AA Gent moet handelen als topclub en zich heruitvinden

door
AA Gent moet handelen als topclub en zich heruitvinden

AA Gent kent een rotseizoen: 6 op 21 in de competitie, met één been al uit de Champions League. Het bestuur ging ook stevig in de fout: twee trainersontslagen en twaalf ingaande transfers.

Dat Michel Louwagie de nodige kritiek krijgt, is logisch. Zo blijft het bijzonder vreemd dat AA Gent maar liefst twaalf ingaande transfers afrondde, na een seizoen waarin het tweede werd en Europees overwinterde. Jonathan David was de enige sterkhouder die vertrok en drie, vier echte versterkingen was wellicht voldoende geweest. Kwantiteit boven kwaliteit, al jaren een probleem in de Ghelamco Arena. De transfers in 2019 en 2020 zijn tot op heden geen succes.

In het seizoen 2019/2020 haalde AA Gent voor 12,5 miljoen euro aan nieuwe spelers. Jan Van den Bergh, Nicky Beloko, Mikael Lustig en Reuben Yem vertrokken na één jaar. Bruno Godeau en Suleyman Marreh komen amper aan spelen toe en Alessandro Niangbo (die wel 4 miljoen kostte), Laurent Depoitre en Milad Mohammadi schipperen tussen bank en basis. Dylan Mbayo is nog een jong talent, Elisha Owusu, Michael Ngadeu, Alessio Castro-Montes en Sven Kums zijn meerwaardes. Al haalt die laatste nog niet zijn topniveau vanuit zijn eerste periode bij Gent.


Bijzonder veel transfers

Dit seizoen werd er voor bijna 16 miljoen euro aan spelers gehaald. Davy Roef overtuigt niet, Dino Arslanagic is vooral bankzitter, Alexandre De Bruyn viel geblesseerd uit maar lijkt vooral interessant te zijn geweest vanwege het label ‘Belg’ en Jordan Botaka is bankzitter. Sinan Bolat lijkt weldra in het team te gaan komen. Niklas Dorsch is tot op heden de beste aanwinst. Hij maakt zijn transferprijs van 3,5 miljoen euro waar, Tim Kleindienst kon nog niet tonen dat hij beter is dan Laurent Depoitre of Roman Yaremchuk. Voor Nurio Fortuna werd in deze tijden met 6 miljoen euro te veel geld betaald, ook al is hij een goede linkerflankspeler. AA Gent mag zich dus grote vragen stellen over zijn transferpolitiek.

Jaarlijks gebeuren er véél te veel in- en uitgaande transfers en dat is niet goed voor de stabiliteit in de kern. Het is dan ook geen toeval dat de Buffalo’s momenteel als los zand uit elkaar vallen. Gent moest in de tijden voor het een topclub was vaak spelers kopen om ze snel met een meerwaarde te verkopen. Kopen en verkopen bracht hen uit de schulden. Als topclub is er meer nodig. Verkopen is nog altijd belangrijk, maar jaarlijks 10-15 ingaande transfers doen lijkt ons geen goed idee.


Eigen jeugd

Enkele jaren geleden kondigde AA Gent frontaal de aanval aan inzake het aantrekken van jonge Belgische talenten. De club pakte de afgelopen maanden en jaren uit met contractverlengingen van talenten uit de eigen jeugd, maar er wordt geen kader gecreëerd om hen te laten doorstromen naar de eerste ploeg. Dat er amper eigen talenten doorbreken in een stad als Gent, is best stuitend. Er is dan wel concurrentie van Club Brugge en Anderlecht, maar jonge talenten trekken vaak naar clubs waar er kansen liggen in het eerste elftal. Gent moet daar dringend stappen gaan zetten en minder transfers met tweederangsbuitenlanders afronden.

Zo mogen we ons vragen stellen met de samenwerking met Trencin en eerder van de instroom van tal van spelers uit Israël. De afgelopen jaren waren de spelers die vanuit die richting kwamen amper een meerwaarde. Het valt te hopen dat Osman Bukari wel een succes wordt. Hij toonde alvast leuke dingen tegen OHL.

Louwagie en De Witte leverden zéér goed werk bij AA Gent en brachten de club naar de Belgische top, met het modernste stadion in België. Ze worden nu dan ook anders beoordeeld: als een topclub en niet langer als een subtopper. Daarom zijn vijf jaren zonder prijs ‘not done' voor een club van dat statuut. Dat is andere druk waar ze mee moeten leren omgaan in de Ghelamco Arena, en de club lijkt daardoor minder geduld te hebben. Zelfs als bijzonder ervaren en geslaagde clubleiders kan je nog bijleren, dat blijkt deze voetbaljaargang des te meer.

CR

Moet AA Gent zijn beleid een beetje gaan aanpassen?

Meest recent

'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

6
6
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

18
18
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

62
62
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

321
321
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

76
76
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

66
66
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

305
305
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

132
132
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

136
136
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

193
193
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

64
64
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

341
341
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

77
77
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

238
238
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

304
304
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

139
139
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

338
338
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

197
197
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

670
670
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

131
131
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

119
119
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

445
445
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

162
162

Meer sportnieuws