Teo en Diaby: 'Nostalgie op de Bosuil'

1298
Teo en Diaby: 'Nostalgie op de Bosuil'

Arme Dieumerci Mbokani. Wegens het gebrek aan andere centrumaanvallers moet de Congolese spits bij Antwerp FC voorlopig de aanvallende werkdruk op z'n eentje dragen. Maar geen nood. The Great Old wordt namelijk gelinkt aan de komst van Lukasz Teodorczyk en Abdoulay Diaby, twee spitsen die voorheen een grote impact maakten in de Jupiler Pro League


ANTWERP-FANS MOETEN WACHTEN

De huidige transferperiode loopt nog tot en met 5 oktober, en verschillende clubs uit de Jupiler Pro League hopen zich tegen dan nog danig te kunnen versterken. Vooral bij Antwerp FC wordt er nog een groot transferoffensief verwacht, met name in het aanvallend compartiment. Coach Ivan Leko riep in de pers al openlijk om nog wat extra versterking – wat logisch is gezien de recente prestaties en resultaten - maar voorlopig blijft het op transfervlak vooralsnog kalm op de Bosuil, ondanks de recente aankondiging van Cristian Benavente. Ondertussen tikt de klok onverstoord verder.

De Kroaat kreeg eerder nochtans meerdere nieuwe gezichten voorgeschoteld met Pieter Gerkens, Alireza Beiranvand, Frank Boya, Nill De Pauw, Jean Butez, Birger Verstraete en Jae-ik Lee, maar met enkel deze nieuwkomers wordt het voor The Great Old erg moeilijk om dit seizoen definitief de aansluiting te vinden met de Belgische top. En dat beaamde ook het thuispubliek in Deurne-Noord tijdens de laatste match op de Bosuil, toen de namen van “Hoedt” en “Ivo” luidop werden gescandeerd.



De Antwerp-fans zullen nog wat geduld moeten uitoefenen, maar general manager Sven Jaecques liet alvast weten dat er weldra nog enkele inkomende offensieve transfers verwacht mogen worden. Drie tot vier nieuwe spelers zelfs, die volgens Jaecques de kwaliteit in de kern gevoelig gaan verhogen. Volgens verschillende media zou de Antwerpse shortlist drie profielen bevatten: een centrale verdediger, een vleugelspeler en een centrale spits. 

NIEUWE NUMMER NEGEN

Vooral op de positie van centrale spits is vers bloed van cruciaal belang, want Ivo Leko heeft met Dieumerci Mbokani amper één zuivere centrumaanvaller tot zijn beschikking, al kan de 20-jarige Bruny Nsimba ook op deze plaats uit de voeten. Maar dan nog de centrale aanvallende spoeling erg dunnetjes, zeker na het vertrek van Jonathan Bolingi naar het Turkse Ankaragücü, al zou de Congolese spits nooit een grote rol van betekenis hebben gespeeld bij The Great Old.

Op zoek naar een nieuwe spits dus, en Gazet van Antwerpen poogde in een interview met Jaecques alvast wat informatie los te weken. De general manager werd geconfronteerd met de geruchten over Abdoulay Diaby en Lukasz Teodorczyk, twee centrumspitsen die in de Jupiler League reeds hun strepen verdienden bij respectievelijk Club Brugge en RSC Anderlecht, maar Jaecques gaf evenwel geen commentaar over beide dossiers. En da's wel opvallend gezien hij wél de eventuele komst van Marouane Fellaini en Junior Edmilson stellig ontkende ...



Hoe dan ook zou een extra spits een geschenk uit de hemel betekenen voor Ivan Leko, die dan eindelijk zijn 3-5-2 systeem ten volle kan perfectioneren met twee zuivere aanspeelpunten. Ook Dieumerci Mbokani zou een slaak van opluchting slaan, want met amper twee treffers in het huidige seizoen is zijn doelpuntenoogst voorlopig niet bepaald indrukwekkend te noemen. Een tweede kwalitatieve spits kan bijgevolg de werklast van de Congolees verlichten, waarna Mbokani terug frisser tevoorschijn kan komen in de zestien van de tegenstander. 

