Verhaal omtrent David en Anderlecht klopt niet

212 stemmen
Verhaal omtrent David en Anderlecht klopt niet

Ooit vormde hij een koningskoppel samen met Jan Koller, en tot op vandaag blijft Thomasz Radzinski nog een onvoorwaardelijke fan van RSC Anderlecht. In het verleden was hij ook de sportieve baas bij Lierse.

Deze rol vulde hij in van 2013 tot 2015 en in die periode haalde hij enkele fraaie namen naar het Lisp. Mbaye Diagne (ex-Club Brugge en momenteel Galatasaray), Ramy Bensebaïni (nu Borussia Mönchengladbach) en ook Hamari Traore (nu Stade Rennes). Dat zijn nu namen als klokken maar Radzinski vond deze spelers in de lagere regionen van Italië en Frankrijk.

Dat neus voor talent bracht hem vervolgens bij Atticus Sports Management, waar hij ene Jonathan David aanprees bij RSC Anderlecht. Maar dat bleek tevergeefs. "Ik probeerde Alphonso Davies uit Bayern te tekenen voor Atticus maar het was onmogelijk", verklaarde Radzinski aan La Dernière Heure. "En Jonathan David, de Canadees die Gent verliet voor Lille OSC , heb ik vorige zomer in Anderlecht geadviseerd. Maar 8 miljoen was te veel."

UPDATE 03/10

Tomasz Radzinski deed wel heel vreemde uitspraken over Jonathan David. Hij bood David in de zomer van 2019 zogezegd voor 8 miljoen euro aan bij Anderlecht. Binnen RSCA ontkennen ze dat bericht met klem en uit de entourage van de speler vallen dezelfde geluiden te horen. Zo weigerde Gent die zomer onder meer aanbiedingen van tal van buitenlandse clubs die hoger lagen. David kreeg nadien een nieuw contract. Radzinski is bovendien niet de makelaar van David, wat het verhaal nog vreemder maakt.

LEES OOK: Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Vreemde uitspraken van Radzinski?

Meest recent

Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

1
1
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

12
12
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

22
22
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

23
23
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

26
26
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

244
244
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

296
296
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

120
120
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

50
50
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

526
526
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

104
104
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

120
120
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

151
151
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

142
142
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

434
434
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

138
138
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

203
203
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

601
601
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

170
170
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

173
173

Meer sportnieuws