Gent ruikt miljoenen (bis): 'Nummer één in JPL'

991 stemmen
Gent ruikt miljoenen (bis): 'Nummer één in JPL'

Waar is het attractieve en aanvallende voetbal van AA Gent naartoe? De Buffalo's halen voorlopig niet hetzelfde hoge niveau als in het voorbije voetbalseizoen, maar desondanks blijft één sterkhouder de uitstekende prestaties aan elkaar rijgen. Elisha Owusu lijkt geen last te hebben met de sportieve malaise en blijft maar indruk maken in de Ghelamco Arena.


DAVID – OWUSU 

Niemand is onmisbaar, maar in het geval van Jonathan David geldt dat niet. Onder impuls van het Canadese goudhaantje swingde AA Gent vorig seizoen op attractieve wijze de Jupiler Pro League, maar sinds zijn recordvertrek van 32 miljoen euro naar Lille OSC is de Gentse ploeg vandaag echter een schim van zichzelf. Oké, de trainerswissels Jess Thorup, Laszlo Bölöni en Wim De Decker zorgden niet bepaald voor een bestendige vorm van continuïteit, maar het sportieve niveauverschil tussen de Buffalo's anno 2019-2020 en 2020-2021 is wel érg groot en des te opmerkelijker.



Nochtans beschikt AA Gent dit seizoen over nagenoeg dezelfde spelersselectie zoals in de voorbije jaargang, op de vertrokken Thomas Kaminski na. Anderzijds stelde manager Michel Louwagie daar elf nieuwe aanwinsten tegenover, waardoor de Gentse équipe zelfs versterkt zou moeten zijn. Maar Jonathan David is dus wel degelijk onmisbaar gebleken voor de Oost-Vlamingen, en dat kan misschien ook wel gesteld worden over Elisha Owusu. De Franse middenvelder haalt vandaag als enige Buffalo – misschien enkel met uitzondering van Sven Kums – nog steeds hetzelfde hoge niveau als in het voorbije seizoen. Als voetballende nummer zes bevestigt Owusu helemaal zijn fraai debuutseizoen in het Blauw-Witte shirt van AA Gent.



De 22-jarige is bijvoorbeeld het enige Gentse lichtpuntje in het voorlopig grijze seizoen in de Jupiler Pro League, alsook in de huidige Europese campagne van AA Gent. Nochtans hadden weinig waarnemers verwacht dat Elisha Owusu op zo'n korte termijn al zo'n grote impact zou maken in de Ghelamco Arena. In de zomer van 2019 was de Franse Ghanees nog een nobele onbekende die voor één miljoen euro de overstap waagde van Olympique Lyon. Vandaag is Owusu een absolute blikvanger in de Belgische competitie en wordt zijn actuele marktwaarde geschat op maar liefst 7,5 miljoen euro.

REFERENTIETRANSFER (BIS) 

Zoals wel vaker liet Michel Louwagie's neus voor talent hem dus wederom niet in de steek. De manager van AA Gent heeft wel wat ervaring met het oppikken van jonge, onbekende en goedkope talenten en in die optiek kan Elisha Owusu weleens één van de grootste referentietransfers van Louwagie worden. De aanzienlijkste en gewichtigste zal wellicht voor altijd die van Jonathan David blijven, maar de ontdekking van Owusu kan nu ook al omschreven worden als een waar succesverhaal.



Vorig jaar speelde hij nog op uitleenbasis bij FC Sochaux in de Ligue 2. Vandaag staat Owusu één wedstrijd verwijderd van de kwalificatie voor de Champions League, wat de overigens de grote kinderdroom is van de Gentse chouchou. De Buffalo's zullen zich dan wel flink moeten herpakken in de terugwedstrijd tegen Dinamo Kiev, en dat zowel op het vlak van resultaat als prestatie. Enkel Elisha Owusu haalde woensdag een enigszins acceptabel Europees niveau. En dat is ook Atlético Madrid niet ontgaan. 

