TRANSFERUURTJE: 'RSCA heeft verdediger beet, Barça wil Nederlandse spits'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA heeft verdediger beet, Barça wil Nederlandse spits'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht-spits Landry Dimata leek volgens verschillende media lange tijd lange tijd op weg naar het Franse Dijon voor ongeveer 5 miljoen euro. De transfer ging echter in laatste instantie niet door. Volgens verschillende bronnen dook er een probleem op tijdens de medische keuring, terwijl Anderlecht officieel meldt dat de clubs er niet uit raakten.

Stade Rennes trekt dan weer hard aan de mouw van Jérémy Doku. De Ligue 1-ploeg zou volgens Belgische media meer dan 20 miljoen euro geboden hebben. Anderlecht zou dan weer ruim 30 miljoen euro willen. Franse bronnen melden ondertussen dat Rennes tot 27 miljoen euro (inclusief bonussen) wil gaan. Doku zelf zou echter graag willen blijven, en ook Vincent Kompany is niet happig op een vertrek van het goudhaantje.

Paars-Wit was nog op zoek naar een centrale verdediger en heeft die nu ook beet. Zaterdagochtend liet Anderlecht in een officieel bericht weten dat het de Pools-Amerikaanse verdediger Matt Miazga voor één jaar huurt van Chelsea. Verder zou Anderlecht volgens journalist Adrian Kajumba (Daily Mail) ook interesse tonen voor West-Ham-middenvelder Josh Cullen.

Aan uitgaande zijde wil Anderlecht wil graag af van Mohammed Dauda. Mallorca heeft volgens buitenlandse media een voorstel van 500.000 euro neergelegd op de speler. Even leek ook Francis Amuzu Paars-Wit te verlaten voor Olympiakos, maar de Grieken kozen voor PSV-speler Bruma. Volgens Het Nieuwsblad zou ook FC Köln zou naar de diensten hengelen van de winger, die meer dan 5 miljoen euro moet opbrengen. Verder neemt RSCA hoogstwaarschijnlijk afscheid van Aristote Nkaka. Hij zou naar het Duitse Paderborn trekken.

Bij Club Brugge is het heel wat kalmer, al had Blauw-Zwart wel een statement in huis door de contracten van Hans Vanaken en Simon Mignolet te verlengen tot 2025. Mignolet genoot interesse van onder meer Aston Villa en Leeds United. Villa had graag ex-Gent-doelman Lovre Kalinic in de deal betrokken.

Standard lijkt afscheid te nemen van Kostas Laifis. De Cyprioot trekt volgens La Dernière Heure voor 5 miljoen euro naar de Italiaanse eersteklasser Sampdoria. Ook Gojko Cimirot zou gewild zijn door enkele Italiaanse clubs. Zij onderhandelen met de entourage van de speler.

Antwerp wordt nog steeds nadrukkelijk gelinkt aan Abdoulay Diaby. De ex-spits van Club Brugge mag beschikken bij Sporting Lissabon en denkt volgens O Jogo aan terugkeer naar ons land. Voor het verdedigende compartiment van The Great Old lijkt Jérémy Gélin de grootste kandidaat te zijn. Antwerp onderhandelt met Stade Rennes om hem op huurbasis over te nemen. 

Beerschot neemt voor even afscheid van Fessou Placa. De Togolees lag nog tot medio 2022 onder contract op het Kiel, maar wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan 1B-club Lierse Kempenzonen. Aan inkomende zijde grijpen de Mannekes naast Jackson Porozo. De verdediger had een voorstel op zak uit Antwerpen, maar trekt naar het Portugese Boavista.

Het Franse Dijon wil volgens La Dernière Heure Moeskroen-doelman Hervé Koffi aantrekken en heeft zelfs een bod van 2,5 miljoen euro gedaan op de huurling van Lille OSC. Een transfer lijkt echter nog niet meteen in de maak. 

BUITENLAND

Het lijkt FC Barcelona maar niet te lukken om Memphis Depay weg te halen bij Olympique Lyon. Daarom denken de Catalanen nu aan de Nederlander Luuk De Jong, spits van Sevilla. Er zou sprake zijn van een overgang op huurbasis.

Barça blijft daarnaast aan de mouw trekken van Eric García, maar volgens de Spaanse krant Marca zal het geen senicure zijn om de transfer vlug af te ronden. De City-verdediger moet om en bij de 30 miljoen euro kosten, geld dat de Blaugrana niet meteen liggen hebben. Daarom mikken Koeman en co eerder op een geslaagd bod in januari, enkele maanden voordat het contract van García afloopt bij de Citizens

Ook Real Madrid zou nog willen toeslaan op de transfermarkt volgens L'Equipe. Coach Zinédine Zidane zou gevraagd hebben om door te duwen voor de komst van Houssem Aouar, de sensatie van Olympique Lyon in de Ligue 1. De Fransman met Algerijnse roots heeft een marktwaarde van ongeveer 50 miljoen euro. Real zal zich wel mogen haasten, want de speler zit al in vergevorderde onderhandelingen met Arsenal.

AS Roma kent een povere competitiestart in de serie A en wil zich nog gevoelig versterken. De Italianen zijn daarom gaan shoppen bij Real Madrid en hebben er Borja Mayoral weggehaald. De 23-jarige aanvaller wordt voor twee jaar gehuurd van de Spaanse grootmacht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

Is het een goede zaak voor Anderlecht dat Dimata blijft?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

116
116
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

59
59
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

69
69
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

33
33
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

151
151
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

254
254
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

79
79
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

149
149
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

482
482
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

115
115
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

208
208
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

400
400
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

197
197
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

264
264
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

31
31
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

262
262
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

220
220
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

80
80
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

175
175
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

523
523
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

88
88
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

111
111

Meer sportnieuws