'Barça beslist over monsterbod van 150 miljoen'

door
'Barça beslist over monsterbod van 150 miljoen'

Vorige week maakte Ansu Fati zijn grote kinderdroom waar. De amper 17-jarige Spaanse voetbalsensatie werd bij FC Barcelona officieel en definitief overgeheveld naar de A-ploeg van de Catalanen. En dat was maar net op tijd, gezien de grote buitenlandse belangstelling in hem.

Vorig seizoen toonde Ansu Fati aardige dingen in het shirt van FC Barcelona en ondertussen maakte hij ook al zijn debuut voor de Spaanse nationale ploeg. Vorig week beloonde Barça de tienersensatie vervolgens door hem volwaardig lid te maken van de eerste ploeg. Met die promotie werd zijn opstapclause - die in Spanje contractueel verplicht op te nemen is - automatisch verhoogd van 170 miljoen euro tot 400 miljoen euro.

Volgens de letter van de regel konden geïnteresseerde clubs voorheen dus 170 miljoen euro op tafel leggen op Camp Nou, en op die manier rechtstreeks onderhandelen met Fati en zijn entourage over een arbeidscontract. Dat risico wil men bij Barcelona tot een minimum beperken door die opstapclausule op te trekken naar een doorgaans financieel onhaalbare 400 miljoen euro. Want volgens het Spaanse Marca kwam er recentelijk nog een Europese topclub aankloppen met 150 miljoen euro onder de arm - amper 20 miljoen minder dan Fati's vorige opstapclausule.

MANCHESTER UNITED?

Wanneer het bod van 150 miljoen euro arriveerde in Catalonië, dat gaf Marca niet mee, maar wél dat Barça deze aanbieding resoluut van tafel veegde. Ook de afzender van het miljoenenbod blijft voorlopig nog onbekend. Voorheen werd Fati nadrukkelijk gelinkt aan Manchester United, maar ook Manchester City, Liverpool en Chelsea lagen of liggen op de loer voor de flankenflitser. 

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Wordt Ansu beter dan Messi?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

42
42
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

90
90
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

52
52
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

56
56
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

63
63
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

141
141
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

85
85
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

112
112
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

273
273
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

307
307
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

148
148
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

83
83
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

49
49
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

317
317
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

99
99
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

129
129
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

359
359
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

215
215
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

455
455
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws