TRANSFERUURTJE: 'Eerste aanwinst voor Club, Genk knoopt trainersgesprekken aan'

235 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Eerste aanwinst voor Club, Genk knoopt trainersgesprekken aan'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het heeft lang geduurd, maar bij Club Brugge hebben ze eindelijk hun eerste aanwinst van de zomer gepresenteerd. Het gaat wel om een wissel op de toekomst in de vorm van Ibrahima Breze Fofana. De 18-jarige middenvelder wordt overgenomen van Diamants de Guinee en tekende voor drie jaar. Hij zal in eerste instantie wel zijn wedstrijden bij Club NXT afwerken.



De zoektocht naar een spits gaat ondertussen onverminderd voort. Bas Dost lijkt definitief van het lijstje geschrapt te mogen worden, want hij zou gewoon bij Eintracht Frankfurt blijven. Ally Samatta wordt wel nog steeds genoemd, zeker omdat Aston Villa aanvallers blijft kopen. Ook de naam van Christian Benteke duikt weer op, al lijkt de Rode Duivel te duur te zijn voor Blauw-Zwart.

Intussen zijn ook de geruchten over een vertrek van Emmanuel Dennis weer opgelaaid. Een aantal journalisten berichtten donderdag dat Olympique Marseille een officieel bod van 15 à 20 miljoen euro neergelegd zou hebben. Dat bericht werd intussen wel staalhard ontkend door Marseille-coach Villas-Boas, die aangaf dat Dennis niet op hun verlanglijstje staat.



KRC Genk is de zoektocht naar een nieuwe trainer nu ook echt gestart. De club zou al eerste verkennende gesprekken gevoerd hebben met Franky Vercauteren, die momenteel de topkandidaat voor de job lijkt. Ook de naam van Jess Thorup valt, maar hij werd nog niet gecontacteerd. Marc Brys en Wouter Vrancken gaven al aan dat ze momenteel geen interesse hebben in een overstap naar de Luminus Arena.

Anderlecht zou de komst van een nieuwe spits hebben opgegeven. De komst van Tolu Arokodare zou geen prioriteit meer zijn en mogelijk haalt Kompany een oplossing in eigen huis. Mohammed Dauda zou immers een nieuwe kans kunnen krijgen nadat hij indruk maakte bij de beloften en in vriendschappelijke wedstrijden. Mogelijk wordt het contract van de Ghanees zelfs met twee jaar verlengd.



Ondanks dat er geen nieuwe spits meer komt, dacht Anderlecht er naar verluidt wel aan om Landry Dimata te verkopen. Dijon kwam aankloppen voor de spits. Franse bronnen maakten zelfs gewag van een akkoord, al stelt LDH dat er geen concrete aanbieding kwam. Hoe dan ook had Dimata zelf geen trek in een overstap naar de laagvlieger in de Ligue 1.

Wie wel Paars-Wit verlaten heeft, is Abdoul Karim Danté. De 21-jarige verdediger was helemaal overbodig en kon zich vorig seizoen op huurbasis bij Virton ook niet doorzetten. Hij krijgt nu een nieuwe kans in 1B, want RWDM gaf de Malinees een contract voor één jaar met optie. Danté kon de Brusselaars tijdens een testperiode overtuigen.

BUITENLAND



Vorig seizoen zette Mbaye Diagne zichzelf nog volledig buitenspel bij Club Brugge, maar donderdagavond was hij wel van goudwaarde voor Galatasaray in de Europa League. Desondanks zou de Senegalese spits nog kunnen vertrekken bij de Turken. Een niet nader genoemde club uit de Premier League zou hem graag willen overnemen. Ze zouden daarvoor een som van maar liefst 9 à 11 miljoen euro veil hebben.

Mogelijk rondt Tottenham vrijdag nog de terugkeer van Gareth Bale af. De winger zou vrijdag naar Londen afreizen om de laatste details af te ronden. Hij zal voor één seizoen gehuurd worden, al probeerde Tottenham nog om Dele Alli in de deal te betrekken. Bij Real Madrid zagen ze dat echter helemaal niet zitten.



Radja Nainggolan zou alsnog kunnen vertrekken bij Internazionale en er duikt nu een wel heel verrassende transferoptie op voor de middenvelder. Paris Saint-Germain zou immers interesse tonen in de 32-jarige middenvelder. Inter zou een deal ter waarde van 15 miljoen euro wel zien zitten, desnoods in de vorm van een huurbeurt met verplichte aankoopoptie.

Juventus nam donderdag definitief afscheid van Gonzalo Higuain. Het contract van de Argentijnse spits werd ontbonden. Bij Juve was hij overbodig geworden en het lijkt erop dat zijn toekomst nu in de Amerikaanse MLS heeft. Higuain zou al een persoonlijk akkoord hebben met Inter Miami, de club van David Beckham.

LEES OOK: Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Denk je dat Dennis deze zomer nog zal vertrekken?

Meest recent

TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

113
113
Antwerp-fan Waes midden in drama: "België moet meer doen"

Voor Tom Waes zijn het behoorlijk turbulente jaren geweest. Eind 2024 kwam zijn leven tijdelijk tot ...

7
7
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

109
109
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

98
98
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

37
37
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

272
272
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

16
16
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

111
111
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

63
63
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

824
824
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

656
656
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

216
216
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

35
35
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

373
373
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

354
354
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

466
466
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

355
355
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

411
411
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

50
50
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

183
183
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

567
567
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

253
253
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

118
118
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

356
356
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

114
114

Meer sportnieuws