt om Jérémy Doku te vervangen. Hij bezorgt RSCA aanvallend meer opties. Fabrice N'Sakala speelde vorig seizoen voor Alanyaspor en trof Mukairu in de beker en in de competitie. Als flankaanvaller kwam hij als linkerflankspeler zelfs regelmatig tegen in zijn zone. De ex-verdediger van Anderlecht gaf kort zijn mening over de nieuwe aanvaller van Paars-Wit.

"Anderlecht is een mooie stap voor hem, ik ben blij voor hem. Het is een snelle speler met de nodige kracht en die zich nog volop aan het ontwikkelen is. Mukairu is alvast een speler met veel potentieel", schetst de huidige speler van Besiktas kort een beeld van hem.


Josh Cullen (West Ham United, 500.000 euro): verdedigende middenvelder

Anderlecht haalde met Josh Cullen een zeer noodzakelijke transfer. Vorig jaar was de positie van verdedigende middenvelder al een pijnpunt en ook dit jaar was dit nog het geval. We polsten bij de Ierse journalist Paul Dollery van het Ierse The 42. “Ik kijk er naar uit om Josh in België aan het werk te zien, de eerste Ier sinds Domenic Foley bij AA Gent en Cercle Brugge."

"Josh is een defensieve middenvelder die graag voor de defensie speelt. Het is wel niet iemand die enkel in die zone blijft spelen, want het is een zeer energieke middenvelder die veel terrein bestrijkt. Aan de bal is hij ook zeer onderlegd, want zijn technische kwaliteiten zijn meer dan in orde. Dat wil niet zeggen dat het iemand is die voor creativiteit zorgt, want dat type speler is hij zeker niet. Het is iemand die de bal zal veroveren en hem doorspeelt naar een speler in een betere positie die daar wel creatief kan zijn. Het is een gedisciplineerde speler."


Bij West Ham waren de fans best ontevreden dat hij voor een spotprijs naar Anderlecht trok. Manager David Moyes leek niet echt in hem te geloven, maar de concurrentie was groot bij de club uit Londen. "Hij had deels de pech dat Declan Rice, een speler met dezelfde kwaliteiten als hem, al bij West Ham speelde. Als hij echt een kans had gekregen, denk ik wel dat hij had bewezen dat hij het niveau van de Premier League zou aankunnen. Misschien is zijn gebrek aan ervaring op het hoogste niveau zijn grootste probleem. Hij speelde meer dan 150 competitiewedstrijden, maar vooral in de League One (de Engelse derde klasse, nvdr.). Vorig seizoen deed hij het in The Championship (de Engelse tweede klasse, nvdr.) zeer goed bij Charlton en er was dan ook de nodige interesse vanuit The Championship. Daarnaast had hij ook pech met wat blessures en hopelijk is dat voorbij."

Cullen werd eergisteren opgeroepen voor de Ierse nationale ploeg. Door zijn transfer naar Anderlecht openen er deuren. "Dat hij voornamelijk in de League One speelde, was niet goed voor zijn internationale carrière. Vorig jaar debuteerde hij wel uitstekend tegen Bulgarije en werd hij uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Als hij regelmatig speelt bij Anderlecht, dan denk ik dat hij een grote kans heeft om een vaste waarde te worden in de kern van Ierland. Bondscoach Stephen Kenny wil via achteruit beginnen voetballen en iemand als Josh past volledig in dat concept", besluit de journalist.

LEES OOK: 'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Wie is de beste aanwinst?

Meest recent

Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

1
1
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

21
21
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

50
50
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

9
9
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

207
207
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

49
49
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

78
78
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

240
240
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

60
60
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

601
601
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

229
229
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

47
47
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

486
486
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

86
86
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

18
18
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

506
506
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

52
52
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

23
23
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

919
919
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

171
171
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

362
362
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

141
141
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

24
24
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

223
223
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

591
591

Meer sportnieuws