Club Brugge heeft duidelijk plan met eerste zomertransfer

812
Club Brugge heeft duidelijk plan met eerste zomertransfer

Het heeft lang op zich laten wachten, maar Club Brugge maakte zopas eindelijk haar eerste inkomende transfer van deze zomer bekend. Ibrahima Breze Fofana tekende een contract tot 2023 in Jan Breydel.


Nadat de voorbije weken vooral gerenommeerde namen als Bas Dost en Junior Edmilson de ronde deden, kiest Blauw-Zwart zo opnieuw voor een jong en onbekend talent. De 18-jarige Guineeër komt namelijk rechtstreeks over uit zijn thuisland, met wie hij vorig seizoen nog actief was op de Africa Cup U17.

Club stelt Fofana voor als een centrale middenvelder, die op termijn allicht vooral voor Ruud Vormer een concurrent moet vormen. De landskampioen hoopt alvast dat de nieuwste aanwinst in de voetsporen kan treden van leeftijdsgenoot Youssouph Badji, die ook direct uit Senegal kwam en nu al indruk maakt.

UPDATE 16u53
Vincent Mannaert en co hopen dus ongetwijfeld een nieuw goudhaantje beet te hebben, maar net als Badji zal hij zich eerst moeten bewijzen bij de beloften – die zich dit jaar dus wel met de profs mogen meten in 1B. Daar vertoeft momenteel tevens Amadou Sagna, die een halfjaar eerder dan Badji de overstap waagde vanuit Senegal en reeds zonder succes werd verhuurd aan KV Oostende.

Ook Fofana zal zijn eerste minuten in een Blauw-Zwart shirt wellicht dus maken bij Club NXT. Begin augustus prijkte zijn naam daar in de competitiespecial van Sport/Voetbalmagazine opvallend genoeg overigens al op de spelerslijst van de Brugse U23. Club ging dus duidelijk niet over één nacht ijs, al is het wel niet helemaal duidelijk waarom het dossier dan nog zulk een vertraging opliep.

LEES OOK: Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club moet meer jonge talenten kopen voor Club NXT

Meest recent

Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

2
2
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

2
2
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

14
14
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

6
6
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

17
17
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

59
59
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

55
55
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

42
42
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

16
16
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

19
19
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

26
26
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

107
107
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

38
38
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

221
221
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

104
104
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

203
203
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

73
73
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

235
235
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

270
270
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

58
58

Meer sportnieuws