De twijfels van Hein: 'Eén van de vier droomcoaches'

door
De twijfels van Hein: 'Eén van de vier droomcoaches'

Er hangt spanning in de lucht in de Ghelamco Arena. Ondertussen gaat er geen week voorbij dat Hein Vanhaezebrouck getipt wordt als de volgende hoofdcoach van AA Gent. Die geruchten worden niet bevestigd door Vanhaezebrouck en zelfs ontkend door CEO Michel Louwagie. Maar voorzitter Ivan De Witte heeft uiteraard ook nog z'n zegje. 


VIJGEN NA PASEN

Achteraf is het altijd makkelijk praten. Maar zouden Michel Louwagie en Ivan De Witte vandaag geen spijt hebben van het vroege ontslag van coach Jess Thorup? De Deense ex-hoofdcoach van AA Gent maakte inderdaad geen al te beste competitiestart met twee nederlagen op rij tegen Sint-Truiden en KV Kortrijk, maar zijn opvolgers Laszlo Bölöni en Wim De Decker (ad-interim) brengen nu ook niet meteen veel beterschap bij de Buffalo's. De sfeer is vandaag dan ook niet opperbest in de Ghelamco Arena. De spelers lieten al vaak ontevreden van zich horen, de resultaten en prestaties zijn dramatisch, de lappenmand ligt overvol. En als ook zelfs de 'brave' supporters zich beginnen roeren, …



Vorig seizoen loodste Jess Thorup zijn ploeg nog naar een onverhoopte maar verdiende tweede plaats in de Jupiler Pro League, wat hij tevens deed in combinatie met aanvallend en attractief voetbal. Maar de eeuwige perfectionist Ivan De Witte – wat overigens een goede eigenschap is – focuste zich té veel op de werkpunten van de rationele en koele Thorup. Vorig jaar liep het bijvoorbeeld buitenshuis te lastig en stond de defensieve organisatie niet op punt. Het jaar daarvoor riep De Witte zijn coach al eens op het matje omdat een korte broek in de dug-out niet resoneert met het imago van AA Gent, en ook de verloren bekerfinale tegen KV Mechelen ligt de AA Gent-preses nog zwaar op de maag.

4 DROOMCOACHES

De sportieve malaise even terzijde, is het voor De Witte misschien even belangrijk dat hij een goede persoonlijke band onderhoudt met zijn coaches waarmee hij urenlang diepgaand kan praten en filosoferen, het liefst bij een goed glas rode wijn in een leuke setting te Latem. Maar die levensstijl of -gedachte past nu niet meteen bij de asceet Jess Thorup: een koelbloedige Scandinaviër. De welbespraakte levensgenieter Laszlo Bölöni paste wél in dat profiel, net zoals nog een viertal andere coaches. Georges Leekens, Michel Preud'homme, Trond Sollied en Hein Vanhaezebrouck: amper vier trainers pasten in het verleden compleet in het veeleisende plaatje van De Witte. Het viertal bezorgde AA Gent prijzen en/of mooi voetbal, én had bovendien een persoonlijke klik met voorzitter Ivan De Witte.



Het is dan ook allerminst toevallig dat enkel Hein Vanhaezebrouck (meer dan drie seizoenen), Georges Leekens (drie seizoenen) en Michel Preud'homme (twee seizoenen) onder het bewind van Ivan De Witte en Michel Louwagie bij AA Gent de langst regerende hoofdcoaches zijn in de Arteveldestad. Laszlo Bölöni moest normaliter dat rijtje aanvullen, maar zijn tactische visie strookte totaal niet met de eigen Buffalo-identiteit. Oorspronkelijk heerste er binnenskamers al enige scepsis over de komst van de Roemeen, maar toch was De Witte overtuigd van zijn keuze. Helaas voor de voorzitter bleek dat aldus een miscast van formaat te zijn en weerklinkt de naam van Hein Vanhaezebrouck steeds luider in en rond de Ghelamco Arena.

GEEN 'DIRECTE' TERUGKEER 

De algemene verwachting is dat Hein Vanhaezebrouck bij de Buffalo's het stokje zal overnemen rond de eerstkomende jaarwisseling, want de ex-coach van onder meer KV Kortrijk, KRC Genk, AA Gent en RSC Anderlecht onderging recentelijk een ingreep waardoor hij enkele maanden onbeschikbaar is. Zondagavond gaf Vanhaezebrouck zélf een reactie op de geruchten bij Play Sports. “Ik heb De Witte voor het laatst gesproken toen ik net twee weken in dienst was bij Anderlecht. Dat is ondertussen al drie jaar geleden. En daarbuiten heb ik niemand van AA Gent gesproken. Een directe terugkeer? Neen, dat is gewoon uitgesloten”, was hij erg duidelijk. Let daarbij wel op de duidelijke nuance van “een directe terugkeer”. Met de nadruk op direct.

