Martinez geeft meer uitleg bij nieuwkomers in selectie

door
Martinez geeft meer uitleg bij nieuwkomers in selectie

Roberto Martinez maakte woensdagmiddag een selectie van 33 spelers bekend voor de komende interlands tegen Ivoorkust, Engeland en IJsland. De bondscoach wil daarbij hevig gaan roteren en gaf maar liefst vijf nieuwe namen een plaatsje in de kern: Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Joris Kayembe en Dodi Lukebakio.


Uiteraard behoefden al die nieuwe namen ook een woordje uitleg. Te beginnen met Vanheusden, Bornauw en Saelemaekers, want zij werden daarvoor immers ook afgeroepen bij de U21 van Jacky Mathijssen. "We besteden veel aandacht aan de ontwikkeling van de jongeren en ik vond dat Bornauw, Saelemaekers en Vanheusden het verdienden om bij het A-team te zijn. Na Ivoorkust gaan ze weer naar de beloften voor de belangrijke match tegen Moldavië. Dit is een opportuniteit, maar ze moeten ook hun belangrijke rol bij de U21 blijven opnemen", noteerde Sporza daarover.

Joris Kayembe is misschien wel de meest verrassende naam in de selectie. "Hij heeft een zeer specifiek profiel. Een linksvoetige wingback: een zeer moeilijk profiel om te vinden", weet Martinez volgens Het Laatste Nieuws. "Dat Joris nu bij de selectie zit, is ook een resultaat van het goede werk dat bij Charleroi wordt geleverd."

Dodi Lukebakio werd dan weer al langer genoemd als mogelijke optie. "
Hij heeft de voorbije zestien maanden een constant niveau gehaald. Bij Hertha bekleedt hij een belangrijke rol en we volgen hem al een tijdje van dichtbij. Nu verdient hij het om bij de groep te horen. Dit is een kans voor hem en voor ons, om te zien hoe volwassen hij geworden is sinds zijn doortocht bij de U21. Hij kan ook in de spits spelen.

LEES OOK: Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Wie kan het snelst een basisplaats afdwingen?

Meest recent

KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

12
12
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

3
3
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

29
29
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

37
37
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

21
21
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

66
66
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

24
24
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

197
197
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

88
88
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

98
98
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

175
175
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

267
267
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

355
355
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

301
301
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

362
362
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

66
66
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

269
269
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

198
198
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

277
277
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

192
192
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

487
487
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

417
417
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

111
111
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

329
329

Meer sportnieuws