TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gelinkt aan Dirar, City vindt verdediger'

371
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gelinkt aan Dirar, City vindt verdediger'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar een last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht houdt de markt in de gaten voor een centrale middenvelder. Eén naam die (al maanden) genoemd wordt, is Armin Gigovic, een centrale middenvelder van Helsingborgs IF. Al lijkt de kans eerder klein dat de Zweed in Brussel zal landen. Zijn club plakt immers een te hoge vraagprijs van minstens drie miljoen op zijn hoofd, melden bronnen dicht bij de club aan onze redactie.

De Turkse journalist Ekrem Konur beweert verder dat Anderlecht zich ook gemeld heeft bij het management van Nabil Dirar, al lijkt daar weinig van aan te zijn. De Brusselaars hebben immers al voldoende opties op de flanken en willen liever een centrale verdediger en eventueel een extra middenvelder aantrekken. De winger heeft aanbiedingen op zak uit Qatar en België, waarbij Club Brugge naar voren geschoven wordt als mogelijke bestemming.

AA Gent en Standard hebben volgens Seqnf Foot hun oog laten vallen op Ali Akman, een 18-jarige aanvaller die momenteel uitkomt voor Bursaspor. Bij die club is hij zijn laatste contractjaar ingegaan. De twee Belgische topclubs zullen wel met zware concurrentie af te rekenen krijgen. Ook Cercle Brugge (via Monaco?), Feyenoord, Rangers, Watford en verschillende andere ploegen zouden immers gecharmeerd zijn.

BUITENLAND
Manchester United beleeft vooralsnog een rustige transfermarkt, maar de kans is groot dat de Red Devils nog zullen toeslaan in de slotweek van de transferperiode. Wolverhampton-spits Raul Jimenez solliciteert alvast openlijk naar een transfer naar Old Trafford. United is al langer op zoek naar een superspits en zou die misschien wel kunnen vinden in de aanvalsleider van de Wolves, die vorig seizoen 27 keer raak trof in alle competities.

Stadsgenoot Manchester City is volop op zoek naar een extra centrale verdediger. Kalidou Koulibaly (Napoli) en Jules Koundé (Sevilla) leken op weg naar Manchester, maar die transfers gingen niet door. City ging zijn versterking achterin dan maar elders zoeken en met Benfica-verdediger Ruben Dias hebben Kevin de Bruyne en co die ook gevonden. De komende dagen zouden de Engelsen de deal afronden. Nicolas Otamendi maakt de omgekeerde beweging en wordt bij de Portugese topclub de nieuwe verdedigingspartner van Rode Duivel Jan Vertonghen.

Tottenham Hotspur haalde al een aantal interessante aanwinsten in huis, maar wil nog een nieuwe spits aantrekken. Nadat de naam van Club Brugge-doelwit Bas Dost al nadrukkelijk werd genoemd, valt nu weer de naam van Arek Milik. Vertegenwoordigers van de Londense club zijn in onderhandeling met de Poolse spits, die de concurrentie zou moeten aangaan met Harry Kane. Of Milik een dergelijke rol ziet zitten, is niet bekend.

Nog in Engeland zou West Bromwich Albion wel eens een straffe transfer kunnen realiseren. Volgens The Sun is de Premier League-club immers nadrukkelijk geïnteresseerd in Emmanuel Adebayor, sinds deze zomer transfervrij. De Togolees, onder meer ex-Arsenal en -City, zou echter niet de eerste keuze zijn, maar beschouwd worden als back-up voor als de transferdeadline verstreken is.

Met nog een dikke week te gaan op de transfermarkt, blijft FC Barcelona op zoek naar directe versterkingen. Een spits en een extra middenvelder staan bovenaan de verlanglijst, maar ook een centrale verdediger is geen overbodige luxe. Verschillende namen passeerden de revue, maar nu gaat Barça voor de goedkopere Enrique Clemente (Zaragoza). De jongeling zou een haalbare optie zijn voor de Blaugrana en slechts 2,5 miljoen euro kosten. Hij zou ook op huurbasis de overstap kunnen maken.

Wie wel al (bijna) zeker de overstap maakt naar FC Barcelona is Sergino Dest. Zowel De Telegraaf als Voetbal International meldt dat Barça een akkoord bereikt heeft met Ajax over een transfersom van twintig miljoen euro en de nodige bonussen. Met de transfer van Dest steekt Barcelona de Duitse grootmacht Bayern München de loef af. De Nederlander moet wel nog een persoonlijk akkoord bereiken met de Catalaanse club.

Volgens Italiaanse media heeft AC Milan zijn zinnen gezet op Jens Petter Hauge (FK Bodø/Glimt). De 21-jarige aanvaller gaf afgelopen donderdag met zijn club Milan partij in de voorronde van de Europa League en maakte daarbij zoveel indruk dat de Rossoneri hem nu willen binnenhalen. Opmerkelijk: in juni leek Cercle dicht bij de komst van Petter Hauge te staan, maar uiteindelijk hield de speler zelf de boot af.

Loris Karius is nog steeds een vrije speler nadat Besiktas besloot om hem niet definitief over te nemen van Liverpool. De Duitse doelman werd in het begin van de zomer nog even gelinkt aan Anderlecht, maar lijkt nu op weg naar zijn thuisland. Volgens Kicker zou Union Berlin hem onderdak bieden en hem voor één seizoen gaan huren. Na dat jaar heeft Karius nog één jaar contract bij de Engelse landskampioen en kan hij misschien definitief overstappen naar de Bundesliga-club.

LEES OOK: Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Denk je dat Anderlecht Gigovic zal binnenhalen?

Meest recent

Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

2
2
Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

38
38
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

42
42
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

15
15
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

24
24
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

14
14
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

173
173
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

33
33
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

193
193
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

89
89
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

93
93
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

255
255
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

27
27
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

119
119
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

355
355
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

188
188
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

71
71
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

63
63
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

110
110
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

309
309
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

106
106
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1158
1158
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

189
189
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

290
290
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

262
262

Meer sportnieuws