TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat middenvelder gaan, Barça wil shoppen'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat middenvelder gaan, Barça wil shoppen'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Volgens verschillende bronnen zal RSC Anderlecht afscheid nemen van Edo Kayembe. De controlerende middenvelder zou naar KAS Eupen kunnen verkassen. Het Laatste Nieuws meldt dat het om een definitieve transfer zou gaan en niet om een uitleenbeurt.
 
Cercle Brugge roerde zich de laatste dagen op de transfermarkt en haalde de Franse verdediger Harrison Marcelin binnen. Door de komst van die laatstgenoemde verdediger zit de Vereniging nogal dik in de opties achteraan en kan coach Clement kiezen uit vier spelers voor twee posities centraal achterin. De kans is dan ook groot dat zomeraanwinst Raux-Yao en jeugdproduct Cassaert andere oorden mogen opzoeken. 
 
Mundo Deportivo schrijft dat Moussa Wagué interesse uit België geniet. De Senegalese rechtsachter was in ons land al van januari 2017 tot de zomer van 2018 actief bij KAS Eupen. FC Barcelona kwam hem voor 5 miljoen euro wegplukken aan de Kehrweg, maar in Camp Nou kwam hij niet verder dan een handvol matchen in de A-ploeg. Nu zou hij dus kunnen terugkeren naar ons land.

BUITENLAND

FC Barcelona
wil zich roeren op de transfermarkt. De Catalanen willen vooral Memphis Depay binnenhalen en zouden vleugelverdediger Emerson in de deal willen betrekken. Ook Eric García, verdediger van Manchester City wordt nog nadrukkelijk genoemd bij de Blaugrana. Het hoofdtarget zou echter Jules Koundé zijn. De verdediger van Sevilla kende een sterk seizoen en maakte vooral in de Europa League-finale indruk door de spitsen van Internazionale in zijn achterzak te steken. Arturo Vidal zou dan weer beschikken en een andere ploeg mogen zoeken. De Chileen zou maandag medische testen afleggen bij het Internazionale van Lukaku. 
 
Premier League-kampioen Liverpool zou volgens Football Inside interesse tonen voor Ismaïla Sarr, een aanvaller van Watford. De 22-jarige Senegalees groeide bij The Hornets uit tot een van de smaakmakers van de Premier League. Behalve in Sarr zouden Reds ook geïnteresseerd zijn in Wolverhampton-spits Adama Traoré.  

Tottenham neemt alweer afscheid van een trouwe soldaat. Sky Sports meldt dat Danny Rose zijn carrière zal voortzetten bij het Italiaanse Genoa. Tottenham-coach Mourinho zou geen plaats meer hebben voor de Engelsman, waardoor hij andere oorden zou mogen opzoeken. Genoa haalde eerder al Lennart Czyborra van Atalanta Bergamo binnen.
Ook in Duitsland beweegt er nog heel wat. Champions League-revelatie RB Leipzig zou zijn pijlen richten op een oude bekende uit de Jupiler Pro League. Zo zouden de Duitsers heel erg geïnteresseerd zijn in Alexander Sorloth, ex-speler van AA Gent. De Noor kon bij de Buffalo's niet helemaal doorbreken, maar scoorde bij het Turkse Trabzonspor aan de lopende band. Leipzig zou al een bod van 42 miljoen euro inclusief bonussen uitgebracht hebben.

LEES OOK: Depay in vieze papieren: Braziliaanse gooit alles op tafel

Is de transfermarkt voorlopig een succes voor RSCA?

Meest recent

Blessuregolf bij AA Gent: Leko geeft opvallende 'schuldige'

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

13
13
Anderlecht klaar voor shock: comeback met hangende pootjes

Anderlecht heeft volgens bepaalde bronnen interesse in een comeback van Sebastiaan Bornauw, die bij ...

40
40
Grote gevolgen na vertrek Vandenhaute: droomscenario Coucke

Voor Marc Coucke is het een bijzonder mooie zondag geworden. De hoofdeigenaar keek vanuit de tribune ...

