Gent ruikt miljoenen (bis): 'Nummer één in JPL'

991
Gent ruikt miljoenen (bis): 'Nummer één in JPL'

Waar is het attractieve en aanvallende voetbal van AA Gent naartoe? De Buffalo's halen voorlopig niet hetzelfde hoge niveau als in het voorbije voetbalseizoen, maar desondanks blijft één sterkhouder de uitstekende prestaties aan elkaar rijgen. Elisha Owusu lijkt geen last te hebben met de sportieve malaise en blijft maar indruk maken in de Ghelamco Arena.


DAVID – OWUSU 

Niemand is onmisbaar, maar in het geval van Jonathan David geldt dat niet. Onder impuls van het Canadese goudhaantje swingde AA Gent vorig seizoen op attractieve wijze de Jupiler Pro League, maar sinds zijn recordvertrek van 32 miljoen euro naar Lille OSC is de Gentse ploeg vandaag echter een schim van zichzelf. Oké, de trainerswissels Jess Thorup, Laszlo Bölöni en Wim De Decker zorgden niet bepaald voor een bestendige vorm van continuïteit, maar het sportieve niveauverschil tussen de Buffalo's anno 2019-2020 en 2020-2021 is wel érg groot en des te opmerkelijker.



Nochtans beschikt AA Gent dit seizoen over nagenoeg dezelfde spelersselectie zoals in de voorbije jaargang, op de vertrokken Thomas Kaminski na. Anderzijds stelde manager Michel Louwagie daar elf nieuwe aanwinsten tegenover, waardoor de Gentse équipe zelfs versterkt zou moeten zijn. Maar Jonathan David is dus wel degelijk onmisbaar gebleken voor de Oost-Vlamingen, en dat kan misschien ook wel gesteld worden over Elisha Owusu. De Franse middenvelder haalt vandaag als enige Buffalo – misschien enkel met uitzondering van Sven Kums – nog steeds hetzelfde hoge niveau als in het voorbije seizoen. Als voetballende nummer zes bevestigt Owusu helemaal zijn fraai debuutseizoen in het Blauw-Witte shirt van AA Gent.



De 22-jarige is bijvoorbeeld het enige Gentse lichtpuntje in het voorlopig grijze seizoen in de Jupiler Pro League, alsook in de huidige Europese campagne van AA Gent. Nochtans hadden weinig waarnemers verwacht dat Elisha Owusu op zo'n korte termijn al zo'n grote impact zou maken in de Ghelamco Arena. In de zomer van 2019 was de Franse Ghanees nog een nobele onbekende die voor één miljoen euro de overstap waagde van Olympique Lyon. Vandaag is Owusu een absolute blikvanger in de Belgische competitie en wordt zijn actuele marktwaarde geschat op maar liefst 7,5 miljoen euro.

REFERENTIETRANSFER (BIS) 

Zoals wel vaker liet Michel Louwagie's neus voor talent hem dus wederom niet in de steek. De manager van AA Gent heeft wel wat ervaring met het oppikken van jonge, onbekende en goedkope talenten en in die optiek kan Elisha Owusu weleens één van de grootste referentietransfers van Louwagie worden. De aanzienlijkste en gewichtigste zal wellicht voor altijd die van Jonathan David blijven, maar de ontdekking van Owusu kan nu ook al omschreven worden als een waar succesverhaal.



Vorig jaar speelde hij nog op uitleenbasis bij FC Sochaux in de Ligue 2. Vandaag staat Owusu één wedstrijd verwijderd van de kwalificatie voor de Champions League, wat de overigens de grote kinderdroom is van de Gentse chouchou. De Buffalo's zullen zich dan wel flink moeten herpakken in de terugwedstrijd tegen Dinamo Kiev, en dat zowel op het vlak van resultaat als prestatie. Enkel Elisha Owusu haalde woensdag een enigszins acceptabel Europees niveau. En dat is ook Atlético Madrid niet ontgaan. 

VIJFTIEN MILJOEN  

Volgens de Spaanse krant Mundo Deportivo zou de Gentse blikvanger namelijk de belangstelling genieten van de Madrilenen, en dat vooral met het oog op het vervangen van de plaatselijke sterkhouder Thomas Partey die mogelijks nog een echte knaltransfer kan maken. Liverpool, Arsenal, Bayern München, Juventus: allen staan ze te drummen om de handtekening van de Ghanese topper. Met die potentiële geïncasseerde miljoenen, Partey's marktwaarde wordt namelijk geschat op 40 miljoen euro, zou Atléti vervolgens komen aankloppen in de Ghelamco Arena.



Dat zal uiteraard niet gebeuren met de volle buit, maar Mundo Deportivo weet wél dat Los Colchoneros om en bij vijftien miljoen euro veil hebben voor Elisha Owusu. Mocht het effectief tot een transfer komen voor dat bedrag, dan zou hij de tweede duurste uitgaande transfer uit de Gentse clubgeschiedenis worden. Zo ver zijn we uiteraard nog niet, volgens L'Equipe aast Atléti namelijk op Idrissa Gueye van Paris Saint-Germain, maar Owusu's naam is wel degelijk gekend in het Estadio Wanda Metropolitano, alsook bij meerdere Europese (sub)toppers. 

