'AA Gent is nu al zeker van bijna 10 miljoen euro'

710 stemmen
'AA Gent is nu al zeker van bijna 10 miljoen euro'

Bij AA Gent kenden ze al een lucratieve zomer met de verkoop van Jonathan David, die voor een Belgisch recordbedrag van 32 miljoen euro naar Lille trok. Maar de Buffalo's staan op het punt om nog eens stevig te cashen. Woensdagavond proberen ze tegen Dynamo Kiev immers een nieuwe stap te zetten richting de groepsfase van de Champions League.


In de Ghelamco Arena dromen ze uiteraard een tweede keer te mogen deelnemen aan het kampioenenbal, nadat ze in het seizoen 2015/16 knap de achtste finales haalden. Niet alleen op het vlak van prestige, maar ook op financieel vlak kan Gent dan immers een uitstekende zaak doen. Het Laatste Nieuws becijferde dat kwalificatie voor de groepsfase de Buffalo's een kleine 30 miljoen euro zal opleveren.

Het startgeld in de groepsfase bedraagt immers 15,25 miljoen euro, terwijl ze voor hun sterke Europese prestaties van de voorbije jaren nog eens een premie van minstens 12 miljoen zouden krijgen. Met ook nog eens minstens 1,5 miljoen aan tv-gelden komt de teller zo dus op zijn minst rond de 30 miljoen uit.

Maar ook bij uitschakeling hoeft Gent niet echt te wanhopen, want ook dan strijkt het nog minstens 10 miljoen euro op. Het zou nog steeds 5,5 miljoen euro aan premies uit de Champions League krijgen, terwijl het in de poulefase van de Europa League op nog eens 3 miljoen startgeld zou mogen rekenen. Daar komen dan ook nog tv-gelden en premies op basis van de coëfficiëntenranking bij.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Kan AA Gent de groepsfase halen?

Meest recent

Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

20
20
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

25
25
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

159
159
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

77
77
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

39
39
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

388
388
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

157
157
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

130
130
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

394
394
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

193
193
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

255
255
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

402
402
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

709
709
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

314
314
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3602
3602
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

67
67
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

84
84
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

150
150
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

62
62
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

217
217
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

75
75
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

28
28
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

244
244
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

216
216
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

179
179

Meer sportnieuws