68
68
Club Brugge houdt hart vast: Hayen tóch naar uitgang?

De laatste interland-break van het kalenderjaar is begonnen en dat is doorgaans een periode waarin ...

161
161
Fink ondanks puntenverlies: "Ik ben trots op mijn spelers"

Ook dit weekend is KRC Genk er nog niet in geslaagd om de top zes binnen te dringen. Het moest ...

52
52
Straf: JPL-speler opgeroepen voor wereldkampioen Argentinië

De Jupiler Pro League was al langer een visvijver voor clubs uit topcompetities, maar spelers uit ...

84
84
Lewandowski sleurt alweer bibberend Barça er nog door

FC Barcelona heeft duidelijk zijn lessen niet getrokken uit het 3-3-gelijkspel van deze week op Club ...

24
24
Inter grijpt macht, PSG wist wereldgoal op valreep uit

Het was zondagavond nog spannend om de koppositie in de Serie A en de Ligue 1. In Italië greep ...

28
28
'Enorme domper: volgende sterkhouder haakt af bij Duivels'

De Rode Duivels moeten volgende week de kwalificatie voor het WK definitief zien binnen te halen. ...

190
190
Guardiola wild na glansprestatie Doku: "Luister..."

Manchester City heeft zondag een aardig statement gemaakt in de Premier League. Het duwde ...

163
163
Grote verrassing bij Gent: "Dit is een droom die uitkomt"

AA Gent is er zondag niet in geslaagd om de pandoering van vorige week in Leuven door te spoelen met ...

114
114
Hasi waarschuwt en trekt vergelijking met Club

De teneur rond Anderlecht is pijlsnel gekeerd. Een dikke week loerde er nog een crisis om de hoek, ...

266
266
Union laat gouden kans liggen na late penaltygoal KVM

Union heeft de kans laten liggen om een gouden zaak te doen na het verlies van Club Brugge op ...

105
105
Vanaken en Jackers verklaren hét probleem bij Club Brugge

Club Brugge blijft toch teleurstellen in de Jupiler Pro League. Het voetbal is maanden niet goed ...

388
388
AA Gent en KRC Genk houden elkaar in evenwicht

In de Jupiler Pro League hoopten AA Gent en KRC Genk een goede zaak te doen in het klassement. Beide ...

61
61
Coosemans blijft nuchter: "Dat mag niet meer gebeuren"

Wat een ontlading na de match. RSC Anderlecht wist voor het eerst in 4,5 jaar nog eens te winnen van ...

184
184
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Nog nooit meegemaakt"

STVV is bezig aan een indrukwekkend seizoen. Deze ploeg mag dromen van de top zes, dat bleek nog ...

147
147
Doku schittert en laat sterretjes Liverpool zien

In de Premier League stond om 17u30 de altijd beladen topper tussen Manchester City en Liverpool op ...

88
88
Hazard komt met verbazende verklaring over Anderlecht

Thorgan Hazard een probleem? We haalden het al eerder van niet, en dat bewees de ex-Gouden Schoen al ...

449
449
Hayen verbaast op persbabbel: opvallende schuldige bij Club

Het is Club Brugge andermaal niet gelukt om na een knappe prestatie in Europa aan te knopen met ...

562
562
Clean-sheet Courtois onvoldoende, PSV haalt uit in Eredivisie-clash

In de Spaanse Primera Division heeft leider Real Madrid zondag duur puntenverlies geleden. Ondanks ...

48
48
CPL: Beerschot doet puike zaak, Club Nxt plots hekkensluiter

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van ...

122
122
Minouche Van der Gijp choqueert René: “Begrijpt er niks van”

Minouche van der Gijp (51), de vrouw van oud-voetballer en tv-persoonlijkheid René van der ...

19
19
Belabberd Standard zwaar afgestraft: STVV blijft knap vierde

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Een week na de cruciale ...

144
144
Kranten zien uitblinker na Anderlecht-Club: "De Bruyne-achtig"

Het Lotto Park heeft zondagmiddag een heus feestje kunnen bouwen. Onder het toeziend oog van enkele ...

585
585

Meer sportnieuws