Lommel wint op een diefje bij RWDM en pakt leidersplaats in 1B

door
Lommel wint op een diefje bij RWDM en pakt leidersplaats in 1B

Met een glansprestatie van doelman Svedkauskas heeft Lommel zijn tweede zege gepakt in 1B. De ploeg van Liam Manning lag negentig minuten onder tegen promovendus RWDM maar ontsnapte meermaals miraculeus.

RWDM begon aan zijn avontuur in 1B met een zege tegen Club Brugge NXT, nadien ging de Brusselse club echter twee maal onderuit en zo zat er al wat druk achter deze thuiswedstrijd tegen Lommel. De Limburgers wonnen vorig weekend een eerste keer en zaten zo in de slipstream van leider Seraing.
De bezoekers namen de beste start maar na een kwartier spelen stak ook RWDM de neus aan het venster met een harde pegel van Claes, Svedkauskas bracht knap redding. De bezoekende doelman moest ook nadien een paar keer attent zijn, de ploeg van Laurent Demol voetbalde dominant en koppelde daar ook een paar doelrijpe kansen aan. De Limburgers loerden op de counter en konden hun surplus aan individuele kwaliteiten voorlopig niet uitbuiten. Op tien minuten van de rust zorgde Kadiri toch nog eens voor Lommels gevaar door vanuit de draai doelman Sadin op de proef te stellen. Aan de overzijde schoot Nangis vanuit een schuine hoek dan weer voorlangs. Uiteindelijk stond het halfweg nog 0-0 in het Edmond Machtens Stadion.
Ook na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: RWDM had voortdurend balbezit maar het eerste gevaar na de pauze kwam wel van Lommel. Cejas schoot een metertje voorlangs. Iets voorbij het uur kwamen de bezoekers uiteindelijk, tegen de gang van het spel in, op voorsprong dankzij Zaroury. De youngster knapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot via het been van Libert in doel: 0-1. De thuisploeg bleef ook nadien moedig op zoek gaan naar de (verdiende) gelijkmaker maar vond steevast een uitstekende Svedkauskas op hun weg. In de laatste tien minuten had de thuisploeg ook nog pech dat de scheidsrechter een duidelijke handsbal van Hendrickx in de zestien meter onbegrijpelijk niet zag. Na de eerdere blunder tijdens Virton-Beerschot vorig jaar was het opnieuw een fout van jewelste van scheidsrechter Denil. In de slotfase miste Troonbeeckx nog onbegrijpelijk de kans op 1-3, de zege ontsnapte Lommel echter niet meer. Zo komen ze voorlopig aan de leiding in 1B na een zes op zes.
Scoreverloop:
0-1 (64') Zaroury

LEES OOK: SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

Verdiende Lommel om hier te winnen?

Meest recent

STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

0
0
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

6
6
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

106
106
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

95
95
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

89
89
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

89
89
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

74
74
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

16
16
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

134
134
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

39
39
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

80
80
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

233
233
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

115
115
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

376
376
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

144
144
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

362
362
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

120
120
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

229
229
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

125
125
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

546
546
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

173
173
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

263
263
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

198
198
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

392
392
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

354
354

Meer sportnieuws