LUKASZ TEODORCZYK

Met een extra optie in de voorhoede zou de Antwerpse doelpuntenproductie gevoelig kunnen toenemen. Lukasz Teodorczyk bewees bij RSC Anderlecht alvast goed de weg naar het doel te vinden met maar liefst 45 stuks in 93 officiële wedstrijden. In het Paars-Witte kampioenenjaar 2016/2017 scoorde de mediaschuwe Pool zelfs 22 competitiedoelpunten, een prestatie die al zijn opvolgers bij Anderlecht nooit meer konden herhalen.

In dat succesvolle seizoen 2016/2017 speelde Teodorczyk logischerwijze een belangrijke rol in de titelwinst met een hoog doelpuntengemiddelde van 0,6 treffer per wedstrijd. Bovendien vloog zowat één op vijf doelpogingen tegen de netten van de tegenstander. Het jaar nadien, het seizoen van de machtsovername door Marc Coucke, liep het echter minder voor de aanvaller – net zoals voor de volledige ploeg van Sporting trouwens.



De Pool werd toen steeds vaker gehekeld door de eigen achterban en ook de nationale media nam zijn minder aantal gescoorde doelpunten danig op de korrel. Desondanks lukte Teodorczyk alsnog 15 competitietreffers op 33 wedstrijden. Zijn doelpuntenfrequentie bevond zich nog steeds op een erg knappe 0,52 per wedstrijd en zijn omzetting van kansen naar doelpunten op 17%. Op vlak van kwantiteit en efficiëntie qua doelpunten was het toen zeker geen rampjaar voor de Pool. En alleen al op basis hiervan zou Teodorczyk toch een serieuze meerwaarde kunnen betekenen voor Antwerp FC. 

ABDOULAY DIABY

Zijn grote doelpuntenproductie ten spijt, zou Lukasz Teodorczyk toch niet dé ideale spits zijn voor Antwerp FC. Volgens verschillende bronnen zou Antwerp namelijk mikken op een meer beweeglijke en snelle spits, een profiel waar de statische de Pool niet meteen aan beantwoordt. Abdoulay Diaby, de ex-spits van Club Brugge, heeft daarom meer kans op een verhuis richting Deurne-Noord. 

De 29-jarige Malinees scoorde bij Moeskroen en Club Brugge reeds 35 doelpunten in 88 Belgische competitiewedstrijden, én hij werkte op Jan Breydel al één seizoen samen met Ivan Leko. In die ene  jaargang onder de Kroatische coach vond Diaby erg makkelijk de weg naar het doel met 0,61 treffer per wedstrijd. Daarmee scoorde hij zelfs regelmatiger dan Lukasz Teodorczyk in zijn beide seizoenen bij RSC Anderlecht, al was Diaby toen niet altijd een basisspeler. 



Diaby koppelt dat scorend vermogen ook aan een hoge mate van beweeglijkheid én snelheid, waardoor hij beschouwd kan worden als een meer moderne aanvaller dan de eerder immobiele Teodorczyk. Nadat Diaby in 2018 Club Brugge inruilde voor Sporting Lissabon, zit zijn sportieve carrière ietwat in het slop waardoor een sportieve herlancering zich opdringt. Voorlopig zou Diaby echter een terugkeer naar België nog wat afhouden want hij wil op financieel vlak liever niet te veel inleveren.

D'ONOFRIO AAN ZET

5 oktober is niet zo veraf meer, maar Luciano D'Onofrio maakt zich allerminst zorgen. De sportieve baas op de Bosuil beschikt over een groot arsenaal aan onderhandelingstactieken en hij weet dat de beste koopjes gedaan kunnen worden naarmate de transferdeadline nadert. Bij Antwerp FC vertrouwen ze dan ook volledig op de expertise van de Italo-Belg, die wellicht weer enkele fraaie zaken zal kunnen realiseren op de transfermarkt. Of hij Lukasz Teodorczyk en/of Abdoulay Diaby zal aantrekken, dat zal D'Onofrio vandaag zelf nog niet met zekerheid kunnen zeggen. Maar dat Ivann Leko op z'n wenken bediend zal worden, dat lijkt ons alvast duidelijk. En dat misschien met een grotere naam of betere kwaliteiten dan Teodorczyk en/of Diaby ...

LEES OOK: 'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Welke spits moet Antwerp halen?

Meest recent

'Transferbom in Premier League: City legt monsterbod neer'

Manchester City zou op punt staan om een slordige 100 miljoen euro neer te tellen voor Ayyoub ...