NUMMER EEN IN JPL

We haalden het hierboven reeds aan: Elisha Owusu is naar de normen van de Belgische Jupiler Pro League een echte topper op zijn positie. Zijn positieve prestaties in het huidige seizoen kunnen dat alvast staven, alsook het feit dat Owusu zowat één van de erg schaarse Gentse sterkhouders is die hun niveau van de voorbije jaargang kan herhalen. In sommige onderdelen van zijn spel liet Owusu zelfs enkele serieuze verbeteringen opmerken, ondanks de mindere vorm van zijn ploegmaats.

Hét meest in het oog springende facet waarin Owusu zich onderscheidt, is ongetwijfeld de zuivere passing. Vorig seizoen was Sander Berge (toen KRC Genk) nog de beste passeur onder de centrale middenvelders uit de Jupiler Pro League, al was het verschil met runner-up Elisha Owusu wel érg miniem. De Franse Ghanees wist op zijn beurt wel duidelijk de maat te nemen met andere kwalitatieve concullega's zoals Gojko Cimirot, Albert Sambi-Lokonga, Marco Ilaimaharitra, Julien De Sart, Mats Rits en Peter Zulj.



Maar ook in de huidige editie van de Jupiler Pro League vinden we Elisha Owusu bovenaan de passing-ranking bij de centrale middenvelders. Maar deze keer prijkt de Gentse steunpilaar zowaar helemaal bovenaan met 92%, wat zelfs één percentage hoger is dan in het voorbije seizoen. Als we er dezelfde statistieke bijnemen van Saul Niguez (82%), Thomas Partey (86%) en Hector Herrera (88%), de centrale middenvelders van Atlético in het vorige seizoen, dan blijkt Owusu toch wel pakken efficiënter in de passing. Al ligt de techniciteit, intensiteit en kwaliteit in La Liga wel pakken hoger dan in de Belgische competitie, maar het is toch een kleine indicatie van Owusu's kunnen. 

De zuivere passing van Elisha Owusu is dus best opmerkelijk, maar ook in enkele andere spelfacetten lijkt hij goed te evolueren. Zo gaat Owusu per wedstrijd meer defensieve als offensieve duels aan, waardoor zijn invloed en impact op het Gentse spelbeeld danig is toegenomen. Als mooi extraatje werd hij ook efficiënter in de rechtstreekse één-tegen-één-duels, hoewel Owusu niet meteen te boek staat als een dribbelkont – maar efficiënt in de dribbels is ie dus zeker wel. Op het gebied van efficiëntie in de offensieve als defensieve duels, aantal passes en accuraatheid in de voorwaartse passing, houdt Owusu hetzelfde hoge niveau aan van in het vorige seizoen. En gezien de vorm van zijn ploegmaats is dat op zich al een grote verwezenlijking ...

LOUWAGIE RUIKT MILJOENEN 

Gezien de uitstekende prestaties in het vorige en huidige seizoen van de Jupiler Pro League, alsook op het Europese toneel, is het logisch dat Elisha Owusu zich in de kijker zette van meerdere hoog aangeschreven voetbalclubs. Atlético Madrid houdt de voetballende nummer zes bijvoorbeeld alvast in de gaten, maar ook Sevilla FC werd eerder al in verband gebracht met de Gentse sterkhouder. Daarmee lijkt het al bijna zeker vast te staan dat Michel Louwagie op korte of middellange termijn opnieuw een heuse toptransfer zal kunnen afsluiten. Het grote voordeel van Elisha Owusu is dat hij in een zoekend AA Gent op individuele basis nog steeds zijn hoog niveau kan aanhouden – en dat op zich is zeker geen evidentie. 



Het benadrukt alleen maar de unieke klasse en betrouwbaarheid die Owusu aan de dag legt, als één van de schaarse lichtpuntjes bij de tegenvallende Buffalo's. Indien hij deze uitermate positieve lijn blijft doortrekken dan zal het voor Michel Louwagie wel érg moeilijk worden om hem volgend seizoen nog aan boord te houden. Nu liggen Atlético Madrid en Sevilla FC reeds op de loer maar daar kunnen snel nog veel andere namen aan worden toegevoegd. En bijgevolg kan Louwagie op zijn beurt ook een hogere vraagprijs hanteren. Na de recordtransfer van Jonathan David in de zomer van 2020 kan AA Gent wellicht ook uitstekende financiële zaken regelen in de eerstvolgende zomermercato.

LEES OOK: Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

Is Owusu een topper in de JPL?

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

90
90
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

36
36
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

10
10
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

19
19
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

11
11
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

19
19
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

71
71
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

65
65
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

44
44
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

20
20
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

20
20
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

228
228
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

75
75
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

237
237
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws