'Barça beslist over monsterbod van 150 miljoen'

door
'Barça beslist over monsterbod van 150 miljoen'

Vorige week maakte Ansu Fati zijn grote kinderdroom waar. De amper 17-jarige Spaanse voetbalsensatie werd bij FC Barcelona officieel en definitief overgeheveld naar de A-ploeg van de Catalanen. En dat was maar net op tijd, gezien de grote buitenlandse belangstelling in hem.

Vorig seizoen toonde Ansu Fati aardige dingen in het shirt van FC Barcelona en ondertussen maakte hij ook al zijn debuut voor de Spaanse nationale ploeg. Vorig week beloonde Barça de tienersensatie vervolgens door hem volwaardig lid te maken van de eerste ploeg. Met die promotie werd zijn opstapclause - die in Spanje contractueel verplicht op te nemen is - automatisch verhoogd van 170 miljoen euro tot 400 miljoen euro.

Volgens de letter van de regel konden geïnteresseerde clubs voorheen dus 170 miljoen euro op tafel leggen op Camp Nou, en op die manier rechtstreeks onderhandelen met Fati en zijn entourage over een arbeidscontract. Dat risico wil men bij Barcelona tot een minimum beperken door die opstapclausule op te trekken naar een doorgaans financieel onhaalbare 400 miljoen euro. Want volgens het Spaanse Marca kwam er recentelijk nog een Europese topclub aankloppen met 150 miljoen euro onder de arm - amper 20 miljoen minder dan Fati's vorige opstapclausule.

MANCHESTER UNITED?

Wanneer het bod van 150 miljoen euro arriveerde in Catalonië, dat gaf Marca niet mee, maar wél dat Barça deze aanbieding resoluut van tafel veegde. Ook de afzender van het miljoenenbod blijft voorlopig nog onbekend. Voorheen werd Fati nadrukkelijk gelinkt aan Manchester United, maar ook Manchester City, Liverpool en Chelsea lagen of liggen op de loer voor de flankenflitser. 

LEES OOK: Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Wordt Ansu beter dan Messi?

Meest recent

Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

0
0
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

39
39
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

106
106
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

15
15
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

38
38
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

26
26
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

177
177
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

156
156
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

75
75
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

51
51
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

437
437
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

92
92
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

56
56
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

78
78
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

89
89
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

206
206
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

103
103
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

828
828
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

227
227
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

118
118
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

144
144
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

172
172
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

283
283
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

364
364
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

212
212

Meer sportnieuws