TRANSFERUURTJE: 'Eerste aanwinst voor Club, Genk knoopt trainersgesprekken aan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste aanwinst voor Club, Genk knoopt trainersgesprekken aan'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het heeft lang geduurd, maar bij Club Brugge hebben ze eindelijk hun eerste aanwinst van de zomer gepresenteerd. Het gaat wel om een wissel op de toekomst in de vorm van Ibrahima Breze Fofana. De 18-jarige middenvelder wordt overgenomen van Diamants de Guinee en tekende voor drie jaar. Hij zal in eerste instantie wel zijn wedstrijden bij Club NXT afwerken.



De zoektocht naar een spits gaat ondertussen onverminderd voort. Bas Dost lijkt definitief van het lijstje geschrapt te mogen worden, want hij zou gewoon bij Eintracht Frankfurt blijven. Ally Samatta wordt wel nog steeds genoemd, zeker omdat Aston Villa aanvallers blijft kopen. Ook de naam van Christian Benteke duikt weer op, al lijkt de Rode Duivel te duur te zijn voor Blauw-Zwart.

Intussen zijn ook de geruchten over een vertrek van Emmanuel Dennis weer opgelaaid. Een aantal journalisten berichtten donderdag dat Olympique Marseille een officieel bod van 15 à 20 miljoen euro neergelegd zou hebben. Dat bericht werd intussen wel staalhard ontkend door Marseille-coach Villas-Boas, die aangaf dat Dennis niet op hun verlanglijstje staat.



KRC Genk is de zoektocht naar een nieuwe trainer nu ook echt gestart. De club zou al eerste verkennende gesprekken gevoerd hebben met Franky Vercauteren, die momenteel de topkandidaat voor de job lijkt. Ook de naam van Jess Thorup valt, maar hij werd nog niet gecontacteerd. Marc Brys en Wouter Vrancken gaven al aan dat ze momenteel geen interesse hebben in een overstap naar de Luminus Arena.

Anderlecht zou de komst van een nieuwe spits hebben opgegeven. De komst van Tolu Arokodare zou geen prioriteit meer zijn en mogelijk haalt Kompany een oplossing in eigen huis. Mohammed Dauda zou immers een nieuwe kans kunnen krijgen nadat hij indruk maakte bij de beloften en in vriendschappelijke wedstrijden. Mogelijk wordt het contract van de Ghanees zelfs met twee jaar verlengd.



Ondanks dat er geen nieuwe spits meer komt, dacht Anderlecht er naar verluidt wel aan om Landry Dimata te verkopen. Dijon kwam aankloppen voor de spits. Franse bronnen maakten zelfs gewag van een akkoord, al stelt LDH dat er geen concrete aanbieding kwam. Hoe dan ook had Dimata zelf geen trek in een overstap naar de laagvlieger in de Ligue 1.

Wie wel Paars-Wit verlaten heeft, is Abdoul Karim Danté. De 21-jarige verdediger was helemaal overbodig en kon zich vorig seizoen op huurbasis bij Virton ook niet doorzetten. Hij krijgt nu een nieuwe kans in 1B, want RWDM gaf de Malinees een contract voor één jaar met optie. Danté kon de Brusselaars tijdens een testperiode overtuigen.

BUITENLAND



Vorig seizoen zette Mbaye Diagne zichzelf nog volledig buitenspel bij Club Brugge, maar donderdagavond was hij wel van goudwaarde voor Galatasaray in de Europa League. Desondanks zou de Senegalese spits nog kunnen vertrekken bij de Turken. Een niet nader genoemde club uit de Premier League zou hem graag willen overnemen. Ze zouden daarvoor een som van maar liefst 9 à 11 miljoen euro veil hebben.

Mogelijk rondt Tottenham vrijdag nog de terugkeer van Gareth Bale af. De winger zou vrijdag naar Londen afreizen om de laatste details af te ronden. Hij zal voor één seizoen gehuurd worden, al probeerde Tottenham nog om Dele Alli in de deal te betrekken. Bij Real Madrid zagen ze dat echter helemaal niet zitten.



Radja Nainggolan zou alsnog kunnen vertrekken bij Internazionale en er duikt nu een wel heel verrassende transferoptie op voor de middenvelder. Paris Saint-Germain zou immers interesse tonen in de 32-jarige middenvelder. Inter zou een deal ter waarde van 15 miljoen euro wel zien zitten, desnoods in de vorm van een huurbeurt met verplichte aankoopoptie.

Juventus nam donderdag definitief afscheid van Gonzalo Higuain. Het contract van de Argentijnse spits werd ontbonden. Bij Juve was hij overbodig geworden en het lijkt erop dat zijn toekomst nu in de Amerikaanse MLS heeft. Higuain zou al een persoonlijk akkoord hebben met Inter Miami, de club van David Beckham.

LEES OOK: Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Denk je dat Dennis deze zomer nog zal vertrekken?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

61
61
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

43
43
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

21
21
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

18
18
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

110
110
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

82
82
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

129
129
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

374
374
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

146
146
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

211
211
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

251
251
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

347
347
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws