TRANSFERUURTJE: 'Club bereikt akkoord, verrassende transfer bij Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club bereikt akkoord, verrassende transfer bij Anderlecht'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge zoekt nog steeds naar een nieuwe spits en daarbij is Kevin Denkey nog altijd de voornaamste kandidaat. L'Equipe meldt nog eens dat Blauw-Zwart een akkoord bereikt heeft met de spits en dat het dus enkel met Nîmes eruit moet komen. De Fransen zouden mikken op een transfersom van 2 miljoen euro.



Ook een flankaanvaller wordt opnieuw aan Club gelinkt. Thembinkosi Lorch zou willen vertrekken bij Orlando Pirates en de Zuid-Afrikaanse pers schuift Club naar voor als mogelijke bestemming, nadat het vorig jaar al interesse toonde. De kans lijkt echter klein dat Club nu voor de 27-jarige zal gaan.

Verrassende uitgaande transfer bij Anderlecht, want daar zoekt belofte Mathis Suray andere oorden op. In juni probeerde de club nochtans nog om zijn contract te verlengen en luidde het dat hij dicht bij de A-kern stond, maar nu kiest de 19-jarige jeugdinternational voor een transfer naar FC Dordrecht. Hij tekende een driejarig contract bij de Nederlandse tweedeklasser.



Bij Paars-Wit zou er ook al interesse zijn voor Amir Murillo na zijn sterke prestaties sinds januari. De Panamees zou gevolgd worden door ploegen uit de vijf grote competities, maar voorlopig is een transfer niet aan de orde. De rechtsachter wil onder de vleugels van Kompany nog bijleren om daarna de stap te zetten naar de Premier League of La Liga.

Op inkomend vlak wordt Anderlecht weer gelinkt aan Paul Mukairu, een 20-jarige Nigeriaanse aanvaller van Antalyaspor. Het is echter nog maar de vraag of die interesse ook echt is, aangezien RSCA zijn aanval al stevig versterkte. Ook Spezia en Sassuolo worden alvast genoemd als geïnteresseerde clubs.



AA Gent leek even te mogen rekenen op een nieuwe lucratieve transfer, want Elisha Owusu werd gelinkt aan een transfer voor 15 miljoen euro naar Atletico Madrid. Die mogelijkheid lijkt nu echter te gaan vliegen zijn, want de Spanjaarden zouden hun zinnen nu gezet hebben op Idrissa Gueye van PSG. Het contract van Nana Asare werd ontbonden.

BUITENLAND

Manchester City is nog op zoek naar een centrale verdediger en is bereid om daarvoor ver te gaan. Nadat het afhaakte voor Kalidou Koulibaly, zou City nu zijn zinnen gezet hebben op Jules Koundé (Sevilla). Nadat een eerste bod al afgewezen werd, zou City nu van plan zijn om een nieuw bod van 70 miljoen euro neer te leggen. Daarbij zou ook Nicolas Otamendi de omgekeerde beweging mogen maken.



Bij Atletico Madrid beweerden ze ook een bod binnengekregen te hebben van Pep Guardiola, voor José Maria Gimenez. City wou volgens hen maar liefst 85 miljoen euro betalen voor de Uruguayaan, maar Atletico wees het bod af. In Manchester ontkennen ze wel dat ze een bod uitgebracht hebben.

Alexander Sörloth rondde een fraaie transfer af. De ex-spits van AA Gent tekende bij RB Leipzig, dat naar verluidt zo'n 20 miljoen euro neertelde. Ook Ruslan Malinovskyi zou nog een overgang kunnen versieren. De ex-Genkie staat na één jaar bij Atalanta alweer in de belangstelling van Leeds United.



Wesley Hoedt lijkt één van de komende dagen dan weer zijn terugkeer naar Lazio af te ronden, nadat hij de voorbije weken aan verschillende Belgische topclubs gelinkt werd. De verdediger zal voor één seizoen gehuurd worden van Southampton, met aankoopoptie. Hoedt doet zelf ook een opoffering om die transfer mogelijk te maken, want hij zou een half miljoen inleveren op zijn jaarsalaris.

LEES OOK: Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

Moet Club nog een extra flankaanvaller halen?

Meest recent

Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

0
0
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

15
15
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

56
56
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

100
100
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

69
69
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

41
41
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

44
44
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

37
37
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

149
149
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

177
177
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

323
323
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

239
239
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

490
490
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

40
40
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

432
432
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

106
106
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

83
83
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

316
316
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

181
181
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

254
254
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

155
155
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

407
407
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

304
304
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

437
437

Meer sportnieuws