Lommel wint op een diefje bij RWDM en pakt leidersplaats in 1B

door
Lommel wint op een diefje bij RWDM en pakt leidersplaats in 1B

Met een glansprestatie van doelman Svedkauskas heeft Lommel zijn tweede zege gepakt in 1B. De ploeg van Liam Manning lag negentig minuten onder tegen promovendus RWDM maar ontsnapte meermaals miraculeus.

RWDM begon aan zijn avontuur in 1B met een zege tegen Club Brugge NXT, nadien ging de Brusselse club echter twee maal onderuit en zo zat er al wat druk achter deze thuiswedstrijd tegen Lommel. De Limburgers wonnen vorig weekend een eerste keer en zaten zo in de slipstream van leider Seraing.
De bezoekers namen de beste start maar na een kwartier spelen stak ook RWDM de neus aan het venster met een harde pegel van Claes, Svedkauskas bracht knap redding. De bezoekende doelman moest ook nadien een paar keer attent zijn, de ploeg van Laurent Demol voetbalde dominant en koppelde daar ook een paar doelrijpe kansen aan. De Limburgers loerden op de counter en konden hun surplus aan individuele kwaliteiten voorlopig niet uitbuiten. Op tien minuten van de rust zorgde Kadiri toch nog eens voor Lommels gevaar door vanuit de draai doelman Sadin op de proef te stellen. Aan de overzijde schoot Nangis vanuit een schuine hoek dan weer voorlangs. Uiteindelijk stond het halfweg nog 0-0 in het Edmond Machtens Stadion.
Ook na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: RWDM had voortdurend balbezit maar het eerste gevaar na de pauze kwam wel van Lommel. Cejas schoot een metertje voorlangs. Iets voorbij het uur kwamen de bezoekers uiteindelijk, tegen de gang van het spel in, op voorsprong dankzij Zaroury. De youngster knapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot via het been van Libert in doel: 0-1. De thuisploeg bleef ook nadien moedig op zoek gaan naar de (verdiende) gelijkmaker maar vond steevast een uitstekende Svedkauskas op hun weg. In de laatste tien minuten had de thuisploeg ook nog pech dat de scheidsrechter een duidelijke handsbal van Hendrickx in de zestien meter onbegrijpelijk niet zag. Na de eerdere blunder tijdens Virton-Beerschot vorig jaar was het opnieuw een fout van jewelste van scheidsrechter Denil. In de slotfase miste Troonbeeckx nog onbegrijpelijk de kans op 1-3, de zege ontsnapte Lommel echter niet meer. Zo komen ze voorlopig aan de leiding in 1B na een zes op zes.
Scoreverloop:
0-1 (64') Zaroury

LEES OOK: Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

Verdiende Lommel om hier te winnen?

Meest recent

Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

26
26
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

20
20
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

65
65
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

27
27
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

44
44
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

44
44
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

323
323
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

21
21
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

48
48
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

163
163
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

174
174
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

55
55
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

66
66
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

223
223
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

191
191
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

66
66
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

285
285
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

474
474
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

203
203
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

172
172
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

567
567
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

117
117
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

410
410
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

122
122
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

48
48

Meer sportnieuws