Drie Belgen loodsen Dortmund voorbij derdeklasser

door
Drie Belgen loodsen Dortmund voorbij derdeklasser

Borussia Dortmund opende vandaag zijn bekeravontuur tegen MSV Duisburg. De derdeklasser was echter geen partij voor de sterk spelende 'Borussen'. Het werd 0-5. 


Bij Borussia Dortmund stonden er met Axel Witsel, Thomas Meunier en Thorgan Hazard drie Belgen aan de aftrap. Na een kwartier kwamen de manschappen van Lucien Favre al op voorsprong in Duisburg. Jadon Sancho zette een terechte strafschop feilloos om. De ban was gebroken en amper een kwartier later schotelde Thorgan Hazard de 0-2 voor aan nieuwkomer Jude Bellingham. Het Engelse toptalent verdubbelde op die manier de voorsprong voor Dortmund.

Thorgan Hazard bekroonde zijn uitstekende eerste helft eigenhandig met een prachtig doelpunt. De Rode Duivel knalde een vrije trap heerlijk in de winkelhaak, en zag zijn ploeg met een uitstekende 0-3 voorsprong de rust ingaan. Op de koop toe zag thuisploeg Duisburg met Dominik Volkmert nog een speler uitgesloten worden. 

In de tweede helft gingen de Rode Duivels en Borussia Dortmund op hun elan verder. Axel Witsel devieerde een vrije trap van Reyna uitstekend in doel en zorgde voor de 0-4. Achteraf legde Marco Reus de 0-5 eindstand vast. Dortmund bekert zonder al te veel problemen verder. 
Scoreverloop:
0-1: Sancho (14')
0-2: Bellingham (30')
0-3: Hazard (39')
0-4: Witsel (50')
0-5: Reus (58')


LEES OOK: 'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Is Dortmund versterkt tegenover vorig seizoen?

Meest recent

Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

0
0
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

83
83
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

125
125
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

30
30
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

71
71
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

287
287
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

105
105
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

42
42
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

173
173
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

359
359
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

80
80
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

669
669
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

144
144
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

316
316
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

119
119
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

158
158
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

362
362
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

530
530
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

863
863
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

300
300
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

150
150
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

107
107
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

192
192

Meer sportnieuws