Gedecimeerd Lommel pakt in slotfase eerste zege tegen Lierse

door
Gedecimeerd Lommel pakt in slotfase eerste zege tegen Lierse

Na een spektakelrijke wedstrijd heeft Lommel in de absolute slotfase zijn eerste zege geboekt in 1B. De Limburgers moesten twee maal achtervolgen maar konden in de slotfase, met een man minder, alsnog de eerste zege in de wacht slepen.

Lierse begon prima aan zijn avontuur in de Proximus League met een knappe vier op zes. Vanavond moesten de Pallieters op bezoek bij het ambitieuze Lommel, dat met een één op zes wat onder de verwachtingen bleef voorlopig. Voor het eerst mochten er opnieuw toeschouwers komen aan de Gestelsedijk.
De wedstrijd begon evenwichtig maar na dik tien minuten spelen nam Lierse brutaal de voorsprong dankzij aanwinst Petrov. De Limburgers vochten hun nadien terug in de wedstrijd en iets voorbij het halfuur hing Ugalde de bordjes weer gelijk. In een spectaculair slot leek Lierse nog met een voorsprong de rust op te zoeken dankzij een omgezette strafschop van Santermans maar op slag van rust zorgde Neven met een rake kopbal nog voor de billijke 2-2.
Hoe talrijk de kansen voor de rust, hoe onmondig beide ploegen na de pauze waren. Beide ploegen kregen nog wel wat halve kansen maar het was wachten tot een kwartier voor het einde toen Kadiri nog eens op de bezoekende doelman kopte. Diezelfde Kadiri schoot even later nipt naast de kooi van Brughmans. Voor spektakel was het in de tweede helft wachten tot in het slot: eerst kreeg Thordarson zijn tweede gele kaart maar met tien man trok Lommel in de slotfase na een strafschop toch nog de eerste zege over de streep.
Scoreverloop:
0-1 (12') Petrov, 1-1 (36') Ugalde, 1-2 (40') Santermans (p), 2-2 (43') Neven, 3-2 (90+2') Hendrickx (p)
Bijzonderheid:
Thordarson (Lommel) krijgt een rode kaart (87').

Zal Lommel nog meedoen voor promotie dit seizoen?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

207
207
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

74
74
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

9
9
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

65
65
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

50
50
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

69
69
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

262
262
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

36
36
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

406
406
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

264
264
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

355
355
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

26
26
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

92
92
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

119
119
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

71
71
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

446
446
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

167
167
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

339
339
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

482
482
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

297
297
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

184
184

Meer sportnieuws