Club Brugge wil toeslaan: 'Twee pure goalgetters'

2709
Club Brugge wil toeslaan: 'Twee pure goalgetters'

Tot 5 oktober hebben de Belgische voetbalclubs de tijd om hun inkomende en uitgaande transfers te regelen. Bij Club Brugge werd er tot op vandaag nog geen enkele directe versterking gesignaleerd. Maar als het van Philippe Clement afhangt, dan komen die er snel aan.


WELK GEBREK AAN EFFICIËNTIE? 

De efficiëntie voor doel blijft Club Brugge maar in de ban houden. Althans, het gebrek eraan. Vorig seizoen bleek dat al het grootste mankement te zijn van de Belgische landskampioen, en ook in de huidige jaargang zou Blauw-Zwart met aanvallende problemen kampen. Nochtans heeft Club Brugge vandaag de grootste doelpuntenproductie van alle clubs uit de Jupiler Pro League. De ploeg van coach Clement telt namelijk 18 gescoorde doelpunten, wat exact drie stuks meer is dan runners-up Beerschot VA en RSC Anderlecht. Waar gaat het dan om?



EFFICIËNTIE VERSUS EFFECTIVITEIT 

Na de 2-1 gewonnen derby tegen Cercle Brugge was Clement desondanks verrassend glashelder tegenover de samengetroepte perslieden. “Het enige gemis aan deze match, was het gebrek aan efficiëntie. Diatta, bijvoorbeeld, had met zijn kwaliteiten drie keer moeten scoren.” De Brugse hoofdtrainer is zelf begeesterd door statistieken en data: Clement wist heus wel dat de doelpuntenoogst verre van dramatisch is. 

Momenteel scoort Club Brugge gemiddeld 2,42 doelpunten per wedstrijd, terwijl die frequentie vorig seizoen lager was met 1,88 treffer per wedstrijd. Da's effectiever, maar ook efficiënter? Toch staat het aantal gescoorde doelpunten (nog) niet helemaal in lijn met de gecreëerde doelkansen, en dat is precies die veelbesproken efficiëntie waar Clement het al vaker over had. 



Onder de huidige centrumspitsen van Club Brugge zit er dan ook niet meteen een echte 'killer', een goaltjesdief die een doelpunt kan maken uit een halve kans. Krmencik toonde aan dat in de voorbije matchen zeker wél te kunnen, maar tegen Cercle Brugge deed hij toch weer vaak de wenkbrauwen fronsen door bijvoorbeeld een opgelegde doelkans flagrant en onbegrijpelijk te missen. 

Na zijn doublé tegen Zulte Waregem werkte Krmencik zich op tot één van de efficiëntste spitsen van de Jupiler Pro League, maar in de laatste partij tegen Cercle Brugge kon hij uit zeven doelkansen geen enkel keren de netten doen trillen – bijgevolg duikt de Tsjech ook uit de top tien van de meest efficiënte spitsen in België. Michael Krmencik blijft aldus een groot mysterie maar verdient zeker nog krediet.

CLEMENT ROEPT 

Naast de kortgeschoren Tsjech kan Philippe Clement ook nog rekenen op het Senegalese goudhaantje Youssouph Badji, die momenteel exact één op vier doelkansen omzet in een doelpunt, waarmee hij vandaag de efficiëntste centrumspits is op Jan Breydel. Toch blijft het nog te vroeg om al het aanvallende gewicht in de schoenen te schuiven van de amper achttienjarige. Vervolgens loopt ook nog Siebe Schrijvers rond in Brugge, terwijl de speelkansen van David Okereke groter zijn op de aanvallende flankposities.

“Het idee binnen de club is dat er nog versterking bijkomt”, bleef Clement zondagavond bijzonder openlijk tegenover de media. “Ik veronderstel ook dat die er komt. We zijn ons er van bewust dat de deadline op 5 oktober ligt, maar ik kan alleen maar herhalen wat ik al tien weken herhaal: elke transfer hangt van drie partijen af.” Clement windt er dus geen doekjes om en blijft aandringen: Club Brugge mankeert efficiëntie waardoor hij intern én extern roept op versterking voor 5 oktober. 



