Nations League: Engeland verliest punten, Frankrijk wint spektakelstuk

437 stemmen
Nations League: Engeland verliest punten, Frankrijk wint spektakelstuk

Naast de match van de Rode Duivels stonden er dinsdagavond nog drie wedstrijden op het programma in de A-divisie van de UEFA Nations League. In de poule van de Rode Duivels liet Engeland punten liggen in Denemarken, waar het niet verder raakte dan een scoreloos gelijkspel. Verder kwamen ook wereldkampioen Frankrijk en Europees kampioen Portugal in actie en zij wonnen beiden hun matchen.


In de poule van de Rode Duivels stond er ook nog Denemarken-Engeland op het programma. De Engelsen waren enkele dagen geleden in IJsland nog goed weggekomen met een late goal van Sterling en een gemiste strafschop van de IJslanders, maar in Kopenhagen hadden ze minder geluk. De Engelsen creëerden amper een schot - amper één schot tussen de palen - en zo was 0-0 de nodige uitslag. Met vier op zes moeten de Engelsen voorlopig België laten lopen.

In groep 3 stond er een heruitgave van de WK-finale van twee jaar geleden op het programma. Frankrijk en Kroatië maakten er een spektakelstuk van, maar uiteindelijk trokken net als in Rusland Les Bleus aan het langste eind. Lovren bracht de Kroaten verrassend op voorsprong na een kwartier, maar in de slotfase van de eerste helft keerde Frankrijk de situatie nog om dankzij een goal van Griezmann en een own-goal van Livakovic. Brekalo maakte na een tiental minuten in de tweede helft weer gelijk, maar daarna sloegen de Fransen toch een beslissende kloof via Upamecano en een penalty van Giroud: 4-2.

De andere wedstrijd in die groep was Zweden-Portugal en dat werd de grote Cristiano Ronaldo-show. De 35-jarige opende vlak voor rust de score met een heerlijke vrije trap, goed voor zijn 100ste interlandgoal. De Zweden stonden op dat moment al met tien nadat Svensson zijn tweede geel geslikt had. In de tweede helft zorgde Ronaldo nog voor de beslissende 0-2 met zijn tweede van de avond.

LEES OOK: 'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Zal iemand de 100 goals van Ronaldo nog overtreffen?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

112
112
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

193
193
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

45
45
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

146
146
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

81
81
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

70
70
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

156
156
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

252
252
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

357
357
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

189
189
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

543
543
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

61
61
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

341
341
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

251
251
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

374
374
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

250
250
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

173
173
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

224
224
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

173
173
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

649
649
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

103
103
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

113
113

Meer sportnieuws