VIJFTIEN MILJOEN  

Volgens de Spaanse krant Mundo Deportivo zou de Gentse blikvanger namelijk de belangstelling genieten van de Madrilenen, en dat vooral met het oog op het vervangen van de plaatselijke sterkhouder Thomas Partey die mogelijks nog een echte knaltransfer kan maken. Liverpool, Arsenal, Bayern München, Juventus: allen staan ze te drummen om de handtekening van de Ghanese topper. Met die potentiële geïncasseerde miljoenen, Partey's marktwaarde wordt namelijk geschat op 40 miljoen euro, zou Atléti vervolgens komen aankloppen in de Ghelamco Arena.



Dat zal uiteraard niet gebeuren met de volle buit, maar Mundo Deportivo weet wél dat Los Colchoneros om en bij vijftien miljoen euro veil hebben voor Elisha Owusu. Mocht het effectief tot een transfer komen voor dat bedrag, dan zou hij de tweede duurste uitgaande transfer uit de Gentse clubgeschiedenis worden. Zo ver zijn we uiteraard nog niet, volgens L'Equipe aast Atléti namelijk op Idrissa Gueye van Paris Saint-Germain, maar Owusu's naam is wel degelijk gekend in het Estadio Wanda Metropolitano, alsook bij meerdere Europese (sub)toppers. 

NUMMER EEN IN JPL

We haalden het hierboven reeds aan: Elisha Owusu is naar de normen van de Belgische Jupiler Pro League een echte topper op zijn positie. Zijn positieve prestaties in het huidige seizoen kunnen dat alvast staven, alsook het feit dat Owusu zowat één van de erg schaarse Gentse sterkhouders is die hun niveau van de voorbije jaargang kan herhalen. In sommige onderdelen van zijn spel liet Owusu zelfs enkele serieuze verbeteringen opmerken, ondanks de mindere vorm van zijn ploegmaats.

Hét meest in het oog springende facet waarin Owusu zich onderscheidt, is ongetwijfeld de zuivere passing. Vorig seizoen was Sander Berge (toen KRC Genk) nog de beste passeur onder de centrale middenvelders uit de Jupiler Pro League, al was het verschil met runner-up Elisha Owusu wel érg miniem. De Franse Ghanees wist op zijn beurt wel duidelijk de maat te nemen met andere kwalitatieve concullega's zoals Gojko Cimirot, Albert Sambi-Lokonga, Marco Ilaimaharitra, Julien De Sart, Mats Rits en Peter Zulj.



Maar ook in de huidige editie van de Jupiler Pro League vinden we Elisha Owusu bovenaan de passing-ranking bij de centrale middenvelders. Maar deze keer prijkt de Gentse steunpilaar zowaar helemaal bovenaan met 92%, wat zelfs één percentage hoger is dan in het voorbije seizoen. Als we er dezelfde statistieke bijnemen van Saul Niguez (82%), Thomas Partey (86%) en Hector Herrera (88%), de centrale middenvelders van Atlético in het vorige seizoen, dan blijkt Owusu toch wel pakken efficiënter in de passing. Al ligt de techniciteit, intensiteit en kwaliteit in La Liga wel pakken hoger dan in de Belgische competitie, maar het is toch een kleine indicatie van Owusu's kunnen. 

De zuivere passing van Elisha Owusu is dus best opmerkelijk, maar ook in enkele andere spelfacetten lijkt hij goed te evolueren. Zo gaat Owusu per wedstrijd meer defensieve als offensieve duels aan, waardoor zijn invloed en impact op het Gentse spelbeeld danig is toegenomen. Als mooi extraatje werd hij ook efficiënter in de rechtstreekse één-tegen-één-duels, hoewel Owusu niet meteen te boek staat als een dribbelkont – maar efficiënt in de dribbels is ie dus zeker wel. Op het gebied van efficiëntie in de offensieve als defensieve duels, aantal passes en accuraatheid in de voorwaartse passing, houdt Owusu hetzelfde hoge niveau aan van in het vorige seizoen. En gezien de vorm van zijn ploegmaats is dat op zich al een grote verwezenlijking ...

