'Barça beslist over monsterbod van 150 miljoen'

5881
'Barça beslist over monsterbod van 150 miljoen'

Vorige week maakte Ansu Fati zijn grote kinderdroom waar. De amper 17-jarige Spaanse voetbalsensatie werd bij FC Barcelona officieel en definitief overgeheveld naar de A-ploeg van de Catalanen. En dat was maar net op tijd, gezien de grote buitenlandse belangstelling in hem.

Vorig seizoen toonde Ansu Fati aardige dingen in het shirt van FC Barcelona en ondertussen maakte hij ook al zijn debuut voor de Spaanse nationale ploeg. Vorig week beloonde Barça de tienersensatie vervolgens door hem volwaardig lid te maken van de eerste ploeg. Met die promotie werd zijn opstapclause - die in Spanje contractueel verplicht op te nemen is - automatisch verhoogd van 170 miljoen euro tot 400 miljoen euro.

Volgens de letter van de regel konden geïnteresseerde clubs voorheen dus 170 miljoen euro op tafel leggen op Camp Nou, en op die manier rechtstreeks onderhandelen met Fati en zijn entourage over een arbeidscontract. Dat risico wil men bij Barcelona tot een minimum beperken door die opstapclausule op te trekken naar een doorgaans financieel onhaalbare 400 miljoen euro. Want volgens het Spaanse Marca kwam er recentelijk nog een Europese topclub aankloppen met 150 miljoen euro onder de arm - amper 20 miljoen minder dan Fati's vorige opstapclausule.

MANCHESTER UNITED?

Wanneer het bod van 150 miljoen euro arriveerde in Catalonië, dat gaf Marca niet mee, maar wél dat Barça deze aanbieding resoluut van tafel veegde. Ook de afzender van het miljoenenbod blijft voorlopig nog onbekend. Voorheen werd Fati nadrukkelijk gelinkt aan Manchester United, maar ook Manchester City, Liverpool en Chelsea lagen of liggen op de loer voor de flankenflitser. 

LEES OOK: Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Wordt Ansu beter dan Messi?

Meest recent

'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

30
30
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

21
21
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

24
24
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

11
11
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

136
136
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

48
48
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

95
95
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

69
69
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

89
89
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

81
81
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

306
306
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

55
55
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

62
62
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

304
304
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

280
280
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

224
224
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

176
176
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

115
115
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

205
205
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

206
206
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

259
259
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

129
129
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

151
151
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0

Meer sportnieuws