Barça of Real: 'Lukaku kan heersen in LaLiga'

door
Barça of Real: 'Lukaku kan heersen in LaLiga'

Romelu Lukaku is opnieuw hot. Zijn prestaties in het voorbije seizoen bij Internazionale waren op z'n minst indrukwekkend te noemen, en die zou Big Rom alvast de interesse opgeleverd hebben van Real Madrid en FC Barcelona. Tot een effectieve transfer zal het dit jaar wellicht niet meer komen, maar de Spaanse belangstelling is alvast niet uit de lucht gegrepen.


GOD IN LOMBARDIJE

Romelu Lukaku floreert in het Stadio Giuseppe Meazza: in zijn debuutseizoen voor Internazionale maakte de beresterke aanvaller maar liefst 23 competitiedoelpunten. Dat hoge aantal goals verwezenlijkte onze beste Belgische centrumspits ooit zonder veel al te franjes en tierlantijntjes maar wél met een overdosis aan koelbloedigheid. Vorig jaar konden in de Serie A enkel Ciro Immobile (Lazio, 36 doelpunten) en Cristiano Ronaldo (Juventus, 31 doelpunten) nog meer goals scoren dan de 27-jarige krachtpatser. 

Neem je er ook zijn twee assists bij, dan klokt Lukaku zelfs af als vierde meest beslissende speler in het Calcio. Il faut le faire. Nochtans werden er in zomer van 2019 opmerkelijk veel vraagtekens geplaatst over Lukaku's beslissing om de Premier League in te ruilen voor de tactische en eerder behoudende Serie A. Bovendien zou de 84-voudige Rode Duivel normaliter ook moeilijker tot scoren komen in de bakermat van het Catenaccio.



Maar zoals wel vaker in Lukaku's ondertussen al behoorlijk lange carrière, hij maakte als zestienjarige namelijk reeds furore in het eerste elftal van RSC Anderlecht, bewees de fysiek indrukwekkende aanvaller zijn criticasters opnieuw lik op stuk. Het zal Internazionale-coach Antonio Conte dan ook allerminst gespeten hebben om in de vorige zomermercato zo hard door te duwen voor de komst van zijn 'ideale aanvaller'. 

Daarnaast dragen ook de fans van de Nerazzuri hun aanvalsleider op handen en lijkt Lukaku stapsgewijs uit te groeien tot een echt clubicoon bij de achttien-voudige Italiaanse landskampioen. Lukaku voelt zich als een God in Lombardije en voetbalt opnieuw bevrijd en onbevangen, iets wat absoluut het geval niet meer was in zijn slotperiode bij Manchester United. We zien Lukaku in de komende jaren dan ook graag nog spelen in het Blauw-Zwarte plunje van Internazionale, maar in de voorbije week dook opeens de interesse op van Real Madrid en FC Barcelona …

MEER KILLERSINSTICT DAN BENZEMA

Al meer dan tien seizoenen lang is Karim Benzema de onvervalste aanvalsleider in het Estadio Santiago Bernabéu. Een eeuwigheid in voetbaltermen, en daarom zou je bijna vergeten dat de Algerijnse Fransman alweer bijna 33 lentes telt. Bij Real Madrid kijkt men dan ook voorzichtig uit naar een potentiële vervanger voor hun nummer één-spits, waarbij het Franse Le 10 Sports in die optiek de Madrileense interesse in Romelu Lukaku bekendmaakte. 

De spits van Internazionale zou de beleidsbepalers van de Koninklijke helemaal overtuigd hebben door zijn fysieke kracht en efficiëntie in de halve finales van de Europa League tegen het Oekraïense Shakhtar Donetsk. Volgens het Franse medium zou die indrukwekkende krachttoer grotendeels voor gezorgd hebben dat Los Blancos beginnen te dromen en fantaseren over de komst van Lukaku.



Qua pure koelbloedigheid voor doel zou Lukaku alvast een serieuze meerwaarde betekenen in Madrid. De sterspeler van Internazionale lukte vorig seizoen namelijk 0,65 doelpunt per wedstrijd waarmee hij de op zes na vlotst scorende centrumspits van de Serie A was. Met die frequentie doet Lukaku ook opmerkelijk beter dan de huidige Madrileense centrumspitsen Karim Benzema (0,57 doelpunt per wedstrijd) en Luka Jovic (0,37 doelpunt per wedstrijd). 

De Belg is tevens een pak efficiënter voor doel dan beide Real-spitsen. Lukaku is namelijk goed voor bijna één doelpunt op vier doelkansen, 24,2% om precies te zijn, terwijl dat gemiddelde bij Benzema (18%) en Jovic (15%) toch een pak lager ligt. Op het gebied van zuivere passing zou Lukaku wél eerder uit de toon vallen in de technische en gesofisticeerde LaLiga. Terwijl Benzema en Jovic namelijk een hoge passing-accuraatheid halen van respectievelijk 86% en 83%, bereikte Lukaku in het Calcio niet meer dan een schamele 74% in dat onderdeel.

DE OPVOLGER VAN LUIS SUAREZ 

Maar niet alleen Real Madrid zou Romelu Lukaku hebben geplaatst op hun shortlist: volgens Esport 3 heeft ook FC Barcelona zich in de voorbije zomer gemeld bij Internazionale. Barça en Inter zaten de voorbije maanden vaak samen rond de onderhandelingstafel om de potentiële transfers te bespreken van Arturo Vidal, Junior Firpo en Lautaro Martinez, waarbij voorlopig enkel die eerste effectief de overgang maakte naar het Stadio Guiseppe Meazza. Maar het zou vooral de nieuwe coach Ronald Koeman geweest zijn die de naam van Lukaku in Camp Nou op tafel gooide.

