De Decker blijft voorlopig foutloos als T1 met zuinige zege bij Moeskroen

door
De Decker blijft voorlopig foutloos als T1 met zuinige zege bij Moeskroen

In een wedstrijd die het grotendeels domineerde heeft AA Gent zijn tweede zege van het seizoen gepakt. Na de midweekse zege in de Champions League is het meteen een nieuwe opsteker voor de fel geplaagde Buffalo's. Moeskroen van zijn kant blijft de hekkensluiter van de Jupiler Pro League.

Moeskroen tegen AA Gent was een kelderduel na vijf speeldagen. Les Hurlus wonnen voorlopig nog niet en pakten nog maar twee punten, de Buffalo's verging het met één zege en drie punten niet veel beter. AA Gent kende voorlopig wel een prima week met een zege in de voorronde van de Champions League tegen Rapid Wien. Coach De Decker koos voor onder meer Botaka, bij de thuisploeg kwamen onder meer Bakic en Van Durmen in de ploeg.
AA Gent vergeet om Moeskroen 'dood' te maken voor de pauze
De bezoekers namen meteen het heft in handen op Le Cannonier en binnen het kwartier trapte Dorsch AA Gent al op voorsprong, nadat hij een afvallende bal in één tijd voorbij een grabbelende Koffi knalde: 0-1. De Buffalo's kenden een gemakkelijke avond in Moeskroen want een paar minuten later kreeg het al de kans om de score te verdubbelen toen Mohamed Jaremtsjoek aanliep in de zestien meter. De Oekraïner zette zich zelf achter de bal maar Koffi toonde zich eens te meer een strafschopspecialist en pakte de zwak getrapte elf meter. De thuisploeg kwam nadien wel iets beter in de wedstrijd maar de beste kansen bleven voor AA Gent. Op slag van rust leek de ploeg van De Decker toch nog op 0-2 te komen maar Depoitre stond een knie buitenspel bij zijn doelpunt.

Koffi pakte opnieuw een strafschop maar moest zich toch één keer gewonnen geven.
Gebrek aan efficiëntie breekt bezoekers uiteindelijk niet zuur op
Het dramatisch seizoensbegin van Jaremtsjoek kreeg na de rust een vervolg toen hij oog in oog met Koffi de twee doelpalen op zijn weg vond. Zo bleef AA Gent morsen met de kansen. Bijna liep het aan de overzijde in het mes maar Gnohéré knikte voorlangs. De wedstrijd ging in de tweede helft beter over en weer en op het uur kwamen de bezoekers opnieuw dicht bij een tweede doelpunt, de uitstekende thuisdoelman hield Nurio met een knappe redding van een doelpunt. Via invaller Bukari kwam AA Gent op een kwartier van het einde opnieuw dicht bij de beslissing, na een knappe individuele actie vond hij eens te meer Koffi op zijn weg. In het absolute slot leken de bezoekers alsnog de 0-2 te maken maar andermaal werd het doelpunt afgekeurd wegens een twijfelachtige duwfout. In de blessuretijd liep AA Gent nog bijna een flinke kater op maar Roef redde op de lage schuiver van Bakic. Zo bleef het bij een zuinige maar dik verdiende 0-1 zege voor de Buffalo's.
Scoreverloop:
0-1 (13') Dorsch

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Werden de twee doelpunten terecht afgekeurd?

Meest recent

'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

25
25
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

36
36
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

78
78
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

373
373
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

92
92
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

18
18
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

15
15
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

160
160
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

192
192
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

152
152
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

365
365
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

242
242
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

143
143
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

630
630
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

147
147
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

50
50
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

170
170
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

179
179
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

607
607
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

139
139
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

229
229
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

58
58
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

203
203

Meer sportnieuws