'Barça beslist over monsterbod van 150 miljoen'

5881 stemmen
'Barça beslist over monsterbod van 150 miljoen'

Vorige week maakte Ansu Fati zijn grote kinderdroom waar. De amper 17-jarige Spaanse voetbalsensatie werd bij FC Barcelona officieel en definitief overgeheveld naar de A-ploeg van de Catalanen. En dat was maar net op tijd, gezien de grote buitenlandse belangstelling in hem.

Vorig seizoen toonde Ansu Fati aardige dingen in het shirt van FC Barcelona en ondertussen maakte hij ook al zijn debuut voor de Spaanse nationale ploeg. Vorig week beloonde Barça de tienersensatie vervolgens door hem volwaardig lid te maken van de eerste ploeg. Met die promotie werd zijn opstapclause - die in Spanje contractueel verplicht op te nemen is - automatisch verhoogd van 170 miljoen euro tot 400 miljoen euro.

Volgens de letter van de regel konden geïnteresseerde clubs voorheen dus 170 miljoen euro op tafel leggen op Camp Nou, en op die manier rechtstreeks onderhandelen met Fati en zijn entourage over een arbeidscontract. Dat risico wil men bij Barcelona tot een minimum beperken door die opstapclausule op te trekken naar een doorgaans financieel onhaalbare 400 miljoen euro. Want volgens het Spaanse Marca kwam er recentelijk nog een Europese topclub aankloppen met 150 miljoen euro onder de arm - amper 20 miljoen minder dan Fati's vorige opstapclausule.

MANCHESTER UNITED?

Wanneer het bod van 150 miljoen euro arriveerde in Catalonië, dat gaf Marca niet mee, maar wél dat Barça deze aanbieding resoluut van tafel veegde. Ook de afzender van het miljoenenbod blijft voorlopig nog onbekend. Voorheen werd Fati nadrukkelijk gelinkt aan Manchester United, maar ook Manchester City, Liverpool en Chelsea lagen of liggen op de loer voor de flankenflitser. 

🚀

Wordt Ansu beter dan Messi?

Meest recent

'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

114
114
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

60
60
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

112
112
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

96
96
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

304
304
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

284
284
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

120
120
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

112
112
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

97
97
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

14
14
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

115
115
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

484
484
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

295
295
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

198
198
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

186
186
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

56
56
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

104
104
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1046
1046
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

534
534
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

227
227
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

80
80
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

335
335
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

103
103
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

122
122
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

123
123

Meer sportnieuws