Paniek in Gent & Genk: is PO I nog mogelijk?

door
Paniek in Gent & Genk: is PO I nog mogelijk?

Rollende koppen deze week in de Ghelamco en Luminus Arena, waar respectievelijk Laszlo Bölöni en Hannes Wolf de laan werden uitgestuurd. Na een mislukte competitiestart staat het water AA Gent en KRC Genk dan ook reeds aan de lippen, en dat voor twee teams die vol ambitie aan hun campagne begonnen. Volgens sommigen is het seizoen daarom nu al verloren, hoewel beide ploegen intern natuurlijk nog de hoop koesteren om zich alsnog in PO I te knokken. Maar is dat überhaupt nog haalbaar?


Wie een blik op de stand werpt, kan zijn ogen allicht nauwelijks geloven. Met een lamentabele drie op 15 bevindt AA Gent zich maar net boven de degradatiezone, terwijl Genk met vijf op 15 niet veel beter doet en op plaats 14 staat geparkeerd – allebei met een negatief doelpuntensaldo van min 3 overigens. Mijlenver beneden de vooropgestelde verwachtingen uiteraard, met als gevolg dat het bestuur zowel in Oost-Vlaanderen als Limburg (opnieuw) besloot in te grijpen. Exit Bölöni en Wolf dus, die voorlopig worden opgevolgd door hun assistenten Wim De Decker en Domenico Olivieri.

IRONISCHE PANIEK
Uit de woorden van Ivan De Witte mogen we opmaken dat die eerste vol zijn kans krijgt, zeker nu de Buffalo’s een stapje dichter bij de Champions League staan. Peter Croonen liet dan weer weten zijn tijd te zullen nemen om een nieuwe T1 aan te duiden, wat maakt dat Olivieri minstens één en wie weet zelfs meer matchen het roer van het wankel schip in handen krijgt. Hier en daar voedt die afwachtende houding het vermoeden dat geen van beide clubs nog écht in een opmars richting de play-offs gelooft. Per slot van rekening behoren dit seizoen geen zes, maar slechts vier elftallen straks tot de gelukkigen.



Ergens zou het ironisch zijn mochten Genk en Gent er niet in slagen om het tij te keren en zich alsnog richting de top vier te wroeten. In alle debatten omtrent het aangepaste format voor deze bijzondere jaargang, schreeuwden zij namelijk om ter hardst dat het systeem van de PO’s absoluut in stand moest worden gehouden. Dat ze allebei dreigen om de boot te missen, was ongetwijfeld dan ook niet meteen ingecalculeerd in de plannen. Al is het na amper vijf speeldagen misschien iets te voorbarig om zulke conclusies reeds te trekken, ondanks de algehele paniek – duidelijk ook binnenskamers – die nu heerst.

EXTRA SPEELRUIMTE
Hoewel de toestand vandaag enigszins uitzichtloos lijkt, is er immers nog meer dan tijd genoeg om de scheve situatie recht te trekken – op voorwaarde dat het coronavirus niet terug roet in het eten gooit natuurlijk. Zo bestaat de reguliere campagne dit keer niet uit 30, maar wel 34 speelrondes. De plekjes mogen met twee deelnemers minder dan wel duurder zijn geworden, Genk en Gent krijgen zo dus vier wedstrijden meer om te bewijzen dat zij thuishoren in PO I. En, vooral: de kans om 12 punten extra te sprokkelen. Een marge die toch een wereld van verschil vormt vergeleken met een doorsnee seizoen.



Niet dat de opdracht anders volstrekt ondoenbaar is. Om dat te illustreren, hoeven we niet verder te kijken de vorige jaargang. Met een zes op 15 kende Charleroi toen een vergelijkbare start als AA Gent nu, om uiteindelijk te stranden op een fraaie derde plaats vooraleer de competitie werd onderbroken. Anderlecht moest het zelfs stellen met twee punten uit vijf duels, doorgetrokken naar een zes op 27. Toch maakte Paars-Wit op de slotspeeldag nog een waterkansje op de top zes. Nu zou dat niet volstaan om de eindronde te mogen spelen, al kunnen die vier extra partijen dan mogelijk dus soelaas brengen.

STRIJD OM 2 TICKETS
In dat geval moeten de teams die vandaag bovenaan het klassement pronken uiteraard wel nog steken laten vallen. Charleroi nam alvast een stevige optie op PO I, terwijl ook Club Brugge – momenteel pas vijfde, maar sinds de invoering van de play-offs nooit lager dan vierde gestrand na het reguliere seizoen én nog steeds de uitgesproken titelfavoriet – een zekerheid lijkt. Blijven dan nog twee tickets over, met een resem aan ploegen die in aanmerking komt. De kans lijkt echter klein dat KV Kortrijk haar huidige vierde plek in de stand vasthoudt, net zoals nummer twee Beerschot wellicht nog een terugval kent.



Nochtans zijn de Antwerpenaren goed op weg om het huzarenstukje van KV Mechelen, met name als promovendus meteen de traditionele topclubs bedreigen, over te doen. Toch kunnen we ons moeilijk voorstellen dat de troepen van Hernan Losada zich dadelijk in de top vier weten te nestelen. De focus ligt voor Genk en Gent dan ook eerder op stadsgenoot Antwerp, samen met de overige leden van de klassieke G5. Op de Bosuil draait het evenwel ook niet bepaald vlot, terwijl Anderlecht en Standard tot dusver wel punten pakken maar evenmin imponeren. Noch een perfect parcours aan het afleggen zijn.

OVERBRUGBARE KLOOF
Met zeven, negen en 10 op 15 zijn zij alleszins nog lang niet uit het gezichtsveld verdwenen en valt de kloof nog relatief eenvoudig te overbruggen, zeker nu er nog 29 speelrondes op het programma staan. Hoewel het aanwezige materiaal de verwachtingen voorlopig hoegenaamd niet wist in te lossen, lijken de spelerskernen in Genk en Gent bovendien niet te moeten onderdoen voor die van de concurrentie. We begrijpen Wolf dan ook dat hij graag iets meer tijd had gekregen, net zoals Bölöni – of liever gezegd Jess Thorup – wat meer krediet mocht worden gegund. Per slot van rekening is het nog niet te laat om de rug te rechten, al mogen ze in de Luminus en Ghelamco Arena vanaf nu dan wel nog nauwelijks steken laten vallen. Zowel óp als naast het veld.

LEES OOK: KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Wie zal volgens u nog PO I halen?

Meest recent

WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

11
11
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

71
71
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

75
75
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

271
271
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

228
228
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

67
67
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

510
510
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

178
178
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

218
218
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

209
209
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

90
90
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

48
48
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

163
163
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

471
471
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

199
199
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

93
93
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

400
400
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

498
498
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

56
56
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

202
202
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

713
713
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

198
198
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

149
149
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

204
204
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

36
36

Meer sportnieuws