De Witte komt met opvallend antwoord op kritiek Vanhaezebrouck

door
De Witte komt met opvallend antwoord op kritiek Vanhaezebrouck

AA Gent beleefde dinsdag in Kiev een pijnlijke avond en verdween met een 3-0-nederlaag roemloos uit de Champions League. De Buffalo's werden na die pandoering opnieuw zwaar aangepakt, vooral voor hun trainers- en transferbeleid. Onder meer Hein Vanhaezebrouck uitte zeer zware kritiek.


De ex-trainer verkondigde op VIER immers dat de spelersgroep in Gent te veel macht heeft en dat de schuld daarvoor vooral bij het bestuur gezocht moet worden. Dat gaf zijn trainers de voorbije maanden immers onvoldoende steun, getuige het snelle ontslag van Jess Thorup en Laszlo Bölöni dit seizoen, aldus Vanhaezebrouck.

Voorzitter Ivan De Witte legt zich verrassend genoeg neer bij de kritiek. "Hein heeft gelijk in wat hij zegt", verklaart hij immers aan VTM Nieuws. "In principe moet het bestuur zich inderdaad niet bezighouden met de spelersgroep en is dat de bevoegdheid van de trainer. Maar als de resultaten achteruitgaan, dan zal de leiding van een bedrijf altijd dichterbij komen. Dat is in een voetbalploeg ook zo en dat is bij Gent niet anders."

De voorbije dagen werd gespeculeerd dat Vanhaezebrouck als trainer zou kunnen terugkeren in de Ghelamco Arena, maar dat is volgens De Witte niet aan de orde. Hij wil Wim De Decker voorlopig blijven steunen, zeker omdat de kersverse trainer de voorbije wedstrijden telkens een pak sterkhouders door blessures moest missen.

LEES OOK: 'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

Denk je dat De Decker het seizoen zal uitdoen bij Gent?

Meest recent

'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

25
25
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

87
87
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

119
119
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

251
251
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

120
120
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

38
38
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

73
73
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

467
467
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

66
66
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

659
659
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

458
458
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

25
25
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

74
74
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

154
154
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

394
394
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

206
206
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

673
673
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

564
564
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

290
290
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

80
80
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

342
342
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

57
57
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

946
946
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

201
201

Meer sportnieuws