Anderlecht graait eenvoudig de drie punten mee op de Freethiel

383
Anderlecht graait eenvoudig de drie punten mee op de Freethiel

Na een wedstrijd éénrichtingsvoetbal heeft Anderlecht betrekkelijk eenvoudig de maat genomen van een uiterst zwak Waasland-Beveren. De ploeg van Nicky Hayen lijkt nog een pak kwaliteit nodig te hebben om dit seizoen het behoud te verzekeren en kwam pas in het laatste halfuur wat opzetten.

Waasland-Beveren begon prima aan de competitie met een uitzege bij KV Kortrijk, nadien was het echter allemaal kommer en kwel bij de ploeg van Nicky Hayen. Vandaag moest het op zoek naar broodnodige punten, geen evidentie als de tegenstander Anderlecht noemt. Paars-Wit zegevierde vorige week een eerste keer onder Vincent Kompany en wou vanavond de jacht naar boven inzetten.
Hulpeloos Waasland-Beveren al snel KO geslagen
De bezoekers namen een knalstart en na amper twee minuten spelen krulde Trebel de bal al in de verste hoek: 0-1. Een hulpeloos Waasland-Beveren onderging de wedstrijd en werd nog voor er twintig minuten gespeeld waren op een dubbele achterstand geplaatst nadat Doku een rebound staalhard in doel schoot: 0-2. Anderlecht domineerde en kwam amper twee minuten later al dicht bij een derde doelpunt, Jackers moest zich in een schietkraam wanen. Op tien minuten van de pauze kregen de Waaslanders dan toch eindelijk een kans: Heymans schoot vanuit een scherpe hoek op Van Crombrugge. De thuisploeg tankte zowaar wat vertrouwen en een paar minuten later moest de bezoekende doelman opnieuw alert zijn op een afstandsschot van nieuwkomer Bertone. Op slag van rust miste Nmecha vanaf elf meter nog een unieke kans op de 0-3, halfweg leek Anderlecht echter zijn schaapjes op het droge te hebben.

Anderlecht heeft geen kind aan aan een uiterst zwak Waasland-Beveren.
Paars-Wit duwt ook na de pauze door
Ook na de pauze kon Waasland-Beveren aanvankelijk het goede niveau van tijdens de laatste tien minuten van de eerste periode een vervolg geven. Heymans schoot een eerste mogelijkheid over de kooi van Van Crombrugge. De 'wederopstanding' was van korte duur want amper een minuut later lanceerde Doku de vrijstaande Verschaeren en die schoot in de korte hoek raak: 0-3. Op het uur pikte ook Nmecha zijn doelpunt mee, na een fout van Jackers op de Duitser trof hij deze keer wel raak vanaf elf meter: 0-4. Een paar minuten later lukte Waasland-Beveren toch een 'eerredder': Vranjes met het foutje en Sula mocht zomaar de 1-4 binnen leggen. Anderlecht teerde iets teveel op zijn ruime voorsprong en slikte een paar minuten voor het einde ook nog de 2-4 van Heymans. In de slotminuut vergat Delcroix nog om voor een spannende blessuretijd te zorgen door oog in oog met Van Crombrugge de bal over te stiften. Zo bleef het uiteindelijk 2-4 na een spektakelrijke wedstrijd.
Scoreverloop:
0-1 (3') Trebel, 0-2 (18') Doku, 0-3 (55') Verschaeren, 0-4 (60') Nmecha (p), 1-4 (64') Sula, 2-4 (88') Heymans
Bijzonderheid:
Nmecha (Anderlecht) mist een strafschop (45').

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Haalt Anderlecht dit seizoen de top-4?

Meest recent

Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

33
33
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

67
67
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

42
42
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

417
417
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

148
148
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

52
52
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

141
141
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

51
51
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

170
170
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

229
229
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

436
436
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

240
240
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

248
248
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

67
67
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

310
310
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

160
160
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

48
48
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

31
31
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

51
51
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

122
122
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

113
113
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

63
63
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

42
42

Meer sportnieuws