Anderlecht doet goede zaken: "Veel potentieel en er was de nodige interesse"

door
Anderlecht doet goede zaken:

RSC Anderlecht wist met Matthew Miazga, Josh Cullen en Paul Mukairi tijdens de laatste dagen van de mercato nog drie spelers te strikken. Wat mogen de fans van RSCA van hen verwachten?


Matt Miazga (Chelsea, huur): centrale verdediger

Anderlecht speurt graag rond op de Amerikaanse markt (Michael Murillo, Kemar Lawrence) en ook Miazga heeft een verleden in de Major League Soccer. Net als Murillo en Lawrence speelde hij voor New York Red Bulls. Onze redactie polste bij de Amerikaanse voetbaljournalist Charles Boehm over de reputatie van Miazga in de Verenigde Staten. "Hij heeft 18 caps voor de nationale ploeg van de Verenigde Staten en hij was een vaste waarde bij de U20. Als hij fit is, in vorm steekt en regelmatig bij zijn team speelt, is hij zeker een kanshebber om in de basis te staan. Het probleem is dat hij de afgelopen jaren te weinig aan die drie criteria kon voldoen, waardoor hij geen vaste waarde is in het nationaal team", aldus Boehm.


"Miazga is rechtsvoetig, waar Anderlecht er nochtans genoeg van heeft centraal achterin, maar de verdediger is wel een type dat Anderlecht kan gebruiken. "Hij is een klassieke centrale verdediger, want hij is groot en sterk. Miazga is echter ook mobiel genoeg om hoog te kunnen spelen. Hij werd bij New York Red Bulls door Jesse March in het eerste elftal gedropt, en Chelsea zag daar zijn potentieel. Jammer genoeg werd hij daar onderdeel van het ‘huurlingenleger’ van de club, wat niet goed is geweest voor zijn carrière."

Miazga speelde al voor Vitesse, FC Nantes en Reading en is met Anderlecht al aan zijn vierde huurclub toe. Paars-Wit heeft een goede naam in de VS en volgens Boehm is RSCA een goede volgende stap. "Ik denk dat Anderlecht een goede volgende stap is voor hem. Miazga heeft de nodige branie, maar zal ook nederig moeten zijn en proberen bij te leren. Met een coach als Kompany lijkt dat alvast haalbaar."

Paul Mukairu (Antalyaspor, huur en 2,5 miljoen euro aankoopoptie): aanvaller


Met Paul Mukairu haalde Anderlecht een 20-jarige Nigeriaanse flankaanvaller in huis, die ook als centrumspits kan spelen. Een veelbelovende speler, die de loodzware taak krijgt om Jérémy Doku te vervangen. Hij bezorgt RSCA aanvallend meer opties. Fabrice N'Sakala speelde vorig seizoen voor Alanyaspor en trof Mukairu in de beker en in de competitie. Als flankaanvaller kwam hij als linkerflankspeler zelfs regelmatig tegen in zijn zone. De ex-verdediger van Anderlecht gaf kort zijn mening over de nieuwe aanvaller van Paars-Wit.

"Anderlecht is een mooie stap voor hem, ik ben blij voor hem. Het is een snelle speler met de nodige kracht en die zich nog volop aan het ontwikkelen is. Mukairu is alvast een speler met veel potentieel", schetst de huidige speler van Besiktas kort een beeld van hem.


Josh Cullen (West Ham United, 500.000 euro): verdedigende middenvelder

Anderlecht haalde met Josh Cullen een zeer noodzakelijke transfer. Vorig jaar was de positie van verdedigende middenvelder al een pijnpunt en ook dit jaar was dit nog het geval. We polsten bij de Ierse journalist Paul Dollery van het Ierse The 42. “Ik kijk er naar uit om Josh in België aan het werk te zien, de eerste Ier sinds Domenic Foley bij AA Gent en Cercle Brugge."

"Josh is een defensieve middenvelder die graag voor de defensie speelt. Het is wel niet iemand die enkel in die zone blijft spelen, want het is een zeer energieke middenvelder die veel terrein bestrijkt. Aan de bal is hij ook zeer onderlegd, want zijn technische kwaliteiten zijn meer dan in orde. Dat wil niet zeggen dat het iemand is die voor creativiteit zorgt, want dat type speler is hij zeker niet. Het is iemand die de bal zal veroveren en hem doorspeelt naar een speler in een betere positie die daar wel creatief kan zijn. Het is een gedisciplineerde speler."


Bij West Ham waren de fans best ontevreden dat hij voor een spotprijs naar Anderlecht trok. Manager David Moyes leek niet echt in hem te geloven, maar de concurrentie was groot bij de club uit Londen. "Hij had deels de pech dat Declan Rice, een speler met dezelfde kwaliteiten als hem, al bij West Ham speelde. Als hij echt een kans had gekregen, denk ik wel dat hij had bewezen dat hij het niveau van de Premier League zou aankunnen. Misschien is zijn gebrek aan ervaring op het hoogste niveau zijn grootste probleem. Hij speelde meer dan 150 competitiewedstrijden, maar vooral in de League One (de Engelse derde klasse, nvdr.). Vorig seizoen deed hij het in The Championship (de Engelse tweede klasse, nvdr.) zeer goed bij Charlton en er was dan ook de nodige interesse vanuit The Championship. Daarnaast had hij ook pech met wat blessures en hopelijk is dat voorbij."

Cullen werd eergisteren opgeroepen voor de Ierse nationale ploeg. Door zijn transfer naar Anderlecht openen er deuren. "Dat hij voornamelijk in de League One speelde, was niet goed voor zijn internationale carrière. Vorig jaar debuteerde hij wel uitstekend tegen Bulgarije en werd hij uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Als hij regelmatig speelt bij Anderlecht, dan denk ik dat hij een grote kans heeft om een vaste waarde te worden in de kern van Ierland. Bondscoach Stephen Kenny wil via achteruit beginnen voetballen en iemand als Josh past volledig in dat concept", besluit de journalist.

LEES OOK: Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

Wie is de beste aanwinst?

Meest recent

Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

80
80
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

10
10
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

104
104
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

49
49
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

450
450
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

158
158
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

428
428
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

91
91
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

391
391
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

65
65
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

495
495
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

312
312
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

248
248
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

148
148
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

368
368
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

320
320
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

506
506
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

44
44
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

402
402
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

229
229
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

420
420
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

530
530
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

296
296
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

165
165

Meer sportnieuws