TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gelinkt aan Dirar, City vindt verdediger'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gelinkt aan Dirar, City vindt verdediger'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar een last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht houdt de markt in de gaten voor een centrale middenvelder. Eén naam die (al maanden) genoemd wordt, is Armin Gigovic, een centrale middenvelder van Helsingborgs IF. Al lijkt de kans eerder klein dat de Zweed in Brussel zal landen. Zijn club plakt immers een te hoge vraagprijs van minstens drie miljoen op zijn hoofd, melden bronnen dicht bij de club aan onze redactie.

De Turkse journalist Ekrem Konur beweert verder dat Anderlecht zich ook gemeld heeft bij het management van Nabil Dirar, al lijkt daar weinig van aan te zijn. De Brusselaars hebben immers al voldoende opties op de flanken en willen liever een centrale verdediger en eventueel een extra middenvelder aantrekken. De winger heeft aanbiedingen op zak uit Qatar en België, waarbij Club Brugge naar voren geschoven wordt als mogelijke bestemming.

AA Gent en Standard hebben volgens Seqnf Foot hun oog laten vallen op Ali Akman, een 18-jarige aanvaller die momenteel uitkomt voor Bursaspor. Bij die club is hij zijn laatste contractjaar ingegaan. De twee Belgische topclubs zullen wel met zware concurrentie af te rekenen krijgen. Ook Cercle Brugge (via Monaco?), Feyenoord, Rangers, Watford en verschillende andere ploegen zouden immers gecharmeerd zijn.

BUITENLAND
Manchester United beleeft vooralsnog een rustige transfermarkt, maar de kans is groot dat de Red Devils nog zullen toeslaan in de slotweek van de transferperiode. Wolverhampton-spits Raul Jimenez solliciteert alvast openlijk naar een transfer naar Old Trafford. United is al langer op zoek naar een superspits en zou die misschien wel kunnen vinden in de aanvalsleider van de Wolves, die vorig seizoen 27 keer raak trof in alle competities.

Stadsgenoot Manchester City is volop op zoek naar een extra centrale verdediger. Kalidou Koulibaly (Napoli) en Jules Koundé (Sevilla) leken op weg naar Manchester, maar die transfers gingen niet door. City ging zijn versterking achterin dan maar elders zoeken en met Benfica-verdediger Ruben Dias hebben Kevin de Bruyne en co die ook gevonden. De komende dagen zouden de Engelsen de deal afronden. Nicolas Otamendi maakt de omgekeerde beweging en wordt bij de Portugese topclub de nieuwe verdedigingspartner van Rode Duivel Jan Vertonghen.

Tottenham Hotspur haalde al een aantal interessante aanwinsten in huis, maar wil nog een nieuwe spits aantrekken. Nadat de naam van Club Brugge-doelwit Bas Dost al nadrukkelijk werd genoemd, valt nu weer de naam van Arek Milik. Vertegenwoordigers van de Londense club zijn in onderhandeling met de Poolse spits, die de concurrentie zou moeten aangaan met Harry Kane. Of Milik een dergelijke rol ziet zitten, is niet bekend.

Nog in Engeland zou West Bromwich Albion wel eens een straffe transfer kunnen realiseren. Volgens The Sun is de Premier League-club immers nadrukkelijk geïnteresseerd in Emmanuel Adebayor, sinds deze zomer transfervrij. De Togolees, onder meer ex-Arsenal en -City, zou echter niet de eerste keuze zijn, maar beschouwd worden als back-up voor als de transferdeadline verstreken is.

Met nog een dikke week te gaan op de transfermarkt, blijft FC Barcelona op zoek naar directe versterkingen. Een spits en een extra middenvelder staan bovenaan de verlanglijst, maar ook een centrale verdediger is geen overbodige luxe. Verschillende namen passeerden de revue, maar nu gaat Barça voor de goedkopere Enrique Clemente (Zaragoza). De jongeling zou een haalbare optie zijn voor de Blaugrana en slechts 2,5 miljoen euro kosten. Hij zou ook op huurbasis de overstap kunnen maken.

Wie wel al (bijna) zeker de overstap maakt naar FC Barcelona is Sergino Dest. Zowel De Telegraaf als Voetbal International meldt dat Barça een akkoord bereikt heeft met Ajax over een transfersom van twintig miljoen euro en de nodige bonussen. Met de transfer van Dest steekt Barcelona de Duitse grootmacht Bayern München de loef af. De Nederlander moet wel nog een persoonlijk akkoord bereiken met de Catalaanse club.

Volgens Italiaanse media heeft AC Milan zijn zinnen gezet op Jens Petter Hauge (FK Bodø/Glimt). De 21-jarige aanvaller gaf afgelopen donderdag met zijn club Milan partij in de voorronde van de Europa League en maakte daarbij zoveel indruk dat de Rossoneri hem nu willen binnenhalen. Opmerkelijk: in juni leek Cercle dicht bij de komst van Petter Hauge te staan, maar uiteindelijk hield de speler zelf de boot af.

Loris Karius is nog steeds een vrije speler nadat Besiktas besloot om hem niet definitief over te nemen van Liverpool. De Duitse doelman werd in het begin van de zomer nog even gelinkt aan Anderlecht, maar lijkt nu op weg naar zijn thuisland. Volgens Kicker zou Union Berlin hem onderdak bieden en hem voor één seizoen gaan huren. Na dat jaar heeft Karius nog één jaar contract bij de Engelse landskampioen en kan hij misschien definitief overstappen naar de Bundesliga-club.

LEES OOK: 'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

Denk je dat Anderlecht Gigovic zal binnenhalen?

Meest recent

Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

17
17
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

10
10
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

28
28
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

16
16
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

44
44
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

137
137
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

259
259
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

149
149
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

145
145
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

149
149
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

50
50
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1204
1204
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

43
43
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

45
45
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

316
316
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

129
129
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

194
194
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

241
241
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

52
52
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

210
210
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

406
406
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

895
895
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

160
160
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

47
47
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

426
426

Meer sportnieuws