De Decker blijft voorlopig foutloos als T1 met zuinige zege bij Moeskroen

door
De Decker blijft voorlopig foutloos als T1 met zuinige zege bij Moeskroen

In een wedstrijd die het grotendeels domineerde heeft AA Gent zijn tweede zege van het seizoen gepakt. Na de midweekse zege in de Champions League is het meteen een nieuwe opsteker voor de fel geplaagde Buffalo's. Moeskroen van zijn kant blijft de hekkensluiter van de Jupiler Pro League.

Moeskroen tegen AA Gent was een kelderduel na vijf speeldagen. Les Hurlus wonnen voorlopig nog niet en pakten nog maar twee punten, de Buffalo's verging het met één zege en drie punten niet veel beter. AA Gent kende voorlopig wel een prima week met een zege in de voorronde van de Champions League tegen Rapid Wien. Coach De Decker koos voor onder meer Botaka, bij de thuisploeg kwamen onder meer Bakic en Van Durmen in de ploeg.
AA Gent vergeet om Moeskroen 'dood' te maken voor de pauze
De bezoekers namen meteen het heft in handen op Le Cannonier en binnen het kwartier trapte Dorsch AA Gent al op voorsprong, nadat hij een afvallende bal in één tijd voorbij een grabbelende Koffi knalde: 0-1. De Buffalo's kenden een gemakkelijke avond in Moeskroen want een paar minuten later kreeg het al de kans om de score te verdubbelen toen Mohamed Jaremtsjoek aanliep in de zestien meter. De Oekraïner zette zich zelf achter de bal maar Koffi toonde zich eens te meer een strafschopspecialist en pakte de zwak getrapte elf meter. De thuisploeg kwam nadien wel iets beter in de wedstrijd maar de beste kansen bleven voor AA Gent. Op slag van rust leek de ploeg van De Decker toch nog op 0-2 te komen maar Depoitre stond een knie buitenspel bij zijn doelpunt.

Koffi pakte opnieuw een strafschop maar moest zich toch één keer gewonnen geven.
Gebrek aan efficiëntie breekt bezoekers uiteindelijk niet zuur op
Het dramatisch seizoensbegin van Jaremtsjoek kreeg na de rust een vervolg toen hij oog in oog met Koffi de twee doelpalen op zijn weg vond. Zo bleef AA Gent morsen met de kansen. Bijna liep het aan de overzijde in het mes maar Gnohéré knikte voorlangs. De wedstrijd ging in de tweede helft beter over en weer en op het uur kwamen de bezoekers opnieuw dicht bij een tweede doelpunt, de uitstekende thuisdoelman hield Nurio met een knappe redding van een doelpunt. Via invaller Bukari kwam AA Gent op een kwartier van het einde opnieuw dicht bij de beslissing, na een knappe individuele actie vond hij eens te meer Koffi op zijn weg. In het absolute slot leken de bezoekers alsnog de 0-2 te maken maar andermaal werd het doelpunt afgekeurd wegens een twijfelachtige duwfout. In de blessuretijd liep AA Gent nog bijna een flinke kater op maar Roef redde op de lage schuiver van Bakic. Zo bleef het bij een zuinige maar dik verdiende 0-1 zege voor de Buffalo's.
Scoreverloop:
0-1 (13') Dorsch

LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Werden de twee doelpunten terecht afgekeurd?

Meest recent

'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

31
31
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

106
106
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

28
28
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

156
156
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

109
109
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

353
353
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

43
43
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

528
528
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

390
390
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

163
163
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

223
223
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

622
622
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

858
858
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

337
337
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

114
114
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

305
305
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

295
295
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

639
639
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

358
358
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

758
758
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

707
707
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

859
859
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

155
155
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

614
614
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1580
1580

Meer sportnieuws