De Witte komt met opvallend antwoord op kritiek Vanhaezebrouck

door
De Witte komt met opvallend antwoord op kritiek Vanhaezebrouck

AA Gent beleefde dinsdag in Kiev een pijnlijke avond en verdween met een 3-0-nederlaag roemloos uit de Champions League. De Buffalo's werden na die pandoering opnieuw zwaar aangepakt, vooral voor hun trainers- en transferbeleid. Onder meer Hein Vanhaezebrouck uitte zeer zware kritiek.


De ex-trainer verkondigde op VIER immers dat de spelersgroep in Gent te veel macht heeft en dat de schuld daarvoor vooral bij het bestuur gezocht moet worden. Dat gaf zijn trainers de voorbije maanden immers onvoldoende steun, getuige het snelle ontslag van Jess Thorup en Laszlo Bölöni dit seizoen, aldus Vanhaezebrouck.

Voorzitter Ivan De Witte legt zich verrassend genoeg neer bij de kritiek. "Hein heeft gelijk in wat hij zegt", verklaart hij immers aan VTM Nieuws. "In principe moet het bestuur zich inderdaad niet bezighouden met de spelersgroep en is dat de bevoegdheid van de trainer. Maar als de resultaten achteruitgaan, dan zal de leiding van een bedrijf altijd dichterbij komen. Dat is in een voetbalploeg ook zo en dat is bij Gent niet anders."

De voorbije dagen werd gespeculeerd dat Vanhaezebrouck als trainer zou kunnen terugkeren in de Ghelamco Arena, maar dat is volgens De Witte niet aan de orde. Hij wil Wim De Decker voorlopig blijven steunen, zeker omdat de kersverse trainer de voorbije wedstrijden telkens een pak sterkhouders door blessures moest missen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Denk je dat De Decker het seizoen zal uitdoen bij Gent?

Meest recent

Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

10
10
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

19
19
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

147
147
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

78
78
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

27
27
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

160
160
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

261
261
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

200
200
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

166
166
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

199
199
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

337
337
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

622
622
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

358
358
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

547
547
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

301
301
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

415
415
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

100
100
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

230
230
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

45
45
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

130
130
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

260
260
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

215
215
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

106
106
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

185
185
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

78
78

Meer sportnieuws