Gent ruikt miljoenen (bis): 'Nummer één in JPL'

991 stemmen
Gent ruikt miljoenen (bis): 'Nummer één in JPL'

Waar is het attractieve en aanvallende voetbal van AA Gent naartoe? De Buffalo's halen voorlopig niet hetzelfde hoge niveau als in het voorbije voetbalseizoen, maar desondanks blijft één sterkhouder de uitstekende prestaties aan elkaar rijgen. Elisha Owusu lijkt geen last te hebben met de sportieve malaise en blijft maar indruk maken in de Ghelamco Arena.


DAVID – OWUSU 

Niemand is onmisbaar, maar in het geval van Jonathan David geldt dat niet. Onder impuls van het Canadese goudhaantje swingde AA Gent vorig seizoen op attractieve wijze de Jupiler Pro League, maar sinds zijn recordvertrek van 32 miljoen euro naar Lille OSC is de Gentse ploeg vandaag echter een schim van zichzelf. Oké, de trainerswissels Jess Thorup, Laszlo Bölöni en Wim De Decker zorgden niet bepaald voor een bestendige vorm van continuïteit, maar het sportieve niveauverschil tussen de Buffalo's anno 2019-2020 en 2020-2021 is wel érg groot en des te opmerkelijker.



Nochtans beschikt AA Gent dit seizoen over nagenoeg dezelfde spelersselectie zoals in de voorbije jaargang, op de vertrokken Thomas Kaminski na. Anderzijds stelde manager Michel Louwagie daar elf nieuwe aanwinsten tegenover, waardoor de Gentse équipe zelfs versterkt zou moeten zijn. Maar Jonathan David is dus wel degelijk onmisbaar gebleken voor de Oost-Vlamingen, en dat kan misschien ook wel gesteld worden over Elisha Owusu. De Franse middenvelder haalt vandaag als enige Buffalo – misschien enkel met uitzondering van Sven Kums – nog steeds hetzelfde hoge niveau als in het voorbije seizoen. Als voetballende nummer zes bevestigt Owusu helemaal zijn fraai debuutseizoen in het Blauw-Witte shirt van AA Gent.



De 22-jarige is bijvoorbeeld het enige Gentse lichtpuntje in het voorlopig grijze seizoen in de Jupiler Pro League, alsook in de huidige Europese campagne van AA Gent. Nochtans hadden weinig waarnemers verwacht dat Elisha Owusu op zo'n korte termijn al zo'n grote impact zou maken in de Ghelamco Arena. In de zomer van 2019 was de Franse Ghanees nog een nobele onbekende die voor één miljoen euro de overstap waagde van Olympique Lyon. Vandaag is Owusu een absolute blikvanger in de Belgische competitie en wordt zijn actuele marktwaarde geschat op maar liefst 7,5 miljoen euro.

REFERENTIETRANSFER (BIS) 

Zoals wel vaker liet Michel Louwagie's neus voor talent hem dus wederom niet in de steek. De manager van AA Gent heeft wel wat ervaring met het oppikken van jonge, onbekende en goedkope talenten en in die optiek kan Elisha Owusu weleens één van de grootste referentietransfers van Louwagie worden. De aanzienlijkste en gewichtigste zal wellicht voor altijd die van Jonathan David blijven, maar de ontdekking van Owusu kan nu ook al omschreven worden als een waar succesverhaal.



Vorig jaar speelde hij nog op uitleenbasis bij FC Sochaux in de Ligue 2. Vandaag staat Owusu één wedstrijd verwijderd van de kwalificatie voor de Champions League, wat de overigens de grote kinderdroom is van de Gentse chouchou. De Buffalo's zullen zich dan wel flink moeten herpakken in de terugwedstrijd tegen Dinamo Kiev, en dat zowel op het vlak van resultaat als prestatie. Enkel Elisha Owusu haalde woensdag een enigszins acceptabel Europees niveau. En dat is ook Atlético Madrid niet ontgaan. 

VIJFTIEN MILJOEN  

Volgens de Spaanse krant Mundo Deportivo zou de Gentse blikvanger namelijk de belangstelling genieten van de Madrilenen, en dat vooral met het oog op het vervangen van de plaatselijke sterkhouder Thomas Partey die mogelijks nog een echte knaltransfer kan maken. Liverpool, Arsenal, Bayern München, Juventus: allen staan ze te drummen om de handtekening van de Ghanese topper. Met die potentiële geïncasseerde miljoenen, Partey's marktwaarde wordt namelijk geschat op 40 miljoen euro, zou Atléti vervolgens komen aankloppen in de Ghelamco Arena.



Dat zal uiteraard niet gebeuren met de volle buit, maar Mundo Deportivo weet wél dat Los Colchoneros om en bij vijftien miljoen euro veil hebben voor Elisha Owusu. Mocht het effectief tot een transfer komen voor dat bedrag, dan zou hij de tweede duurste uitgaande transfer uit de Gentse clubgeschiedenis worden. Zo ver zijn we uiteraard nog niet, volgens L'Equipe aast Atléti namelijk op Idrissa Gueye van Paris Saint-Germain, maar Owusu's naam is wel degelijk gekend in het Estadio Wanda Metropolitano, alsook bij meerdere Europese (sub)toppers. 

