De Decker blijft voorlopig foutloos als T1 met zuinige zege bij Moeskroen

door
De Decker blijft voorlopig foutloos als T1 met zuinige zege bij Moeskroen

In een wedstrijd die het grotendeels domineerde heeft AA Gent zijn tweede zege van het seizoen gepakt. Na de midweekse zege in de Champions League is het meteen een nieuwe opsteker voor de fel geplaagde Buffalo's. Moeskroen van zijn kant blijft de hekkensluiter van de Jupiler Pro League.

Moeskroen tegen AA Gent was een kelderduel na vijf speeldagen. Les Hurlus wonnen voorlopig nog niet en pakten nog maar twee punten, de Buffalo's verging het met één zege en drie punten niet veel beter. AA Gent kende voorlopig wel een prima week met een zege in de voorronde van de Champions League tegen Rapid Wien. Coach De Decker koos voor onder meer Botaka, bij de thuisploeg kwamen onder meer Bakic en Van Durmen in de ploeg.
AA Gent vergeet om Moeskroen 'dood' te maken voor de pauze
De bezoekers namen meteen het heft in handen op Le Cannonier en binnen het kwartier trapte Dorsch AA Gent al op voorsprong, nadat hij een afvallende bal in één tijd voorbij een grabbelende Koffi knalde: 0-1. De Buffalo's kenden een gemakkelijke avond in Moeskroen want een paar minuten later kreeg het al de kans om de score te verdubbelen toen Mohamed Jaremtsjoek aanliep in de zestien meter. De Oekraïner zette zich zelf achter de bal maar Koffi toonde zich eens te meer een strafschopspecialist en pakte de zwak getrapte elf meter. De thuisploeg kwam nadien wel iets beter in de wedstrijd maar de beste kansen bleven voor AA Gent. Op slag van rust leek de ploeg van De Decker toch nog op 0-2 te komen maar Depoitre stond een knie buitenspel bij zijn doelpunt.

Koffi pakte opnieuw een strafschop maar moest zich toch één keer gewonnen geven.
Gebrek aan efficiëntie breekt bezoekers uiteindelijk niet zuur op
Het dramatisch seizoensbegin van Jaremtsjoek kreeg na de rust een vervolg toen hij oog in oog met Koffi de twee doelpalen op zijn weg vond. Zo bleef AA Gent morsen met de kansen. Bijna liep het aan de overzijde in het mes maar Gnohéré knikte voorlangs. De wedstrijd ging in de tweede helft beter over en weer en op het uur kwamen de bezoekers opnieuw dicht bij een tweede doelpunt, de uitstekende thuisdoelman hield Nurio met een knappe redding van een doelpunt. Via invaller Bukari kwam AA Gent op een kwartier van het einde opnieuw dicht bij de beslissing, na een knappe individuele actie vond hij eens te meer Koffi op zijn weg. In het absolute slot leken de bezoekers alsnog de 0-2 te maken maar andermaal werd het doelpunt afgekeurd wegens een twijfelachtige duwfout. In de blessuretijd liep AA Gent nog bijna een flinke kater op maar Roef redde op de lage schuiver van Bakic. Zo bleef het bij een zuinige maar dik verdiende 0-1 zege voor de Buffalo's.
Scoreverloop:
0-1 (13') Dorsch

LEES OOK: AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

Werden de twee doelpunten terecht afgekeurd?

Meest recent

Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

19
19
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

50
50
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

88
88
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

197
197
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

842
842
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

47
47
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

116
116
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

116
116
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

224
224
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

71
71
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

52
52
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

497
497
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

107
107
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

356
356
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

567
567
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

307
307
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

361
361
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

369
369
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

77
77
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

448
448
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

79
79
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

77
77
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

95
95
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

266
266
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

260
260

Meer sportnieuws