Club Brugge heeft duidelijk plan met eerste zomertransfer

door
Club Brugge heeft duidelijk plan met eerste zomertransfer

Het heeft lang op zich laten wachten, maar Club Brugge maakte zopas eindelijk haar eerste inkomende transfer van deze zomer bekend. Ibrahima Breze Fofana tekende een contract tot 2023 in Jan Breydel.


Nadat de voorbije weken vooral gerenommeerde namen als Bas Dost en Junior Edmilson de ronde deden, kiest Blauw-Zwart zo opnieuw voor een jong en onbekend talent. De 18-jarige Guineeër komt namelijk rechtstreeks over uit zijn thuisland, met wie hij vorig seizoen nog actief was op de Africa Cup U17.

Club stelt Fofana voor als een centrale middenvelder, die op termijn allicht vooral voor Ruud Vormer een concurrent moet vormen. De landskampioen hoopt alvast dat de nieuwste aanwinst in de voetsporen kan treden van leeftijdsgenoot Youssouph Badji, die ook direct uit Senegal kwam en nu al indruk maakt.

UPDATE 16u53
Vincent Mannaert en co hopen dus ongetwijfeld een nieuw goudhaantje beet te hebben, maar net als Badji zal hij zich eerst moeten bewijzen bij de beloften – die zich dit jaar dus wel met de profs mogen meten in 1B. Daar vertoeft momenteel tevens Amadou Sagna, die een halfjaar eerder dan Badji de overstap waagde vanuit Senegal en reeds zonder succes werd verhuurd aan KV Oostende.

Ook Fofana zal zijn eerste minuten in een Blauw-Zwart shirt wellicht dus maken bij Club NXT. Begin augustus prijkte zijn naam daar in de competitiespecial van Sport/Voetbalmagazine opvallend genoeg overigens al op de spelerslijst van de Brugse U23. Club ging dus duidelijk niet over één nacht ijs, al is het wel niet helemaal duidelijk waarom het dossier dan nog zulk een vertraging opliep.

LEES OOK: Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Club moet meer jonge talenten kopen voor Club NXT

Meest recent

Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

30
30
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

25
25
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

125
125
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

150
150
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

345
345
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

82
82
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

353
353
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

237
237
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

461
461
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

182
182
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

121
121
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

510
510
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

91
91
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

327
327
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

272
272
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

560
560
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

845
845
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

950
950
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

364
364
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

318
318
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

717
717
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

366
366
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

389
389
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

179
179

Meer sportnieuws