'AA Gent is nu al zeker van bijna 10 miljoen euro'

door
'AA Gent is nu al zeker van bijna 10 miljoen euro'

Bij AA Gent kenden ze al een lucratieve zomer met de verkoop van Jonathan David, die voor een Belgisch recordbedrag van 32 miljoen euro naar Lille trok. Maar de Buffalo's staan op het punt om nog eens stevig te cashen. Woensdagavond proberen ze tegen Dynamo Kiev immers een nieuwe stap te zetten richting de groepsfase van de Champions League.


In de Ghelamco Arena dromen ze uiteraard een tweede keer te mogen deelnemen aan het kampioenenbal, nadat ze in het seizoen 2015/16 knap de achtste finales haalden. Niet alleen op het vlak van prestige, maar ook op financieel vlak kan Gent dan immers een uitstekende zaak doen. Het Laatste Nieuws becijferde dat kwalificatie voor de groepsfase de Buffalo's een kleine 30 miljoen euro zal opleveren.

Het startgeld in de groepsfase bedraagt immers 15,25 miljoen euro, terwijl ze voor hun sterke Europese prestaties van de voorbije jaren nog eens een premie van minstens 12 miljoen zouden krijgen. Met ook nog eens minstens 1,5 miljoen aan tv-gelden komt de teller zo dus op zijn minst rond de 30 miljoen uit.

Maar ook bij uitschakeling hoeft Gent niet echt te wanhopen, want ook dan strijkt het nog minstens 10 miljoen euro op. Het zou nog steeds 5,5 miljoen euro aan premies uit de Champions League krijgen, terwijl het in de poulefase van de Europa League op nog eens 3 miljoen startgeld zou mogen rekenen. Daar komen dan ook nog tv-gelden en premies op basis van de coëfficiëntenranking bij.

LEES OOK: Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

Kan AA Gent de groepsfase halen?

Meest recent

'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

13
13
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

19
19
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

16
16
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

126
126
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

139
139
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

90
90
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

54
54
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

33
33
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

256
256
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

68
68
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

96
96
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

288
288
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

151
151
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

176
176
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

57
57
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

88
88
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

403
403
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

181
181
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

986
986
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

163
163
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

96
96
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

337
337
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

100
100
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

471
471
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

255
255

Meer sportnieuws