Charleroi toont zich een onklopbaar en pakt ook driepunter bij Essevee

237
Charleroi toont zich een onklopbaar en pakt ook driepunter bij Essevee

Na een zoutloze pot voetbal heeft Charleroi andermaal zijn spaarzame momenten prima benut. De bezoekers creëerden amper kansen maar pakten wel de volle buit bij een even onmondig Zulte Waregem. De Karolo's lijken een te duchten kandidaat voor de titel dit seizoen.

Zulte Waregem begon zwak aan de competitie maar herpakte zich de laatste twee speeldagen voor de interlandbreak met een knappe zes op zes. Vanavond moest het op zoek naar een derde zege op een rij tegen de fiere koploper, Charleroi. Beide ploegen begonnen ongewijzigd aan de wedstrijd in het Regenboogstadion.
Zulte Waregem en Charleroi serveren non-match
De wedstrijd kwam traag op gang en pas op het kwartier krulde Morioka een eerste kans nipt naast de kooi van Bansen. Zulte Waregem was minstens de evenknie van Charleroi maar slaagde er voorlopig niet in om gevaarlijk te zijn. Pas op vijf minuten van de rust was er een (halve) kans voor Essevee, Opare trapte een afvallende bal meters naast. Na een uiterst zwakke eerste helft stond het bij de rust nog 0-0 in het Regenboogstadion.

Veel middenveldspel en duels maar zo goed als geen kansen in deze Zulte Waregem-Charleroi.
Charleroi is andermaal efficiënt en blijft alleen aan kop
Ook na de pauze waren kans aanvankelijk schaars. Na goed tien minuten spelen kopte Pletinckx een eerste keer voorlangs. Op het uur stak ook Charleroi nog eens de neus aan het venster met een kopbal van Dessoleil, stijlvol gepakt door Bansen. Uiteindelijk viel op twintig minuten van het einde toch een doelpunt uit de lucht: Nicholson miste zijn schot compleet en de bal viel pardoes voor Rezaei die de 0-1 in doel schoot. Essevee schoot nadien wakker en dreigde een paar keer met gevaarlijke voorzetten die net niet in doel werden verlengd. Op tien minuten van het einde kwamen de Karolo's dicht bij een dubbele voorsprong maar Nicholson schoot nipt voorlangs. Op twee minuten van het einde besliste Nicholson de partij dan toch door de bal in het dak van het doel te schieten: 0-2. Zo pakt Charleroi andermaal een driepunter na een moeilijke wedstrijd.
Scoreverloop:
0-1 (71') Rezaei, 0-2 (88') Nicholson

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Wordt Charleroi de verrassende kampioen dit seizoen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

18
18
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

39
39
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

81
81
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

11
11
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

114
114
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

213
213
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

271
271
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

262
262
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

38
38
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

274
274
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

67
67
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

36
36
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

142
142
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

133
133
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

77
77
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

55
55
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

59
59
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

61
61
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

363
363
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

66
66
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

151
151
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

96
96
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

159
159
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

191
191

Meer sportnieuws