Ref. Department: Club Brugge en AA Gent ontsnappen

door
Ref. Department: Club Brugge en AA Gent ontsnappen

Het seizoen is amper zeven speeldagen ver, maar de beslissingen van de scheidsrechters en VAR's brachten al heel wat commotie teweeg. Zo ook dit weekend, met onder meer twijfelachtige fases in de Club Brugge versus Cercle Brugge en AA Gent tegen OH Leuven. Zoals elke week laat het Referee Department haar licht schijnen op de meest discutabele fases.


Na de Brugse derby was vooral veel te doen rond de geannuleerde strafschop voor de Vereniging, die vroeg in de tweede helft zo een kans om op voorsprong te komen ontnomen zag. Na een interventie van de videoref oordeelde Lawrence Vissers immers dat Iké Ugbo te gretig naar de grond ging na een onoordeelkundige tackle van Simon Deli. Hoewel de beelden die mening lijken te staven, vindt het Referee Department dat de VAR niet had moeten tussenkomen voor een clear error. Zij steunen dan ook de oorspronkelijke beslissing en stellen dat Cercle gewoon een penalty had verdiend.

Ook in AA Gent tegen OH Leuven stonden de twee elfmeters van de Buffalo's ter discussie, maar daar verschafte het Referee Department opvallend genoeg geen uitleg over. Wel oordeelt de instantie dat spits Laurent Depoitre een rode kaart moest krijgen voor een onbesuisde ingreep, waarbij de VAR dus tussenbeide had moeten komen. Daarnaast krijgen de videoref en scheids Jonathan Lardot wel kransen toegeworpen voor hun 'teamwork' bij een afgekeurd doelpunt van de thuisploeg, waar eerst voordeel werd verschaft om vervolgens terug te keren op een fout van Alessio Castro-Montes.

LEES OOK: Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Akkoord met deze uitleg?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

49
49
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

173
173
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

26
26
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

18
18
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

42
42
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

74
74
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

56
56
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

42
42
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

43
43
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

86
86
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

40
40
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

172
172
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

121
121
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

693
693
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws