TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op grote naam, comeback Bale'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op grote naam, comeback Bale'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge is het nog altijd wachten op de eerste inkomende transfer, maar het lijkt een kwestie van tijd voor de landskampioen zal toeslaan. Als versterking voor het verdedigende compartiment wordt Wesley Hoedt nog steeds gelinkt aan Blauw-Zwart. Antwerp, AA Gent en Anderlecht lijken geen werk te maken van de komst van Hoedt, waardoor de weg open zou liggen voor Club. De vraagprijs van Southampton en de persoonlijke voorwaarden van de speler zouden wel een struikelblok vormen.  
Club kreeg ook goed nieuws in de transfersoap rond Junior Edmilson. De flankspeler liet zelf al uitschijnen dat hij iets ziet in een terugkeer naar België en ex-club Standard leek zijn voorkeur te genieten. La Dernière Heure meldt echter dat een terugkeer naar de Rouches onwaarschijnlijk is, wat betekent dat Club een belangrijke concurrent minder telt om de snelle Edmilson binnen te halen. Op een akkoord met zijn club Al-Duhail blijft het evenwel wachten.

Ook een transfer van de Nederlander Bas Dost is nog niet helemaal van de baan. Tottenham lijkt over de beste papieren te beschikken, maar zou nu ook Christian Benteke aangeboden hebben gekregen. Als Tottenham toehapt, dan lijken de kansen van Club alvast te stijgen. 

Bij recordkampioen Anderlecht lijkt Josué Sa op weg naar de uitgang, al is de transfer van de Portugees nog niet helemaal rond. Terwijl de speler wel al rond is met de Bulgaren van Ludogorets, zou er op clubniveau nog geen overeenkomst gevonden zijn. Kersverse Rode Duivel Jérémy Doku geniet zoals bekend heel wat interesse van vooral Liverpool. Toch zou Anderlecht niet moeten vrezen voor zijn goudhaantje, want volgens James Pearce van het betrouwbare The Athletic heeft Liverpool zijn plannen om Doku weg te lokken uit Brussel momenteel opgeborgen.

Aan inkomende zijde is vooral een centrale verdediger dé prioriteit voor Anderlecht, omdat de spoeling achteraan nogal dun is. Het dossier van Simon Falette (Frankfurt) ligt volgens La Dernière Heure nog steeds op tafel, maar een akkoord met de Duitsers is nog niet gevonden.

KRC Genk haalde al heel wat nieuwkomers binnen, waardoor enkele overbodige spelers zouden mogen beschikken. De Kroatische middenvelder Ivan Fiolic gaat alvast aan de slag bij Cracovia Krakau, dat hem vorig seizoen sinds februari huurde. In de deal is ook een aankoopoptie opgenomen. 
  
Het ontslag van Hannes wolf verandert niets aan de situatie van Sébastian Dewaest. De verdediger zou volgens Het Belang van Limburg een transfer blijven verkiezen boven een verlengd verblijf in Limburg. En Dewaest is niet de enige speler uit de Genkse kampioenenploeg die op weg lijkt naar de exit. Jerre Uronen geniet volgens Tuttomercatoweb immers heel wat interesse. Vooral Celtic zou concreet zijn voor de Finse linksachter, terwijl ook enkele Duitse en Italiaanse teams zijn situatie op de voet volgen.
Antwerp heeft de langverwachte trasfer van Jae-ik Lee afgerond. De 21-jarige Zuid-Koreaan wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van de Qatarese topclub Al Rayyan (met aankoopoptie) en moet de concurrentie aangaan in de verdediging. Lee is de achtste aanwinst op de Bosuil deze zomer, maar het ziet ernaar uit dat het huiswerk van Luciano D’Onofrio nog niet af is.

Met Kaveh Rezaei en Shamar Nicholson telt Charleroi twee goede spitsen, waardoor Frank Tsadjout en Younes Delfi andere oorden zullen opzoeken. Tsjadjout keert alvast terug naar moederclub AC Milan, dat hem zal verhuren aan een andere Italiaanse ploeg. Charleroi zal volgens La Dernière Heure nog op zoek gaan naar een extra aanvaller.

Waasland- Beveren zou dan weer willen aankloppen bij Norwich City en de flankaanvaller Daniel Sinani en de defensieve middenvelder Melvin Sitti willen huren. In afwachting van het duo stelden de Waaslanders al een andere aanwinst voor met Leonardo Bertone. De ervaren 26-jarige middenvelder komt over van FC Thun
Rode lantaarn Moeskroen zou wel eens afscheid kunnen nemen van Nemanja Antonov. De 25-jarige linksachter was de eerste twee speeldagen titularis, maar werd daarna steevast uit de selectie gelaten. Hij zou meer willen spelen en op zoek gaan naar een nieuwe ploeg.

BUITENLAND
Een transfer van Real Madrid-ster Gareth Bale hangt al even in de lucht en er zou volgens The Daily Mail een deal gevonden zijn. De Welshman zou voor één jaar terugkeren naar Tottenham en er 14 miljoen euro per jaar gaan opstrijken. Op enkele details na zou de overeenkomst helemaal rond zijn en aangekondigd worden.
 
FC Barcelona wil zich graag versterken met Memphis Depay, maar die transfer zou geblokkeerd worden door de Spaanse bond. Barça zou immers enkel spelers mogen aantrekken als het er eerst zelf verkoopt. Hetzelfde probleem houdt de transfer van Eric García van Manchester City tegen, weet The Daily Mail. Mogelijke vertrekkers zijn Samuel Umtiti en Jean-Clair Tobido.

Een andere speler die op weg is naar de Catalaanse grootmacht is Sergino Dest. De Nederlander van Ajax wordt al een tijdje in verband gebracht met een transfer naar Spanje en zijn bestemming lijkt Catalonië te zullen worden volgens The Telegraph. Als Barcelona deze transfer kan afronden, troeft het Bayern München af. Ook Manchester City zou geïnteresseerd geweest zijn. 

De club van Kevin de Bruyne is echter vooral bezig met de mogelijke komst van Kalidou Koulibaly. City zou niet meer dan 55 miljoen euro willen uitgeven volgens Tuttosport, maar Napoli-voorzitter De Laurentiis denkt eerder aan een som van meer dan 80 miljoen euro. Koulibaly zou al meermaals aangegeven hebben dat hij klaar is voor een nieuwe uitdaging, ondanks zijn contract tot 2023.

Ook in Duitsland zitten ze niet stil. De langverwachte transfer van Thiago Alcantara naar Liverpool zou in kannen en kruiken zijn. De middenvelder mag voor 30 miljoen vertrekken volgens The Athletic. Bayern München zou die som al aanvaard hebben, maar het is voorlopig wachten op een persoonlijk akkoord tussen Alcantara en Liverpool.

Bayer Leverkusen passeerde voorbij de kassa toen Chelsea Kai Havertz voor talloze miljoenen naar Londen haalde. Met dat geld wil de Bundesliga-club nu zelf gaan shoppen. Volgens The Mirror denkt Leverkusen aan een transfer van Sead Kolasinac. De vleugelverdediger van Arsenal, die ook centraal uit de voeten kan, zou 10 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: 'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

Denkt u dat Club voor het sluiten van de mercato nog een grote naam zal aantrekken?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

54
54
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

170
170
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

48
48
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

68
68
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

48
48
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

471
471
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

105
105
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

152
152
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

182
182
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

52
52
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

411
411
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

413
413
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

58
58
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

238
238
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

557
557
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

104
104
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

724
724
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

327
327
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

138
138
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

173
173
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

395
395
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

580
580

Meer sportnieuws