Liverpool troeft Arsenal af in Premier League-topper

door
Liverpool troeft Arsenal af in Premier League-topper

Dé topper van de afgelopen Premier League-speeldag stond gepland op maandagavond. Liverpool en Arsenal bekampten elkaar op Anfield Road. De landskampioen toonde zich uiteindelijk te sterk voor de ambitieuze bezoekers uit Londen. 


Sterk Liverpool stuit op counterend Arsenal
In de eerste helft was Liverpool veruit de betere ploeg. Van Dijk, Wijnaldum, Salah en Mané slaagden er echter niet in om Bernd Leno te verschalken, waardoor de openingstreffer voorlopig uitbleef. Arsenal probeerde het op zijn beurt dan weer op de counter, en mét resultaat. Uit het niets kwam de bal na een foutje van Robertson voor de voeten van Alexandre Lacazette, en die verschalkte Alisson met een staalhard schot. Gevleide voorsprong voor de bezoekers, al gaf het Liverpool van Jürgen Klopp allesbehalve op. 

Amper twee minuten na de openingstreffer van Lacazette viel het doelpunt aan de overkant. Na een uitstekende actie van Salah werkte Sadio Mané de bal binnen aan de tweede paal. En daar bleef het niet bij. Een tiental minuten later werd de pressing van de thuisploeg opnieuw beloond. Andrew Robertson zette zijn foutje recht, en verschalkte Leno met een knappe lob. Liverpool ging uiteindelijk rusten met de verdiende voorsprong. 
Arsenal wordt beter, maar Liverpool is efficiënt
In de tweede helft tapte Arsenal uit een ander vaatje. De Gunners kregen enkele uitstekende kansen op de gelijkmaker, maar Liverpool-doelman Alisson stond pal. Aubameyang en Lacazette bleven de Liverpool-defensie onder druk zetten, maar telkens weer zonder resultaat. 

In het slot van de wedstrijd besliste de thuisploeg de match. Na een voorzet van Alexander-Arnold kwam de bal bij invaller Diogo Jota, en die zorgde met een uitstekende knal voor de 3-1. Een verdiende overwinning voor de thuisploeg, al kunnen de bezoekers zeker niet ontevreden zijn met hun prestatie tegen de landskampioen. 
Scoreverloop:
0-1: Lacazette (25')
1-1: Mané (27')
2-1: Robertson (35')
3-1: Jota (83')

LEES OOK: Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

Wie is de grote favoriet voor PL-eindwinst?

Meest recent

Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

7
7
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

96
96
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

276
276
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

226
226
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

158
158
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

109
109
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

69
69
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

513
513
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

300
300
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

298
298
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

364
364
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

203
203
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

170
170
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

322
322
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

784
784
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

264
264
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

210
210
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

118
118
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

181
181
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

84
84
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

294
294
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1056
1056
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

346
346
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

365
365

Meer sportnieuws