TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op oude bekende, drukte bij Barça'

533
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op oude bekende, drukte bij Barça'

De zomermercato is zijn laatste weken ingegaan, maar er mag in het slot van de transferperiode nog heel wat beweging verwacht worden. Zowel in het binnen- als buitenland zijn verschillende ploegen nog op zoek naar last-minute versterking of proberen ze hun selecties verder af te slanken. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is nog op zoek naar een nieuwe spits en de voorbije dagen klonk het dat ze al een akkoord hadden met Kevin Denkey (Nîmes). Dat zou nu echter toch nog niet het geval zijn. De interesse van Club wordt wel bevestigd, maar in Frankrijk twijfelen ze of Club nog wel een spits nodig heeft na de 0-6 op Zulte Waregem.



Een oud doelwit duikt ook weer op, want Bright Osayi-Samuel zou nog steeds op de verlanglijst van Club staan. Eerder deze zomer ondernam de landskampioen al een poging om de flankaanvaller binnen te halen. Het vond toen wel een akkoord met QPR, maar de speler zelf trok de stekker uit de transfer.

Ook een centrale verdediger zou nog op het lijstje van Club staan en daarvoor kunnen ze alvast eens polsen bij Björn Engels. Het jeugdproduct van Club lijkt momenteel op overschot te zijn bij Aston Villa en geeft aan dat hij een voorstel van Club altijd zal overwegen. Ook Anderlecht werd de voorbije weken genoemd, maar dat is voor Engels geen optie. Ook Simon Falette is overigens geen optie meer voor RSCA, want de Guineeër is op weg naar Hannover.



Wesley Hoedt mogen ze bij Club dan weer definitief van hun lijstje schrappen. De Nederlander heeft immers zijn zinnen gezet op een terugkeer naar Lazio, waar ze hem ook al te graag zien terugkeren. De Italianen zouden Hoedt willen huren van Southampton, dat ook nog aast op een aankoopoptie van 8 miljoen euro.

Antwerp raakt mogelijk toch nog verlost van Didier Lamkel Zé, die tot dusver dit seizoen weer voor meer problemen dan goede prestaties zorgde. OGC Nice en FC Porto zouden wel brood zien in de komst van de Kameroense middenvelder. Antwerp hoopt nog enkele miljoenen te kunnen vangen voor zijn enfant terrible.



KRC Genk zet zijn zoektocht naar een nieuwe trainer verder. Franky Vercauteren wordt het al zeker niet, want de gesprekken met de onlangs bij Anderlecht ontslagen coach zouden geen akkoord opgeleverd hebben. Daardoor wordt Jess Thorup nu naar voor geschoven als belangrijkste kandidaat.

Anderlecht pakte de voorbije maanden al uit met contractverlengingen voor een pak jonge talenten. Daar kwam dinsdag nog eens Anouar Ait El Hadj bij, die bijtekende tot 2024. De volgende in het rijtje moet Yari Verschaeren worden, maar de onderhandelingen met de 19-jarige Rode Duivel lopen naar verluidt niet echt vlot. Anderlecht wil hem immers laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden als zijn huidige contract, terwijl Verschaeren gehoopt had dat zijn overeenkomst opgewaardeerd zou worden.



En ook Jérémy Doku wil Paars-Wit langer aan zich binden. De kersverse Rode Duivel heeft nog een overeenkomst tot 2022 en staat in de belangstelling van heel wat buitenlandse topclubs. Met een contractverlenging wil Anderlecht beter gewapend zijn tegen die interesse en het hoopt Doku nog één of twee jaar in het Lotto Park te houden.

De voorbije dagen werden Hendrik Van Crombrugge en Simon Mignolet gelinkt aan een transfer naar Stade Rennes, dat op zoek is naar een vervanger voor de naar Chelsea vertrekkende Edouard Mendy. Zij trekken echter niet naar Frankrijk, want de nummer drie van de Ligue 1 zou uiteindelijk Dominik Livakovic wegplukken bij Dinamo Zagreb.



Van Crombrugge blijft dus bij Anderlecht, maar zes andere spelers kunnen wel nog vertrekken. Anderlecht onderhandelt met Ludogorets over een transfer van Josué Sa en ook voor Bubacarr Sanneh, James Lawrence, Antonio Milic en Aristote Nkaka wordt nog een nieuwe club gezocht. Mohammed Dauda zou ook nog kunnen vertrekken, al zou het ook niet uitgesloten zijn dat de aanvaller nog een nieuwe kans krijgt.

BUITENLAND

Bij FC Barcelona blijft het druk op het vlak van uitgaande transfers. Dinsdagavond zouden de Catalanen een akkoord bereikt hebben met Atletico Madrid omtrent de overgang van Luis Suarez. De Uruguayaanse spits zou transfervrij de overstap maken, al zou Atletico wel enkele prestatiegerichte bonussen kunnen betalen. Bij Atletico namen ze alvast afscheid van Alvaro Morata, die op huurbasis naar Juventus vertrok. De Italiaanse kampioen beschikt over een optie om de huurbeurt met een jaar te verlengen én een aankoopoptie.



Woensdag kondigde Barça ook nog eens het vertrek van Nelson Semedo aan. De Portugese rechtsachter trekt voor 40 miljoen euro naar Wolverhampton. Als vervanger doen twee opties de ronde. Enerzijds zou Barça al een persoonlijk akkoord hebben met Max Aarons, maar heeft Norwich City het bord van Barça niet geaccepteerd. Anderzijds zou Barça wel een akkoord hebben met Ajax over een transfer van Sergiño Dest, voor wie 25 miljoen inclusief bonussen betaald zou worden. De jonge Amerikaan leek eerst nog op weg naar Bayern München, maar zou nu toch naar Camp Nou willen verhuizen.

LEES OOK: "Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Moet Club proberen om Engels terug te halen?

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

112
112
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

36
36
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

29
29
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

59
59
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

122
122
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

344
344
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

188
188
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

67
67
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

29
29
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

54
54
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

85
85
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

178
178
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

58
58
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

131
131
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

409
409
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

323
323
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

365
365
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

613
613
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

216
216
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

381
381
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

130
130
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

357
357
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

412
412

Meer sportnieuws