'Medische keuring dreigt transfer Dimata alsnog te laten afketsen'

552 stemmen
'Medische keuring dreigt transfer Dimata alsnog te laten afketsen'

Op een officiële aankondiging is het nog wachten op het resultaat van de medische testen, geen sinecure in zijn geval. Behoudens ongelukken lijkt de kogel echter door de kerk: Landry Dimata neemt afscheid van Anderlecht en trekt naar Dijon in de Ligue 1.


Nadat het nieuws doorheen de dag door diverse bronnen werd bevestigd, laten nu ook Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws er weinig twijfel over bestaan dat de 23-jarige spits naar Frankrijk verhuist. Daar is het evenwel L'Équipe dat blijkbaar over het meeste info beschikt omtrent de ins en outs van de op til staande deal. Zo meldt het dagblad dat Dimata geen contract voor drie, maar wel vier seizoenen zal tekenen. Allicht een ultieme poging om hem over de streep te trekken.

Zelf was Dimata naar verluidt immers niet helemaal overtuigd of Dijon wel de beste keuze was als volgende stap in zijn carrière, dus een langdurige verbintenis vormde gezien zijn recente blessureproblemen ongetwijfeld een belangrijk argument. Anderlecht stond volgens L'Équipe trouwens dan weer net te popelen om in te gaan op het Franse bod, dat maar liefst vijf miljoen zou bedragen. Paars-Wit recupereert zo de volledige som die het een jaar geleden voor de spits neertelde.

UPDATE 19u22

Springt de transfer van Landry Dimata dan toch nog af? Volgens Franse bronnen is er een probleem opgedoken bij de medische keuring. Welk probleem, is niet gekend. Dimata sukkelde meer dan een jaar met een blessure aan de knie. Anderlecht wacht ondertussen af.

LEES OOK: 'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

Zal de transfer nog afspringen?

Meest recent

Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

19
19
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

10
10
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

16
16
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

9
9
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

211
211
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

11
11
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

111
111
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

55
55
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

46
46
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

267
267
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

362
362
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

421
421
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

53
53
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

71
71
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

111
111
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

88
88
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

375
375
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

274
274
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

62
62
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

501
501
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

223
223
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

585
585
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

72
72
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

132
132
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

58
58

Meer sportnieuws