Gedecimeerd Lommel pakt in slotfase eerste zege tegen Lierse

171
Gedecimeerd Lommel pakt in slotfase eerste zege tegen Lierse

Na een spektakelrijke wedstrijd heeft Lommel in de absolute slotfase zijn eerste zege geboekt in 1B. De Limburgers moesten twee maal achtervolgen maar konden in de slotfase, met een man minder, alsnog de eerste zege in de wacht slepen.

Lierse begon prima aan zijn avontuur in de Proximus League met een knappe vier op zes. Vanavond moesten de Pallieters op bezoek bij het ambitieuze Lommel, dat met een één op zes wat onder de verwachtingen bleef voorlopig. Voor het eerst mochten er opnieuw toeschouwers komen aan de Gestelsedijk.
De wedstrijd begon evenwichtig maar na dik tien minuten spelen nam Lierse brutaal de voorsprong dankzij aanwinst Petrov. De Limburgers vochten hun nadien terug in de wedstrijd en iets voorbij het halfuur hing Ugalde de bordjes weer gelijk. In een spectaculair slot leek Lierse nog met een voorsprong de rust op te zoeken dankzij een omgezette strafschop van Santermans maar op slag van rust zorgde Neven met een rake kopbal nog voor de billijke 2-2.
Hoe talrijk de kansen voor de rust, hoe onmondig beide ploegen na de pauze waren. Beide ploegen kregen nog wel wat halve kansen maar het was wachten tot een kwartier voor het einde toen Kadiri nog eens op de bezoekende doelman kopte. Diezelfde Kadiri schoot even later nipt naast de kooi van Brughmans. Voor spektakel was het in de tweede helft wachten tot in het slot: eerst kreeg Thordarson zijn tweede gele kaart maar met tien man trok Lommel in de slotfase na een strafschop toch nog de eerste zege over de streep.
Scoreverloop:
0-1 (12') Petrov, 1-1 (36') Ugalde, 1-2 (40') Santermans (p), 2-2 (43') Neven, 3-2 (90+2') Hendrickx (p)
Bijzonderheid:
Thordarson (Lommel) krijgt een rode kaart (87').

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal Lommel nog meedoen voor promotie dit seizoen?

Meest recent

Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

20
20
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

6
6
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

66
66
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

102
102
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

207
207
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

212
212
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

32
32
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

234
234
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

53
53
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

30
30
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

131
131
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

124
124
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

71
71
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

53
53
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

56
56
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

61
61
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

353
353
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

64
64
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

147
147
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

156
156
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

186
186
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

69
69
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

82
82

Meer sportnieuws