AA Gent moet handelen als topclub en zich heruitvinden

325
AA Gent moet handelen als topclub en zich heruitvinden

AA Gent kent een rotseizoen: 6 op 21 in de competitie, met één been al uit de Champions League. Het bestuur ging ook stevig in de fout: twee trainersontslagen en twaalf ingaande transfers.

Dat Michel Louwagie de nodige kritiek krijgt, is logisch. Zo blijft het bijzonder vreemd dat AA Gent maar liefst twaalf ingaande transfers afrondde, na een seizoen waarin het tweede werd en Europees overwinterde. Jonathan David was de enige sterkhouder die vertrok en drie, vier echte versterkingen was wellicht voldoende geweest. Kwantiteit boven kwaliteit, al jaren een probleem in de Ghelamco Arena. De transfers in 2019 en 2020 zijn tot op heden geen succes.

In het seizoen 2019/2020 haalde AA Gent voor 12,5 miljoen euro aan nieuwe spelers. Jan Van den Bergh, Nicky Beloko, Mikael Lustig en Reuben Yem vertrokken na één jaar. Bruno Godeau en Suleyman Marreh komen amper aan spelen toe en Alessandro Niangbo (die wel 4 miljoen kostte), Laurent Depoitre en Milad Mohammadi schipperen tussen bank en basis. Dylan Mbayo is nog een jong talent, Elisha Owusu, Michael Ngadeu, Alessio Castro-Montes en Sven Kums zijn meerwaardes. Al haalt die laatste nog niet zijn topniveau vanuit zijn eerste periode bij Gent.


Bijzonder veel transfers

Dit seizoen werd er voor bijna 16 miljoen euro aan spelers gehaald. Davy Roef overtuigt niet, Dino Arslanagic is vooral bankzitter, Alexandre De Bruyn viel geblesseerd uit maar lijkt vooral interessant te zijn geweest vanwege het label ‘Belg’ en Jordan Botaka is bankzitter. Sinan Bolat lijkt weldra in het team te gaan komen. Niklas Dorsch is tot op heden de beste aanwinst. Hij maakt zijn transferprijs van 3,5 miljoen euro waar, Tim Kleindienst kon nog niet tonen dat hij beter is dan Laurent Depoitre of Roman Yaremchuk. Voor Nurio Fortuna werd in deze tijden met 6 miljoen euro te veel geld betaald, ook al is hij een goede linkerflankspeler. AA Gent mag zich dus grote vragen stellen over zijn transferpolitiek.

Jaarlijks gebeuren er véél te veel in- en uitgaande transfers en dat is niet goed voor de stabiliteit in de kern. Het is dan ook geen toeval dat de Buffalo’s momenteel als los zand uit elkaar vallen. Gent moest in de tijden voor het een topclub was vaak spelers kopen om ze snel met een meerwaarde te verkopen. Kopen en verkopen bracht hen uit de schulden. Als topclub is er meer nodig. Verkopen is nog altijd belangrijk, maar jaarlijks 10-15 ingaande transfers doen lijkt ons geen goed idee.


Eigen jeugd

Enkele jaren geleden kondigde AA Gent frontaal de aanval aan inzake het aantrekken van jonge Belgische talenten. De club pakte de afgelopen maanden en jaren uit met contractverlengingen van talenten uit de eigen jeugd, maar er wordt geen kader gecreëerd om hen te laten doorstromen naar de eerste ploeg. Dat er amper eigen talenten doorbreken in een stad als Gent, is best stuitend. Er is dan wel concurrentie van Club Brugge en Anderlecht, maar jonge talenten trekken vaak naar clubs waar er kansen liggen in het eerste elftal. Gent moet daar dringend stappen gaan zetten en minder transfers met tweederangsbuitenlanders afronden.

Zo mogen we ons vragen stellen met de samenwerking met Trencin en eerder van de instroom van tal van spelers uit Israël. De afgelopen jaren waren de spelers die vanuit die richting kwamen amper een meerwaarde. Het valt te hopen dat Osman Bukari wel een succes wordt. Hij toonde alvast leuke dingen tegen OHL.

Louwagie en De Witte leverden zéér goed werk bij AA Gent en brachten de club naar de Belgische top, met het modernste stadion in België. Ze worden nu dan ook anders beoordeeld: als een topclub en niet langer als een subtopper. Daarom zijn vijf jaren zonder prijs ‘not done' voor een club van dat statuut. Dat is andere druk waar ze mee moeten leren omgaan in de Ghelamco Arena, en de club lijkt daardoor minder geduld te hebben. Zelfs als bijzonder ervaren en geslaagde clubleiders kan je nog bijleren, dat blijkt deze voetbaljaargang des te meer.