Nog vooraleer Vanhaezebrouck bovenstaande reactie gaf bij Play Sports, viel in de recentste editie van De Zondag nochtans te lezen dat Ivan De Witte hem toch al eerder probeerde te overtuigen voor een terugkeer. De West-Vlaming zou volgens hetzelfde medium namelijk persoonlijk nog twijfelen over een eventuele comeback, die naar eigen zeggen trouwens niet voor meteen zou zijn. 



De voorzitter van AA Gent zal naast Hein Vanhaezebrouck ook nog Michel Louwagie moeten overtuigen, die niet meteen gewonnen is voor het idee van zijn ex-coach als nieuwe toekomstige T1. “Wim (De Decker, nvdr.) levert goed werk”, verklaarde Louwagie maandag aan VTM Nieuws. “Neen, we zoeken geen andere coach. Hein Vanhaezebrouck? Kijk, ik begrijp dat men 'langs alles kanten' namen van coaches zoekt, maar dat is niet aan de orde.” 

Duidelijke taal van de doorwinterde Louwagie, maar ook zeker geen absolute waarheid. In het verleden namen de Gentse decions makers wel vaker een loopje met de beschermende verklaringen over hun toen toenmalige coaches. Dat is geen verwijt naar De Witte en Louwagie, maar gewoon eigen aan de moderne voetbalwereld. Trouwens, Wim De Decker werd vorige zomer aangetrokken met een erg duidelijke functieomschrijving: die van assistent-trainer. 

HEIN VERLIEST MOMENTUM 

Toch lijkt het wel erg logisch en realistisch te zijn dat Ivan De Witte zal doordrukken voor de komst van Hein Vanhaezebrouck, één van de weinige coaches waarmee hij een persoonlijke band onderhoudt, alsook dezelfde humor én liefde voor academische kennis mee deelt. Bovendien wist Vanhaezebrouck in het verleden al erg fraaie sportieve resultaten neer te zetten bij AA Gent. Maar het even logisch dat de 56-jarige coach ook twijfelt over een rentree naar de Ghelamco Arena. 



Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht in december 2018, kwam Vanhaezebrouck namelijk niet meer aan de bak als hoofdcoach. De geboren Kortrijkzaan werd in die tijd  (al dan niet concreet) gelinkt aan een avontuur bij Amiens SC, Feyenoord, Sporting Charleroi en Antwerp FC, maar tot een effectieve overgang kwam het echter nooit. Straks zal Vanhaezebrouck al twee jaar clubloos zijn, en verliest hij steeds meer het momentum na zijn knappe verwezenlijkingen bij onder meer KV Kortrijk en AA Gent. 

TWEE SLEUTELFIGUREN 

En dat kan namelijk één van de grootste struikelblokken zijn waarom Vanhaezebrouck zou twijfelen aan een terugkeer naar AA Gent, de club die hij in 2015 nog naar de Belgische landstitel loodste. Zowat alles loopt momenteel momenteel verkeerd bij de Oost-Vlamingen: de grote blessurelast, spelers die een transferverzoek indienen, de supporters zijn ontevreden en de resultaten zorgwekkend. Vanhaezebrouck zou daarmee terechtkomen in een gespannen sfeer en niet de meest ideale omstandigheden om zijn trainerscarrière terug op te pikken. Maakt hij straks een slechte beurt bij AA Gent, dan levert Vanhaezebrouck terug wat reputatie en aantrekkingskracht in, wat niet ideaal is na een sabbat-periode van bijna twee jaar. 



Anderzijds zou de frisse wind van Vanhaezebrouck voor wat beleving en enthousiasme kunnen zorgen: een nieuwe start die straks voor beide partijen misschien wel érg welkom en dankbaar is. Maar ook Mogi Bayat, nog steeds de makelaar van Vanhaezebrouck, zou weleens een cruciale rol kunnen spelen in de terugkeer van zijn cliënt. De machtige tussenpersoon is nog steeds actief in de Ghelamco Arena en hij zou daarom de komst van Vanhaezebrouck vlot kunnen faciliteren, samen met het duo Ivan De Witte en Michel Louwagie. Er zijn alvast nog een goeie drie maanden te gaan vooraleer de jaarwisseling eraan komt: tijd zat om de rentree van Vanhaezebrouck in kader te zetten. De twee grootste to do's: Michel Louwagie én Hein Vanhaezebrouck overtuigen. De uitvoerders: Ivan De Witte en Mogi Bayat.

LEES OOK: Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Is Vanhaezebrouck de ideale coach voor AA Gent?

Meest recent

KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

16
16
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

45
45
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

51
51
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

183
183
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

95
95
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

176
176
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

239
239
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

174
174
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

112
112
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

50
50
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

94
94
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

325
325
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

186
186
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

275
275
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

499
499
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

160
160
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

52
52
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

288
288
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

414
414
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

413
413
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

153
153

Meer sportnieuws