'Koeman gelooft niet meer in komst Depay'

door
'Koeman gelooft niet meer in komst Depay'

Ronald Koeman lijkt de komst van Memphis Depay uit zijn hoofd te zetten, zei Johan Derksen bij Veronica Inside. De trainer van FC Barcelona heeft zich neergelegd dat de financiële situatie het haast onmogelijk maakt de Oranje-international te contracteren.


Zoals bekend moet Depay, die ook bij AC Milan zou zijn aangeboden, dertig miljoen euro kosten. Omdat de Catalanen aanklopten bij de overheid om door de corona-crisis heen te komen, moeten zij eerst geld verdienen voordat er grote uitgaven gedaan mogen worden. Dat betekent dat, mocht Barcelona Depay willen aantrekken voor 30 miljoen, er eerst 60 miljoen euro moet worden binnengeharkt om deze transfer te kunnen realiseren.

Volgens de Nederlandse journalist Valentijn Driessen gaat dat nooit lukken: "Bij Barcelona hebben ze het zichzelf onmogelijk gemaakt. Eerst zeggen dat je financiële problemen hebt en daarna roepen dat je allemaal spelers wil gaan verkopen. Dan zijn ze (de voetballers, red.) geen stuiver meer waard."

Het is daarom niet gek dat Koeman plots weer toekomst ziet in Luis Suárez. De Uruguayaanse aanvaller leek op weg naar Juventus, maar lijkt nu toch een kans te krijgen van de Nederlandse coach. Dat dit eerder noodgedwongen is dan een bewuste keuze, blijkt wel uit de financiële situatie op het Camp Nou. Alleen bij een grote klapper kan Depay worden aangetrokken, tot nu toe brachten de verkopen van Ivan Rakitic (1 miljoen, 8 miljoen aan bonussen) en het aankomende vertrek van Arturo Vidal (maximaal half miljoen) véél te weinig op, waardoor Koeman zijn twijfels heeft of de komst van een 'goedkope' Depay wel realistisch is. Het meest realistische scenario is op dit moment een transfervrij vertrek aan het einde van dit seizoen.

Zal Barça nog het nodige geld vinden?

Meest recent

Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

2
2
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

22
22
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

77
77
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

116
116
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

77
77
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

202
202
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

63
63
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

125
125
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

104
104
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

67
67
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

192
192
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

206
206
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

165
165
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

543
543
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

157
157
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

220
220
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

578
578
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

57
57
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

229
229
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

142
142
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

172
172
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

76
76
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

376
376
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

327
327

Meer sportnieuws