9
9
'Contract van drie jaar: Anderlecht heeft transferdeal beet'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

406
406
CL: Azerische debutant, Celtic stort volledig in

De komende dagen worden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

153
153
'Westerlo slaat volgende transferslag in Ligue 1'

Het stormt dezer dagen in de stille Kempen, want Westerlo heeft zijn start dit seizoen helemaal ...

18
18
'La Louvière ziet smaakmaker nog vertrekken'

Vorig seizoen was La Louvière de verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. De Wolven ...

29
29
'Fofana hakt cruciale knoop over transfer door'

In de laatste dagen van de transferperiode zullen enkele Rode Duivels nog een transfer gaan maken. ...

50
50
Kassa rinkelt: Anderlecht is Saliba definitief kwijt

Anderlecht wil donderdag tegen Kairat de poort naar de Europa League helemaal openbreken. Daarvoor ...

315
315
'Barça hakt knoop definitief door over Tresoldi'

Club Brugge is zijn seizoen tot dusver uitstekend begonnen en pronkt na drie speeldagen nog steeds ...

295
295
KV Mechelen neemt definitief afscheid van toptalent

KV Mechelen heeft met een één op negen niet de start genomen waar het dit seizoen op ...

75
75
'Anderlecht zit in de wachtkamer voor Bentayeb'

Donderdag is D-Day voor de Belgische clubs in Europa. Anderlech, STVV en AA Gent proberen dan hun ...

428
428
'Antwerp ziet transferaanbieding geweigerd'

Antwerp is sinds de overname door Wouter Vandenhaute en consoorten al behoorlijk actief geweest op ...

156
156
Kerkhofs en Verheye pakken goud met 'stinkend' goede zet

Sam Kerkhofs en Rik Verheye hebben bij Sporting Hasselt ondertussen gezelschap gekregen van niemand ...

96
96
Union SG pakt groots uit met nieuwe investering

Union SG is in vijf jaar tijd énorm gegroeid als club. Financieel zijn ze door hun ...

218
218
Na Huerta en Saliba: wat met vier andere Renard-transfers?

Met Cesar Huerta (Pumas) en Nathan Saliba (Villarreal) vertrekken er alweer twee spelers die door ...

585
585
Schalke verpatst Belg, landgenoot lokt Franse interesse

Schalke 04 heeft een uitgaande transfer afgerond. Ze hebben een Belg laten vertrekken naar ...

25
25
De Bruyne zet Napoli-top na uithaal voor schut

Kevin De Bruyne besliste de match tegen Genoa met een goal en een assist. Toch gaat het in ...

163
163
'Anderlecht weet deze som te vangen voor Huerta'

Cesar Huerta wordt morgen wellicht officieel voorgesteld als nieuwe speler van Pumas. De Mexicaanse ...

451
451
'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Bij Royal Antwerp FC gaat er nog volk vertrekken deze transferwindow. Héél wat ...

457
457
Hasselt en Lokeren pakken uit met nieuwe aanwinsten

Sporting Hasselt en Sporting Lokeren hebben hun fans nog getrakteerd op twee aanwinsten. De twee ...

72
72
'Beerschot pakt uit: oude bekende medisch gekeurd'

Met een drie op zes begon Beerschot wisselvallig aan het seizoen, en dus kan Mohamed Messoudi wel ...

351
351
'Club Brugge keert kar: enorme plottwist rond Ordonez'

De deal leek bijna in kannen en kruiken, maar mogelijk trekt Joel Ordonez dan toch niet van Club ...

506
506
'Anderlecht dumpt miscast: Sibierski eist volle pot'

Het beloven straks nog drukke dagen te worden bij RSC Anderlecht, dat al volop op zoek is naar ...

483
483
'Bommetje bij Club Brugge: publiekslieveling buitenspel'

Club Brugge staat op het punt om nog eens stevig te cashen op Joel Ordonez, maar voorts wil de ...

1758
1758
'Saliba out: Anderlecht zet zinnen op dure vervanger'

In het slot van de mercato staat er plots nog heel wat verkeer op til bij RSC Anderlecht. Op ...

654
654
'Club Brugge gaat overstag: fikse korting op Ordonez'

Van witte rook is er voorlopig nog altijd geen sprake, maar behoudens een verrassende wending lijkt ...

567
567

Meer sportnieuws