CL: Wanderson en Cools doen goede zaak in strijd om groepsfase

door
CL: Wanderson en Cools doen goede zaak in strijd om groepsfase

AA Gent komt woensdag in actie, maar ook dinsdag stonden er al enkele wedstrijden op het programma in de play-offs van de Champions League. Daarbij hebben twee Belgen alvast een goede zaak gedaan in de strijd om de groepsfase van het kampioenenbal te halen, want zowel Krasnodar als FC Midtjylland hebben een goede uitgangspositie beet.


Krasnodar, met Wanderson (ex-Beerschot en -Lierse) 86 minuten op het veld, haalde het immers in eigen huis van PAOK, dat in de derde voorronde nog het Benfica van Jan Vertonghen uitschakelde. Het werd 2-1 in het voordeel van de Russen. Pelkas had de bezoekers nog op voorsprong gebracht, maar Claesson maakte snel gelijk vanop de stip. 20 minuten voor tijd bezorgde Cabella Krasnodard de belangrijke tweede goal.

Bij Midtjylland bleef Dion Cools dan weer de hele wedstrijd op de bank zitten. Hij zag hoe zijn ploeg met een scoreloos gelijkspel terugkeerde van bij Slavia Praag, met onder meer Nicolae Stanciu (ex-Anderlecht) in de ploeg. De Denen hebben zo wel nog alles in eigen hand om het volgende week thuis af te maken.

In de derde match van de avond zette RB Salzburg, vorig seizoen nog een gesel van KRC Genk in het kampioenenbal, nog een scheve situatie recht op het veld van Maccabi Tel Aviv. Ze kwamen in Israël vroeg op achterstand na een goal van Biton, maar wonnen alsnog met 1-2 na doelpunten van Szoboszlai en Okugawa.

LEES OOK: UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

Zullen zowel Wanderson als Cools de Champions League halen?

Meest recent

Ernstige zorgen voor Marc Coucke: Boot dreigt te zinken

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

13
13
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

8
8
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

19
19
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

70
70
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

20
20
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

19
19
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

288
288
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

123
123
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

165
165
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

153
153
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

422
422
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

214
214
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

151
151
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

73
73
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

149
149
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

209
209
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

448
448
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

315
315
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

120
120
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

196
196
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

682
682
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

364
364
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

506
506
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

306
306
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

129
129

Meer sportnieuws