Teo en Diaby: 'Nostalgie op de Bosuil'

door
Teo en Diaby: 'Nostalgie op de Bosuil'

Arme Dieumerci Mbokani. Wegens het gebrek aan andere centrumaanvallers moet de Congolese spits bij Antwerp FC voorlopig de aanvallende werkdruk op z'n eentje dragen. Maar geen nood. The Great Old wordt namelijk gelinkt aan de komst van Lukasz Teodorczyk en Abdoulay Diaby, twee spitsen die voorheen een grote impact maakten in de Jupiler Pro League


ANTWERP-FANS MOETEN WACHTEN

De huidige transferperiode loopt nog tot en met 5 oktober, en verschillende clubs uit de Jupiler Pro League hopen zich tegen dan nog danig te kunnen versterken. Vooral bij Antwerp FC wordt er nog een groot transferoffensief verwacht, met name in het aanvallend compartiment. Coach Ivan Leko riep in de pers al openlijk om nog wat extra versterking – wat logisch is gezien de recente prestaties en resultaten - maar voorlopig blijft het op transfervlak vooralsnog kalm op de Bosuil, ondanks de recente aankondiging van Cristian Benavente. Ondertussen tikt de klok onverstoord verder.

De Kroaat kreeg eerder nochtans meerdere nieuwe gezichten voorgeschoteld met Pieter Gerkens, Alireza Beiranvand, Frank Boya, Nill De Pauw, Jean Butez, Birger Verstraete en Jae-ik Lee, maar met enkel deze nieuwkomers wordt het voor The Great Old erg moeilijk om dit seizoen definitief de aansluiting te vinden met de Belgische top. En dat beaamde ook het thuispubliek in Deurne-Noord tijdens de laatste match op de Bosuil, toen de namen van “Hoedt” en “Ivo” luidop werden gescandeerd.



De Antwerp-fans zullen nog wat geduld moeten uitoefenen, maar general manager Sven Jaecques liet alvast weten dat er weldra nog enkele inkomende offensieve transfers verwacht mogen worden. Drie tot vier nieuwe spelers zelfs, die volgens Jaecques de kwaliteit in de kern gevoelig gaan verhogen. Volgens verschillende media zou de Antwerpse shortlist drie profielen bevatten: een centrale verdediger, een vleugelspeler en een centrale spits. 

NIEUWE NUMMER NEGEN

Vooral op de positie van centrale spits is vers bloed van cruciaal belang, want Ivo Leko heeft met Dieumerci Mbokani amper één zuivere centrumaanvaller tot zijn beschikking, al kan de 20-jarige Bruny Nsimba ook op deze plaats uit de voeten. Maar dan nog de centrale aanvallende spoeling erg dunnetjes, zeker na het vertrek van Jonathan Bolingi naar het Turkse Ankaragücü, al zou de Congolese spits nooit een grote rol van betekenis hebben gespeeld bij The Great Old.

Op zoek naar een nieuwe spits dus, en Gazet van Antwerpen poogde in een interview met Jaecques alvast wat informatie los te weken. De general manager werd geconfronteerd met de geruchten over Abdoulay Diaby en Lukasz Teodorczyk, twee centrumspitsen die in de Jupiler League reeds hun strepen verdienden bij respectievelijk Club Brugge en RSC Anderlecht, maar Jaecques gaf evenwel geen commentaar over beide dossiers. En da's wel opvallend gezien hij wél de eventuele komst van Marouane Fellaini en Junior Edmilson stellig ontkende ...



Hoe dan ook zou een extra spits een geschenk uit de hemel betekenen voor Ivan Leko, die dan eindelijk zijn 3-5-2 systeem ten volle kan perfectioneren met twee zuivere aanspeelpunten. Ook Dieumerci Mbokani zou een slaak van opluchting slaan, want met amper twee treffers in het huidige seizoen is zijn doelpuntenoogst voorlopig niet bepaald indrukwekkend te noemen. Een tweede kwalitatieve spits kan bijgevolg de werklast van de Congolees verlichten, waarna Mbokani terug frisser tevoorschijn kan komen in de zestien van de tegenstander. 

LUKASZ TEODORCZYK

Met een extra optie in de voorhoede zou de Antwerpse doelpuntenproductie gevoelig kunnen toenemen. Lukasz Teodorczyk bewees bij RSC Anderlecht alvast goed de weg naar het doel te vinden met maar liefst 45 stuks in 93 officiële wedstrijden. In het Paars-Witte kampioenenjaar 2016/2017 scoorde de mediaschuwe Pool zelfs 22 competitiedoelpunten, een prestatie die al zijn opvolgers bij Anderlecht nooit meer konden herhalen.

In dat succesvolle seizoen 2016/2017 speelde Teodorczyk logischerwijze een belangrijke rol in de titelwinst met een hoog doelpuntengemiddelde van 0,6 treffer per wedstrijd. Bovendien vloog zowat één op vijf doelpogingen tegen de netten van de tegenstander. Het jaar nadien, het seizoen van de machtsovername door Marc Coucke, liep het echter minder voor de aanvaller – net zoals voor de volledige ploeg van Sporting trouwens.



