TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op oude bekende, drukte bij Barça'

533
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op oude bekende, drukte bij Barça'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is nog op zoek naar een nieuwe spits en de voorbije dagen klonk het dat ze al een akkoord hadden met Kevin Denkey (Nîmes). Dat zou nu echter toch nog niet het geval zijn. De interesse van Club wordt wel bevestigd, maar in Frankrijk twijfelen ze of Club nog wel een spits nodig heeft na de 0-6 op Zulte Waregem.



Een oud doelwit duikt ook weer op, want Bright Osayi-Samuel zou nog steeds op de verlanglijst van Club staan. Eerder deze zomer ondernam de landskampioen al een poging om de flankaanvaller binnen te halen. Het vond toen wel een akkoord met QPR, maar de speler zelf trok de stekker uit de transfer.

Ook een centrale verdediger zou nog op het lijstje van Club staan en daarvoor kunnen ze alvast eens polsen bij Björn Engels. Het jeugdproduct van Club lijkt momenteel op overschot te zijn bij Aston Villa en geeft aan dat hij een voorstel van Club altijd zal overwegen. Ook Anderlecht werd de voorbije weken genoemd, maar dat is voor Engels geen optie. Ook Simon Falette is overigens geen optie meer voor RSCA, want de Guineeër is op weg naar Hannover.



Wesley Hoedt mogen ze bij Club dan weer definitief van hun lijstje schrappen. De Nederlander heeft immers zijn zinnen gezet op een terugkeer naar Lazio, waar ze hem ook al te graag zien terugkeren. De Italianen zouden Hoedt willen huren van Southampton, dat ook nog aast op een aankoopoptie van 8 miljoen euro.

Antwerp raakt mogelijk toch nog verlost van Didier Lamkel Zé, die tot dusver dit seizoen weer voor meer problemen dan goede prestaties zorgde. OGC Nice en FC Porto zouden wel brood zien in de komst van de Kameroense middenvelder. Antwerp hoopt nog enkele miljoenen te kunnen vangen voor zijn enfant terrible.



KRC Genk zet zijn zoektocht naar een nieuwe trainer verder. Franky Vercauteren wordt het al zeker niet, want de gesprekken met de onlangs bij Anderlecht ontslagen coach zouden geen akkoord opgeleverd hebben. Daardoor wordt Jess Thorup nu naar voor geschoven als belangrijkste kandidaat.

Anderlecht pakte de voorbije maanden al uit met contractverlengingen voor een pak jonge talenten. Daar kwam dinsdag nog eens Anouar Ait El Hadj bij, die bijtekende tot 2024. De volgende in het rijtje moet Yari Verschaeren worden, maar de onderhandelingen met de 19-jarige Rode Duivel lopen naar verluidt niet echt vlot. Anderlecht wil hem immers laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden als zijn huidige contract, terwijl Verschaeren gehoopt had dat zijn overeenkomst opgewaardeerd zou worden.



En ook Jérémy Doku wil Paars-Wit langer aan zich binden. De kersverse Rode Duivel heeft nog een overeenkomst tot 2022 en staat in de belangstelling van heel wat buitenlandse topclubs. Met een contractverlenging wil Anderlecht beter gewapend zijn tegen die interesse en het hoopt Doku nog één of twee jaar in het Lotto Park te houden.

De voorbije dagen werden Hendrik Van Crombrugge en Simon Mignolet gelinkt aan een transfer naar Stade Rennes, dat op zoek is naar een vervanger voor de naar Chelsea vertrekkende Edouard Mendy. Zij trekken echter niet naar Frankrijk, want de nummer drie van de Ligue 1 zou uiteindelijk Dominik Livakovic wegplukken bij Dinamo Zagreb.



Van Crombrugge blijft dus bij Anderlecht, maar zes andere spelers kunnen wel nog vertrekken. Anderlecht onderhandelt met Ludogorets over een transfer van Josué Sa en ook voor Bubacarr Sanneh, James Lawrence, Antonio Milic en Aristote Nkaka wordt nog een nieuwe club gezocht. Mohammed Dauda zou ook nog kunnen vertrekken, al zou het ook niet uitgesloten zijn dat de aanvaller nog een nieuwe kans krijgt.

BUITENLAND

Bij FC Barcelona blijft het druk op het vlak van uitgaande transfers. Dinsdagavond zouden de Catalanen een akkoord bereikt hebben met Atletico Madrid omtrent de overgang van Luis Suarez. De Uruguayaanse spits zou transfervrij de overstap maken, al zou Atletico wel enkele prestatiegerichte bonussen kunnen betalen. Bij Atletico namen ze alvast afscheid van Alvaro Morata, die op huurbasis naar Juventus vertrok. De Italiaanse kampioen beschikt over een optie om de huurbeurt met een jaar te verlengen én een aankoopoptie.



Woensdag kondigde Barça ook nog eens het vertrek van Nelson Semedo aan. De Portugese rechtsachter trekt voor 40 miljoen euro naar Wolverhampton. Als vervanger doen twee opties de ronde. Enerzijds zou Barça al een persoonlijk akkoord hebben met Max Aarons, maar heeft Norwich City het bord van Barça niet geaccepteerd. Anderzijds zou Barça wel een akkoord hebben met Ajax over een transfer van Sergiño Dest, voor wie 25 miljoen inclusief bonussen betaald zou worden. De jonge Amerikaan leek eerst nog op weg naar Bayern München, maar zou nu toch naar Camp Nou willen verhuizen.

LEES OOK: 'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Moet Club proberen om Engels terug te halen?

Meest recent

Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

33
33
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

17
17
Duivels met basisdebutant? Opvallende naam imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

53
53
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

192
192
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

296
296
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

28
28
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

113
113
Mignolet drukt stempel: 'strategische' aanwerving bondscoach

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

236
236
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

321
321
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

29
29
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

340
340
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

341
341
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

18
18
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

72
72
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

44
44
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

44
44
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

259
259
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

45
45
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

162
162
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

689
689
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

142
142
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

78
78
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

174
174
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

32
32
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

181
181

Meer sportnieuws