Teo en Diaby: 'Nostalgie op de Bosuil'

door
Teo en Diaby: 'Nostalgie op de Bosuil'

Arme Dieumerci Mbokani. Wegens het gebrek aan andere centrumaanvallers moet de Congolese spits bij Antwerp FC voorlopig de aanvallende werkdruk op z'n eentje dragen. Maar geen nood. The Great Old wordt namelijk gelinkt aan de komst van Lukasz Teodorczyk en Abdoulay Diaby, twee spitsen die voorheen een grote impact maakten in de Jupiler Pro League


ANTWERP-FANS MOETEN WACHTEN

De huidige transferperiode loopt nog tot en met 5 oktober, en verschillende clubs uit de Jupiler Pro League hopen zich tegen dan nog danig te kunnen versterken. Vooral bij Antwerp FC wordt er nog een groot transferoffensief verwacht, met name in het aanvallend compartiment. Coach Ivan Leko riep in de pers al openlijk om nog wat extra versterking – wat logisch is gezien de recente prestaties en resultaten - maar voorlopig blijft het op transfervlak vooralsnog kalm op de Bosuil, ondanks de recente aankondiging van Cristian Benavente. Ondertussen tikt de klok onverstoord verder.

De Kroaat kreeg eerder nochtans meerdere nieuwe gezichten voorgeschoteld met Pieter Gerkens, Alireza Beiranvand, Frank Boya, Nill De Pauw, Jean Butez, Birger Verstraete en Jae-ik Lee, maar met enkel deze nieuwkomers wordt het voor The Great Old erg moeilijk om dit seizoen definitief de aansluiting te vinden met de Belgische top. En dat beaamde ook het thuispubliek in Deurne-Noord tijdens de laatste match op de Bosuil, toen de namen van “Hoedt” en “Ivo” luidop werden gescandeerd.



De Antwerp-fans zullen nog wat geduld moeten uitoefenen, maar general manager Sven Jaecques liet alvast weten dat er weldra nog enkele inkomende offensieve transfers verwacht mogen worden. Drie tot vier nieuwe spelers zelfs, die volgens Jaecques de kwaliteit in de kern gevoelig gaan verhogen. Volgens verschillende media zou de Antwerpse shortlist drie profielen bevatten: een centrale verdediger, een vleugelspeler en een centrale spits. 

NIEUWE NUMMER NEGEN

Vooral op de positie van centrale spits is vers bloed van cruciaal belang, want Ivo Leko heeft met Dieumerci Mbokani amper één zuivere centrumaanvaller tot zijn beschikking, al kan de 20-jarige Bruny Nsimba ook op deze plaats uit de voeten. Maar dan nog de centrale aanvallende spoeling erg dunnetjes, zeker na het vertrek van Jonathan Bolingi naar het Turkse Ankaragücü, al zou de Congolese spits nooit een grote rol van betekenis hebben gespeeld bij The Great Old.

Op zoek naar een nieuwe spits dus, en Gazet van Antwerpen poogde in een interview met Jaecques alvast wat informatie los te weken. De general manager werd geconfronteerd met de geruchten over Abdoulay Diaby en Lukasz Teodorczyk, twee centrumspitsen die in de Jupiler League reeds hun strepen verdienden bij respectievelijk Club Brugge en RSC Anderlecht, maar Jaecques gaf evenwel geen commentaar over beide dossiers. En da's wel opvallend gezien hij wél de eventuele komst van Marouane Fellaini en Junior Edmilson stellig ontkende ...



Hoe dan ook zou een extra spits een geschenk uit de hemel betekenen voor Ivan Leko, die dan eindelijk zijn 3-5-2 systeem ten volle kan perfectioneren met twee zuivere aanspeelpunten. Ook Dieumerci Mbokani zou een slaak van opluchting slaan, want met amper twee treffers in het huidige seizoen is zijn doelpuntenoogst voorlopig niet bepaald indrukwekkend te noemen. Een tweede kwalitatieve spits kan bijgevolg de werklast van de Congolees verlichten, waarna Mbokani terug frisser tevoorschijn kan komen in de zestien van de tegenstander. 

