TRANSFERUURTJE: 'Eerste aanwinst voor Club, Genk knoopt trainersgesprekken aan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste aanwinst voor Club, Genk knoopt trainersgesprekken aan'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het heeft lang geduurd, maar bij Club Brugge hebben ze eindelijk hun eerste aanwinst van de zomer gepresenteerd. Het gaat wel om een wissel op de toekomst in de vorm van Ibrahima Breze Fofana. De 18-jarige middenvelder wordt overgenomen van Diamants de Guinee en tekende voor drie jaar. Hij zal in eerste instantie wel zijn wedstrijden bij Club NXT afwerken.



De zoektocht naar een spits gaat ondertussen onverminderd voort. Bas Dost lijkt definitief van het lijstje geschrapt te mogen worden, want hij zou gewoon bij Eintracht Frankfurt blijven. Ally Samatta wordt wel nog steeds genoemd, zeker omdat Aston Villa aanvallers blijft kopen. Ook de naam van Christian Benteke duikt weer op, al lijkt de Rode Duivel te duur te zijn voor Blauw-Zwart.

Intussen zijn ook de geruchten over een vertrek van Emmanuel Dennis weer opgelaaid. Een aantal journalisten berichtten donderdag dat Olympique Marseille een officieel bod van 15 à 20 miljoen euro neergelegd zou hebben. Dat bericht werd intussen wel staalhard ontkend door Marseille-coach Villas-Boas, die aangaf dat Dennis niet op hun verlanglijstje staat.



KRC Genk is de zoektocht naar een nieuwe trainer nu ook echt gestart. De club zou al eerste verkennende gesprekken gevoerd hebben met Franky Vercauteren, die momenteel de topkandidaat voor de job lijkt. Ook de naam van Jess Thorup valt, maar hij werd nog niet gecontacteerd. Marc Brys en Wouter Vrancken gaven al aan dat ze momenteel geen interesse hebben in een overstap naar de Luminus Arena.

Anderlecht zou de komst van een nieuwe spits hebben opgegeven. De komst van Tolu Arokodare zou geen prioriteit meer zijn en mogelijk haalt Kompany een oplossing in eigen huis. Mohammed Dauda zou immers een nieuwe kans kunnen krijgen nadat hij indruk maakte bij de beloften en in vriendschappelijke wedstrijden. Mogelijk wordt het contract van de Ghanees zelfs met twee jaar verlengd.



Ondanks dat er geen nieuwe spits meer komt, dacht Anderlecht er naar verluidt wel aan om Landry Dimata te verkopen. Dijon kwam aankloppen voor de spits. Franse bronnen maakten zelfs gewag van een akkoord, al stelt LDH dat er geen concrete aanbieding kwam. Hoe dan ook had Dimata zelf geen trek in een overstap naar de laagvlieger in de Ligue 1.

Wie wel Paars-Wit verlaten heeft, is Abdoul Karim Danté. De 21-jarige verdediger was helemaal overbodig en kon zich vorig seizoen op huurbasis bij Virton ook niet doorzetten. Hij krijgt nu een nieuwe kans in 1B, want RWDM gaf de Malinees een contract voor één jaar met optie. Danté kon de Brusselaars tijdens een testperiode overtuigen.

BUITENLAND



Vorig seizoen zette Mbaye Diagne zichzelf nog volledig buitenspel bij Club Brugge, maar donderdagavond was hij wel van goudwaarde voor Galatasaray in de Europa League. Desondanks zou de Senegalese spits nog kunnen vertrekken bij de Turken. Een niet nader genoemde club uit de Premier League zou hem graag willen overnemen. Ze zouden daarvoor een som van maar liefst 9 à 11 miljoen euro veil hebben.

Mogelijk rondt Tottenham vrijdag nog de terugkeer van Gareth Bale af. De winger zou vrijdag naar Londen afreizen om de laatste details af te ronden. Hij zal voor één seizoen gehuurd worden, al probeerde Tottenham nog om Dele Alli in de deal te betrekken. Bij Real Madrid zagen ze dat echter helemaal niet zitten.



Radja Nainggolan zou alsnog kunnen vertrekken bij Internazionale en er duikt nu een wel heel verrassende transferoptie op voor de middenvelder. Paris Saint-Germain zou immers interesse tonen in de 32-jarige middenvelder. Inter zou een deal ter waarde van 15 miljoen euro wel zien zitten, desnoods in de vorm van een huurbeurt met verplichte aankoopoptie.

Juventus nam donderdag definitief afscheid van Gonzalo Higuain. Het contract van de Argentijnse spits werd ontbonden. Bij Juve was hij overbodig geworden en het lijkt erop dat zijn toekomst nu in de Amerikaanse MLS heeft. Higuain zou al een persoonlijk akkoord hebben met Inter Miami, de club van David Beckham.

LEES OOK: 'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

Denk je dat Dennis deze zomer nog zal vertrekken?

Meest recent

Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

11
11
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

42
42
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

388
388
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

175
175
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

75
75
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

78
78
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

69
69
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

218
218
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

109
109
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

158
158
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

74
74
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

266
266
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

234
234
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

274
274
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

387
387
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

320
320
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

148
148
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

186
186
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

208
208
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

446
446
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

269
269
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

174
174
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

168
168

Meer sportnieuws