Club Brugge heeft duidelijk plan met eerste zomertransfer

door
Club Brugge heeft duidelijk plan met eerste zomertransfer

Het heeft lang op zich laten wachten, maar Club Brugge maakte zopas eindelijk haar eerste inkomende transfer van deze zomer bekend. Ibrahima Breze Fofana tekende een contract tot 2023 in Jan Breydel.


Nadat de voorbije weken vooral gerenommeerde namen als Bas Dost en Junior Edmilson de ronde deden, kiest Blauw-Zwart zo opnieuw voor een jong en onbekend talent. De 18-jarige Guineeër komt namelijk rechtstreeks over uit zijn thuisland, met wie hij vorig seizoen nog actief was op de Africa Cup U17.

Club stelt Fofana voor als een centrale middenvelder, die op termijn allicht vooral voor Ruud Vormer een concurrent moet vormen. De landskampioen hoopt alvast dat de nieuwste aanwinst in de voetsporen kan treden van leeftijdsgenoot Youssouph Badji, die ook direct uit Senegal kwam en nu al indruk maakt.

UPDATE 16u53
Vincent Mannaert en co hopen dus ongetwijfeld een nieuw goudhaantje beet te hebben, maar net als Badji zal hij zich eerst moeten bewijzen bij de beloften – die zich dit jaar dus wel met de profs mogen meten in 1B. Daar vertoeft momenteel tevens Amadou Sagna, die een halfjaar eerder dan Badji de overstap waagde vanuit Senegal en reeds zonder succes werd verhuurd aan KV Oostende.

Ook Fofana zal zijn eerste minuten in een Blauw-Zwart shirt wellicht dus maken bij Club NXT. Begin augustus prijkte zijn naam daar in de competitiespecial van Sport/Voetbalmagazine opvallend genoeg overigens al op de spelerslijst van de Brugse U23. Club ging dus duidelijk niet over één nacht ijs, al is het wel niet helemaal duidelijk waarom het dossier dan nog zulk een vertraging opliep.

LEES OOK: De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

Club moet meer jonge talenten kopen voor Club NXT

Meest recent

Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

23
23
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

17
17
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

45
45
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

127
127
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

120
120
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

545
545
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

75
75
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

191
191
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

389
389
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

435
435
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

537
537
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

227
227
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

555
555
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

391
391
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

59
59
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

131
131
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

231
231
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

48
48
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

140
140
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

207
207
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

219
219
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

196
196
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

103
103
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

190
190
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

64
64

Meer sportnieuws