De hoofdcoach van Club Brugge weet als geen ander dat een vlotscorende en efficiënte centrumaanvaller van goudwaarde kan zijn. Ook dit seizoen kan Blauw-Zwart op basis van hun sterk collectief opnieuw de Belgische titel pakken, en dat zelfs zonder een diepe spits die probleemloos vijftien treffers kan scoren. Maar zo'n type in de ploeg maakt alles wat makkelijker. Herinner u nog de doelpunten en efficiëntie van Mbaye Diagne vorig seizoen. De Senegalese bad boy is geen grootse voetballer, maar wél een goalgetter pur sang. Efficiënt én effectief. Over zijn mentaliteit en karakter beginnen we echter niet meer ...

Zou het dan toevallig zijn dat Club Brugge deze week reeds gelinkt werd aan centrumaanvallers Ibrahim Sissoko (Chamois Niort) en Ali Akman (Bursaspor)? Beide spitsen bewezen reeds meermaals te beschikken over een gezonde neus voor doelpunten en zouden daarom alvast zeker een versterking kunnen betekenen voor Club Brugge. 

ALI AKMAN

De 17-jarige Ali Akman maakte vorig seizoen zijn professionele debuut bij Bursaspor in de Turkse tweede klasse, en pikte tijdens zijn weinige speelgelegenheid alsnog twee doelpunten mee. In de huidige jaargang startte het Turkse talent al op veelbelovende wijze met twee doelpunten in amper drie competitiewedstrijden. Bovendien steeg zijn omzetratio van doelkansen naar doelpunten dit jaar van 18% naar 25%. Akmans doelpuntenfrequentie kende eenzelfde positief gevolg van 0,36 doelpunt per negentig minuten in het voorbije seizoen naar 0,69 op vandaag, wat zelfs meer dan het dubbele is. In de Jupiler Pro League zouden dat echte topstatistieken zijn.

Maar ook bij de nationale jeugdreeksen van Turkije vindt de jonge Akman érg vlot de weg naar het doel. Momenteel komt de spits van Bursaspor uit bij de nationale U18, maar hij verzamelde ook een pak caps bij de U17, U16 en U15. In 36 officiële jeugdduels kon Akman bijvoorbeeld maar liefst 20 keer tot scoren komen. Deze statistieken, alsook zijn jeugdige leeftijd, progressiemarge én sterke prestaties bij Bursaspor lokten bijgevolg de interesse van West Ham, Leicester, Watford, Feyenoord, Rangers FC, maar ook Cercle Brugge en AA Gent. Erg lang zal Club Brugge niet moeten talmen, wil het snel werk maken van Akmans komst.

IBRAHIM SISSOKO

Een andere naam die de buitenlandse pers linkt aan Club Brugge is Ibrahim Sissoko, het 24-jarige speerpunt van Chamois Niort uit de Franse Ligue 2. Daar eindigde hij vorig seizoen als derde in de topschutterstand met een fraai aantal van vijftien doelpunten, en da's niet bepaald evident bij een ploeg die als derde laatste eindigde. Toch was Sissoko samen met aanvoerder Matthieu Sans en Thibaut Vion één van de grootste uitblinkers in het voorbije seizoen bij Niort, de aanvaller stond bijvoorbeeld garant voor maar liefst 50% van de doelpuntenproductie bij zijn team.

Drie jaar geleden voetbalde de 24-jarige kolos (1 meter 90, 89 kilogram) nog op amateurniveau, maar na zijn voorbije glansseizoen toonden naast Club Brugge ook al Leeds United en Nottingham Forrest belangstelling in hem. Het vermaarde France Football nam Sissoko dit jaar ook op in een top-tien van spelers uit de Ligue 1 die best wel een rol van betekenis kunnen spelen op het hoogste niveau. De Franse aanvaller heet een moderne spits te zijn: krachtig, snel, technisch én met een neus voor doelpunten. 

LEES OOK: L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Welke spits moet Club halen?

Meest recent

L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

142
142
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

284
284
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

31
31
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

94
94
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

150
150
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

189
189
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

163
163
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

140
140
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

92
92
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

48
48
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

423
423
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

81
81
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

123
123
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

106
106
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

38
38
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

28
28
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

131
131
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

521
521
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

130
130
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

228
228
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

226
226
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

76
76
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

57
57
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

126
126
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

43
43

Meer sportnieuws