TRANSFERUURTJE: 'RSCA heeft verdediger beet, Barça wil Nederlandse spits'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA heeft verdediger beet, Barça wil Nederlandse spits'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht-spits Landry Dimata leek volgens verschillende media lange tijd lange tijd op weg naar het Franse Dijon voor ongeveer 5 miljoen euro. De transfer ging echter in laatste instantie niet door. Volgens verschillende bronnen dook er een probleem op tijdens de medische keuring, terwijl Anderlecht officieel meldt dat de clubs er niet uit raakten.

Stade Rennes trekt dan weer hard aan de mouw van Jérémy Doku. De Ligue 1-ploeg zou volgens Belgische media meer dan 20 miljoen euro geboden hebben. Anderlecht zou dan weer ruim 30 miljoen euro willen. Franse bronnen melden ondertussen dat Rennes tot 27 miljoen euro (inclusief bonussen) wil gaan. Doku zelf zou echter graag willen blijven, en ook Vincent Kompany is niet happig op een vertrek van het goudhaantje.

Paars-Wit was nog op zoek naar een centrale verdediger en heeft die nu ook beet. Zaterdagochtend liet Anderlecht in een officieel bericht weten dat het de Pools-Amerikaanse verdediger Matt Miazga voor één jaar huurt van Chelsea. Verder zou Anderlecht volgens journalist Adrian Kajumba (Daily Mail) ook interesse tonen voor West-Ham-middenvelder Josh Cullen.

Aan uitgaande zijde wil Anderlecht wil graag af van Mohammed Dauda. Mallorca heeft volgens buitenlandse media een voorstel van 500.000 euro neergelegd op de speler. Even leek ook Francis Amuzu Paars-Wit te verlaten voor Olympiakos, maar de Grieken kozen voor PSV-speler Bruma. Volgens Het Nieuwsblad zou ook FC Köln zou naar de diensten hengelen van de winger, die meer dan 5 miljoen euro moet opbrengen. Verder neemt RSCA hoogstwaarschijnlijk afscheid van Aristote Nkaka. Hij zou naar het Duitse Paderborn trekken.

Bij Club Brugge is het heel wat kalmer, al had Blauw-Zwart wel een statement in huis door de contracten van Hans Vanaken en Simon Mignolet te verlengen tot 2025. Mignolet genoot interesse van onder meer Aston Villa en Leeds United. Villa had graag ex-Gent-doelman Lovre Kalinic in de deal betrokken.

Standard lijkt afscheid te nemen van Kostas Laifis. De Cyprioot trekt volgens La Dernière Heure voor 5 miljoen euro naar de Italiaanse eersteklasser Sampdoria. Ook Gojko Cimirot zou gewild zijn door enkele Italiaanse clubs. Zij onderhandelen met de entourage van de speler.

Antwerp wordt nog steeds nadrukkelijk gelinkt aan Abdoulay Diaby. De ex-spits van Club Brugge mag beschikken bij Sporting Lissabon en denkt volgens O Jogo aan terugkeer naar ons land. Voor het verdedigende compartiment van The Great Old lijkt Jérémy Gélin de grootste kandidaat te zijn. Antwerp onderhandelt met Stade Rennes om hem op huurbasis over te nemen. 

Beerschot neemt voor even afscheid van Fessou Placa. De Togolees lag nog tot medio 2022 onder contract op het Kiel, maar wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan 1B-club Lierse Kempenzonen. Aan inkomende zijde grijpen de Mannekes naast Jackson Porozo. De verdediger had een voorstel op zak uit Antwerpen, maar trekt naar het Portugese Boavista.

Het Franse Dijon wil volgens La Dernière Heure Moeskroen-doelman Hervé Koffi aantrekken en heeft zelfs een bod van 2,5 miljoen euro gedaan op de huurling van Lille OSC. Een transfer lijkt echter nog niet meteen in de maak. 

BUITENLAND

Het lijkt FC Barcelona maar niet te lukken om Memphis Depay weg te halen bij Olympique Lyon. Daarom denken de Catalanen nu aan de Nederlander Luuk De Jong, spits van Sevilla. Er zou sprake zijn van een overgang op huurbasis.

Barça blijft daarnaast aan de mouw trekken van Eric García, maar volgens de Spaanse krant Marca zal het geen senicure zijn om de transfer vlug af te ronden. De City-verdediger moet om en bij de 30 miljoen euro kosten, geld dat de Blaugrana niet meteen liggen hebben. Daarom mikken Koeman en co eerder op een geslaagd bod in januari, enkele maanden voordat het contract van García afloopt bij de Citizens

Ook Real Madrid zou nog willen toeslaan op de transfermarkt volgens L'Equipe. Coach Zinédine Zidane zou gevraagd hebben om door te duwen voor de komst van Houssem Aouar, de sensatie van Olympique Lyon in de Ligue 1. De Fransman met Algerijnse roots heeft een marktwaarde van ongeveer 50 miljoen euro. Real zal zich wel mogen haasten, want de speler zit al in vergevorderde onderhandelingen met Arsenal.

AS Roma kent een povere competitiestart in de serie A en wil zich nog gevoelig versterken. De Italianen zijn daarom gaan shoppen bij Real Madrid en hebben er Borja Mayoral weggehaald. De 23-jarige aanvaller wordt voor twee jaar gehuurd van de Spaanse grootmacht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

Is het een goede zaak voor Anderlecht dat Dimata blijft?

Meest recent

Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

8
8
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

54
54
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

217
217
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

32
32
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

346
346
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

71
71
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

192
192
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

75
75
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

434
434
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

155
155
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

57
57
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

294
294
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

243
243
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

140
140
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

160
160
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

110
110
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

198
198
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

22
22
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

374
374
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

440
440
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

430
430
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

81
81
Eerste grote titelclash in JPL: "Dan zijn zíj́ de kampioen"

Zondagavond is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

464
464
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

302
302
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

385
385

Meer sportnieuws