De Decker blijft voorlopig foutloos als T1 met zuinige zege bij Moeskroen

117 stemmen
De Decker blijft voorlopig foutloos als T1 met zuinige zege bij Moeskroen

In een wedstrijd die het grotendeels domineerde heeft AA Gent zijn tweede zege van het seizoen gepakt. Na de midweekse zege in de Champions League is het meteen een nieuwe opsteker voor de fel geplaagde Buffalo's. Moeskroen van zijn kant blijft de hekkensluiter van de Jupiler Pro League.

Moeskroen tegen AA Gent was een kelderduel na vijf speeldagen. Les Hurlus wonnen voorlopig nog niet en pakten nog maar twee punten, de Buffalo's verging het met één zege en drie punten niet veel beter. AA Gent kende voorlopig wel een prima week met een zege in de voorronde van de Champions League tegen Rapid Wien. Coach De Decker koos voor onder meer Botaka, bij de thuisploeg kwamen onder meer Bakic en Van Durmen in de ploeg.
AA Gent vergeet om Moeskroen 'dood' te maken voor de pauze
De bezoekers namen meteen het heft in handen op Le Cannonier en binnen het kwartier trapte Dorsch AA Gent al op voorsprong, nadat hij een afvallende bal in één tijd voorbij een grabbelende Koffi knalde: 0-1. De Buffalo's kenden een gemakkelijke avond in Moeskroen want een paar minuten later kreeg het al de kans om de score te verdubbelen toen Mohamed Jaremtsjoek aanliep in de zestien meter. De Oekraïner zette zich zelf achter de bal maar Koffi toonde zich eens te meer een strafschopspecialist en pakte de zwak getrapte elf meter. De thuisploeg kwam nadien wel iets beter in de wedstrijd maar de beste kansen bleven voor AA Gent. Op slag van rust leek de ploeg van De Decker toch nog op 0-2 te komen maar Depoitre stond een knie buitenspel bij zijn doelpunt.

Koffi pakte opnieuw een strafschop maar moest zich toch één keer gewonnen geven.
Gebrek aan efficiëntie breekt bezoekers uiteindelijk niet zuur op
Het dramatisch seizoensbegin van Jaremtsjoek kreeg na de rust een vervolg toen hij oog in oog met Koffi de twee doelpalen op zijn weg vond. Zo bleef AA Gent morsen met de kansen. Bijna liep het aan de overzijde in het mes maar Gnohéré knikte voorlangs. De wedstrijd ging in de tweede helft beter over en weer en op het uur kwamen de bezoekers opnieuw dicht bij een tweede doelpunt, de uitstekende thuisdoelman hield Nurio met een knappe redding van een doelpunt. Via invaller Bukari kwam AA Gent op een kwartier van het einde opnieuw dicht bij de beslissing, na een knappe individuele actie vond hij eens te meer Koffi op zijn weg. In het absolute slot leken de bezoekers alsnog de 0-2 te maken maar andermaal werd het doelpunt afgekeurd wegens een twijfelachtige duwfout. In de blessuretijd liep AA Gent nog bijna een flinke kater op maar Roef redde op de lage schuiver van Bakic. Zo bleef het bij een zuinige maar dik verdiende 0-1 zege voor de Buffalo's.
Scoreverloop:
0-1 (13') Dorsch

LEES OOK: AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Werden de twee doelpunten terecht afgekeurd?

Meest recent

Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

126
126
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

44
44
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

12
12
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

133
133
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

51
51
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

56
56
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

41
41
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

294
294
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

177
177
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

220
220
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

114
114
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

148
148
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

364
364
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

284
284
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

237
237
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

199
199
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

291
291
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

235
235
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

94
94
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

56
56
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

553
553
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

241
241
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

405
405
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

188
188
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

147
147

Meer sportnieuws