Blunders bezorgen Gent pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL

door stemmen
Blunders bezorgen Gent pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL

AA Gent heeft enkele dagen na het verlies tegen Dynamo Kiev alweer een thuisnederlaag geleden. De terugkeer van hun fans inspireerden de Buffalo's onvoldoende en ze gingen met 2-3 onderuit. En dat hebben ze bij Gent vooral aan zichzelf te wijten, want ze gaven de doelpunten wel heel erg makkelijk weg.


Na Kiev hadden de Buffalo's wat recht te zetten, maar met Ngadeu, Kums en Odjidja misten ze wel heel wat kwaliteit. Het was echter niet het onthoofde middenveld, maar de verdediging die Gent de das omdeed. Er was immers aanvankelijk weinig aan de hand. Gent had zelfs pech dat het na 20 minuten niet op voorsprong kwam. Mohammadi trof met een knappe volley de paal en de goal van Kleindienst uit de rebound werd afgekeurd wegens buitenspel.

Maar kort voor rust sloeg Gent plots aan het blunderen. Roef verkeek zich volledig op een ogenschijnlijk onschuldig schot van Sowah en zo stond het plots 0-1. Enkele minuten later was het zelfs al meteen 0-2, toen de Gentse defensie zich makkelijk in de luren liet leggen en Maertens van dichtbij kon binnentikken.

Het rampscenario ging na rust lustig verder, want al na drie minuten moest Roef zich een derde keer omdraaien. Mercier zette met een knappe pass Sowah alleen voor doel en de middenvelder maakte zijn tweede van de avond. Gent reageerde met een knal op de lat van Plastun en in de laatste 20 minuten leek het toch nog een remontada in te zetten. Het kreeg op enkele minuten tijd twee strafschoppen en Dorsch en Kleindienst faalden niet. Gent ging nog op zoek naar de gelijkmaker, maar Kleindienst kende pech in de afwerking. Eerst trof hij de lat en in blessuretijd bracht Romo nog redding. Gent verliest zo al voor de vijfde keer dit seizoen en blijft in de kelder van het klassement hangen.

Scoreverloop:
0-1 (41') Sowah
0-2 (44') Maertens
0-3 (48') Sowah
1-3 (71') Dorsch (strafschop)
2-3 (74') Kleindienst (strafschop)

LEES OOK: Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Verdiende nederlaag voor AA Gent?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

18
18
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

34
34
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

68
68
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

56
56
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

151
151
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

169
169
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

135
135
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

121
121
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

465
465
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

681
681
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

404
404
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

207
207
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

415
415
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

298
298
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws