AA Gent moet handelen als topclub en zich heruitvinden

door
AA Gent moet handelen als topclub en zich heruitvinden

AA Gent kent een rotseizoen: 6 op 21 in de competitie, met één been al uit de Champions League. Het bestuur ging ook stevig in de fout: twee trainersontslagen en twaalf ingaande transfers.

Dat Michel Louwagie de nodige kritiek krijgt, is logisch. Zo blijft het bijzonder vreemd dat AA Gent maar liefst twaalf ingaande transfers afrondde, na een seizoen waarin het tweede werd en Europees overwinterde. Jonathan David was de enige sterkhouder die vertrok en drie, vier echte versterkingen was wellicht voldoende geweest. Kwantiteit boven kwaliteit, al jaren een probleem in de Ghelamco Arena. De transfers in 2019 en 2020 zijn tot op heden geen succes.

In het seizoen 2019/2020 haalde AA Gent voor 12,5 miljoen euro aan nieuwe spelers. Jan Van den Bergh, Nicky Beloko, Mikael Lustig en Reuben Yem vertrokken na één jaar. Bruno Godeau en Suleyman Marreh komen amper aan spelen toe en Alessandro Niangbo (die wel 4 miljoen kostte), Laurent Depoitre en Milad Mohammadi schipperen tussen bank en basis. Dylan Mbayo is nog een jong talent, Elisha Owusu, Michael Ngadeu, Alessio Castro-Montes en Sven Kums zijn meerwaardes. Al haalt die laatste nog niet zijn topniveau vanuit zijn eerste periode bij Gent.


Bijzonder veel transfers

Dit seizoen werd er voor bijna 16 miljoen euro aan spelers gehaald. Davy Roef overtuigt niet, Dino Arslanagic is vooral bankzitter, Alexandre De Bruyn viel geblesseerd uit maar lijkt vooral interessant te zijn geweest vanwege het label ‘Belg’ en Jordan Botaka is bankzitter. Sinan Bolat lijkt weldra in het team te gaan komen. Niklas Dorsch is tot op heden de beste aanwinst. Hij maakt zijn transferprijs van 3,5 miljoen euro waar, Tim Kleindienst kon nog niet tonen dat hij beter is dan Laurent Depoitre of Roman Yaremchuk. Voor Nurio Fortuna werd in deze tijden met 6 miljoen euro te veel geld betaald, ook al is hij een goede linkerflankspeler. AA Gent mag zich dus grote vragen stellen over zijn transferpolitiek.

Jaarlijks gebeuren er véél te veel in- en uitgaande transfers en dat is niet goed voor de stabiliteit in de kern. Het is dan ook geen toeval dat de Buffalo’s momenteel als los zand uit elkaar vallen. Gent moest in de tijden voor het een topclub was vaak spelers kopen om ze snel met een meerwaarde te verkopen. Kopen en verkopen bracht hen uit de schulden. Als topclub is er meer nodig. Verkopen is nog altijd belangrijk, maar jaarlijks 10-15 ingaande transfers doen lijkt ons geen goed idee.


Eigen jeugd

Enkele jaren geleden kondigde AA Gent frontaal de aanval aan inzake het aantrekken van jonge Belgische talenten. De club pakte de afgelopen maanden en jaren uit met contractverlengingen van talenten uit de eigen jeugd, maar er wordt geen kader gecreëerd om hen te laten doorstromen naar de eerste ploeg. Dat er amper eigen talenten doorbreken in een stad als Gent, is best stuitend. Er is dan wel concurrentie van Club Brugge en Anderlecht, maar jonge talenten trekken vaak naar clubs waar er kansen liggen in het eerste elftal. Gent moet daar dringend stappen gaan zetten en minder transfers met tweederangsbuitenlanders afronden.

Zo mogen we ons vragen stellen met de samenwerking met Trencin en eerder van de instroom van tal van spelers uit Israël. De afgelopen jaren waren de spelers die vanuit die richting kwamen amper een meerwaarde. Het valt te hopen dat Osman Bukari wel een succes wordt. Hij toonde alvast leuke dingen tegen OHL.

Louwagie en De Witte leverden zéér goed werk bij AA Gent en brachten de club naar de Belgische top, met het modernste stadion in België. Ze worden nu dan ook anders beoordeeld: als een topclub en niet langer als een subtopper. Daarom zijn vijf jaren zonder prijs ‘not done' voor een club van dat statuut. Dat is andere druk waar ze mee moeten leren omgaan in de Ghelamco Arena, en de club lijkt daardoor minder geduld te hebben. Zelfs als bijzonder ervaren en geslaagde clubleiders kan je nog bijleren, dat blijkt deze voetbaljaargang des te meer.

CR

Moet AA Gent zijn beleid een beetje gaan aanpassen?

Meest recent

Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

35
35
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

34
34
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

20
20
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

28
28
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

14
14
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

87
87
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

69
69
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

42
42
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

80
80
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

327
327
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

122
122
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

493
493
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

544
544
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

81
81
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

361
361
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

235
235
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

301
301
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

100
100
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

70
70
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

580
580
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87
Commotie in AA Gent - KV Mechelen: "Spookpenalty!"

Zondagnamiddag stond een cruciaal duel op het programma in de strijd om de Champions' Play-Offs. Zo ...

192
192
Coosemans looft Club-speler: "Sprak met Hans en Simon ..."

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een hoopgevend resultaat geboekt. De Brusselaars gingen namelijk ...

329
329
"De Gouden Schoen 2026" - Grote uitblinker in Club-Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten verdeeld in hun onderlinge duel. Een ...

323
323
Genkse wonde blootgelegd: "Stond soms op een eiland"

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

135
135

Meer sportnieuws