Gedecimeerd Lommel pakt in slotfase eerste zege tegen Lierse

door
Gedecimeerd Lommel pakt in slotfase eerste zege tegen Lierse

Na een spektakelrijke wedstrijd heeft Lommel in de absolute slotfase zijn eerste zege geboekt in 1B. De Limburgers moesten twee maal achtervolgen maar konden in de slotfase, met een man minder, alsnog de eerste zege in de wacht slepen.

Lierse begon prima aan zijn avontuur in de Proximus League met een knappe vier op zes. Vanavond moesten de Pallieters op bezoek bij het ambitieuze Lommel, dat met een één op zes wat onder de verwachtingen bleef voorlopig. Voor het eerst mochten er opnieuw toeschouwers komen aan de Gestelsedijk.
De wedstrijd begon evenwichtig maar na dik tien minuten spelen nam Lierse brutaal de voorsprong dankzij aanwinst Petrov. De Limburgers vochten hun nadien terug in de wedstrijd en iets voorbij het halfuur hing Ugalde de bordjes weer gelijk. In een spectaculair slot leek Lierse nog met een voorsprong de rust op te zoeken dankzij een omgezette strafschop van Santermans maar op slag van rust zorgde Neven met een rake kopbal nog voor de billijke 2-2.
Hoe talrijk de kansen voor de rust, hoe onmondig beide ploegen na de pauze waren. Beide ploegen kregen nog wel wat halve kansen maar het was wachten tot een kwartier voor het einde toen Kadiri nog eens op de bezoekende doelman kopte. Diezelfde Kadiri schoot even later nipt naast de kooi van Brughmans. Voor spektakel was het in de tweede helft wachten tot in het slot: eerst kreeg Thordarson zijn tweede gele kaart maar met tien man trok Lommel in de slotfase na een strafschop toch nog de eerste zege over de streep.
Scoreverloop:
0-1 (12') Petrov, 1-1 (36') Ugalde, 1-2 (40') Santermans (p), 2-2 (43') Neven, 3-2 (90+2') Hendrickx (p)
Bijzonderheid:
Thordarson (Lommel) krijgt een rode kaart (87').

LEES OOK: Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Zal Lommel nog meedoen voor promotie dit seizoen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

112
112
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

120
120
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

76
76
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

147
147
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

68
68
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

95
95
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

135
135
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

35
35
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

65
65
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

219
219
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1284
1284
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

132
132
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

193
193
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

387
387
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

370
370
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws