TRANSFERUURTJE: 'RSCA heeft verdediger beet, Barça wil Nederlandse spits'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA heeft verdediger beet, Barça wil Nederlandse spits'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht-spits Landry Dimata leek volgens verschillende media lange tijd lange tijd op weg naar het Franse Dijon voor ongeveer 5 miljoen euro. De transfer ging echter in laatste instantie niet door. Volgens verschillende bronnen dook er een probleem op tijdens de medische keuring, terwijl Anderlecht officieel meldt dat de clubs er niet uit raakten.

Stade Rennes trekt dan weer hard aan de mouw van Jérémy Doku. De Ligue 1-ploeg zou volgens Belgische media meer dan 20 miljoen euro geboden hebben. Anderlecht zou dan weer ruim 30 miljoen euro willen. Franse bronnen melden ondertussen dat Rennes tot 27 miljoen euro (inclusief bonussen) wil gaan. Doku zelf zou echter graag willen blijven, en ook Vincent Kompany is niet happig op een vertrek van het goudhaantje.

Paars-Wit was nog op zoek naar een centrale verdediger en heeft die nu ook beet. Zaterdagochtend liet Anderlecht in een officieel bericht weten dat het de Pools-Amerikaanse verdediger Matt Miazga voor één jaar huurt van Chelsea. Verder zou Anderlecht volgens journalist Adrian Kajumba (Daily Mail) ook interesse tonen voor West-Ham-middenvelder Josh Cullen.

Aan uitgaande zijde wil Anderlecht wil graag af van Mohammed Dauda. Mallorca heeft volgens buitenlandse media een voorstel van 500.000 euro neergelegd op de speler. Even leek ook Francis Amuzu Paars-Wit te verlaten voor Olympiakos, maar de Grieken kozen voor PSV-speler Bruma. Volgens Het Nieuwsblad zou ook FC Köln zou naar de diensten hengelen van de winger, die meer dan 5 miljoen euro moet opbrengen. Verder neemt RSCA hoogstwaarschijnlijk afscheid van Aristote Nkaka. Hij zou naar het Duitse Paderborn trekken.

Bij Club Brugge is het heel wat kalmer, al had Blauw-Zwart wel een statement in huis door de contracten van Hans Vanaken en Simon Mignolet te verlengen tot 2025. Mignolet genoot interesse van onder meer Aston Villa en Leeds United. Villa had graag ex-Gent-doelman Lovre Kalinic in de deal betrokken.

Standard lijkt afscheid te nemen van Kostas Laifis. De Cyprioot trekt volgens La Dernière Heure voor 5 miljoen euro naar de Italiaanse eersteklasser Sampdoria. Ook Gojko Cimirot zou gewild zijn door enkele Italiaanse clubs. Zij onderhandelen met de entourage van de speler.

Antwerp wordt nog steeds nadrukkelijk gelinkt aan Abdoulay Diaby. De ex-spits van Club Brugge mag beschikken bij Sporting Lissabon en denkt volgens O Jogo aan terugkeer naar ons land. Voor het verdedigende compartiment van The Great Old lijkt Jérémy Gélin de grootste kandidaat te zijn. Antwerp onderhandelt met Stade Rennes om hem op huurbasis over te nemen. 

Beerschot neemt voor even afscheid van Fessou Placa. De Togolees lag nog tot medio 2022 onder contract op het Kiel, maar wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan 1B-club Lierse Kempenzonen. Aan inkomende zijde grijpen de Mannekes naast Jackson Porozo. De verdediger had een voorstel op zak uit Antwerpen, maar trekt naar het Portugese Boavista.

Het Franse Dijon wil volgens La Dernière Heure Moeskroen-doelman Hervé Koffi aantrekken en heeft zelfs een bod van 2,5 miljoen euro gedaan op de huurling van Lille OSC. Een transfer lijkt echter nog niet meteen in de maak. 

BUITENLAND

Het lijkt FC Barcelona maar niet te lukken om Memphis Depay weg te halen bij Olympique Lyon. Daarom denken de Catalanen nu aan de Nederlander Luuk De Jong, spits van Sevilla. Er zou sprake zijn van een overgang op huurbasis.

Barça blijft daarnaast aan de mouw trekken van Eric García, maar volgens de Spaanse krant Marca zal het geen senicure zijn om de transfer vlug af te ronden. De City-verdediger moet om en bij de 30 miljoen euro kosten, geld dat de Blaugrana niet meteen liggen hebben. Daarom mikken Koeman en co eerder op een geslaagd bod in januari, enkele maanden voordat het contract van García afloopt bij de Citizens

Ook Real Madrid zou nog willen toeslaan op de transfermarkt volgens L'Equipe. Coach Zinédine Zidane zou gevraagd hebben om door te duwen voor de komst van Houssem Aouar, de sensatie van Olympique Lyon in de Ligue 1. De Fransman met Algerijnse roots heeft een marktwaarde van ongeveer 50 miljoen euro. Real zal zich wel mogen haasten, want de speler zit al in vergevorderde onderhandelingen met Arsenal.

AS Roma kent een povere competitiestart in de serie A en wil zich nog gevoelig versterken. De Italianen zijn daarom gaan shoppen bij Real Madrid en hebben er Borja Mayoral weggehaald. De 23-jarige aanvaller wordt voor twee jaar gehuurd van de Spaanse grootmacht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

Is het een goede zaak voor Anderlecht dat Dimata blijft?

Meest recent

Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

0
0
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

12
12
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

44
44
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

24
24
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

50
50
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

43
43
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

79
79
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

73
73
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

123
123
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

218
218
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

576
576
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

230
230
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

104
104
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

93
93
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

86
86
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

243
243
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

124
124
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

178
178
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

98
98
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

283
283
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

250
250
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

312
312
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

418
418

Meer sportnieuws