AA Gent stelt ambities bij, KRC Genk (voorlopig) niet

door
AA Gent stelt ambities bij, KRC Genk (voorlopig) niet

AA Gent en KRC Genk waren twee van de ferventste voorstanders om het systeem met play-offs in stand te houden, maar na zeven speeldagen lijkt geen van beiden aanspraak te maken op een plaats in de top vier. Tijd om de ambities bij te stellen?


Het rommelde de afgelopen weken in zowel de Ghelamco als Luminus Arena, met in totaal al drie trainersontslagen tot gevolg. In een merkwaardige twist belandde voormalig Buffalo-coach Jess Thorup zo in Limburg, waar zijn voorzitter Peter Croonen de hoop op PO I nog niet heeft opgeborgen. In gesprek met Het Laatste Nieuws laat de preses weten te geloven in Thorup om die missie tot een goed einde te brengen, al geeft hij wel aan dat in de komende weken nog een evaluatie zal volgen over de haalbaarheid van die doelstelling. Te beginnen na de match tegen KV Oostende van maandag.

Zijn Gentse tegenhanger Ivan De Witte, die voor het seizoen nog luidop droomde van de titel, legt bij diezelfde krant dan weer al iets meer voorzichtigheid aan de dag. Zijn ambitie betreft nu vooral het verzekeren van een Europees ticket voor volgend jaar, desnoods zelfs via PO II. Van een gooi naar het kampioenschap is na de mislukte start, met afgelopen weekend opnieuw een nederlaag in eigen huis tegen OH Leuven, alvast geen sprake meer. Het ziet er dan ook naar uit dat Wim De Decker voorlopig het vertrouwen krijgt om de trein op de rails te krijgen, zonder al te veel druk van bovenaf.

LEES OOK: Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Wie zal volgens u het hoogst eindigen in de ranking?

Meest recent

Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

36
36
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

91
91
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

8
8
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

201
201
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

38
38
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

53
53
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

65
65
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

155
155
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

87
87
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

53
53
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

65
65
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

155
155
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

36
36
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

149
149
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

30
30
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

132
132
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

231
231
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

69
69
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

326
326
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

203
203
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

191
191
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

131
131
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

91
91
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

124
124
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

48
48

Meer sportnieuws