Hoe Club Brugge naast zijn prioriteit voor de zomer greep

door
Hoe Club Brugge naast zijn prioriteit voor de zomer greep

Club Brugge hoopte zich deze zomer te versterken met een topspits. Ondanks meerdere pogingen lukte dat niet. Enkel flankaanvaller Noa Lang kwam naar Club.


De dure Nederlander, zes miljoen euro is toch een pittige prijs, lijkt nu al gehaald te zijn om binnen een jaar het vertrek van Emmanuel Dennis/Krépin Diatta op te vangen. Lang kan zo een jaar in de schaduw progressie maken. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert mikten hoog voor de positie van diepe spits.

Michy Batshuayi, Christian Benteke, Bas Dost, Mario Mandzukic en Nikolas Kalinic werden allen gepolst, maar tot een overgang kwam het niet. Voornamelijk vanwege het feit dat de speler geen interesse had. Daarnaast is er ook het financiële aspect. Club Brugge verliest net als elke Belgische club miljoenen euro’s aan inkomsten door de coronacrisis. Vooral het gebrek aan inkomsten vanwege ticketverkoop (in België en Champions League) hakt er stevig in. Bovendien deed Club geen uitgaande toptransfer en daarom was het niet handig om pakweg 10 miljoen euro te investeren in een spits. Niemand weet immers hoe lang de fans nog niet allemaal in het stadion mogen komen.

Financieel wordt er ook goed gewerkt in Brugge en onnodige risico’s worden er niet genomen. In januari kan er eventueel nog bijgestuurd worden. Club Brugge is absoluut de beste club van het moment in België en lijkt na deze mercato nog verder te zijn uitgelopen op de rest. Blauw-Zwart hield zijn sterkhouders, bij elke andere topclub vertrokken er wel één of meerdere smaakmakers. Toch maakt het missen van een spits duidelijk dat Club op Europees vlak nog meer naam moet maken. Voor Michael Krmencik en Youssouph Badji een gouden kans om zich door te zetten.

CR

LEES OOK: Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Goed dat Club uiteindelijk geen centrumspits haalde?

Meest recent

Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

3
3
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

13
13
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

35
35
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

110
110
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

108
108
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

495
495
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

72
72
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

172
172
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

376
376
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

424
424
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

519
519
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

224
224
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

543
543
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

386
386
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

58
58
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

129
129
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

230
230
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

48
48
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

138
138
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

202
202
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

213
213
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

195
195
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

103
103
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

189
189
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

64
64

Meer sportnieuws