Lommel wint op een diefje bij RWDM en pakt leidersplaats in 1B

door
Lommel wint op een diefje bij RWDM en pakt leidersplaats in 1B

Met een glansprestatie van doelman Svedkauskas heeft Lommel zijn tweede zege gepakt in 1B. De ploeg van Liam Manning lag negentig minuten onder tegen promovendus RWDM maar ontsnapte meermaals miraculeus.

RWDM begon aan zijn avontuur in 1B met een zege tegen Club Brugge NXT, nadien ging de Brusselse club echter twee maal onderuit en zo zat er al wat druk achter deze thuiswedstrijd tegen Lommel. De Limburgers wonnen vorig weekend een eerste keer en zaten zo in de slipstream van leider Seraing.
De bezoekers namen de beste start maar na een kwartier spelen stak ook RWDM de neus aan het venster met een harde pegel van Claes, Svedkauskas bracht knap redding. De bezoekende doelman moest ook nadien een paar keer attent zijn, de ploeg van Laurent Demol voetbalde dominant en koppelde daar ook een paar doelrijpe kansen aan. De Limburgers loerden op de counter en konden hun surplus aan individuele kwaliteiten voorlopig niet uitbuiten. Op tien minuten van de rust zorgde Kadiri toch nog eens voor Lommels gevaar door vanuit de draai doelman Sadin op de proef te stellen. Aan de overzijde schoot Nangis vanuit een schuine hoek dan weer voorlangs. Uiteindelijk stond het halfweg nog 0-0 in het Edmond Machtens Stadion.
Ook na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: RWDM had voortdurend balbezit maar het eerste gevaar na de pauze kwam wel van Lommel. Cejas schoot een metertje voorlangs. Iets voorbij het uur kwamen de bezoekers uiteindelijk, tegen de gang van het spel in, op voorsprong dankzij Zaroury. De youngster knapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot via het been van Libert in doel: 0-1. De thuisploeg bleef ook nadien moedig op zoek gaan naar de (verdiende) gelijkmaker maar vond steevast een uitstekende Svedkauskas op hun weg. In de laatste tien minuten had de thuisploeg ook nog pech dat de scheidsrechter een duidelijke handsbal van Hendrickx in de zestien meter onbegrijpelijk niet zag. Na de eerdere blunder tijdens Virton-Beerschot vorig jaar was het opnieuw een fout van jewelste van scheidsrechter Denil. In de slotfase miste Troonbeeckx nog onbegrijpelijk de kans op 1-3, de zege ontsnapte Lommel echter niet meer. Zo komen ze voorlopig aan de leiding in 1B na een zes op zes.
Scoreverloop:
0-1 (64') Zaroury

LEES OOK: Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

Verdiende Lommel om hier te winnen?

Meest recent

Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

6
6
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

16
16
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

35
35
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

17
17
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

45
45
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

106
106
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

74
74
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

133
133
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

135
135
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

432
432
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

72
72
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

174
174
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

84
84
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

180
180
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

214
214
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

167
167
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

365
365
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

420
420
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

104
104
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

323
323
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

323
323
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

74
74
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

240
240
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

306
306
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

85
85

Meer sportnieuws