LUKASZ TEODORCZYK

Met een extra optie in de voorhoede zou de Antwerpse doelpuntenproductie gevoelig kunnen toenemen. Lukasz Teodorczyk bewees bij RSC Anderlecht alvast goed de weg naar het doel te vinden met maar liefst 45 stuks in 93 officiële wedstrijden. In het Paars-Witte kampioenenjaar 2016/2017 scoorde de mediaschuwe Pool zelfs 22 competitiedoelpunten, een prestatie die al zijn opvolgers bij Anderlecht nooit meer konden herhalen.

In dat succesvolle seizoen 2016/2017 speelde Teodorczyk logischerwijze een belangrijke rol in de titelwinst met een hoog doelpuntengemiddelde van 0,6 treffer per wedstrijd. Bovendien vloog zowat één op vijf doelpogingen tegen de netten van de tegenstander. Het jaar nadien, het seizoen van de machtsovername door Marc Coucke, liep het echter minder voor de aanvaller – net zoals voor de volledige ploeg van Sporting trouwens.



De Pool werd toen steeds vaker gehekeld door de eigen achterban en ook de nationale media nam zijn minder aantal gescoorde doelpunten danig op de korrel. Desondanks lukte Teodorczyk alsnog 15 competitietreffers op 33 wedstrijden. Zijn doelpuntenfrequentie bevond zich nog steeds op een erg knappe 0,52 per wedstrijd en zijn omzetting van kansen naar doelpunten op 17%. Op vlak van kwantiteit en efficiëntie qua doelpunten was het toen zeker geen rampjaar voor de Pool. En alleen al op basis hiervan zou Teodorczyk toch een serieuze meerwaarde kunnen betekenen voor Antwerp FC. 

ABDOULAY DIABY

Zijn grote doelpuntenproductie ten spijt, zou Lukasz Teodorczyk toch niet dé ideale spits zijn voor Antwerp FC. Volgens verschillende bronnen zou Antwerp namelijk mikken op een meer beweeglijke en snelle spits, een profiel waar de statische de Pool niet meteen aan beantwoordt. Abdoulay Diaby, de ex-spits van Club Brugge, heeft daarom meer kans op een verhuis richting Deurne-Noord. 

De 29-jarige Malinees scoorde bij Moeskroen en Club Brugge reeds 35 doelpunten in 88 Belgische competitiewedstrijden, én hij werkte op Jan Breydel al één seizoen samen met Ivan Leko. In die ene  jaargang onder de Kroatische coach vond Diaby erg makkelijk de weg naar het doel met 0,61 treffer per wedstrijd. Daarmee scoorde hij zelfs regelmatiger dan Lukasz Teodorczyk in zijn beide seizoenen bij RSC Anderlecht, al was Diaby toen niet altijd een basisspeler. 



Diaby koppelt dat scorend vermogen ook aan een hoge mate van beweeglijkheid én snelheid, waardoor hij beschouwd kan worden als een meer moderne aanvaller dan de eerder immobiele Teodorczyk. Nadat Diaby in 2018 Club Brugge inruilde voor Sporting Lissabon, zit zijn sportieve carrière ietwat in het slop waardoor een sportieve herlancering zich opdringt. Voorlopig zou Diaby echter een terugkeer naar België nog wat afhouden want hij wil op financieel vlak liever niet te veel inleveren.

D'ONOFRIO AAN ZET

5 oktober is niet zo veraf meer, maar Luciano D'Onofrio maakt zich allerminst zorgen. De sportieve baas op de Bosuil beschikt over een groot arsenaal aan onderhandelingstactieken en hij weet dat de beste koopjes gedaan kunnen worden naarmate de transferdeadline nadert. Bij Antwerp FC vertrouwen ze dan ook volledig op de expertise van de Italo-Belg, die wellicht weer enkele fraaie zaken zal kunnen realiseren op de transfermarkt. Of hij Lukasz Teodorczyk en/of Abdoulay Diaby zal aantrekken, dat zal D'Onofrio vandaag zelf nog niet met zekerheid kunnen zeggen. Maar dat Ivann Leko op z'n wenken bediend zal worden, dat lijkt ons alvast duidelijk. En dat misschien met een grotere naam of betere kwaliteiten dan Teodorczyk en/of Diaby ...

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

Welke spits moet Antwerp halen?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

23
23
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

165
165
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

13
13
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

219
219
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

41
41
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

94
94
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

49
49
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

70
70
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

53
53
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

36
36
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

34
34
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

68
68
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

678
678
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

228
228
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

286
286
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

83
83
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

529
529
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

94
94
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

110
110
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

163
163
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1197
1197

Meer sportnieuws