TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gelinkt aan Dirar, City vindt verdediger'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gelinkt aan Dirar, City vindt verdediger'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar een last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht houdt de markt in de gaten voor een centrale middenvelder. Eén naam die (al maanden) genoemd wordt, is Armin Gigovic, een centrale middenvelder van Helsingborgs IF. Al lijkt de kans eerder klein dat de Zweed in Brussel zal landen. Zijn club plakt immers een te hoge vraagprijs van minstens drie miljoen op zijn hoofd, melden bronnen dicht bij de club aan onze redactie.

De Turkse journalist Ekrem Konur beweert verder dat Anderlecht zich ook gemeld heeft bij het management van Nabil Dirar, al lijkt daar weinig van aan te zijn. De Brusselaars hebben immers al voldoende opties op de flanken en willen liever een centrale verdediger en eventueel een extra middenvelder aantrekken. De winger heeft aanbiedingen op zak uit Qatar en België, waarbij Club Brugge naar voren geschoven wordt als mogelijke bestemming.

AA Gent en Standard hebben volgens Seqnf Foot hun oog laten vallen op Ali Akman, een 18-jarige aanvaller die momenteel uitkomt voor Bursaspor. Bij die club is hij zijn laatste contractjaar ingegaan. De twee Belgische topclubs zullen wel met zware concurrentie af te rekenen krijgen. Ook Cercle Brugge (via Monaco?), Feyenoord, Rangers, Watford en verschillende andere ploegen zouden immers gecharmeerd zijn.

BUITENLAND
Manchester United beleeft vooralsnog een rustige transfermarkt, maar de kans is groot dat de Red Devils nog zullen toeslaan in de slotweek van de transferperiode. Wolverhampton-spits Raul Jimenez solliciteert alvast openlijk naar een transfer naar Old Trafford. United is al langer op zoek naar een superspits en zou die misschien wel kunnen vinden in de aanvalsleider van de Wolves, die vorig seizoen 27 keer raak trof in alle competities.

Stadsgenoot Manchester City is volop op zoek naar een extra centrale verdediger. Kalidou Koulibaly (Napoli) en Jules Koundé (Sevilla) leken op weg naar Manchester, maar die transfers gingen niet door. City ging zijn versterking achterin dan maar elders zoeken en met Benfica-verdediger Ruben Dias hebben Kevin de Bruyne en co die ook gevonden. De komende dagen zouden de Engelsen de deal afronden. Nicolas Otamendi maakt de omgekeerde beweging en wordt bij de Portugese topclub de nieuwe verdedigingspartner van Rode Duivel Jan Vertonghen.

Tottenham Hotspur haalde al een aantal interessante aanwinsten in huis, maar wil nog een nieuwe spits aantrekken. Nadat de naam van Club Brugge-doelwit Bas Dost al nadrukkelijk werd genoemd, valt nu weer de naam van Arek Milik. Vertegenwoordigers van de Londense club zijn in onderhandeling met de Poolse spits, die de concurrentie zou moeten aangaan met Harry Kane. Of Milik een dergelijke rol ziet zitten, is niet bekend.

Nog in Engeland zou West Bromwich Albion wel eens een straffe transfer kunnen realiseren. Volgens The Sun is de Premier League-club immers nadrukkelijk geïnteresseerd in Emmanuel Adebayor, sinds deze zomer transfervrij. De Togolees, onder meer ex-Arsenal en -City, zou echter niet de eerste keuze zijn, maar beschouwd worden als back-up voor als de transferdeadline verstreken is.

Met nog een dikke week te gaan op de transfermarkt, blijft FC Barcelona op zoek naar directe versterkingen. Een spits en een extra middenvelder staan bovenaan de verlanglijst, maar ook een centrale verdediger is geen overbodige luxe. Verschillende namen passeerden de revue, maar nu gaat Barça voor de goedkopere Enrique Clemente (Zaragoza). De jongeling zou een haalbare optie zijn voor de Blaugrana en slechts 2,5 miljoen euro kosten. Hij zou ook op huurbasis de overstap kunnen maken.

Wie wel al (bijna) zeker de overstap maakt naar FC Barcelona is Sergino Dest. Zowel De Telegraaf als Voetbal International meldt dat Barça een akkoord bereikt heeft met Ajax over een transfersom van twintig miljoen euro en de nodige bonussen. Met de transfer van Dest steekt Barcelona de Duitse grootmacht Bayern München de loef af. De Nederlander moet wel nog een persoonlijk akkoord bereiken met de Catalaanse club.

Volgens Italiaanse media heeft AC Milan zijn zinnen gezet op Jens Petter Hauge (FK Bodø/Glimt). De 21-jarige aanvaller gaf afgelopen donderdag met zijn club Milan partij in de voorronde van de Europa League en maakte daarbij zoveel indruk dat de Rossoneri hem nu willen binnenhalen. Opmerkelijk: in juni leek Cercle dicht bij de komst van Petter Hauge te staan, maar uiteindelijk hield de speler zelf de boot af.

Loris Karius is nog steeds een vrije speler nadat Besiktas besloot om hem niet definitief over te nemen van Liverpool. De Duitse doelman werd in het begin van de zomer nog even gelinkt aan Anderlecht, maar lijkt nu op weg naar zijn thuisland. Volgens Kicker zou Union Berlin hem onderdak bieden en hem voor één seizoen gaan huren. Na dat jaar heeft Karius nog één jaar contract bij de Engelse landskampioen en kan hij misschien definitief overstappen naar de Bundesliga-club.

LEES OOK: 'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

Denk je dat Anderlecht Gigovic zal binnenhalen?

Meest recent

Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

107
107
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

61
61
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

200
200
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

362
362
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

118
118
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

441
441
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

102
102
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

617
617
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

241
241
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

203
203
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

413
413
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

70
70
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

259
259
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

75
75
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

90
90
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

75
75
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

74
74
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

125
125
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

488
488
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

19
19
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

285
285
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

372
372
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

848
848
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

157
157
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

679
679

Meer sportnieuws