Gedecimeerd Lommel pakt in slotfase eerste zege tegen Lierse

door
Gedecimeerd Lommel pakt in slotfase eerste zege tegen Lierse

Na een spektakelrijke wedstrijd heeft Lommel in de absolute slotfase zijn eerste zege geboekt in 1B. De Limburgers moesten twee maal achtervolgen maar konden in de slotfase, met een man minder, alsnog de eerste zege in de wacht slepen.

Lierse begon prima aan zijn avontuur in de Proximus League met een knappe vier op zes. Vanavond moesten de Pallieters op bezoek bij het ambitieuze Lommel, dat met een één op zes wat onder de verwachtingen bleef voorlopig. Voor het eerst mochten er opnieuw toeschouwers komen aan de Gestelsedijk.
De wedstrijd begon evenwichtig maar na dik tien minuten spelen nam Lierse brutaal de voorsprong dankzij aanwinst Petrov. De Limburgers vochten hun nadien terug in de wedstrijd en iets voorbij het halfuur hing Ugalde de bordjes weer gelijk. In een spectaculair slot leek Lierse nog met een voorsprong de rust op te zoeken dankzij een omgezette strafschop van Santermans maar op slag van rust zorgde Neven met een rake kopbal nog voor de billijke 2-2.
Hoe talrijk de kansen voor de rust, hoe onmondig beide ploegen na de pauze waren. Beide ploegen kregen nog wel wat halve kansen maar het was wachten tot een kwartier voor het einde toen Kadiri nog eens op de bezoekende doelman kopte. Diezelfde Kadiri schoot even later nipt naast de kooi van Brughmans. Voor spektakel was het in de tweede helft wachten tot in het slot: eerst kreeg Thordarson zijn tweede gele kaart maar met tien man trok Lommel in de slotfase na een strafschop toch nog de eerste zege over de streep.
Scoreverloop:
0-1 (12') Petrov, 1-1 (36') Ugalde, 1-2 (40') Santermans (p), 2-2 (43') Neven, 3-2 (90+2') Hendrickx (p)
Bijzonderheid:
Thordarson (Lommel) krijgt een rode kaart (87').

Zal Lommel nog meedoen voor promotie dit seizoen?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

23
23
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

32
32
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

49
49
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

58
58
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

76
76
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

173
173
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

141
141
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

123
123
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

65
65
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

61
61
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

124
124
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

180
180
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

263
263
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

378
378
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

501
501
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

131
131
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws