TRANSFERUURTJE: 'RSCA heeft verdediger beet, Barça wil Nederlandse spits'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA heeft verdediger beet, Barça wil Nederlandse spits'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht-spits Landry Dimata leek volgens verschillende media lange tijd lange tijd op weg naar het Franse Dijon voor ongeveer 5 miljoen euro. De transfer ging echter in laatste instantie niet door. Volgens verschillende bronnen dook er een probleem op tijdens de medische keuring, terwijl Anderlecht officieel meldt dat de clubs er niet uit raakten.

Stade Rennes trekt dan weer hard aan de mouw van Jérémy Doku. De Ligue 1-ploeg zou volgens Belgische media meer dan 20 miljoen euro geboden hebben. Anderlecht zou dan weer ruim 30 miljoen euro willen. Franse bronnen melden ondertussen dat Rennes tot 27 miljoen euro (inclusief bonussen) wil gaan. Doku zelf zou echter graag willen blijven, en ook Vincent Kompany is niet happig op een vertrek van het goudhaantje.

Paars-Wit was nog op zoek naar een centrale verdediger en heeft die nu ook beet. Zaterdagochtend liet Anderlecht in een officieel bericht weten dat het de Pools-Amerikaanse verdediger Matt Miazga voor één jaar huurt van Chelsea. Verder zou Anderlecht volgens journalist Adrian Kajumba (Daily Mail) ook interesse tonen voor West-Ham-middenvelder Josh Cullen.

Aan uitgaande zijde wil Anderlecht wil graag af van Mohammed Dauda. Mallorca heeft volgens buitenlandse media een voorstel van 500.000 euro neergelegd op de speler. Even leek ook Francis Amuzu Paars-Wit te verlaten voor Olympiakos, maar de Grieken kozen voor PSV-speler Bruma. Volgens Het Nieuwsblad zou ook FC Köln zou naar de diensten hengelen van de winger, die meer dan 5 miljoen euro moet opbrengen. Verder neemt RSCA hoogstwaarschijnlijk afscheid van Aristote Nkaka. Hij zou naar het Duitse Paderborn trekken.

Bij Club Brugge is het heel wat kalmer, al had Blauw-Zwart wel een statement in huis door de contracten van Hans Vanaken en Simon Mignolet te verlengen tot 2025. Mignolet genoot interesse van onder meer Aston Villa en Leeds United. Villa had graag ex-Gent-doelman Lovre Kalinic in de deal betrokken.

Standard lijkt afscheid te nemen van Kostas Laifis. De Cyprioot trekt volgens La Dernière Heure voor 5 miljoen euro naar de Italiaanse eersteklasser Sampdoria. Ook Gojko Cimirot zou gewild zijn door enkele Italiaanse clubs. Zij onderhandelen met de entourage van de speler.

Antwerp wordt nog steeds nadrukkelijk gelinkt aan Abdoulay Diaby. De ex-spits van Club Brugge mag beschikken bij Sporting Lissabon en denkt volgens O Jogo aan terugkeer naar ons land. Voor het verdedigende compartiment van The Great Old lijkt Jérémy Gélin de grootste kandidaat te zijn. Antwerp onderhandelt met Stade Rennes om hem op huurbasis over te nemen. 

Beerschot neemt voor even afscheid van Fessou Placa. De Togolees lag nog tot medio 2022 onder contract op het Kiel, maar wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan 1B-club Lierse Kempenzonen. Aan inkomende zijde grijpen de Mannekes naast Jackson Porozo. De verdediger had een voorstel op zak uit Antwerpen, maar trekt naar het Portugese Boavista.

Het Franse Dijon wil volgens La Dernière Heure Moeskroen-doelman Hervé Koffi aantrekken en heeft zelfs een bod van 2,5 miljoen euro gedaan op de huurling van Lille OSC. Een transfer lijkt echter nog niet meteen in de maak. 

BUITENLAND

Het lijkt FC Barcelona maar niet te lukken om Memphis Depay weg te halen bij Olympique Lyon. Daarom denken de Catalanen nu aan de Nederlander Luuk De Jong, spits van Sevilla. Er zou sprake zijn van een overgang op huurbasis.

Barça blijft daarnaast aan de mouw trekken van Eric García, maar volgens de Spaanse krant Marca zal het geen senicure zijn om de transfer vlug af te ronden. De City-verdediger moet om en bij de 30 miljoen euro kosten, geld dat de Blaugrana niet meteen liggen hebben. Daarom mikken Koeman en co eerder op een geslaagd bod in januari, enkele maanden voordat het contract van García afloopt bij de Citizens

Ook Real Madrid zou nog willen toeslaan op de transfermarkt volgens L'Equipe. Coach Zinédine Zidane zou gevraagd hebben om door te duwen voor de komst van Houssem Aouar, de sensatie van Olympique Lyon in de Ligue 1. De Fransman met Algerijnse roots heeft een marktwaarde van ongeveer 50 miljoen euro. Real zal zich wel mogen haasten, want de speler zit al in vergevorderde onderhandelingen met Arsenal.

AS Roma kent een povere competitiestart in de serie A en wil zich nog gevoelig versterken. De Italianen zijn daarom gaan shoppen bij Real Madrid en hebben er Borja Mayoral weggehaald. De 23-jarige aanvaller wordt voor twee jaar gehuurd van de Spaanse grootmacht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

Is het een goede zaak voor Anderlecht dat Dimata blijft?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

14
14
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

29
29
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

30
30
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

85
85
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

99
99
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

54
54
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

269
269
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

129
129
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

250
250
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

201
201
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

254
254
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

168
168
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

192
192
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

129
129
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

151
151
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

247
247
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

279
279
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

390
390
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

228
228
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

184
184

Meer sportnieuws