Anderlecht doet goede zaken: "Veel potentieel en er was de nodige interesse"

door
Anderlecht doet goede zaken:

RSC Anderlecht wist met Matthew Miazga, Josh Cullen en Paul Mukairi tijdens de laatste dagen van de mercato nog drie spelers te strikken. Wat mogen de fans van RSCA van hen verwachten?


Matt Miazga (Chelsea, huur): centrale verdediger

Anderlecht speurt graag rond op de Amerikaanse markt (Michael Murillo, Kemar Lawrence) en ook Miazga heeft een verleden in de Major League Soccer. Net als Murillo en Lawrence speelde hij voor New York Red Bulls. Onze redactie polste bij de Amerikaanse voetbaljournalist Charles Boehm over de reputatie van Miazga in de Verenigde Staten. "Hij heeft 18 caps voor de nationale ploeg van de Verenigde Staten en hij was een vaste waarde bij de U20. Als hij fit is, in vorm steekt en regelmatig bij zijn team speelt, is hij zeker een kanshebber om in de basis te staan. Het probleem is dat hij de afgelopen jaren te weinig aan die drie criteria kon voldoen, waardoor hij geen vaste waarde is in het nationaal team", aldus Boehm.


"Miazga is rechtsvoetig, waar Anderlecht er nochtans genoeg van heeft centraal achterin, maar de verdediger is wel een type dat Anderlecht kan gebruiken. "Hij is een klassieke centrale verdediger, want hij is groot en sterk. Miazga is echter ook mobiel genoeg om hoog te kunnen spelen. Hij werd bij New York Red Bulls door Jesse March in het eerste elftal gedropt, en Chelsea zag daar zijn potentieel. Jammer genoeg werd hij daar onderdeel van het ‘huurlingenleger’ van de club, wat niet goed is geweest voor zijn carrière."

Miazga speelde al voor Vitesse, FC Nantes en Reading en is met Anderlecht al aan zijn vierde huurclub toe. Paars-Wit heeft een goede naam in de VS en volgens Boehm is RSCA een goede volgende stap. "Ik denk dat Anderlecht een goede volgende stap is voor hem. Miazga heeft de nodige branie, maar zal ook nederig moeten zijn en proberen bij te leren. Met een coach als Kompany lijkt dat alvast haalbaar."

Paul Mukairu (Antalyaspor, huur en 2,5 miljoen euro aankoopoptie): aanvaller


Met Paul Mukairu haalde Anderlecht een 20-jarige Nigeriaanse flankaanvaller in huis, die ook als centrumspits kan spelen. Een veelbelovende speler, die de loodzware taak krijgt om Jérémy Doku te vervangen. Hij bezorgt RSCA aanvallend meer opties. Fabrice N'Sakala speelde vorig seizoen voor Alanyaspor en trof Mukairu in de beker en in de competitie. Als flankaanvaller kwam hij als linkerflankspeler zelfs regelmatig tegen in zijn zone. De ex-verdediger van Anderlecht gaf kort zijn mening over de nieuwe aanvaller van Paars-Wit.

"Anderlecht is een mooie stap voor hem, ik ben blij voor hem. Het is een snelle speler met de nodige kracht en die zich nog volop aan het ontwikkelen is. Mukairu is alvast een speler met veel potentieel", schetst de huidige speler van Besiktas kort een beeld van hem.


Josh Cullen (West Ham United, 500.000 euro): verdedigende middenvelder

Anderlecht haalde met Josh Cullen een zeer noodzakelijke transfer. Vorig jaar was de positie van verdedigende middenvelder al een pijnpunt en ook dit jaar was dit nog het geval. We polsten bij de Ierse journalist Paul Dollery van het Ierse The 42. “Ik kijk er naar uit om Josh in België aan het werk te zien, de eerste Ier sinds Domenic Foley bij AA Gent en Cercle Brugge."

"Josh is een defensieve middenvelder die graag voor de defensie speelt. Het is wel niet iemand die enkel in die zone blijft spelen, want het is een zeer energieke middenvelder die veel terrein bestrijkt. Aan de bal is hij ook zeer onderlegd, want zijn technische kwaliteiten zijn meer dan in orde. Dat wil niet zeggen dat het iemand is die voor creativiteit zorgt, want dat type speler is hij zeker niet. Het is iemand die de bal zal veroveren en hem doorspeelt naar een speler in een betere positie die daar wel creatief kan zijn. Het is een gedisciplineerde speler."


Bij West Ham waren de fans best ontevreden dat hij voor een spotprijs naar Anderlecht trok. Manager David Moyes leek niet echt in hem te geloven, maar de concurrentie was groot bij de club uit Londen. "Hij had deels de pech dat Declan Rice, een speler met dezelfde kwaliteiten als hem, al bij West Ham speelde. Als hij echt een kans had gekregen, denk ik wel dat hij had bewezen dat hij het niveau van de Premier League zou aankunnen. Misschien is zijn gebrek aan ervaring op het hoogste niveau zijn grootste probleem. Hij speelde meer dan 150 competitiewedstrijden, maar vooral in de League One (de Engelse derde klasse, nvdr.). Vorig seizoen deed hij het in The Championship (de Engelse tweede klasse, nvdr.) zeer goed bij Charlton en er was dan ook de nodige interesse vanuit The Championship. Daarnaast had hij ook pech met wat blessures en hopelijk is dat voorbij."

Cullen werd eergisteren opgeroepen voor de Ierse nationale ploeg. Door zijn transfer naar Anderlecht openen er deuren. "Dat hij voornamelijk in de League One speelde, was niet goed voor zijn internationale carrière. Vorig jaar debuteerde hij wel uitstekend tegen Bulgarije en werd hij uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Als hij regelmatig speelt bij Anderlecht, dan denk ik dat hij een grote kans heeft om een vaste waarde te worden in de kern van Ierland. Bondscoach Stephen Kenny wil via achteruit beginnen voetballen en iemand als Josh past volledig in dat concept", besluit de journalist.

LEES OOK: Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

Wie is de beste aanwinst?

Meest recent

Renard speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

79
79
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

694
694
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

125
125
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

234
234
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

187
187
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

121
121
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

450
450
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

373
373
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

273
273
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

1179
1179
Conclusie Proto bij Anderlecht: "Hij kan niet verdedigen"

De periode vlak voor en tijdens de interlandbreak was bij Anderlecht zeer woelig. Hun eerste ...

541
541
Wils krijgt veeg uit de pan bij Antwerp: "Dat hoort erbij"

Antwerp kreeg zondag een stevige tik. Het mocht op de Bosuil tegen AA Gent zowat 75 minuten met een ...

174
174
Extra lading voor Union-speler in CL-openingsmatch

Bij Union kijken ze al reikhalzend uit naar dinsdagavond, want dan mogen ze eindelijk hun grote ...

39
39
Anderlecht-fans keren zich massaal tegen één speler

Er valt heel wat na te kaarten over het gelijkspel van zondagavond tussen Anderlecht en KRC Genk. ...

502
502
'Onthuld: daarom verkoos Man Utd Lammens boven Donnarumma'

Zondag waren tijdens de derby in Manchester vele ogen gericht op de nieuwe doelmannen. Bij City nam ...

165
165
PSV niet gerust: Bosz velt zijn oordeel over Union

Deze week wordt de league phase van de Champions League op gang getrapt. De eerste wedstrijden ...

129
129
'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

388
388
Cruciaal nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

134
134
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

314
314
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

985
985
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

254
254
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

750
750
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

689
689
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

604
604

Meer sportnieuws