LOUWAGIE RUIKT MILJOENEN 

Gezien de uitstekende prestaties in het vorige en huidige seizoen van de Jupiler Pro League, alsook op het Europese toneel, is het logisch dat Elisha Owusu zich in de kijker zette van meerdere hoog aangeschreven voetbalclubs. Atlético Madrid houdt de voetballende nummer zes bijvoorbeeld alvast in de gaten, maar ook Sevilla FC werd eerder al in verband gebracht met de Gentse sterkhouder. Daarmee lijkt het al bijna zeker vast te staan dat Michel Louwagie op korte of middellange termijn opnieuw een heuse toptransfer zal kunnen afsluiten. Het grote voordeel van Elisha Owusu is dat hij in een zoekend AA Gent op individuele basis nog steeds zijn hoog niveau kan aanhouden – en dat op zich is zeker geen evidentie. 



Het benadrukt alleen maar de unieke klasse en betrouwbaarheid die Owusu aan de dag legt, als één van de schaarse lichtpuntjes bij de tegenvallende Buffalo's. Indien hij deze uitermate positieve lijn blijft doortrekken dan zal het voor Michel Louwagie wel érg moeilijk worden om hem volgend seizoen nog aan boord te houden. Nu liggen Atlético Madrid en Sevilla FC reeds op de loer maar daar kunnen snel nog veel andere namen aan worden toegevoegd. En bijgevolg kan Louwagie op zijn beurt ook een hogere vraagprijs hanteren. Na de recordtransfer van Jonathan David in de zomer van 2020 kan AA Gent wellicht ook uitstekende financiële zaken regelen in de eerstvolgende zomermercato.

LEES OOK: 'Club trekt bleek weg: víér topclubs concreet voor Tresoldi'

🚀

Is Owusu een topper in de JPL?

Meest recent

'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

24
24
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

70
70
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

30
30
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

180
180
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

279
279
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

24
24
‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

129
129
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

74
74
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

360
360
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

236
236
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

253
253
'Grootmacht mengt zich plots in strijd voor Raskin'

Vrijdag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak op het WK, want dan wacht in de kwartfinale een ...

268
268
Volgende WK-slachtoffer: einde van tijdperk bij Kroatië

Het WK betekent traditioneel voor heel wat bondscoaches het einde van de rit bij hun land, of dat nu ...

41
41
'Barça pakt uit met nieuw transferoffensief bij Club'

Bij Club Brugge bleef het deze zomer tot dusver vrij rustig qua transfers, maar het echte geweld ...

369
369
'Theate ziet knaltransfer dichterbij komen'

Voor Arthur Theate is het WK tot dusver een ontgoocheling. De linksvoetige centrale verdediger was ...

87
87
Club pakt uit met zeer verrassende transfer bij Patro

Club Brugge hield zich tot dusver vrij koest op de transfermarkt, al haalde het wel al enkele jonge ...

250
250
TRANSFERUURTJE: 'Genk verliest Hayen, vertrekkers bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

402
402
De Bruyne-discussie bij Rode Duivels: “Bijzonder straf"

Kevin De Bruyne bleef negentig minuten op de bank in 1/8e finale tegen de Verenigde Staten. Het was ...

314
314
‘Verschuivingen Antwerp: pion verlaat plots de club’

Er staat nog heel wat te bewegen bij Royal Antwerp FC. De club zoekt naar een overnemen en ook nog ...

339
339
‘Thorgan Hazard heeft nieuwe club na Anderlecht beet’

Thorgan Hazard speelde de afgelopen seizoenen bij RSC Anderlecht, maar na een sterk jaar besloot de ...

222
222
Coucke laat miljoenen spreken: "Breng het niet naar buiten"

Marc Coucke geldt uiteraard als één van de rijkste mensen van ons land. De eigenaar ...

200
200
Ajax maakt terugkeer publiekslieveling wereldkundig

In tijden van crisis halen clubs wel vaker ex-spelers terug om de ploeg bij de hand te nemen. Dat is ...

77
77
Albert verrast: Belgische uitblinker uit de basisploeg?

Rudi Garcia zal ongetwijfeld hier en daar iets wisselen tegen Spanje. Voormalig Rode Duivel Philippe ...

173
173
'Bakayoko verlaat Leipzig voor zeer verrassende uitdaging'

Johan Bakayoko is niet mee naar het WK. De Belgische flankaanvaller kende een zeer moeilijk eerste ...

0
0
'Antwerp zet fiks door voor vervanger van Kerk'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet voldoende is voor de Jupiler Pro League. Dat is ...

211
211

Meer sportnieuws