Club Brugge wil toeslaan: 'Twee pure goalgetters'

2709 stemmen
Club Brugge wil toeslaan: 'Twee pure goalgetters'

Tot 5 oktober hebben de Belgische voetbalclubs de tijd om hun inkomende en uitgaande transfers te regelen. Bij Club Brugge werd er tot op vandaag nog geen enkele directe versterking gesignaleerd. Maar als het van Philippe Clement afhangt, dan komen die er snel aan.


WELK GEBREK AAN EFFICIËNTIE? 

De efficiëntie voor doel blijft Club Brugge maar in de ban houden. Althans, het gebrek eraan. Vorig seizoen bleek dat al het grootste mankement te zijn van de Belgische landskampioen, en ook in de huidige jaargang zou Blauw-Zwart met aanvallende problemen kampen. Nochtans heeft Club Brugge vandaag de grootste doelpuntenproductie van alle clubs uit de Jupiler Pro League. De ploeg van coach Clement telt namelijk 18 gescoorde doelpunten, wat exact drie stuks meer is dan runners-up Beerschot VA en RSC Anderlecht. Waar gaat het dan om?



EFFICIËNTIE VERSUS EFFECTIVITEIT 

Na de 2-1 gewonnen derby tegen Cercle Brugge was Clement desondanks verrassend glashelder tegenover de samengetroepte perslieden. “Het enige gemis aan deze match, was het gebrek aan efficiëntie. Diatta, bijvoorbeeld, had met zijn kwaliteiten drie keer moeten scoren.” De Brugse hoofdtrainer is zelf begeesterd door statistieken en data: Clement wist heus wel dat de doelpuntenoogst verre van dramatisch is. 

Momenteel scoort Club Brugge gemiddeld 2,42 doelpunten per wedstrijd, terwijl die frequentie vorig seizoen lager was met 1,88 treffer per wedstrijd. Da's effectiever, maar ook efficiënter? Toch staat het aantal gescoorde doelpunten (nog) niet helemaal in lijn met de gecreëerde doelkansen, en dat is precies die veelbesproken efficiëntie waar Clement het al vaker over had. 



Onder de huidige centrumspitsen van Club Brugge zit er dan ook niet meteen een echte 'killer', een goaltjesdief die een doelpunt kan maken uit een halve kans. Krmencik toonde aan dat in de voorbije matchen zeker wél te kunnen, maar tegen Cercle Brugge deed hij toch weer vaak de wenkbrauwen fronsen door bijvoorbeeld een opgelegde doelkans flagrant en onbegrijpelijk te missen. 

Na zijn doublé tegen Zulte Waregem werkte Krmencik zich op tot één van de efficiëntste spitsen van de Jupiler Pro League, maar in de laatste partij tegen Cercle Brugge kon hij uit zeven doelkansen geen enkel keren de netten doen trillen – bijgevolg duikt de Tsjech ook uit de top tien van de meest efficiënte spitsen in België. Michael Krmencik blijft aldus een groot mysterie maar verdient zeker nog krediet.

CLEMENT ROEPT 

Naast de kortgeschoren Tsjech kan Philippe Clement ook nog rekenen op het Senegalese goudhaantje Youssouph Badji, die momenteel exact één op vier doelkansen omzet in een doelpunt, waarmee hij vandaag de efficiëntste centrumspits is op Jan Breydel. Toch blijft het nog te vroeg om al het aanvallende gewicht in de schoenen te schuiven van de amper achttienjarige. Vervolgens loopt ook nog Siebe Schrijvers rond in Brugge, terwijl de speelkansen van David Okereke groter zijn op de aanvallende flankposities.

“Het idee binnen de club is dat er nog versterking bijkomt”, bleef Clement zondagavond bijzonder openlijk tegenover de media. “Ik veronderstel ook dat die er komt. We zijn ons er van bewust dat de deadline op 5 oktober ligt, maar ik kan alleen maar herhalen wat ik al tien weken herhaal: elke transfer hangt van drie partijen af.” Clement windt er dus geen doekjes om en blijft aandringen: Club Brugge mankeert efficiëntie waardoor hij intern én extern roept op versterking voor 5 oktober. 



