Club Brugge heeft duidelijk plan met eerste zomertransfer

door
Club Brugge heeft duidelijk plan met eerste zomertransfer

Het heeft lang op zich laten wachten, maar Club Brugge maakte zopas eindelijk haar eerste inkomende transfer van deze zomer bekend. Ibrahima Breze Fofana tekende een contract tot 2023 in Jan Breydel.


Nadat de voorbije weken vooral gerenommeerde namen als Bas Dost en Junior Edmilson de ronde deden, kiest Blauw-Zwart zo opnieuw voor een jong en onbekend talent. De 18-jarige Guineeër komt namelijk rechtstreeks over uit zijn thuisland, met wie hij vorig seizoen nog actief was op de Africa Cup U17.

Club stelt Fofana voor als een centrale middenvelder, die op termijn allicht vooral voor Ruud Vormer een concurrent moet vormen. De landskampioen hoopt alvast dat de nieuwste aanwinst in de voetsporen kan treden van leeftijdsgenoot Youssouph Badji, die ook direct uit Senegal kwam en nu al indruk maakt.

UPDATE 16u53
Vincent Mannaert en co hopen dus ongetwijfeld een nieuw goudhaantje beet te hebben, maar net als Badji zal hij zich eerst moeten bewijzen bij de beloften – die zich dit jaar dus wel met de profs mogen meten in 1B. Daar vertoeft momenteel tevens Amadou Sagna, die een halfjaar eerder dan Badji de overstap waagde vanuit Senegal en reeds zonder succes werd verhuurd aan KV Oostende.

Ook Fofana zal zijn eerste minuten in een Blauw-Zwart shirt wellicht dus maken bij Club NXT. Begin augustus prijkte zijn naam daar in de competitiespecial van Sport/Voetbalmagazine opvallend genoeg overigens al op de spelerslijst van de Brugse U23. Club ging dus duidelijk niet over één nacht ijs, al is het wel niet helemaal duidelijk waarom het dossier dan nog zulk een vertraging opliep.

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Club moet meer jonge talenten kopen voor Club NXT

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

5
5
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

38
38
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

35
35
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

23
23
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

71
71
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

102
102
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

170
170
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

60
60
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

392
392
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

117
117
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

139
139
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

272
272
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

128
128
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

127
127
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

67
67
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

104
104
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

306
306
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

233
233
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

157
157
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

126
126
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

166
166
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

249
249
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

34
34
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

171
171
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws