Lommel wint op een diefje bij RWDM en pakt leidersplaats in 1B

132 stemmen
Lommel wint op een diefje bij RWDM en pakt leidersplaats in 1B

Met een glansprestatie van doelman Svedkauskas heeft Lommel zijn tweede zege gepakt in 1B. De ploeg van Liam Manning lag negentig minuten onder tegen promovendus RWDM maar ontsnapte meermaals miraculeus.

RWDM begon aan zijn avontuur in 1B met een zege tegen Club Brugge NXT, nadien ging de Brusselse club echter twee maal onderuit en zo zat er al wat druk achter deze thuiswedstrijd tegen Lommel. De Limburgers wonnen vorig weekend een eerste keer en zaten zo in de slipstream van leider Seraing.
De bezoekers namen de beste start maar na een kwartier spelen stak ook RWDM de neus aan het venster met een harde pegel van Claes, Svedkauskas bracht knap redding. De bezoekende doelman moest ook nadien een paar keer attent zijn, de ploeg van Laurent Demol voetbalde dominant en koppelde daar ook een paar doelrijpe kansen aan. De Limburgers loerden op de counter en konden hun surplus aan individuele kwaliteiten voorlopig niet uitbuiten. Op tien minuten van de rust zorgde Kadiri toch nog eens voor Lommels gevaar door vanuit de draai doelman Sadin op de proef te stellen. Aan de overzijde schoot Nangis vanuit een schuine hoek dan weer voorlangs. Uiteindelijk stond het halfweg nog 0-0 in het Edmond Machtens Stadion.
Ook na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: RWDM had voortdurend balbezit maar het eerste gevaar na de pauze kwam wel van Lommel. Cejas schoot een metertje voorlangs. Iets voorbij het uur kwamen de bezoekers uiteindelijk, tegen de gang van het spel in, op voorsprong dankzij Zaroury. De youngster knapte zich knap vrij in de zestien meter en schoot via het been van Libert in doel: 0-1. De thuisploeg bleef ook nadien moedig op zoek gaan naar de (verdiende) gelijkmaker maar vond steevast een uitstekende Svedkauskas op hun weg. In de laatste tien minuten had de thuisploeg ook nog pech dat de scheidsrechter een duidelijke handsbal van Hendrickx in de zestien meter onbegrijpelijk niet zag. Na de eerdere blunder tijdens Virton-Beerschot vorig jaar was het opnieuw een fout van jewelste van scheidsrechter Denil. In de slotfase miste Troonbeeckx nog onbegrijpelijk de kans op 1-3, de zege ontsnapte Lommel echter niet meer. Zo komen ze voorlopig aan de leiding in 1B na een zes op zes.
Scoreverloop:
0-1 (64') Zaroury

Verdiende Lommel om hier te winnen?

Meest recent

TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

80
80
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

21
21
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

57
57
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

117
117
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

170
170
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

220
220
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

64
64
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

46
46
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

224
224
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

85
85
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

267
267
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

263
263
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

69
69
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

60
60
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

522
522
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

66
66
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

174
174
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

344
344
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

63
63
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

165
165
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

305
305
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

48
48
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

65
65
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

80
80
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

132
132

Meer sportnieuws