Kompany hint op nieuwkomers in de basis

door
Kompany hint op nieuwkomers in de basis

Kopzorgen in het Lotto Park, waar de blessure van Adrien Trebel en vele coronagevallen de selectie flink hebben uitgedund. Vincent Kompany zal na de zeges tegen Cercle Brugge en Waasland-Beveren tegen Eupen dus sowieso aan het wisselen moeten slaan. De enige vraag is wie dan precies mag hopen op een basisplaats.


Tijdens zijn persbabbel lichtte de Paars-Witte coach alvast een klein tipje van de sluier. Zo gaf hij aan het volste vertrouwen in tieners Killian Sardella en Marco Kana te hebben, die mogelijk allebei aan de aftrap verschijnen. De kans lijkt wel vrij klein dat zij samen het defensief duo zullen vormen. Daar werpt tegenwoordig Ognjen Vranjes zich immers weer op als een vaste waarde. Allicht krijgt de Bosniër dan ofwel Sardella, ofwel opnieuw de meer ervaren Derrick Luckassen naast zich als vervanger van Hannes Delcroix. Die laatste optie lijkt momenteel het meest waarschijnlijk.

Kana komt dan weer vooral in aanmerking om de positie van Trebel op het middenveld in te vullen, vermits ook Peter Zulj normaal gezien verstek moet geven. Tot slot is het nog de vraag wie op de flank zal worden geposteerd. Aan de ene kant vormt Jérémy Doku uiteraard een zekerheid, maar aan de overkant staan achter de namen van zowel Yari Verschaeren, Zakaria Bakkali áls Francis Amuzu een groot vraagteken. Wie weet krijgen we zo een eerste basisplaats voor zomeraanwinst Mustapha Bundu, die volgens Kompany een goede trainingsweek achter de rug heeft.

LEES OOK: 'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

Wie moet volgens u het defensief duo vormen tegen Eupen?

Meest recent

Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

5
5
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

22
22
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

117
117
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

207
207
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

37
37
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

128
128
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

107
107
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

66
66
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

257
257
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

43
43
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

218
218
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

279
279
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

219
219
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

268
268
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

638
638
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

149
149
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

514
514
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

223
223
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

524
524

Meer sportnieuws