De decision makers van Barça zouden echter de tijd niet gehad hebben om het voorstel van de Nederlander grondig te bestuderen. Vooral op financieel vlak zou er nog te veel werk moeten gebeuren om de dure Lukaku – zijn actuele marktwaarde bedraagt 85 miljoen euro – aan te trekken. Op Camp Nou zou Lukaku de vervanger moeten geweest zijn van Luis Suarez, met wie Koeman geen al te beste relatie onderhoudt. Maar tussen Koeman en Lukaku klikt het echter wél. De nieuwe coach van Barcelona werkte eerder al vruchtbaar samen met de Rode Duivel bij Everton en hij wilde die samenwerking dan ook graag verderzetten bij Barça.



Ook al was Lukaku niet meer dan een optie in Catalonië, hij zou best wel veel moeite ondervinden om de potentiële vervanger te worden van Luis Suarez. De Uruguayaanse prijsschutter mag straks weliswaar 34 lentes tellen, Suarez was vorig seizoen nog steeds énorm doeltreffend en populair bij Barça. Suarez scoorde in LaLiga weliswaar zeven doelpunten minder dan Lukaku in Italië, maar uitgerekend in speelminuten vond El Pistolero wél vlotter zijn weg naar het doel. Suarez was per wedstrijd goed voor gemiddeld 0,68 doelpunt, terwijl die frequentie bij Lukaku in de Serie A op 0,65 ligt. Al geldt hier ook wel het aloude cliché dat doelpunten scoren in het Calcio moeilijker is dan in het frivole Spaanse voetbal.

Het verschil in doelpuntenregelmatigheid tussen Lukaku en eerste Barça-spits Suarez blijft echter miniem, maar met de overige centrale aanvallers Antoine Griezmann (0,3 doelpunt per wedstrijd) en Martin Braithwaite (0,25 doelpunt per wedstrijd) is die kloof veel groter. Bovendien is Lukaku opmerkelijk efficiënter in het pure afwerken dan het trio Barça-aanvallers. Waar Lukaku 24% van zijn doelpogingen kan omzetten in een effectief doelpunt, ligt die ratio een pak lager bij Suarez (21%), Griezmann (15%) en Braithwaite (13%). Anderzijds is de passing-accuraatheid van Lukaku (74%) niet van hetzelfde niveau zoals Griezmann (83%), Suarez (78%) en Braithwaite (75%).

TOPJAREN NADEREN 

In de complexe omgeving van de tactische Serie A ontplooide Romelu Lukaku zich tot één van de meest gevreesde spitsen op het Europese grondgebied. Dat de Spaanse grootheden Real Madrid en FC Barcelona – al dan niet concreet – in verband worden gebracht met Lukaku is dan logischerwijze geen al te grote verrassing. De Rode Duivel floreert opnieuw bij Internazionale, nadat hij een moeizame passage kende bij Manchester United – waar hij weliswaar uitstekende statistieken kon voorleggen.

Lukaku vond bij Internazionale met Antonio Conte een coach terug die hem een onvoorwaardelijk vertrouwen geeft, en die steun betaalde Lukaku alvast dubbel en dik terug. Enkel al om die reden is het hoogst onwaarschijnlijk dat de Rode Duivel al na één seizoen het Stadio Guiseppe Meazza zou verlaten. Maar topspelers genieten nu eenmaal steeds de belangstelling van andere topclubs, en dat is in het geval van Lukaku zeker niet anders. In de behouden Serie A kroonde 27-jarige tot één van de grootste goalgetters, en dat op zich is al een enorme verwezenlijking voor Big Rom– en al zeker na amper één seizoen. 



Zowel bij Real Madrid als bij FC Barcelona zou Lukaku zeker een meerwaarde betekenen qua regelmaat van doelpunten scoren en de efficiëntie ervan. Door de meer offensieve gehanteerde speelstijlen van de clubs in LaLiga zou Lukaku daar wellicht nog meer en vlotter tot scoren kunnen komen. Anderzijds zouden zijn technische vaardigheden eerder beperkt zijn in LaLiga, wat gestaafd wordt door zijn tamelijk laag geslaagd passing-percentage in vergelijking met de huidige centrumspitsen van Real Madrid en FC Barcelona. 

Maar uiteindelijk wegen de doelpunten en efficiëntie het meest door bij aanvallers, en in die optiek zou Lukaku wellicht heersen in Spanje. Maar zover is het momenteel niet. Nog niet? Op 27-jarige leeftijd zouden de beste jaren van Lukaku er normaliter weldra aankomen. En  als Big Rom zijn huidig niveau kan aanhouden, dan is een volgend stapje hogerop zeker niet uitgesloten. En waarom dan niet Real Madrid of FC Barcelona?

LEES OOK: Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Bij welke club past Lukaku het best?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

87
87
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

41
41
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

28
28
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

78
78
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

79
79
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

97
97
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

16
16
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

110
110
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

122
122
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

138
138
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

258
258
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

167
167
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

195
195
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

286
286
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

42
42
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

159
159
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

104
104
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

605
605
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

341
341
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

178
178
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

379
379
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

134
134
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

393
393

Meer sportnieuws