TRANSFERUURTJE: 'RSCA heeft verdediger beet, Barça wil Nederlandse spits'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA heeft verdediger beet, Barça wil Nederlandse spits'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht-spits Landry Dimata leek volgens verschillende media lange tijd lange tijd op weg naar het Franse Dijon voor ongeveer 5 miljoen euro. De transfer ging echter in laatste instantie niet door. Volgens verschillende bronnen dook er een probleem op tijdens de medische keuring, terwijl Anderlecht officieel meldt dat de clubs er niet uit raakten.

Stade Rennes trekt dan weer hard aan de mouw van Jérémy Doku. De Ligue 1-ploeg zou volgens Belgische media meer dan 20 miljoen euro geboden hebben. Anderlecht zou dan weer ruim 30 miljoen euro willen. Franse bronnen melden ondertussen dat Rennes tot 27 miljoen euro (inclusief bonussen) wil gaan. Doku zelf zou echter graag willen blijven, en ook Vincent Kompany is niet happig op een vertrek van het goudhaantje.

Paars-Wit was nog op zoek naar een centrale verdediger en heeft die nu ook beet. Zaterdagochtend liet Anderlecht in een officieel bericht weten dat het de Pools-Amerikaanse verdediger Matt Miazga voor één jaar huurt van Chelsea. Verder zou Anderlecht volgens journalist Adrian Kajumba (Daily Mail) ook interesse tonen voor West-Ham-middenvelder Josh Cullen.

Aan uitgaande zijde wil Anderlecht wil graag af van Mohammed Dauda. Mallorca heeft volgens buitenlandse media een voorstel van 500.000 euro neergelegd op de speler. Even leek ook Francis Amuzu Paars-Wit te verlaten voor Olympiakos, maar de Grieken kozen voor PSV-speler Bruma. Volgens Het Nieuwsblad zou ook FC Köln zou naar de diensten hengelen van de winger, die meer dan 5 miljoen euro moet opbrengen. Verder neemt RSCA hoogstwaarschijnlijk afscheid van Aristote Nkaka. Hij zou naar het Duitse Paderborn trekken.

Bij Club Brugge is het heel wat kalmer, al had Blauw-Zwart wel een statement in huis door de contracten van Hans Vanaken en Simon Mignolet te verlengen tot 2025. Mignolet genoot interesse van onder meer Aston Villa en Leeds United. Villa had graag ex-Gent-doelman Lovre Kalinic in de deal betrokken.

Standard lijkt afscheid te nemen van Kostas Laifis. De Cyprioot trekt volgens La Dernière Heure voor 5 miljoen euro naar de Italiaanse eersteklasser Sampdoria. Ook Gojko Cimirot zou gewild zijn door enkele Italiaanse clubs. Zij onderhandelen met de entourage van de speler.

Antwerp wordt nog steeds nadrukkelijk gelinkt aan Abdoulay Diaby. De ex-spits van Club Brugge mag beschikken bij Sporting Lissabon en denkt volgens O Jogo aan terugkeer naar ons land. Voor het verdedigende compartiment van The Great Old lijkt Jérémy Gélin de grootste kandidaat te zijn. Antwerp onderhandelt met Stade Rennes om hem op huurbasis over te nemen. 

Beerschot neemt voor even afscheid van Fessou Placa. De Togolees lag nog tot medio 2022 onder contract op het Kiel, maar wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan 1B-club Lierse Kempenzonen. Aan inkomende zijde grijpen de Mannekes naast Jackson Porozo. De verdediger had een voorstel op zak uit Antwerpen, maar trekt naar het Portugese Boavista.

Het Franse Dijon wil volgens La Dernière Heure Moeskroen-doelman Hervé Koffi aantrekken en heeft zelfs een bod van 2,5 miljoen euro gedaan op de huurling van Lille OSC. Een transfer lijkt echter nog niet meteen in de maak. 

BUITENLAND

Het lijkt FC Barcelona maar niet te lukken om Memphis Depay weg te halen bij Olympique Lyon. Daarom denken de Catalanen nu aan de Nederlander Luuk De Jong, spits van Sevilla. Er zou sprake zijn van een overgang op huurbasis.

Barça blijft daarnaast aan de mouw trekken van Eric García, maar volgens de Spaanse krant Marca zal het geen senicure zijn om de transfer vlug af te ronden. De City-verdediger moet om en bij de 30 miljoen euro kosten, geld dat de Blaugrana niet meteen liggen hebben. Daarom mikken Koeman en co eerder op een geslaagd bod in januari, enkele maanden voordat het contract van García afloopt bij de Citizens

Ook Real Madrid zou nog willen toeslaan op de transfermarkt volgens L'Equipe. Coach Zinédine Zidane zou gevraagd hebben om door te duwen voor de komst van Houssem Aouar, de sensatie van Olympique Lyon in de Ligue 1. De Fransman met Algerijnse roots heeft een marktwaarde van ongeveer 50 miljoen euro. Real zal zich wel mogen haasten, want de speler zit al in vergevorderde onderhandelingen met Arsenal.

AS Roma kent een povere competitiestart in de serie A en wil zich nog gevoelig versterken. De Italianen zijn daarom gaan shoppen bij Real Madrid en hebben er Borja Mayoral weggehaald. De 23-jarige aanvaller wordt voor twee jaar gehuurd van de Spaanse grootmacht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Is het een goede zaak voor Anderlecht dat Dimata blijft?

Meest recent

Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

12
12
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

78
78
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

101
101
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

31
31
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

34
34
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

601
601
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

393
393
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

136
136
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

60
60
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

145
145
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

281
281
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

83
83
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

276
276
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

138
138
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

249
249
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

271
271
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

212
212
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

58
58
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

104
104
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

376
376
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

213
213
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

304
304
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

528
528

Meer sportnieuws