Gent ruikt miljoenen (bis): 'Nummer één in JPL'

991
Gent ruikt miljoenen (bis): 'Nummer één in JPL'

Waar is het attractieve en aanvallende voetbal van AA Gent naartoe? De Buffalo's halen voorlopig niet hetzelfde hoge niveau als in het voorbije voetbalseizoen, maar desondanks blijft één sterkhouder de uitstekende prestaties aan elkaar rijgen. Elisha Owusu lijkt geen last te hebben met de sportieve malaise en blijft maar indruk maken in de Ghelamco Arena.


DAVID – OWUSU 

Niemand is onmisbaar, maar in het geval van Jonathan David geldt dat niet. Onder impuls van het Canadese goudhaantje swingde AA Gent vorig seizoen op attractieve wijze de Jupiler Pro League, maar sinds zijn recordvertrek van 32 miljoen euro naar Lille OSC is de Gentse ploeg vandaag echter een schim van zichzelf. Oké, de trainerswissels Jess Thorup, Laszlo Bölöni en Wim De Decker zorgden niet bepaald voor een bestendige vorm van continuïteit, maar het sportieve niveauverschil tussen de Buffalo's anno 2019-2020 en 2020-2021 is wel érg groot en des te opmerkelijker.



Nochtans beschikt AA Gent dit seizoen over nagenoeg dezelfde spelersselectie zoals in de voorbije jaargang, op de vertrokken Thomas Kaminski na. Anderzijds stelde manager Michel Louwagie daar elf nieuwe aanwinsten tegenover, waardoor de Gentse équipe zelfs versterkt zou moeten zijn. Maar Jonathan David is dus wel degelijk onmisbaar gebleken voor de Oost-Vlamingen, en dat kan misschien ook wel gesteld worden over Elisha Owusu. De Franse middenvelder haalt vandaag als enige Buffalo – misschien enkel met uitzondering van Sven Kums – nog steeds hetzelfde hoge niveau als in het voorbije seizoen. Als voetballende nummer zes bevestigt Owusu helemaal zijn fraai debuutseizoen in het Blauw-Witte shirt van AA Gent.



De 22-jarige is bijvoorbeeld het enige Gentse lichtpuntje in het voorlopig grijze seizoen in de Jupiler Pro League, alsook in de huidige Europese campagne van AA Gent. Nochtans hadden weinig waarnemers verwacht dat Elisha Owusu op zo'n korte termijn al zo'n grote impact zou maken in de Ghelamco Arena. In de zomer van 2019 was de Franse Ghanees nog een nobele onbekende die voor één miljoen euro de overstap waagde van Olympique Lyon. Vandaag is Owusu een absolute blikvanger in de Belgische competitie en wordt zijn actuele marktwaarde geschat op maar liefst 7,5 miljoen euro.

REFERENTIETRANSFER (BIS) 

Zoals wel vaker liet Michel Louwagie's neus voor talent hem dus wederom niet in de steek. De manager van AA Gent heeft wel wat ervaring met het oppikken van jonge, onbekende en goedkope talenten en in die optiek kan Elisha Owusu weleens één van de grootste referentietransfers van Louwagie worden. De aanzienlijkste en gewichtigste zal wellicht voor altijd die van Jonathan David blijven, maar de ontdekking van Owusu kan nu ook al omschreven worden als een waar succesverhaal.



Vorig jaar speelde hij nog op uitleenbasis bij FC Sochaux in de Ligue 2. Vandaag staat Owusu één wedstrijd verwijderd van de kwalificatie voor de Champions League, wat de overigens de grote kinderdroom is van de Gentse chouchou. De Buffalo's zullen zich dan wel flink moeten herpakken in de terugwedstrijd tegen Dinamo Kiev, en dat zowel op het vlak van resultaat als prestatie. Enkel Elisha Owusu haalde woensdag een enigszins acceptabel Europees niveau. En dat is ook Atlético Madrid niet ontgaan. 

VIJFTIEN MILJOEN  

Volgens de Spaanse krant Mundo Deportivo zou de Gentse blikvanger namelijk de belangstelling genieten van de Madrilenen, en dat vooral met het oog op het vervangen van de plaatselijke sterkhouder Thomas Partey die mogelijks nog een echte knaltransfer kan maken. Liverpool, Arsenal, Bayern München, Juventus: allen staan ze te drummen om de handtekening van de Ghanese topper. Met die potentiële geïncasseerde miljoenen, Partey's marktwaarde wordt namelijk geschat op 40 miljoen euro, zou Atléti vervolgens komen aankloppen in de Ghelamco Arena.



Dat zal uiteraard niet gebeuren met de volle buit, maar Mundo Deportivo weet wél dat Los Colchoneros om en bij vijftien miljoen euro veil hebben voor Elisha Owusu. Mocht het effectief tot een transfer komen voor dat bedrag, dan zou hij de tweede duurste uitgaande transfer uit de Gentse clubgeschiedenis worden. Zo ver zijn we uiteraard nog niet, volgens L'Equipe aast Atléti namelijk op Idrissa Gueye van Paris Saint-Germain, maar Owusu's naam is wel degelijk gekend in het Estadio Wanda Metropolitano, alsook bij meerdere Europese (sub)toppers. 

