TRANSFERUURTJE: 'Vrees voor vertrek Doku en Mignolet, Club versterkt zich'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vrees voor vertrek Doku en Mignolet, Club versterkt zich'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijken ze alsmaar meer moeten te vrezen dat Stade Rennes zal komen aankloppen voor Simon Mignolet. De nummer drie uit de Ligue 1 vorig seizoen lijkt immers op het punt te staan om doelman Edouard Mendy aan Chelsea te verliezen en dan zouden ze weleens kunnen doorschakelen naar Mignolet. Hoe de Rode Duivel zelf tegenover een transfer staat, is nog niet duidelijk.



Intussen blijft Blauw-Zwart wel zoeken naar extra versterking. Philippe Clement bevestigde na de monsterzege aan de Gaverbeek dat er nog steeds een nieuwe spits gezocht wordt, ondanks de sterke prestatie van Krmencik. Okereke wordt tegenwoordig als flankaanvaller gezien, waardoor er met Krmencik en Badji nog maar twee diepe spitsen overblijven.

En die nieuwe spits zou weleens Kévin Denkey kunnen worden. Vanuit Frankrijk wordt er nogmaals bevestigd dat de 19-jarige al een persoonlijk akkoord heeft met Club, terwijl Nîmes bereid is om mee te werken aan een transfer omdat hij anders binnen een jaar gratis dreigt te vertrekken.  Dat dossier lijkt dus slechts een kwestie van tijd te zijn.



Anderlecht vreest dan weer vooral voor een vertrek van Jérémy Doku. Het zou immers niet onrealistisch geacht worden dat het straks een bod van 30 miljoen euro binnenkrijgt en in dat geval zou de club het bod toch serieus overwegen. Voorlopig is het zover nog niet, maar Anderlecht hoopt wel dat het ook niet zover zal komen.

Wie dan weer niet meer lijkt te vertrekken, is Adrien Trebel. De Fransman werd de hele zomer genoemd op het lijsje met spelers die weg moesten, maar heeft nu zijn basisplaats heroverd. Bovendien geeft de middenvelder ook aan dat er nooit iemand hem verteld heeft dat hij moest vertrekken. Al voegt hij er meteen aan toe dat hij er geen probleem van zou maken als hij toch nog weg zou moeten.



KRC Genk is volop bezig met zijn zoektocht naar een nieuwe trainer. Binnen enkele dagen zou die zelfs al voorgesteld kunnen worden. Franky Vercauteren lijkt nog steeds de meest voorname kandidaat en hij stelde alvast een reis naar Rusland uit om beschikbaar te blijven. Er zouden echter ook nog andere kandidaten zijn.

KV Kortrijk staat dan weer op het punt om een recordtransfer te realiseren. De Kerels zouden immers een akkoord bereikt hebben met FC Lorient over de transfer van Terem Moffi. De Franse promovendus zou maar liefst 8 miljoen euro neertellen voor de spits, die pas sinds januari in het Guldensporenstadion speelt. Dat bedrag zou nog aangevuld kunnen worden met bonussen én Kortrijk bedong een doorverkooppercentage van 20 procent.



BUITENLAND

Bij FC Barcelona lijkt het er alsmaar meer op dat Ronald Koeman grote kuis zal houden in het spelersbestand. Maar liefst twaalf spelers zouden deze zomer nog Camp Nou mogen verlaten. Arturo Vidal streek zondagavond al neer in Milaan om zijn transfer naar Internazionale af te ronden. Verder zouden ook Luis Suarez, Rafinha, Samuel Umtiti, Oriol Busquets, Juan Miranda, Moussa Wagué, Jean-Clair Todibo en Matheus Fernandes nog mogen vertrekken. Riqui Puig, Pedri en Carles Aleña zouden dan weer verhuurd mogen worden.

Manchester City zoekt nog een centrale verdediger, maar lijkt af te haken voor Kalidou Koulibaly. De vraagprijs van Napoli blijft te hoog en dus schakelt Pep Guardiola door naar Sevilla, waar hij zijn oog laten vallen zou hebben op Jules Koundé. Een eerste bod zou alvast van tafel geveegd zijn, maar de onderhandelingen zouden verdergaan. Er wordt melding gemaakt van een transfersom rond de 50 miljoen euro. Koulibaly zou dan weer naar PSG kunnen trekken.



PSV pakte zondag uit met een verrassende transfer. Het haalde immers de Israëlische ervaren spits Eran Zahavi aan boord. De 33-jarige werd overgenomen van Guangzhou R&F, waar hij ploegmaat was van Mousa Dembélé, en tekende voor twee seizoenen in Eindhoven.

LEES OOK: Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Denk je dat Mignolet open zou staan voor een transfer?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

107
107
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

89
89
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

99
99
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

307
307
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

453
453
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

160
160
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

142
142
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

331
331
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

21
21
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

106
106
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

107
107
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

250
250
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

123
123
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

74
74
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

92
92
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

200
200
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

46
46
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

192
192
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

276
276
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

83
83
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

377
377
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

263
263
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

208
208

Meer sportnieuws