TRANSFERUURTJE: 'Eerste aanwinst voor Club, Genk knoopt trainersgesprekken aan'

235 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Eerste aanwinst voor Club, Genk knoopt trainersgesprekken aan'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het heeft lang geduurd, maar bij Club Brugge hebben ze eindelijk hun eerste aanwinst van de zomer gepresenteerd. Het gaat wel om een wissel op de toekomst in de vorm van Ibrahima Breze Fofana. De 18-jarige middenvelder wordt overgenomen van Diamants de Guinee en tekende voor drie jaar. Hij zal in eerste instantie wel zijn wedstrijden bij Club NXT afwerken.



De zoektocht naar een spits gaat ondertussen onverminderd voort. Bas Dost lijkt definitief van het lijstje geschrapt te mogen worden, want hij zou gewoon bij Eintracht Frankfurt blijven. Ally Samatta wordt wel nog steeds genoemd, zeker omdat Aston Villa aanvallers blijft kopen. Ook de naam van Christian Benteke duikt weer op, al lijkt de Rode Duivel te duur te zijn voor Blauw-Zwart.

Intussen zijn ook de geruchten over een vertrek van Emmanuel Dennis weer opgelaaid. Een aantal journalisten berichtten donderdag dat Olympique Marseille een officieel bod van 15 à 20 miljoen euro neergelegd zou hebben. Dat bericht werd intussen wel staalhard ontkend door Marseille-coach Villas-Boas, die aangaf dat Dennis niet op hun verlanglijstje staat.



KRC Genk is de zoektocht naar een nieuwe trainer nu ook echt gestart. De club zou al eerste verkennende gesprekken gevoerd hebben met Franky Vercauteren, die momenteel de topkandidaat voor de job lijkt. Ook de naam van Jess Thorup valt, maar hij werd nog niet gecontacteerd. Marc Brys en Wouter Vrancken gaven al aan dat ze momenteel geen interesse hebben in een overstap naar de Luminus Arena.

Anderlecht zou de komst van een nieuwe spits hebben opgegeven. De komst van Tolu Arokodare zou geen prioriteit meer zijn en mogelijk haalt Kompany een oplossing in eigen huis. Mohammed Dauda zou immers een nieuwe kans kunnen krijgen nadat hij indruk maakte bij de beloften en in vriendschappelijke wedstrijden. Mogelijk wordt het contract van de Ghanees zelfs met twee jaar verlengd.



Ondanks dat er geen nieuwe spits meer komt, dacht Anderlecht er naar verluidt wel aan om Landry Dimata te verkopen. Dijon kwam aankloppen voor de spits. Franse bronnen maakten zelfs gewag van een akkoord, al stelt LDH dat er geen concrete aanbieding kwam. Hoe dan ook had Dimata zelf geen trek in een overstap naar de laagvlieger in de Ligue 1.

Wie wel Paars-Wit verlaten heeft, is Abdoul Karim Danté. De 21-jarige verdediger was helemaal overbodig en kon zich vorig seizoen op huurbasis bij Virton ook niet doorzetten. Hij krijgt nu een nieuwe kans in 1B, want RWDM gaf de Malinees een contract voor één jaar met optie. Danté kon de Brusselaars tijdens een testperiode overtuigen.

BUITENLAND



Vorig seizoen zette Mbaye Diagne zichzelf nog volledig buitenspel bij Club Brugge, maar donderdagavond was hij wel van goudwaarde voor Galatasaray in de Europa League. Desondanks zou de Senegalese spits nog kunnen vertrekken bij de Turken. Een niet nader genoemde club uit de Premier League zou hem graag willen overnemen. Ze zouden daarvoor een som van maar liefst 9 à 11 miljoen euro veil hebben.

Mogelijk rondt Tottenham vrijdag nog de terugkeer van Gareth Bale af. De winger zou vrijdag naar Londen afreizen om de laatste details af te ronden. Hij zal voor één seizoen gehuurd worden, al probeerde Tottenham nog om Dele Alli in de deal te betrekken. Bij Real Madrid zagen ze dat echter helemaal niet zitten.



Radja Nainggolan zou alsnog kunnen vertrekken bij Internazionale en er duikt nu een wel heel verrassende transferoptie op voor de middenvelder. Paris Saint-Germain zou immers interesse tonen in de 32-jarige middenvelder. Inter zou een deal ter waarde van 15 miljoen euro wel zien zitten, desnoods in de vorm van een huurbeurt met verplichte aankoopoptie.

Juventus nam donderdag definitief afscheid van Gonzalo Higuain. Het contract van de Argentijnse spits werd ontbonden. Bij Juve was hij overbodig geworden en het lijkt erop dat zijn toekomst nu in de Amerikaanse MLS heeft. Higuain zou al een persoonlijk akkoord hebben met Inter Miami, de club van David Beckham.

LEES OOK: ‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Denk je dat Dennis deze zomer nog zal vertrekken?

Meest recent

'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

12
12
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

52
52
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

26
26
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

339
339
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

189
189
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

92
92
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

156
156
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

58
58
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

98
98
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

114
114
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

389
389
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

49
49
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

137
137
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

185
185
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

59
59
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

227
227
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

565
565
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

176
176
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

168
168
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

758
758
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

2057
2057
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

250
250
'Man City breekt de bank: grote WK-smaakmaker onderweg'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

235
235
‘Club slaat toe: Leko krijgt zijn droomaanvaller van 9M’

Club Brugge drukt door voor de droomaanvaller van Ivan Leko. Blauw-zwart heeft negen miljoen euro ...

1046
1046

Meer sportnieuws