Club Brugge heeft duidelijk plan met eerste zomertransfer

door
Club Brugge heeft duidelijk plan met eerste zomertransfer

Het heeft lang op zich laten wachten, maar Club Brugge maakte zopas eindelijk haar eerste inkomende transfer van deze zomer bekend. Ibrahima Breze Fofana tekende een contract tot 2023 in Jan Breydel.


Nadat de voorbije weken vooral gerenommeerde namen als Bas Dost en Junior Edmilson de ronde deden, kiest Blauw-Zwart zo opnieuw voor een jong en onbekend talent. De 18-jarige Guineeër komt namelijk rechtstreeks over uit zijn thuisland, met wie hij vorig seizoen nog actief was op de Africa Cup U17.

Club stelt Fofana voor als een centrale middenvelder, die op termijn allicht vooral voor Ruud Vormer een concurrent moet vormen. De landskampioen hoopt alvast dat de nieuwste aanwinst in de voetsporen kan treden van leeftijdsgenoot Youssouph Badji, die ook direct uit Senegal kwam en nu al indruk maakt.

UPDATE 16u53
Vincent Mannaert en co hopen dus ongetwijfeld een nieuw goudhaantje beet te hebben, maar net als Badji zal hij zich eerst moeten bewijzen bij de beloften – die zich dit jaar dus wel met de profs mogen meten in 1B. Daar vertoeft momenteel tevens Amadou Sagna, die een halfjaar eerder dan Badji de overstap waagde vanuit Senegal en reeds zonder succes werd verhuurd aan KV Oostende.

Ook Fofana zal zijn eerste minuten in een Blauw-Zwart shirt wellicht dus maken bij Club NXT. Begin augustus prijkte zijn naam daar in de competitiespecial van Sport/Voetbalmagazine opvallend genoeg overigens al op de spelerslijst van de Brugse U23. Club ging dus duidelijk niet over één nacht ijs, al is het wel niet helemaal duidelijk waarom het dossier dan nog zulk een vertraging opliep.

LEES OOK: Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Club moet meer jonge talenten kopen voor Club NXT

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

190
190
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

89
89
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

530
530
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

72
72
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

323
323
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

390
390
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

184
184
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

49
49
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

418
418
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

186
186
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

97
97
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

301
301
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

397
397
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

231
231
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

455
455
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

399
399
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

52
52
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

301
301
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

120
120
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

460
460
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

251
251
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws