Blunders bezorgen Gent pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL

453 stemmen
Blunders bezorgen Gent pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL

AA Gent heeft enkele dagen na het verlies tegen Dynamo Kiev alweer een thuisnederlaag geleden. De terugkeer van hun fans inspireerden de Buffalo's onvoldoende en ze gingen met 2-3 onderuit. En dat hebben ze bij Gent vooral aan zichzelf te wijten, want ze gaven de doelpunten wel heel erg makkelijk weg.


Na Kiev hadden de Buffalo's wat recht te zetten, maar met Ngadeu, Kums en Odjidja misten ze wel heel wat kwaliteit. Het was echter niet het onthoofde middenveld, maar de verdediging die Gent de das omdeed. Er was immers aanvankelijk weinig aan de hand. Gent had zelfs pech dat het na 20 minuten niet op voorsprong kwam. Mohammadi trof met een knappe volley de paal en de goal van Kleindienst uit de rebound werd afgekeurd wegens buitenspel.

Maar kort voor rust sloeg Gent plots aan het blunderen. Roef verkeek zich volledig op een ogenschijnlijk onschuldig schot van Sowah en zo stond het plots 0-1. Enkele minuten later was het zelfs al meteen 0-2, toen de Gentse defensie zich makkelijk in de luren liet leggen en Maertens van dichtbij kon binnentikken.

Het rampscenario ging na rust lustig verder, want al na drie minuten moest Roef zich een derde keer omdraaien. Mercier zette met een knappe pass Sowah alleen voor doel en de middenvelder maakte zijn tweede van de avond. Gent reageerde met een knal op de lat van Plastun en in de laatste 20 minuten leek het toch nog een remontada in te zetten. Het kreeg op enkele minuten tijd twee strafschoppen en Dorsch en Kleindienst faalden niet. Gent ging nog op zoek naar de gelijkmaker, maar Kleindienst kende pech in de afwerking. Eerst trof hij de lat en in blessuretijd bracht Romo nog redding. Gent verliest zo al voor de vijfde keer dit seizoen en blijft in de kelder van het klassement hangen.

Scoreverloop:
0-1 (41') Sowah
0-2 (44') Maertens
0-3 (48') Sowah
1-3 (71') Dorsch (strafschop)
2-3 (74') Kleindienst (strafschop)

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Verdiende nederlaag voor AA Gent?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

11
11
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

49
49
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

159
159
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

112
112
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

58
58
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

197
197
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

233
233
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

89
89
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

61
61
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

476
476
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

225
225
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

88
88
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

77
77
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

410
410
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

72
72

Meer sportnieuws