Hoe Club Brugge naast zijn prioriteit voor de zomer greep

704 stemmen
Hoe Club Brugge naast zijn prioriteit voor de zomer greep

Club Brugge hoopte zich deze zomer te versterken met een topspits. Ondanks meerdere pogingen lukte dat niet. Enkel flankaanvaller Noa Lang kwam naar Club.


De dure Nederlander, zes miljoen euro is toch een pittige prijs, lijkt nu al gehaald te zijn om binnen een jaar het vertrek van Emmanuel Dennis/Krépin Diatta op te vangen. Lang kan zo een jaar in de schaduw progressie maken. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert mikten hoog voor de positie van diepe spits.

Michy Batshuayi, Christian Benteke, Bas Dost, Mario Mandzukic en Nikolas Kalinic werden allen gepolst, maar tot een overgang kwam het niet. Voornamelijk vanwege het feit dat de speler geen interesse had. Daarnaast is er ook het financiële aspect. Club Brugge verliest net als elke Belgische club miljoenen euro’s aan inkomsten door de coronacrisis. Vooral het gebrek aan inkomsten vanwege ticketverkoop (in België en Champions League) hakt er stevig in. Bovendien deed Club geen uitgaande toptransfer en daarom was het niet handig om pakweg 10 miljoen euro te investeren in een spits. Niemand weet immers hoe lang de fans nog niet allemaal in het stadion mogen komen.

Financieel wordt er ook goed gewerkt in Brugge en onnodige risico’s worden er niet genomen. In januari kan er eventueel nog bijgestuurd worden. Club Brugge is absoluut de beste club van het moment in België en lijkt na deze mercato nog verder te zijn uitgelopen op de rest. Blauw-Zwart hield zijn sterkhouders, bij elke andere topclub vertrokken er wel één of meerdere smaakmakers. Toch maakt het missen van een spits duidelijk dat Club op Europees vlak nog meer naam moet maken. Voor Michael Krmencik en Youssouph Badji een gouden kans om zich door te zetten.

CR

LEES OOK: Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Goed dat Club uiteindelijk geen centrumspits haalde?

Meest recent

Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

14
14
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

52
52
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

42
42
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

221
221
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

140
140
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

128
128
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

315
315
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

540
540
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3326
3326
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

60
60
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

71
71
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

147
147
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

199
199
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

69
69
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

24
24
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

214
214
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

196
196
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

173
173
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

104
104
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

119
119
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

126
126
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

132
132

Meer sportnieuws