De hoofdcoach van Club Brugge weet als geen ander dat een vlotscorende en efficiënte centrumaanvaller van goudwaarde kan zijn. Ook dit seizoen kan Blauw-Zwart op basis van hun sterk collectief opnieuw de Belgische titel pakken, en dat zelfs zonder een diepe spits die probleemloos vijftien treffers kan scoren. Maar zo'n type in de ploeg maakt alles wat makkelijker. Herinner u nog de doelpunten en efficiëntie van Mbaye Diagne vorig seizoen. De Senegalese bad boy is geen grootse voetballer, maar wél een goalgetter pur sang. Efficiënt én effectief. Over zijn mentaliteit en karakter beginnen we echter niet meer ...

Zou het dan toevallig zijn dat Club Brugge deze week reeds gelinkt werd aan centrumaanvallers Ibrahim Sissoko (Chamois Niort) en Ali Akman (Bursaspor)? Beide spitsen bewezen reeds meermaals te beschikken over een gezonde neus voor doelpunten en zouden daarom alvast zeker een versterking kunnen betekenen voor Club Brugge. 

ALI AKMAN

De 17-jarige Ali Akman maakte vorig seizoen zijn professionele debuut bij Bursaspor in de Turkse tweede klasse, en pikte tijdens zijn weinige speelgelegenheid alsnog twee doelpunten mee. In de huidige jaargang startte het Turkse talent al op veelbelovende wijze met twee doelpunten in amper drie competitiewedstrijden. Bovendien steeg zijn omzetratio van doelkansen naar doelpunten dit jaar van 18% naar 25%. Akmans doelpuntenfrequentie kende eenzelfde positief gevolg van 0,36 doelpunt per negentig minuten in het voorbije seizoen naar 0,69 op vandaag, wat zelfs meer dan het dubbele is. In de Jupiler Pro League zouden dat echte topstatistieken zijn.

Maar ook bij de nationale jeugdreeksen van Turkije vindt de jonge Akman érg vlot de weg naar het doel. Momenteel komt de spits van Bursaspor uit bij de nationale U18, maar hij verzamelde ook een pak caps bij de U17, U16 en U15. In 36 officiële jeugdduels kon Akman bijvoorbeeld maar liefst 20 keer tot scoren komen. Deze statistieken, alsook zijn jeugdige leeftijd, progressiemarge én sterke prestaties bij Bursaspor lokten bijgevolg de interesse van West Ham, Leicester, Watford, Feyenoord, Rangers FC, maar ook Cercle Brugge en AA Gent. Erg lang zal Club Brugge niet moeten talmen, wil het snel werk maken van Akmans komst.

IBRAHIM SISSOKO

Een andere naam die de buitenlandse pers linkt aan Club Brugge is Ibrahim Sissoko, het 24-jarige speerpunt van Chamois Niort uit de Franse Ligue 2. Daar eindigde hij vorig seizoen als derde in de topschutterstand met een fraai aantal van vijftien doelpunten, en da's niet bepaald evident bij een ploeg die als derde laatste eindigde. Toch was Sissoko samen met aanvoerder Matthieu Sans en Thibaut Vion één van de grootste uitblinkers in het voorbije seizoen bij Niort, de aanvaller stond bijvoorbeeld garant voor maar liefst 50% van de doelpuntenproductie bij zijn team.

Drie jaar geleden voetbalde de 24-jarige kolos (1 meter 90, 89 kilogram) nog op amateurniveau, maar na zijn voorbije glansseizoen toonden naast Club Brugge ook al Leeds United en Nottingham Forrest belangstelling in hem. Het vermaarde France Football nam Sissoko dit jaar ook op in een top-tien van spelers uit de Ligue 1 die best wel een rol van betekenis kunnen spelen op het hoogste niveau. De Franse aanvaller heet een moderne spits te zijn: krachtig, snel, technisch én met een neus voor doelpunten. 

LEES OOK: 'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

Welke spits moet Club halen?

Meest recent

'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

115
115
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

71
71
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

39
39
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

66
66
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

46
46
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

98
98
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

125
125
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

415
415
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

362
362
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

450
450
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

118
118
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

369
369
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

522
522
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

103
103
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

481
481
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

386
386
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

187
187
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

962
962
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

313
313
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

708
708
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

115
115
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

227
227
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

92
92
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

92
92

Meer sportnieuws