'AA Gent is nu al zeker van bijna 10 miljoen euro'

door
'AA Gent is nu al zeker van bijna 10 miljoen euro'

Bij AA Gent kenden ze al een lucratieve zomer met de verkoop van Jonathan David, die voor een Belgisch recordbedrag van 32 miljoen euro naar Lille trok. Maar de Buffalo's staan op het punt om nog eens stevig te cashen. Woensdagavond proberen ze tegen Dynamo Kiev immers een nieuwe stap te zetten richting de groepsfase van de Champions League.


In de Ghelamco Arena dromen ze uiteraard een tweede keer te mogen deelnemen aan het kampioenenbal, nadat ze in het seizoen 2015/16 knap de achtste finales haalden. Niet alleen op het vlak van prestige, maar ook op financieel vlak kan Gent dan immers een uitstekende zaak doen. Het Laatste Nieuws becijferde dat kwalificatie voor de groepsfase de Buffalo's een kleine 30 miljoen euro zal opleveren.

Het startgeld in de groepsfase bedraagt immers 15,25 miljoen euro, terwijl ze voor hun sterke Europese prestaties van de voorbije jaren nog eens een premie van minstens 12 miljoen zouden krijgen. Met ook nog eens minstens 1,5 miljoen aan tv-gelden komt de teller zo dus op zijn minst rond de 30 miljoen uit.

Maar ook bij uitschakeling hoeft Gent niet echt te wanhopen, want ook dan strijkt het nog minstens 10 miljoen euro op. Het zou nog steeds 5,5 miljoen euro aan premies uit de Champions League krijgen, terwijl het in de poulefase van de Europa League op nog eens 3 miljoen startgeld zou mogen rekenen. Daar komen dan ook nog tv-gelden en premies op basis van de coëfficiëntenranking bij.

LEES OOK: Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

Kan AA Gent de groepsfase halen?

Meest recent

Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

7
7
Genk-fan Luca Brecel reageert héél emotioneel na haatstorm

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

8
8
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

20
20
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

40
40
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

102
102
Herman Brusselmans shockeert iedereen: "Ik stop ermee"

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

55
55
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

274
274
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

81
81
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

108
108
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

132
132
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

235
235
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

251
251
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

192
192
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

170
170
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

340
340
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

136
136
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

136
136
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

204
204
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

708
708
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

1027
1027
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

250
250
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

380
380
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

711
711
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

65
65

Meer sportnieuws