NUMMER EEN IN JPL

We haalden het hierboven reeds aan: Elisha Owusu is naar de normen van de Belgische Jupiler Pro League een echte topper op zijn positie. Zijn positieve prestaties in het huidige seizoen kunnen dat alvast staven, alsook het feit dat Owusu zowat één van de erg schaarse Gentse sterkhouders is die hun niveau van de voorbije jaargang kan herhalen. In sommige onderdelen van zijn spel liet Owusu zelfs enkele serieuze verbeteringen opmerken, ondanks de mindere vorm van zijn ploegmaats.

Hét meest in het oog springende facet waarin Owusu zich onderscheidt, is ongetwijfeld de zuivere passing. Vorig seizoen was Sander Berge (toen KRC Genk) nog de beste passeur onder de centrale middenvelders uit de Jupiler Pro League, al was het verschil met runner-up Elisha Owusu wel érg miniem. De Franse Ghanees wist op zijn beurt wel duidelijk de maat te nemen met andere kwalitatieve concullega's zoals Gojko Cimirot, Albert Sambi-Lokonga, Marco Ilaimaharitra, Julien De Sart, Mats Rits en Peter Zulj.



Maar ook in de huidige editie van de Jupiler Pro League vinden we Elisha Owusu bovenaan de passing-ranking bij de centrale middenvelders. Maar deze keer prijkt de Gentse steunpilaar zowaar helemaal bovenaan met 92%, wat zelfs één percentage hoger is dan in het voorbije seizoen. Als we er dezelfde statistieke bijnemen van Saul Niguez (82%), Thomas Partey (86%) en Hector Herrera (88%), de centrale middenvelders van Atlético in het vorige seizoen, dan blijkt Owusu toch wel pakken efficiënter in de passing. Al ligt de techniciteit, intensiteit en kwaliteit in La Liga wel pakken hoger dan in de Belgische competitie, maar het is toch een kleine indicatie van Owusu's kunnen. 

De zuivere passing van Elisha Owusu is dus best opmerkelijk, maar ook in enkele andere spelfacetten lijkt hij goed te evolueren. Zo gaat Owusu per wedstrijd meer defensieve als offensieve duels aan, waardoor zijn invloed en impact op het Gentse spelbeeld danig is toegenomen. Als mooi extraatje werd hij ook efficiënter in de rechtstreekse één-tegen-één-duels, hoewel Owusu niet meteen te boek staat als een dribbelkont – maar efficiënt in de dribbels is ie dus zeker wel. Op het gebied van efficiëntie in de offensieve als defensieve duels, aantal passes en accuraatheid in de voorwaartse passing, houdt Owusu hetzelfde hoge niveau aan van in het vorige seizoen. En gezien de vorm van zijn ploegmaats is dat op zich al een grote verwezenlijking ...

LOUWAGIE RUIKT MILJOENEN 

Gezien de uitstekende prestaties in het vorige en huidige seizoen van de Jupiler Pro League, alsook op het Europese toneel, is het logisch dat Elisha Owusu zich in de kijker zette van meerdere hoog aangeschreven voetbalclubs. Atlético Madrid houdt de voetballende nummer zes bijvoorbeeld alvast in de gaten, maar ook Sevilla FC werd eerder al in verband gebracht met de Gentse sterkhouder. Daarmee lijkt het al bijna zeker vast te staan dat Michel Louwagie op korte of middellange termijn opnieuw een heuse toptransfer zal kunnen afsluiten. Het grote voordeel van Elisha Owusu is dat hij in een zoekend AA Gent op individuele basis nog steeds zijn hoog niveau kan aanhouden – en dat op zich is zeker geen evidentie. 



Het benadrukt alleen maar de unieke klasse en betrouwbaarheid die Owusu aan de dag legt, als één van de schaarse lichtpuntjes bij de tegenvallende Buffalo's. Indien hij deze uitermate positieve lijn blijft doortrekken dan zal het voor Michel Louwagie wel érg moeilijk worden om hem volgend seizoen nog aan boord te houden. Nu liggen Atlético Madrid en Sevilla FC reeds op de loer maar daar kunnen snel nog veel andere namen aan worden toegevoegd. En bijgevolg kan Louwagie op zijn beurt ook een hogere vraagprijs hanteren. Na de recordtransfer van Jonathan David in de zomer van 2020 kan AA Gent wellicht ook uitstekende financiële zaken regelen in de eerstvolgende zomermercato.

LEES OOK: Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

Is Owusu een topper in de JPL?

Meest recent

“Et alors?”: waarom Ruben Van Gucht taboes doorbreekt

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

0
0
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

18
18
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

105
105
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

36
36
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

94
94
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

595
595
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

48
48
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

243
243
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

152
152
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

96
96
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

153
153
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

103
103
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

236
236
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

176
176
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

77
77
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

403
403
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

153
153
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

397
397
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

90
90
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

296
296
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

340
340
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

334
334
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

145
145
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

320
320

Meer sportnieuws