AA Gent stelt ambities bij, KRC Genk (voorlopig) niet

door
AA Gent stelt ambities bij, KRC Genk (voorlopig) niet

AA Gent en KRC Genk waren twee van de ferventste voorstanders om het systeem met play-offs in stand te houden, maar na zeven speeldagen lijkt geen van beiden aanspraak te maken op een plaats in de top vier. Tijd om de ambities bij te stellen?


Het rommelde de afgelopen weken in zowel de Ghelamco als Luminus Arena, met in totaal al drie trainersontslagen tot gevolg. In een merkwaardige twist belandde voormalig Buffalo-coach Jess Thorup zo in Limburg, waar zijn voorzitter Peter Croonen de hoop op PO I nog niet heeft opgeborgen. In gesprek met Het Laatste Nieuws laat de preses weten te geloven in Thorup om die missie tot een goed einde te brengen, al geeft hij wel aan dat in de komende weken nog een evaluatie zal volgen over de haalbaarheid van die doelstelling. Te beginnen na de match tegen KV Oostende van maandag.

Zijn Gentse tegenhanger Ivan De Witte, die voor het seizoen nog luidop droomde van de titel, legt bij diezelfde krant dan weer al iets meer voorzichtigheid aan de dag. Zijn ambitie betreft nu vooral het verzekeren van een Europees ticket voor volgend jaar, desnoods zelfs via PO II. Van een gooi naar het kampioenschap is na de mislukte start, met afgelopen weekend opnieuw een nederlaag in eigen huis tegen OH Leuven, alvast geen sprake meer. Het ziet er dan ook naar uit dat Wim De Decker voorlopig het vertrouwen krijgt om de trein op de rails te krijgen, zonder al te veel druk van bovenaf.

LEES OOK: Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

Wie zal volgens u het hoogst eindigen in de ranking?

Meest recent

Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

7
7
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

77
77
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

3
3
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

41
41
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

25
25
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

310
310
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

41
41
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

67
67
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

189
189
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

154
154
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

120
120
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

148
148
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

274
274
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

280
280
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

74
74
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

31
31
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

173
173
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

444
444
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

351
351
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

245
245
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

288
288
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

86
86
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

251
251

Meer sportnieuws