TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gelinkt aan Dirar, City vindt verdediger'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gelinkt aan Dirar, City vindt verdediger'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar een last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht houdt de markt in de gaten voor een centrale middenvelder. Eén naam die (al maanden) genoemd wordt, is Armin Gigovic, een centrale middenvelder van Helsingborgs IF. Al lijkt de kans eerder klein dat de Zweed in Brussel zal landen. Zijn club plakt immers een te hoge vraagprijs van minstens drie miljoen op zijn hoofd, melden bronnen dicht bij de club aan onze redactie.

De Turkse journalist Ekrem Konur beweert verder dat Anderlecht zich ook gemeld heeft bij het management van Nabil Dirar, al lijkt daar weinig van aan te zijn. De Brusselaars hebben immers al voldoende opties op de flanken en willen liever een centrale verdediger en eventueel een extra middenvelder aantrekken. De winger heeft aanbiedingen op zak uit Qatar en België, waarbij Club Brugge naar voren geschoven wordt als mogelijke bestemming.

AA Gent en Standard hebben volgens Seqnf Foot hun oog laten vallen op Ali Akman, een 18-jarige aanvaller die momenteel uitkomt voor Bursaspor. Bij die club is hij zijn laatste contractjaar ingegaan. De twee Belgische topclubs zullen wel met zware concurrentie af te rekenen krijgen. Ook Cercle Brugge (via Monaco?), Feyenoord, Rangers, Watford en verschillende andere ploegen zouden immers gecharmeerd zijn.

BUITENLAND
Manchester United beleeft vooralsnog een rustige transfermarkt, maar de kans is groot dat de Red Devils nog zullen toeslaan in de slotweek van de transferperiode. Wolverhampton-spits Raul Jimenez solliciteert alvast openlijk naar een transfer naar Old Trafford. United is al langer op zoek naar een superspits en zou die misschien wel kunnen vinden in de aanvalsleider van de Wolves, die vorig seizoen 27 keer raak trof in alle competities.

Stadsgenoot Manchester City is volop op zoek naar een extra centrale verdediger. Kalidou Koulibaly (Napoli) en Jules Koundé (Sevilla) leken op weg naar Manchester, maar die transfers gingen niet door. City ging zijn versterking achterin dan maar elders zoeken en met Benfica-verdediger Ruben Dias hebben Kevin de Bruyne en co die ook gevonden. De komende dagen zouden de Engelsen de deal afronden. Nicolas Otamendi maakt de omgekeerde beweging en wordt bij de Portugese topclub de nieuwe verdedigingspartner van Rode Duivel Jan Vertonghen.

Tottenham Hotspur haalde al een aantal interessante aanwinsten in huis, maar wil nog een nieuwe spits aantrekken. Nadat de naam van Club Brugge-doelwit Bas Dost al nadrukkelijk werd genoemd, valt nu weer de naam van Arek Milik. Vertegenwoordigers van de Londense club zijn in onderhandeling met de Poolse spits, die de concurrentie zou moeten aangaan met Harry Kane. Of Milik een dergelijke rol ziet zitten, is niet bekend.

Nog in Engeland zou West Bromwich Albion wel eens een straffe transfer kunnen realiseren. Volgens The Sun is de Premier League-club immers nadrukkelijk geïnteresseerd in Emmanuel Adebayor, sinds deze zomer transfervrij. De Togolees, onder meer ex-Arsenal en -City, zou echter niet de eerste keuze zijn, maar beschouwd worden als back-up voor als de transferdeadline verstreken is.

Met nog een dikke week te gaan op de transfermarkt, blijft FC Barcelona op zoek naar directe versterkingen. Een spits en een extra middenvelder staan bovenaan de verlanglijst, maar ook een centrale verdediger is geen overbodige luxe. Verschillende namen passeerden de revue, maar nu gaat Barça voor de goedkopere Enrique Clemente (Zaragoza). De jongeling zou een haalbare optie zijn voor de Blaugrana en slechts 2,5 miljoen euro kosten. Hij zou ook op huurbasis de overstap kunnen maken.

Wie wel al (bijna) zeker de overstap maakt naar FC Barcelona is Sergino Dest. Zowel De Telegraaf als Voetbal International meldt dat Barça een akkoord bereikt heeft met Ajax over een transfersom van twintig miljoen euro en de nodige bonussen. Met de transfer van Dest steekt Barcelona de Duitse grootmacht Bayern München de loef af. De Nederlander moet wel nog een persoonlijk akkoord bereiken met de Catalaanse club.

Volgens Italiaanse media heeft AC Milan zijn zinnen gezet op Jens Petter Hauge (FK Bodø/Glimt). De 21-jarige aanvaller gaf afgelopen donderdag met zijn club Milan partij in de voorronde van de Europa League en maakte daarbij zoveel indruk dat de Rossoneri hem nu willen binnenhalen. Opmerkelijk: in juni leek Cercle dicht bij de komst van Petter Hauge te staan, maar uiteindelijk hield de speler zelf de boot af.

Loris Karius is nog steeds een vrije speler nadat Besiktas besloot om hem niet definitief over te nemen van Liverpool. De Duitse doelman werd in het begin van de zomer nog even gelinkt aan Anderlecht, maar lijkt nu op weg naar zijn thuisland. Volgens Kicker zou Union Berlin hem onderdak bieden en hem voor één seizoen gaan huren. Na dat jaar heeft Karius nog één jaar contract bij de Engelse landskampioen en kan hij misschien definitief overstappen naar de Bundesliga-club.

LEES OOK: Waarom Vincent Kompany de Johan Cruijff van België is

Denk je dat Anderlecht Gigovic zal binnenhalen?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

5
5
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

1
1
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

22
22
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

24
24
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

64
64
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

83
83
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

97
97
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

63
63
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

70
70
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

357
357
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

88
88
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

182
182
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

217
217
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

287
287
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

154
154
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

201
201
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

433
433
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

107
107
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

624
624
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

349
349
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

147
147
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

166
166

Meer sportnieuws