NUMMER EEN IN JPL

We haalden het hierboven reeds aan: Elisha Owusu is naar de normen van de Belgische Jupiler Pro League een echte topper op zijn positie. Zijn positieve prestaties in het huidige seizoen kunnen dat alvast staven, alsook het feit dat Owusu zowat één van de erg schaarse Gentse sterkhouders is die hun niveau van de voorbije jaargang kan herhalen. In sommige onderdelen van zijn spel liet Owusu zelfs enkele serieuze verbeteringen opmerken, ondanks de mindere vorm van zijn ploegmaats.

Hét meest in het oog springende facet waarin Owusu zich onderscheidt, is ongetwijfeld de zuivere passing. Vorig seizoen was Sander Berge (toen KRC Genk) nog de beste passeur onder de centrale middenvelders uit de Jupiler Pro League, al was het verschil met runner-up Elisha Owusu wel érg miniem. De Franse Ghanees wist op zijn beurt wel duidelijk de maat te nemen met andere kwalitatieve concullega's zoals Gojko Cimirot, Albert Sambi-Lokonga, Marco Ilaimaharitra, Julien De Sart, Mats Rits en Peter Zulj.



Maar ook in de huidige editie van de Jupiler Pro League vinden we Elisha Owusu bovenaan de passing-ranking bij de centrale middenvelders. Maar deze keer prijkt de Gentse steunpilaar zowaar helemaal bovenaan met 92%, wat zelfs één percentage hoger is dan in het voorbije seizoen. Als we er dezelfde statistieke bijnemen van Saul Niguez (82%), Thomas Partey (86%) en Hector Herrera (88%), de centrale middenvelders van Atlético in het vorige seizoen, dan blijkt Owusu toch wel pakken efficiënter in de passing. Al ligt de techniciteit, intensiteit en kwaliteit in La Liga wel pakken hoger dan in de Belgische competitie, maar het is toch een kleine indicatie van Owusu's kunnen. 

De zuivere passing van Elisha Owusu is dus best opmerkelijk, maar ook in enkele andere spelfacetten lijkt hij goed te evolueren. Zo gaat Owusu per wedstrijd meer defensieve als offensieve duels aan, waardoor zijn invloed en impact op het Gentse spelbeeld danig is toegenomen. Als mooi extraatje werd hij ook efficiënter in de rechtstreekse één-tegen-één-duels, hoewel Owusu niet meteen te boek staat als een dribbelkont – maar efficiënt in de dribbels is ie dus zeker wel. Op het gebied van efficiëntie in de offensieve als defensieve duels, aantal passes en accuraatheid in de voorwaartse passing, houdt Owusu hetzelfde hoge niveau aan van in het vorige seizoen. En gezien de vorm van zijn ploegmaats is dat op zich al een grote verwezenlijking ...

LOUWAGIE RUIKT MILJOENEN 

Gezien de uitstekende prestaties in het vorige en huidige seizoen van de Jupiler Pro League, alsook op het Europese toneel, is het logisch dat Elisha Owusu zich in de kijker zette van meerdere hoog aangeschreven voetbalclubs. Atlético Madrid houdt de voetballende nummer zes bijvoorbeeld alvast in de gaten, maar ook Sevilla FC werd eerder al in verband gebracht met de Gentse sterkhouder. Daarmee lijkt het al bijna zeker vast te staan dat Michel Louwagie op korte of middellange termijn opnieuw een heuse toptransfer zal kunnen afsluiten. Het grote voordeel van Elisha Owusu is dat hij in een zoekend AA Gent op individuele basis nog steeds zijn hoog niveau kan aanhouden – en dat op zich is zeker geen evidentie. 



Het benadrukt alleen maar de unieke klasse en betrouwbaarheid die Owusu aan de dag legt, als één van de schaarse lichtpuntjes bij de tegenvallende Buffalo's. Indien hij deze uitermate positieve lijn blijft doortrekken dan zal het voor Michel Louwagie wel érg moeilijk worden om hem volgend seizoen nog aan boord te houden. Nu liggen Atlético Madrid en Sevilla FC reeds op de loer maar daar kunnen snel nog veel andere namen aan worden toegevoegd. En bijgevolg kan Louwagie op zijn beurt ook een hogere vraagprijs hanteren. Na de recordtransfer van Jonathan David in de zomer van 2020 kan AA Gent wellicht ook uitstekende financiële zaken regelen in de eerstvolgende zomermercato.

LEES OOK: Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

Is Owusu een topper in de JPL?

Meest recent

Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

100
100
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

126
126
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

29
29
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

99
99
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

175
175
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

641
641
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

91
91
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

226
226
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

144
144
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

511
511
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

461
461
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

148
148
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

314
314
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

44
44
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

203
203
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

482
482
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

640
640
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

61
61
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

146
146
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

389
389
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

55
55
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

430
430
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207

Meer sportnieuws