TRANSFERUURTJE: 'Eerste aanwinst voor Club, Genk knoopt trainersgesprekken aan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste aanwinst voor Club, Genk knoopt trainersgesprekken aan'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het heeft lang geduurd, maar bij Club Brugge hebben ze eindelijk hun eerste aanwinst van de zomer gepresenteerd. Het gaat wel om een wissel op de toekomst in de vorm van Ibrahima Breze Fofana. De 18-jarige middenvelder wordt overgenomen van Diamants de Guinee en tekende voor drie jaar. Hij zal in eerste instantie wel zijn wedstrijden bij Club NXT afwerken.



De zoektocht naar een spits gaat ondertussen onverminderd voort. Bas Dost lijkt definitief van het lijstje geschrapt te mogen worden, want hij zou gewoon bij Eintracht Frankfurt blijven. Ally Samatta wordt wel nog steeds genoemd, zeker omdat Aston Villa aanvallers blijft kopen. Ook de naam van Christian Benteke duikt weer op, al lijkt de Rode Duivel te duur te zijn voor Blauw-Zwart.

Intussen zijn ook de geruchten over een vertrek van Emmanuel Dennis weer opgelaaid. Een aantal journalisten berichtten donderdag dat Olympique Marseille een officieel bod van 15 à 20 miljoen euro neergelegd zou hebben. Dat bericht werd intussen wel staalhard ontkend door Marseille-coach Villas-Boas, die aangaf dat Dennis niet op hun verlanglijstje staat.



KRC Genk is de zoektocht naar een nieuwe trainer nu ook echt gestart. De club zou al eerste verkennende gesprekken gevoerd hebben met Franky Vercauteren, die momenteel de topkandidaat voor de job lijkt. Ook de naam van Jess Thorup valt, maar hij werd nog niet gecontacteerd. Marc Brys en Wouter Vrancken gaven al aan dat ze momenteel geen interesse hebben in een overstap naar de Luminus Arena.

Anderlecht zou de komst van een nieuwe spits hebben opgegeven. De komst van Tolu Arokodare zou geen prioriteit meer zijn en mogelijk haalt Kompany een oplossing in eigen huis. Mohammed Dauda zou immers een nieuwe kans kunnen krijgen nadat hij indruk maakte bij de beloften en in vriendschappelijke wedstrijden. Mogelijk wordt het contract van de Ghanees zelfs met twee jaar verlengd.



Ondanks dat er geen nieuwe spits meer komt, dacht Anderlecht er naar verluidt wel aan om Landry Dimata te verkopen. Dijon kwam aankloppen voor de spits. Franse bronnen maakten zelfs gewag van een akkoord, al stelt LDH dat er geen concrete aanbieding kwam. Hoe dan ook had Dimata zelf geen trek in een overstap naar de laagvlieger in de Ligue 1.

Wie wel Paars-Wit verlaten heeft, is Abdoul Karim Danté. De 21-jarige verdediger was helemaal overbodig en kon zich vorig seizoen op huurbasis bij Virton ook niet doorzetten. Hij krijgt nu een nieuwe kans in 1B, want RWDM gaf de Malinees een contract voor één jaar met optie. Danté kon de Brusselaars tijdens een testperiode overtuigen.

BUITENLAND



Vorig seizoen zette Mbaye Diagne zichzelf nog volledig buitenspel bij Club Brugge, maar donderdagavond was hij wel van goudwaarde voor Galatasaray in de Europa League. Desondanks zou de Senegalese spits nog kunnen vertrekken bij de Turken. Een niet nader genoemde club uit de Premier League zou hem graag willen overnemen. Ze zouden daarvoor een som van maar liefst 9 à 11 miljoen euro veil hebben.

Mogelijk rondt Tottenham vrijdag nog de terugkeer van Gareth Bale af. De winger zou vrijdag naar Londen afreizen om de laatste details af te ronden. Hij zal voor één seizoen gehuurd worden, al probeerde Tottenham nog om Dele Alli in de deal te betrekken. Bij Real Madrid zagen ze dat echter helemaal niet zitten.



Radja Nainggolan zou alsnog kunnen vertrekken bij Internazionale en er duikt nu een wel heel verrassende transferoptie op voor de middenvelder. Paris Saint-Germain zou immers interesse tonen in de 32-jarige middenvelder. Inter zou een deal ter waarde van 15 miljoen euro wel zien zitten, desnoods in de vorm van een huurbeurt met verplichte aankoopoptie.

Juventus nam donderdag definitief afscheid van Gonzalo Higuain. Het contract van de Argentijnse spits werd ontbonden. Bij Juve was hij overbodig geworden en het lijkt erop dat zijn toekomst nu in de Amerikaanse MLS heeft. Higuain zou al een persoonlijk akkoord hebben met Inter Miami, de club van David Beckham.

LEES OOK: 'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Denk je dat Dennis deze zomer nog zal vertrekken?

Meest recent

KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

6
6
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

17
17
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

107
107
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

94
94
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

24
24
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

297
297
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

166
166
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

423
423
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

88
88
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

29
29
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

396
396
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

44
44
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

410
410
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

132
132
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

337
337
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

237
237
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

313
313
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

106
106
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

477
477
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

516
516
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

648
648
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

313
313
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

216
216
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

322
322
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

82
82

Meer sportnieuws