TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op grote naam, comeback Bale'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club mag hopen op grote naam, comeback Bale'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge is het nog altijd wachten op de eerste inkomende transfer, maar het lijkt een kwestie van tijd voor de landskampioen zal toeslaan. Als versterking voor het verdedigende compartiment wordt Wesley Hoedt nog steeds gelinkt aan Blauw-Zwart. Antwerp, AA Gent en Anderlecht lijken geen werk te maken van de komst van Hoedt, waardoor de weg open zou liggen voor Club. De vraagprijs van Southampton en de persoonlijke voorwaarden van de speler zouden wel een struikelblok vormen.  
Club kreeg ook goed nieuws in de transfersoap rond Junior Edmilson. De flankspeler liet zelf al uitschijnen dat hij iets ziet in een terugkeer naar België en ex-club Standard leek zijn voorkeur te genieten. La Dernière Heure meldt echter dat een terugkeer naar de Rouches onwaarschijnlijk is, wat betekent dat Club een belangrijke concurrent minder telt om de snelle Edmilson binnen te halen. Op een akkoord met zijn club Al-Duhail blijft het evenwel wachten.

Ook een transfer van de Nederlander Bas Dost is nog niet helemaal van de baan. Tottenham lijkt over de beste papieren te beschikken, maar zou nu ook Christian Benteke aangeboden hebben gekregen. Als Tottenham toehapt, dan lijken de kansen van Club alvast te stijgen. 

Bij recordkampioen Anderlecht lijkt Josué Sa op weg naar de uitgang, al is de transfer van de Portugees nog niet helemaal rond. Terwijl de speler wel al rond is met de Bulgaren van Ludogorets, zou er op clubniveau nog geen overeenkomst gevonden zijn. Kersverse Rode Duivel Jérémy Doku geniet zoals bekend heel wat interesse van vooral Liverpool. Toch zou Anderlecht niet moeten vrezen voor zijn goudhaantje, want volgens James Pearce van het betrouwbare The Athletic heeft Liverpool zijn plannen om Doku weg te lokken uit Brussel momenteel opgeborgen.

Aan inkomende zijde is vooral een centrale verdediger dé prioriteit voor Anderlecht, omdat de spoeling achteraan nogal dun is. Het dossier van Simon Falette (Frankfurt) ligt volgens La Dernière Heure nog steeds op tafel, maar een akkoord met de Duitsers is nog niet gevonden.

KRC Genk haalde al heel wat nieuwkomers binnen, waardoor enkele overbodige spelers zouden mogen beschikken. De Kroatische middenvelder Ivan Fiolic gaat alvast aan de slag bij Cracovia Krakau, dat hem vorig seizoen sinds februari huurde. In de deal is ook een aankoopoptie opgenomen. 
  
Het ontslag van Hannes wolf verandert niets aan de situatie van Sébastian Dewaest. De verdediger zou volgens Het Belang van Limburg een transfer blijven verkiezen boven een verlengd verblijf in Limburg. En Dewaest is niet de enige speler uit de Genkse kampioenenploeg die op weg lijkt naar de exit. Jerre Uronen geniet volgens Tuttomercatoweb immers heel wat interesse. Vooral Celtic zou concreet zijn voor de Finse linksachter, terwijl ook enkele Duitse en Italiaanse teams zijn situatie op de voet volgen.
Antwerp heeft de langverwachte trasfer van Jae-ik Lee afgerond. De 21-jarige Zuid-Koreaan wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van de Qatarese topclub Al Rayyan (met aankoopoptie) en moet de concurrentie aangaan in de verdediging. Lee is de achtste aanwinst op de Bosuil deze zomer, maar het ziet ernaar uit dat het huiswerk van Luciano D’Onofrio nog niet af is.

