Nations League: Engeland verliest punten, Frankrijk wint spektakelstuk

door
Nations League: Engeland verliest punten, Frankrijk wint spektakelstuk

Naast de match van de Rode Duivels stonden er dinsdagavond nog drie wedstrijden op het programma in de A-divisie van de UEFA Nations League. In de poule van de Rode Duivels liet Engeland punten liggen in Denemarken, waar het niet verder raakte dan een scoreloos gelijkspel. Verder kwamen ook wereldkampioen Frankrijk en Europees kampioen Portugal in actie en zij wonnen beiden hun matchen.


In de poule van de Rode Duivels stond er ook nog Denemarken-Engeland op het programma. De Engelsen waren enkele dagen geleden in IJsland nog goed weggekomen met een late goal van Sterling en een gemiste strafschop van de IJslanders, maar in Kopenhagen hadden ze minder geluk. De Engelsen creëerden amper een schot - amper één schot tussen de palen - en zo was 0-0 de nodige uitslag. Met vier op zes moeten de Engelsen voorlopig België laten lopen.

In groep 3 stond er een heruitgave van de WK-finale van twee jaar geleden op het programma. Frankrijk en Kroatië maakten er een spektakelstuk van, maar uiteindelijk trokken net als in Rusland Les Bleus aan het langste eind. Lovren bracht de Kroaten verrassend op voorsprong na een kwartier, maar in de slotfase van de eerste helft keerde Frankrijk de situatie nog om dankzij een goal van Griezmann en een own-goal van Livakovic. Brekalo maakte na een tiental minuten in de tweede helft weer gelijk, maar daarna sloegen de Fransen toch een beslissende kloof via Upamecano en een penalty van Giroud: 4-2.

De andere wedstrijd in die groep was Zweden-Portugal en dat werd de grote Cristiano Ronaldo-show. De 35-jarige opende vlak voor rust de score met een heerlijke vrije trap, goed voor zijn 100ste interlandgoal. De Zweden stonden op dat moment al met tien nadat Svensson zijn tweede geel geslikt had. In de tweede helft zorgde Ronaldo nog voor de beslissende 0-2 met zijn tweede van de avond.

Zal iemand de 100 goals van Ronaldo nog overtreffen?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

21
21
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

18
18
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

348
348
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

60
60
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

224
224
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

69
69
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

355
355
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

335
335
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

119
119
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

419
419
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

239
239
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

438
438
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

492
492
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

417
417
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

180
180
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

256
256
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

331
331
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

219
219
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

90
90
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

219
219
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

683
683
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

125
125
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

659
659

Meer sportnieuws