Hoe Club Brugge naast zijn prioriteit voor de zomer greep

704 stemmen
Hoe Club Brugge naast zijn prioriteit voor de zomer greep

Club Brugge hoopte zich deze zomer te versterken met een topspits. Ondanks meerdere pogingen lukte dat niet. Enkel flankaanvaller Noa Lang kwam naar Club.


De dure Nederlander, zes miljoen euro is toch een pittige prijs, lijkt nu al gehaald te zijn om binnen een jaar het vertrek van Emmanuel Dennis/Krépin Diatta op te vangen. Lang kan zo een jaar in de schaduw progressie maken. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert mikten hoog voor de positie van diepe spits.

Michy Batshuayi, Christian Benteke, Bas Dost, Mario Mandzukic en Nikolas Kalinic werden allen gepolst, maar tot een overgang kwam het niet. Voornamelijk vanwege het feit dat de speler geen interesse had. Daarnaast is er ook het financiële aspect. Club Brugge verliest net als elke Belgische club miljoenen euro’s aan inkomsten door de coronacrisis. Vooral het gebrek aan inkomsten vanwege ticketverkoop (in België en Champions League) hakt er stevig in. Bovendien deed Club geen uitgaande toptransfer en daarom was het niet handig om pakweg 10 miljoen euro te investeren in een spits. Niemand weet immers hoe lang de fans nog niet allemaal in het stadion mogen komen.

Financieel wordt er ook goed gewerkt in Brugge en onnodige risico’s worden er niet genomen. In januari kan er eventueel nog bijgestuurd worden. Club Brugge is absoluut de beste club van het moment in België en lijkt na deze mercato nog verder te zijn uitgelopen op de rest. Blauw-Zwart hield zijn sterkhouders, bij elke andere topclub vertrokken er wel één of meerdere smaakmakers. Toch maakt het missen van een spits duidelijk dat Club op Europees vlak nog meer naam moet maken. Voor Michael Krmencik en Youssouph Badji een gouden kans om zich door te zetten.

CR

LEES OOK: Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Goed dat Club uiteindelijk geen centrumspits haalde?

Meest recent

Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

2
2
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

39
39
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

169
169
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

65
65
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

34
34
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

196
196
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

144
144
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

91
91
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

130
130
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

366
366
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

54
54
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

399
399
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

105
105
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

300
300
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

171
171
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

405
405
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

471
471
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

465
465
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

106
106
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

572
572
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

199
199
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

59
59
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

670
670
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

317
317

Meer sportnieuws