Hoe Club Brugge naast zijn prioriteit voor de zomer greep

door
Hoe Club Brugge naast zijn prioriteit voor de zomer greep

Club Brugge hoopte zich deze zomer te versterken met een topspits. Ondanks meerdere pogingen lukte dat niet. Enkel flankaanvaller Noa Lang kwam naar Club.


De dure Nederlander, zes miljoen euro is toch een pittige prijs, lijkt nu al gehaald te zijn om binnen een jaar het vertrek van Emmanuel Dennis/Krépin Diatta op te vangen. Lang kan zo een jaar in de schaduw progressie maken. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert mikten hoog voor de positie van diepe spits.

Michy Batshuayi, Christian Benteke, Bas Dost, Mario Mandzukic en Nikolas Kalinic werden allen gepolst, maar tot een overgang kwam het niet. Voornamelijk vanwege het feit dat de speler geen interesse had. Daarnaast is er ook het financiële aspect. Club Brugge verliest net als elke Belgische club miljoenen euro’s aan inkomsten door de coronacrisis. Vooral het gebrek aan inkomsten vanwege ticketverkoop (in België en Champions League) hakt er stevig in. Bovendien deed Club geen uitgaande toptransfer en daarom was het niet handig om pakweg 10 miljoen euro te investeren in een spits. Niemand weet immers hoe lang de fans nog niet allemaal in het stadion mogen komen.

Financieel wordt er ook goed gewerkt in Brugge en onnodige risico’s worden er niet genomen. In januari kan er eventueel nog bijgestuurd worden. Club Brugge is absoluut de beste club van het moment in België en lijkt na deze mercato nog verder te zijn uitgelopen op de rest. Blauw-Zwart hield zijn sterkhouders, bij elke andere topclub vertrokken er wel één of meerdere smaakmakers. Toch maakt het missen van een spits duidelijk dat Club op Europees vlak nog meer naam moet maken. Voor Michael Krmencik en Youssouph Badji een gouden kans om zich door te zetten.

CR

LEES OOK: 'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Goed dat Club uiteindelijk geen centrumspits haalde?

Meest recent

‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

20
20
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

35
35
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

50
50
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

53
53
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

219
219
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

53
53
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

431
431
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

519
519
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

95
95
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

352
352
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

254
254
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

553
553
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

424
424
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

88
88
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

836
836
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

442
442
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

226
226
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

272
272
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

803
803
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1088
1088
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

344
344
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

128
128
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

332
332
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

347
347
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

686
686

Meer sportnieuws