TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op grote naam, comeback Bale'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op grote naam, comeback Bale'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge is het nog altijd wachten op de eerste inkomende transfer, maar het lijkt een kwestie van tijd voor de landskampioen zal toeslaan. Als versterking voor het verdedigende compartiment wordt Wesley Hoedt nog steeds gelinkt aan Blauw-Zwart. Antwerp, AA Gent en Anderlecht lijken geen werk te maken van de komst van Hoedt, waardoor de weg open zou liggen voor Club. De vraagprijs van Southampton en de persoonlijke voorwaarden van de speler zouden wel een struikelblok vormen.  
Club kreeg ook goed nieuws in de transfersoap rond Junior Edmilson. De flankspeler liet zelf al uitschijnen dat hij iets ziet in een terugkeer naar België en ex-club Standard leek zijn voorkeur te genieten. La Dernière Heure meldt echter dat een terugkeer naar de Rouches onwaarschijnlijk is, wat betekent dat Club een belangrijke concurrent minder telt om de snelle Edmilson binnen te halen. Op een akkoord met zijn club Al-Duhail blijft het evenwel wachten.

Ook een transfer van de Nederlander Bas Dost is nog niet helemaal van de baan. Tottenham lijkt over de beste papieren te beschikken, maar zou nu ook Christian Benteke aangeboden hebben gekregen. Als Tottenham toehapt, dan lijken de kansen van Club alvast te stijgen. 

Bij recordkampioen Anderlecht lijkt Josué Sa op weg naar de uitgang, al is de transfer van de Portugees nog niet helemaal rond. Terwijl de speler wel al rond is met de Bulgaren van Ludogorets, zou er op clubniveau nog geen overeenkomst gevonden zijn. Kersverse Rode Duivel Jérémy Doku geniet zoals bekend heel wat interesse van vooral Liverpool. Toch zou Anderlecht niet moeten vrezen voor zijn goudhaantje, want volgens James Pearce van het betrouwbare The Athletic heeft Liverpool zijn plannen om Doku weg te lokken uit Brussel momenteel opgeborgen.

Aan inkomende zijde is vooral een centrale verdediger dé prioriteit voor Anderlecht, omdat de spoeling achteraan nogal dun is. Het dossier van Simon Falette (Frankfurt) ligt volgens La Dernière Heure nog steeds op tafel, maar een akkoord met de Duitsers is nog niet gevonden.

KRC Genk haalde al heel wat nieuwkomers binnen, waardoor enkele overbodige spelers zouden mogen beschikken. De Kroatische middenvelder Ivan Fiolic gaat alvast aan de slag bij Cracovia Krakau, dat hem vorig seizoen sinds februari huurde. In de deal is ook een aankoopoptie opgenomen. 
  
Het ontslag van Hannes wolf verandert niets aan de situatie van Sébastian Dewaest. De verdediger zou volgens Het Belang van Limburg een transfer blijven verkiezen boven een verlengd verblijf in Limburg. En Dewaest is niet de enige speler uit de Genkse kampioenenploeg die op weg lijkt naar de exit. Jerre Uronen geniet volgens Tuttomercatoweb immers heel wat interesse. Vooral Celtic zou concreet zijn voor de Finse linksachter, terwijl ook enkele Duitse en Italiaanse teams zijn situatie op de voet volgen.
Antwerp heeft de langverwachte trasfer van Jae-ik Lee afgerond. De 21-jarige Zuid-Koreaan wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van de Qatarese topclub Al Rayyan (met aankoopoptie) en moet de concurrentie aangaan in de verdediging. Lee is de achtste aanwinst op de Bosuil deze zomer, maar het ziet ernaar uit dat het huiswerk van Luciano D’Onofrio nog niet af is.

Met Kaveh Rezaei en Shamar Nicholson telt Charleroi twee goede spitsen, waardoor Frank Tsadjout en Younes Delfi andere oorden zullen opzoeken. Tsjadjout keert alvast terug naar moederclub AC Milan, dat hem zal verhuren aan een andere Italiaanse ploeg. Charleroi zal volgens La Dernière Heure nog op zoek gaan naar een extra aanvaller.

Waasland- Beveren zou dan weer willen aankloppen bij Norwich City en de flankaanvaller Daniel Sinani en de defensieve middenvelder Melvin Sitti willen huren. In afwachting van het duo stelden de Waaslanders al een andere aanwinst voor met Leonardo Bertone. De ervaren 26-jarige middenvelder komt over van FC Thun
Rode lantaarn Moeskroen zou wel eens afscheid kunnen nemen van Nemanja Antonov. De 25-jarige linksachter was de eerste twee speeldagen titularis, maar werd daarna steevast uit de selectie gelaten. Hij zou meer willen spelen en op zoek gaan naar een nieuwe ploeg.

BUITENLAND
Een transfer van Real Madrid-ster Gareth Bale hangt al even in de lucht en er zou volgens The Daily Mail een deal gevonden zijn. De Welshman zou voor één jaar terugkeren naar Tottenham en er 14 miljoen euro per jaar gaan opstrijken. Op enkele details na zou de overeenkomst helemaal rond zijn en aangekondigd worden.
 
FC Barcelona wil zich graag versterken met Memphis Depay, maar die transfer zou geblokkeerd worden door de Spaanse bond. Barça zou immers enkel spelers mogen aantrekken als het er eerst zelf verkoopt. Hetzelfde probleem houdt de transfer van Eric García van Manchester City tegen, weet The Daily Mail. Mogelijke vertrekkers zijn Samuel Umtiti en Jean-Clair Tobido.

Een andere speler die op weg is naar de Catalaanse grootmacht is Sergino Dest. De Nederlander van Ajax wordt al een tijdje in verband gebracht met een transfer naar Spanje en zijn bestemming lijkt Catalonië te zullen worden volgens The Telegraph. Als Barcelona deze transfer kan afronden, troeft het Bayern München af. Ook Manchester City zou geïnteresseerd geweest zijn. 

De club van Kevin de Bruyne is echter vooral bezig met de mogelijke komst van Kalidou Koulibaly. City zou niet meer dan 55 miljoen euro willen uitgeven volgens Tuttosport, maar Napoli-voorzitter De Laurentiis denkt eerder aan een som van meer dan 80 miljoen euro. Koulibaly zou al meermaals aangegeven hebben dat hij klaar is voor een nieuwe uitdaging, ondanks zijn contract tot 2023.

Ook in Duitsland zitten ze niet stil. De langverwachte transfer van Thiago Alcantara naar Liverpool zou in kannen en kruiken zijn. De middenvelder mag voor 30 miljoen vertrekken volgens The Athletic. Bayern München zou die som al aanvaard hebben, maar het is voorlopig wachten op een persoonlijk akkoord tussen Alcantara en Liverpool.

Bayer Leverkusen passeerde voorbij de kassa toen Chelsea Kai Havertz voor talloze miljoenen naar Londen haalde. Met dat geld wil de Bundesliga-club nu zelf gaan shoppen. Volgens The Mirror denkt Leverkusen aan een transfer van Sead Kolasinac. De vleugelverdediger van Arsenal, die ook centraal uit de voeten kan, zou 10 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: 'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

Denkt u dat Club voor het sluiten van de mercato nog een grote naam zal aantrekken?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

27
27
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

18
18
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

55
55
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

85
85
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

272
272
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

268
268
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

176
176
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

207
207
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

189
189
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

112
112
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

446
446
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

382
382
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

140
140
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

429
429
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

815
815
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

233
233
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

433
433
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

161
161

Meer sportnieuws