De Pool werd toen steeds vaker gehekeld door de eigen achterban en ook de nationale media nam zijn minder aantal gescoorde doelpunten danig op de korrel. Desondanks lukte Teodorczyk alsnog 15 competitietreffers op 33 wedstrijden. Zijn doelpuntenfrequentie bevond zich nog steeds op een erg knappe 0,52 per wedstrijd en zijn omzetting van kansen naar doelpunten op 17%. Op vlak van kwantiteit en efficiëntie qua doelpunten was het toen zeker geen rampjaar voor de Pool. En alleen al op basis hiervan zou Teodorczyk toch een serieuze meerwaarde kunnen betekenen voor Antwerp FC. 

ABDOULAY DIABY

Zijn grote doelpuntenproductie ten spijt, zou Lukasz Teodorczyk toch niet dé ideale spits zijn voor Antwerp FC. Volgens verschillende bronnen zou Antwerp namelijk mikken op een meer beweeglijke en snelle spits, een profiel waar de statische de Pool niet meteen aan beantwoordt. Abdoulay Diaby, de ex-spits van Club Brugge, heeft daarom meer kans op een verhuis richting Deurne-Noord. 

De 29-jarige Malinees scoorde bij Moeskroen en Club Brugge reeds 35 doelpunten in 88 Belgische competitiewedstrijden, én hij werkte op Jan Breydel al één seizoen samen met Ivan Leko. In die ene  jaargang onder de Kroatische coach vond Diaby erg makkelijk de weg naar het doel met 0,61 treffer per wedstrijd. Daarmee scoorde hij zelfs regelmatiger dan Lukasz Teodorczyk in zijn beide seizoenen bij RSC Anderlecht, al was Diaby toen niet altijd een basisspeler. 



Diaby koppelt dat scorend vermogen ook aan een hoge mate van beweeglijkheid én snelheid, waardoor hij beschouwd kan worden als een meer moderne aanvaller dan de eerder immobiele Teodorczyk. Nadat Diaby in 2018 Club Brugge inruilde voor Sporting Lissabon, zit zijn sportieve carrière ietwat in het slop waardoor een sportieve herlancering zich opdringt. Voorlopig zou Diaby echter een terugkeer naar België nog wat afhouden want hij wil op financieel vlak liever niet te veel inleveren.

D'ONOFRIO AAN ZET

5 oktober is niet zo veraf meer, maar Luciano D'Onofrio maakt zich allerminst zorgen. De sportieve baas op de Bosuil beschikt over een groot arsenaal aan onderhandelingstactieken en hij weet dat de beste koopjes gedaan kunnen worden naarmate de transferdeadline nadert. Bij Antwerp FC vertrouwen ze dan ook volledig op de expertise van de Italo-Belg, die wellicht weer enkele fraaie zaken zal kunnen realiseren op de transfermarkt. Of hij Lukasz Teodorczyk en/of Abdoulay Diaby zal aantrekken, dat zal D'Onofrio vandaag zelf nog niet met zekerheid kunnen zeggen. Maar dat Ivann Leko op z'n wenken bediend zal worden, dat lijkt ons alvast duidelijk. En dat misschien met een grotere naam of betere kwaliteiten dan Teodorczyk en/of Diaby ...

LEES OOK: 'Lammens hakt knoop door over Antwerp-vertrek'

Trending:

Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

Welke spits moet Antwerp halen?

Meest recent

WK Clubs: Nieuwe sensatie loodst Real naar halve finale

Na Chelsea en PSG heeft ook Real Madrid zich zaterdag weten te plaatsen voor de halve finale van het ...

16
16
'Standard pakt alweer uit: akkoord bereikt'

De Belgische transfermarkt blijft op volle toeren draaien. Geen club die daarbij zo actief is als ...

51
51
'Niet meer te houden: Anderlecht-vertrek krijgt vorm'

Anderlecht heeft zaterdag nog maar eens weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde de ...

246
246
Geen Anderlecht of Antwerp: Nonge verbaast met transfer

Bij Juventus lieten ze de voorbije jaren een aantal Belgen proeven van de A-ploeg, maar geen van hen ...

82
82
'Charleroi heeft volgende goalgetter op het oog'

Voor Charleroi komt de start van het nieuwe seizoen er al snel aan. Enkele dagen voor de ...

29
29
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Voor Bayern München zijn de kwartfinales zaterdag het eindstation geworden op het WK voor clubs ...

481
481
‘Boodschap Saelemaekers maakt alles duidelijk’

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

61
61
Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

724
724
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

138
138
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

137
137
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

275
275
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

95
95
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

736
736
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

537
537
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

344
344
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

216
216
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

742
742
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

54
54
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

362
362
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

347
347
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

440
440
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1251
1251
Jonkie nekt Union in duel der Lage Landen-kampioenen

Union SG heeft zaterdagnamiddag zijn eerste nederlaag van de voorbereiding geleden. In de oefenmatch ...

73
73
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Club Brugge reist dit weekend naar Schotland af, waar zondag een oefenwedstrijd tegen Rangers ...

2164
2164
'Grote kuis United: vijf grote namen naar uitgang geduwd'

Na een ronduit dramatisch seizoen wil Manchester United zich in de komende jaargang herpakken. ...

143
143

Meer sportnieuws