TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op grote naam, comeback Bale'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op grote naam, comeback Bale'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge is het nog altijd wachten op de eerste inkomende transfer, maar het lijkt een kwestie van tijd voor de landskampioen zal toeslaan. Als versterking voor het verdedigende compartiment wordt Wesley Hoedt nog steeds gelinkt aan Blauw-Zwart. Antwerp, AA Gent en Anderlecht lijken geen werk te maken van de komst van Hoedt, waardoor de weg open zou liggen voor Club. De vraagprijs van Southampton en de persoonlijke voorwaarden van de speler zouden wel een struikelblok vormen.  
Club kreeg ook goed nieuws in de transfersoap rond Junior Edmilson. De flankspeler liet zelf al uitschijnen dat hij iets ziet in een terugkeer naar België en ex-club Standard leek zijn voorkeur te genieten. La Dernière Heure meldt echter dat een terugkeer naar de Rouches onwaarschijnlijk is, wat betekent dat Club een belangrijke concurrent minder telt om de snelle Edmilson binnen te halen. Op een akkoord met zijn club Al-Duhail blijft het evenwel wachten.

Ook een transfer van de Nederlander Bas Dost is nog niet helemaal van de baan. Tottenham lijkt over de beste papieren te beschikken, maar zou nu ook Christian Benteke aangeboden hebben gekregen. Als Tottenham toehapt, dan lijken de kansen van Club alvast te stijgen. 

Bij recordkampioen Anderlecht lijkt Josué Sa op weg naar de uitgang, al is de transfer van de Portugees nog niet helemaal rond. Terwijl de speler wel al rond is met de Bulgaren van Ludogorets, zou er op clubniveau nog geen overeenkomst gevonden zijn. Kersverse Rode Duivel Jérémy Doku geniet zoals bekend heel wat interesse van vooral Liverpool. Toch zou Anderlecht niet moeten vrezen voor zijn goudhaantje, want volgens James Pearce van het betrouwbare The Athletic heeft Liverpool zijn plannen om Doku weg te lokken uit Brussel momenteel opgeborgen.

Aan inkomende zijde is vooral een centrale verdediger dé prioriteit voor Anderlecht, omdat de spoeling achteraan nogal dun is. Het dossier van Simon Falette (Frankfurt) ligt volgens La Dernière Heure nog steeds op tafel, maar een akkoord met de Duitsers is nog niet gevonden.

KRC Genk haalde al heel wat nieuwkomers binnen, waardoor enkele overbodige spelers zouden mogen beschikken. De Kroatische middenvelder Ivan Fiolic gaat alvast aan de slag bij Cracovia Krakau, dat hem vorig seizoen sinds februari huurde. In de deal is ook een aankoopoptie opgenomen. 
  
Het ontslag van Hannes wolf verandert niets aan de situatie van Sébastian Dewaest. De verdediger zou volgens Het Belang van Limburg een transfer blijven verkiezen boven een verlengd verblijf in Limburg. En Dewaest is niet de enige speler uit de Genkse kampioenenploeg die op weg lijkt naar de exit. Jerre Uronen geniet volgens Tuttomercatoweb immers heel wat interesse. Vooral Celtic zou concreet zijn voor de Finse linksachter, terwijl ook enkele Duitse en Italiaanse teams zijn situatie op de voet volgen.
Antwerp heeft de langverwachte trasfer van Jae-ik Lee afgerond. De 21-jarige Zuid-Koreaan wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van de Qatarese topclub Al Rayyan (met aankoopoptie) en moet de concurrentie aangaan in de verdediging. Lee is de achtste aanwinst op de Bosuil deze zomer, maar het ziet ernaar uit dat het huiswerk van Luciano D’Onofrio nog niet af is.

Met Kaveh Rezaei en Shamar Nicholson telt Charleroi twee goede spitsen, waardoor Frank Tsadjout en Younes Delfi andere oorden zullen opzoeken. Tsjadjout keert alvast terug naar moederclub AC Milan, dat hem zal verhuren aan een andere Italiaanse ploeg. Charleroi zal volgens La Dernière Heure nog op zoek gaan naar een extra aanvaller.

Waasland- Beveren zou dan weer willen aankloppen bij Norwich City en de flankaanvaller Daniel Sinani en de defensieve middenvelder Melvin Sitti willen huren. In afwachting van het duo stelden de Waaslanders al een andere aanwinst voor met Leonardo Bertone. De ervaren 26-jarige middenvelder komt over van FC Thun
Rode lantaarn Moeskroen zou wel eens afscheid kunnen nemen van Nemanja Antonov. De 25-jarige linksachter was de eerste twee speeldagen titularis, maar werd daarna steevast uit de selectie gelaten. Hij zou meer willen spelen en op zoek gaan naar een nieuwe ploeg.

BUITENLAND
Een transfer van Real Madrid-ster Gareth Bale hangt al even in de lucht en er zou volgens The Daily Mail een deal gevonden zijn. De Welshman zou voor één jaar terugkeren naar Tottenham en er 14 miljoen euro per jaar gaan opstrijken. Op enkele details na zou de overeenkomst helemaal rond zijn en aangekondigd worden.
 
FC Barcelona wil zich graag versterken met Memphis Depay, maar die transfer zou geblokkeerd worden door de Spaanse bond. Barça zou immers enkel spelers mogen aantrekken als het er eerst zelf verkoopt. Hetzelfde probleem houdt de transfer van Eric García van Manchester City tegen, weet The Daily Mail. Mogelijke vertrekkers zijn Samuel Umtiti en Jean-Clair Tobido.

Een andere speler die op weg is naar de Catalaanse grootmacht is Sergino Dest. De Nederlander van Ajax wordt al een tijdje in verband gebracht met een transfer naar Spanje en zijn bestemming lijkt Catalonië te zullen worden volgens The Telegraph. Als Barcelona deze transfer kan afronden, troeft het Bayern München af. Ook Manchester City zou geïnteresseerd geweest zijn. 

De club van Kevin de Bruyne is echter vooral bezig met de mogelijke komst van Kalidou Koulibaly. City zou niet meer dan 55 miljoen euro willen uitgeven volgens Tuttosport, maar Napoli-voorzitter De Laurentiis denkt eerder aan een som van meer dan 80 miljoen euro. Koulibaly zou al meermaals aangegeven hebben dat hij klaar is voor een nieuwe uitdaging, ondanks zijn contract tot 2023.

Ook in Duitsland zitten ze niet stil. De langverwachte transfer van Thiago Alcantara naar Liverpool zou in kannen en kruiken zijn. De middenvelder mag voor 30 miljoen vertrekken volgens The Athletic. Bayern München zou die som al aanvaard hebben, maar het is voorlopig wachten op een persoonlijk akkoord tussen Alcantara en Liverpool.

Bayer Leverkusen passeerde voorbij de kassa toen Chelsea Kai Havertz voor talloze miljoenen naar Londen haalde. Met dat geld wil de Bundesliga-club nu zelf gaan shoppen. Volgens The Mirror denkt Leverkusen aan een transfer van Sead Kolasinac. De vleugelverdediger van Arsenal, die ook centraal uit de voeten kan, zou 10 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

Denkt u dat Club voor het sluiten van de mercato nog een grote naam zal aantrekken?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

8
8
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

11
11
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

47
47
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

10
10
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

104
104
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

94
94
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

112
112
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

36
36
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

49
49
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

565
565
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

277
277
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

530
530
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

427
427
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

292
292
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

112
112
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

354
354
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

186
186
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

286
286
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

351
351
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

50
50
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

197
197
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

646
646
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws