AA Gent gaat roemloos ten onder in Kiev door klungelende defensie

door
AA Gent gaat roemloos ten onder in Kiev door klungelende defensie

AA Gent stond in Kiev al voor een quasi onmogelijke opdracht, want het moest een 1-2-nederlaag goedmaken om nog de groepsfase van de Champions League te halen. Uiteindelijk is het nooit in de buurt gekomen van een stunt, want de Buffalo's gingen met 3-0 roemloos ten onder in Oekraïne. Defensief geklungel brak hen opnieuw zuur op, waardoor Gent vrede moet nemen met de Europa League.


Bij Gent droomden ze stilletjes nog van kwalificatie, maar die hoop mocht eigenlijk al na tien minuten de prullenmand in. Bij de eerste echte Oekraïense aanval hadden ze bij Gent meer oog voor de bal dan voor de man, maar Buyalskyi werkte ook enige mooi achter het steunbeen af. De Buffalo's kregen geen poot aan de grond en ontsnapten rond het kwartier al aan de 2-0 toen Shaparenko op de paal knalde.

Gent besloot dan maar om Kiev nog een handje te helpen. Bukari miste een dot van een kans en aan de overkant gaf Plastun een penalty weg door knullig de bal tegen zijn eigen hand te koppen. De Pena nam het geschenk graag aan. Amper een minuut later leek de bal zelfs al meteen weer op de stip te gaan, deze keer na een onhandige overtreding van Ngadeu. Na lang overleg met de VAR werd de penalty echter geannuleerd wegens voorgaand buitenspel. Gent ging zo met 2-0 de rust in.

Na rust bleef die stand echter niet lang staan, want na vier minuten kreeg Dynamo Kiev nog eens een strafschop. Deze keer deelde Nurio in de malaise met een trekfout op Supryaha. Rodrigues zette zich deze keer achter de bal en ook hij klopte Roef makkelijk. Daarmee leken ze bij Dynamo wel tevreden en de Oekraïners haalden de voet van het gaspedaal. Gent versierde zo nog enkele kansjes via een bedrijvige Dorsch, maar een eerredder zat er niet meer in. Enige andere lichtpuntje was nog dat in het slotkwartier het 18-jarige jeugdproduct Matisse Samoise mocht debuteren.

Scoreverloop:
1-0 (10') Buyalskyi
2-0 (36') De Pena (strafschop)
3-0 (49') Rodrigues (strafschop)

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Zal AA Gent deze klap nog meedragen in de competitie?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

40
40
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

21
21
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

89
89
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

60
60
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

157
157
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

193
193
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

353
353
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

261
261
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

214
214
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

84
84
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

208
208
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

106
106
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

135
135
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

410
410
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws