'Barça beslist over monsterbod van 150 miljoen'

5881 stemmen
'Barça beslist over monsterbod van 150 miljoen'

Vorige week maakte Ansu Fati zijn grote kinderdroom waar. De amper 17-jarige Spaanse voetbalsensatie werd bij FC Barcelona officieel en definitief overgeheveld naar de A-ploeg van de Catalanen. En dat was maar net op tijd, gezien de grote buitenlandse belangstelling in hem.

Vorig seizoen toonde Ansu Fati aardige dingen in het shirt van FC Barcelona en ondertussen maakte hij ook al zijn debuut voor de Spaanse nationale ploeg. Vorig week beloonde Barça de tienersensatie vervolgens door hem volwaardig lid te maken van de eerste ploeg. Met die promotie werd zijn opstapclause - die in Spanje contractueel verplicht op te nemen is - automatisch verhoogd van 170 miljoen euro tot 400 miljoen euro.

Volgens de letter van de regel konden geïnteresseerde clubs voorheen dus 170 miljoen euro op tafel leggen op Camp Nou, en op die manier rechtstreeks onderhandelen met Fati en zijn entourage over een arbeidscontract. Dat risico wil men bij Barcelona tot een minimum beperken door die opstapclausule op te trekken naar een doorgaans financieel onhaalbare 400 miljoen euro. Want volgens het Spaanse Marca kwam er recentelijk nog een Europese topclub aankloppen met 150 miljoen euro onder de arm - amper 20 miljoen minder dan Fati's vorige opstapclausule.

MANCHESTER UNITED?

Wanneer het bod van 150 miljoen euro arriveerde in Catalonië, dat gaf Marca niet mee, maar wél dat Barça deze aanbieding resoluut van tafel veegde. Ook de afzender van het miljoenenbod blijft voorlopig nog onbekend. Voorheen werd Fati nadrukkelijk gelinkt aan Manchester United, maar ook Manchester City, Liverpool en Chelsea lagen of liggen op de loer voor de flankenflitser. 

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Wordt Ansu beter dan Messi?

Meest recent

Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

5
5
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

31
31
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

29
29
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

405
405
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

141
141
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

73
73
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

87
87
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

82
82
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

76
76
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

231
231
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

97
97
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

343
343
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

92
92
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

125
125
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

514
514
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

172
172
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

63
63
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

325
325
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

249
249
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

128
128
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

183
183
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

481
481
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

89
89

Meer sportnieuws