Met Kaveh Rezaei en Shamar Nicholson telt Charleroi twee goede spitsen, waardoor Frank Tsadjout en Younes Delfi andere oorden zullen opzoeken. Tsjadjout keert alvast terug naar moederclub AC Milan, dat hem zal verhuren aan een andere Italiaanse ploeg. Charleroi zal volgens La Dernière Heure nog op zoek gaan naar een extra aanvaller.

Waasland- Beveren zou dan weer willen aankloppen bij Norwich City en de flankaanvaller Daniel Sinani en de defensieve middenvelder Melvin Sitti willen huren. In afwachting van het duo stelden de Waaslanders al een andere aanwinst voor met Leonardo Bertone. De ervaren 26-jarige middenvelder komt over van FC Thun
Rode lantaarn Moeskroen zou wel eens afscheid kunnen nemen van Nemanja Antonov. De 25-jarige linksachter was de eerste twee speeldagen titularis, maar werd daarna steevast uit de selectie gelaten. Hij zou meer willen spelen en op zoek gaan naar een nieuwe ploeg.

BUITENLAND
Een transfer van Real Madrid-ster Gareth Bale hangt al even in de lucht en er zou volgens The Daily Mail een deal gevonden zijn. De Welshman zou voor één jaar terugkeren naar Tottenham en er 14 miljoen euro per jaar gaan opstrijken. Op enkele details na zou de overeenkomst helemaal rond zijn en aangekondigd worden.
 
FC Barcelona wil zich graag versterken met Memphis Depay, maar die transfer zou geblokkeerd worden door de Spaanse bond. Barça zou immers enkel spelers mogen aantrekken als het er eerst zelf verkoopt. Hetzelfde probleem houdt de transfer van Eric García van Manchester City tegen, weet The Daily Mail. Mogelijke vertrekkers zijn Samuel Umtiti en Jean-Clair Tobido.

Een andere speler die op weg is naar de Catalaanse grootmacht is Sergino Dest. De Nederlander van Ajax wordt al een tijdje in verband gebracht met een transfer naar Spanje en zijn bestemming lijkt Catalonië te zullen worden volgens The Telegraph. Als Barcelona deze transfer kan afronden, troeft het Bayern München af. Ook Manchester City zou geïnteresseerd geweest zijn. 

De club van Kevin de Bruyne is echter vooral bezig met de mogelijke komst van Kalidou Koulibaly. City zou niet meer dan 55 miljoen euro willen uitgeven volgens Tuttosport, maar Napoli-voorzitter De Laurentiis denkt eerder aan een som van meer dan 80 miljoen euro. Koulibaly zou al meermaals aangegeven hebben dat hij klaar is voor een nieuwe uitdaging, ondanks zijn contract tot 2023.

Ook in Duitsland zitten ze niet stil. De langverwachte transfer van Thiago Alcantara naar Liverpool zou in kannen en kruiken zijn. De middenvelder mag voor 30 miljoen vertrekken volgens The Athletic. Bayern München zou die som al aanvaard hebben, maar het is voorlopig wachten op een persoonlijk akkoord tussen Alcantara en Liverpool.

Bayer Leverkusen passeerde voorbij de kassa toen Chelsea Kai Havertz voor talloze miljoenen naar Londen haalde. Met dat geld wil de Bundesliga-club nu zelf gaan shoppen. Volgens The Mirror denkt Leverkusen aan een transfer van Sead Kolasinac. De vleugelverdediger van Arsenal, die ook centraal uit de voeten kan, zou 10 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: 'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

Denkt u dat Club voor het sluiten van de mercato nog een grote naam zal aantrekken?

Meest recent

Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

26
26
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

51
51
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

42
42
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

228
228
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

308
308
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

79
79
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

177
177
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

547
547
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

282
282
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

190
190
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

56
56
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

29
29
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

234
234
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

82
82
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

510
510
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

191
191
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

185
185
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

414
414
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

404
404
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

312
312
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

152
152
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

236
236
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

605
605
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

155
155

Meer sportnieuws