De Koster onder voorwaarden weer vrijgelaten

door
De Koster onder voorwaarden weer vrijgelaten

De Belgische voetbalwereld werd de voorbije jaren al een paar keer geschokt door gerechtelijke onderzoeken naar makelaars, waarbij bekende namen als Dejan Veljkovic, Mogi Bayat en Christophe Henrotay onder vuur kwamen te liggen. Daar kwam enkele weken geleden ook Patrick De Koster bij. De gewezen makelaar van Kevin De Bruyne zit nog steeds in de cel.

Het gerecht viel die weken geleden binnen bij De Koster en nam hem mee voor verhoor, nadat De Bruyne in 2019 een klacht ingediend had. De Koster wordt verdacht van witwassen, valsheid in geschrifte en gebruik van valse stukken. De klacht van De Bruyne zou draaien rond commissies die De Koster geïnd zou hebben bij diens transfer van Chelsea naar Wolfsburg.

De raadkamer besliste na enkele dagen om de verlenging met een maand te verlengen, maar De Koster en zijn advocaten tekenden beroep aan tegen die beslissing. Dat beroep werd vorige week behandeld en volgens Het Nieuwsblad wordt vrijdag een uitspraak verwacht. Daarbij liggen momenteel drie opties op tafel: volledige vrijlating, vrijlating onder voorwaarden - eventueel met een enkelband - of er wordt besloten dat De Koster in hechtenis moet blijven.

UPDATE 12u12
De Koster heeft uiteindelijk het nieuws gekregen waarop hij gehoopt had. Verschillende media melden immers dat de kamer van inbeschuldigingstelling vrijdag beslist heeft om de makelaar vrij te laten, zij het onder voorwaarden. Hij wordt onder elektronisch toezicht geplaatst. Voor De Koster is het nieuws wel een opsteker, zeker omdat hij vrijdag zijn verjaardag viert.

Logische beslissing?

Meest recent

Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

10
10
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

50
50
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

75
75
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

35
35
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

50
50
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

34
34
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

294
294
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

75
75
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

183
183
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

440
440
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

340
340
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

86
86
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

222
222
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

150
150
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

262
262
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

316
316
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

303
303
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

327
327
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

196
196
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

135
135
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

208
208
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

723
723
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

315
315
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

132
132
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

113
113

Meer sportnieuws