De Bruyne loodst City zonder problemen voorbij Dendoncker en co

door
De Bruyne loodst City zonder problemen voorbij Dendoncker en co

Manchester City nam het vanavond op tegen Wolverhampton in zijn openingswedstrijd van het PL-seizoen. De troepen van Guardiola waren uiteindelijk te sterk voor de Wolves. Kevin De Bruyne was (opnieuw) van levensbelang voor de Citizens. 


De Bruyne gaat neer in strafschopgebied, en benut de elfmeter zelf
In een gesloten eerste helft zorgde Kevin De Bruyne zelf voor het eerste wapenfeit. De Rode Duivel kreeg de bal uitstekend aangespeeld van Phil Foden, en werd daarna foutief afgestopt in het strafschopgebied. Penalty voor Manchester City en KDB ging zelf achter de bal staan. Met een uitstekende trap liet hij Rui Patricio kansloos, en trapte hij de Citizens naar een verdiende voorsprong. 

De ploeg van Guardiola bleef doordrukken en na een uitstekende combinatie werd het 0-2. De Bruyne zette Sterling op weg richting doel, en die was niet egoïstisch. De Engelsman bediende landgenoot Foden, en die schoof de 0-2 makkelijk tegen de netten. City kon gaan rusten met een comfortabele voorsprong. 

Podence zet KDB te kijk, maar Wolverhampton laat het na om een punt te pakken
In de tweede helft schoot de thuisploeg uitstekend uit de startblokken. Een vinnige Podence bleek een gesel voor de City-defensie, maar de aansluitingstreffer bleef voorlopig uit. Jiménez en Traoré lieten het na om twee uitstekende kansen af te werken. 

Een kwartier voor het einde mocht Leander Dendoncker zijn opwachting maken als invaller voor de Wolves. Hij zag zijn ploeg al snel de verdiende aansluitingstreffer maken. Daniel Podence speelde De Bruyne eerst heerlijk door de benen, waarna hij het hoofd van Raul Jiménez vond. De Mexicaan kopte de bal uitstekend binnen en bracht de thuisploeg opnieuw in de wedstrijd. 

Het slotoffensief van de thuisploeg bood weinig soelaas. De Wolves kwamen nog amper tot kansen, en City speelde de wedstrijd makkelijk uit. Gabriel Jesus besliste de wedstrijd compleet in de slotminuut. Na een warrige fase knalde de Braziliaan de 1-3 in de korte hoek binnen. Guardiola en De Bruyne starten de Premier League met een relatief makkelijke driepunter. 
Scoreverloop: 
0-1: De Bruyne (20')
0-2: Foden (32')
1-2: Jiménez (78')
1-3: Jesus (90')


LEES OOK: 'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Is City de grootste titelkandidaat?

Meest recent

Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

17
17
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

47
47
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

69
69
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

61
61
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

27
27
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

40
40
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

50
50
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

44
44
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

21
21
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

426
426
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

113
113
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

112
112
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

371
371
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

57
57
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

497
497
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

566
566
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

114
114
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

310
310
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

284
284
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

313
313
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

202
202
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

71
71
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

184
184
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

258
258
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

206
206

Meer sportnieuws