CR

LEES OOK: AA Gent redt zijn vel in Europa na waanzinnige rollercoaster

Moet AA Gent zijn beleid een beetje gaan aanpassen?

Meest recent

Sibierski aan zet, of experimenteert Bruno eens?

Antoine Sibierski zal zeer tevreden zijn met de start van RSC Anderlecht, al was de uitschuiver ...

43
43
STVV realistisch: "Conference League beter"

Abdoulaye Sissako liet zich na de Europese uitschakeling van STVV niet uit het lood slaan. De ...

0
0
Anderlecht ziet vijf ex-spelers terug in de Europa League

RSC Anderlecht heeft een heel zware loting gekregen in de Europa League. Doorstoten zou toch een ...

53
53
'KV Kortrijk krijgt Engelse hulp voor transfer'

KV Kortrijk heeft nog niet al te veel plezier beleefd aan zijn terugkeer op het hoogste niveau. De ...

14
14
Beerschot knokt zich naar zege, comeback Dender

Zaterdag stonden er ook in de Challenger Pro League weer enkele wedstrijden op het programma. ...

79
79
KV Mechelen wint weer niet, La Louvière veegt nul weg

Ook na vier speeldagen is KV Mechelen er nog altijd niet in geslaagd een wedstrijd te winnen. Na een ...

33
33
'Union verrast en strikt alsnog extra aanwinst'

Voor Union leek het slot van de zomermercato rustig te gaan verlopen. De Brusselaars haalden deze ...

83
83
Leko kiest verrassende namen voor Slag om Vlaanderen

Club Brugge kan niet te lang blijven stilstaan bij de loting voor de Champions League, want zondag ...

332
332
'Genk heeft dubbelslag beet: medische testen gepland'

KRC Genk herpakte zich vrijdagavond uitstekend na de mokerslag van vorige week op de Bosuil, want ...

330
330
'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

37
37
Heeft Club Brugge er verrassende aanwinst bij?

Bij Club Brugge deden ze ook bij Club NXT heel veel transfers. Of dat een goede zaak is voor de ...

355
355
'Zirkzee kiest club: einde lijdensweg bij Man Utd'

Joshua Zirkzee staat voor een belangrijke transferbeslissing. De Nederlandse spits zou Manchester ...

41
41
'Geen AA Gent, andere sterkhouder wél weg bij Beerschot'

Op het Kiel blijft het transferdossier rond Nick Shinton maar aanslepen. De 25-jarige doelman was ...

198
198
Jonckheere stuurt stevig signaal naar Kortrijk-bestuur

KV Kortrijk is nog niet klaar op de transfermarkt. De West-Vlaamse club wil de selectie de komende ...

164
164
Kat Kerkhofs zorgt met Mertens voor stevig vuurwerk

Het leven van Kat Kerkhofs en Dries Mertens zag er de voorbije maanden behoorlijk anders uit. Het ...

31
31
'Lommel SK werkt aan sensationale terugkeer'

Sam De Grand kan amper een maand na zijn vertrek bij Lommel SK alweer terugkeren naar Noord-Limburg. ...

49
49
Euvrard gecharmeerd: "Laat interessante dingen zien"

Standard kan voorlopig niet op zijn volledige kern rekenen. Mohamed El Hankouri en Marco ...

122
122
Friis enthousiast bij Cercle: "Dat geeft me veel vertrouwen"

Cercle Brugge speelt dit weekend tegen Lommel SK. Na een twee op negen is het stilaan tijd voor een ...

106
106
‘KRC Genk verrast met JPL-transfer’

KRC Genk heeft zijn oog laten vallen op Christiaan Ravych. De 24-jarige verdediger van Cercle Brugge ...

402
402
Simons gelooft in ‘geviseerde’ speler: "Geef hem tijd"

Charly Ikwuemesi (26) heeft de voorbije twee seizoenen nog niet helemaal kunnen overtuigen. De ...

43
43
'Ndiaye op vertrekken: Anderlecht vraagt gepeperde som'

RSC Anderlecht wil in de slotdagen van de transferperiode nog een extra sterkhouder voor het ...

498
498
UCL-kalender: pittige start, interessant einde voor Club

Afgelopen donderdag werd in Monaco geloot voor de samenstelling van de League Phase van de Champions ...

206
206
Van Bommel drukt stempel: grote naam bevestigt, megatalent op radar

Eind september blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. Dan ...

976
976
Striemende kritiek op Van Gucht: Coorevits verbijsterd

Ruben Van Gucht begon vrijdagavond aan zijn nieuwe avontuur bij VTM met Happy Hour, maar veel ...

232
232
Union strikt Club Brugge-product; ook OHL haalt oude bekende

Het zomerse transferspektakel nadert zijn climax, volgende week sluit de mercato onheroepelijk zijn ...

57
57

Meer sportnieuws