Nations League: Engeland verliest punten, Frankrijk wint spektakelstuk

door
Nations League: Engeland verliest punten, Frankrijk wint spektakelstuk

Naast de match van de Rode Duivels stonden er dinsdagavond nog drie wedstrijden op het programma in de A-divisie van de UEFA Nations League. In de poule van de Rode Duivels liet Engeland punten liggen in Denemarken, waar het niet verder raakte dan een scoreloos gelijkspel. Verder kwamen ook wereldkampioen Frankrijk en Europees kampioen Portugal in actie en zij wonnen beiden hun matchen.


In de poule van de Rode Duivels stond er ook nog Denemarken-Engeland op het programma. De Engelsen waren enkele dagen geleden in IJsland nog goed weggekomen met een late goal van Sterling en een gemiste strafschop van de IJslanders, maar in Kopenhagen hadden ze minder geluk. De Engelsen creëerden amper een schot - amper één schot tussen de palen - en zo was 0-0 de nodige uitslag. Met vier op zes moeten de Engelsen voorlopig België laten lopen.

In groep 3 stond er een heruitgave van de WK-finale van twee jaar geleden op het programma. Frankrijk en Kroatië maakten er een spektakelstuk van, maar uiteindelijk trokken net als in Rusland Les Bleus aan het langste eind. Lovren bracht de Kroaten verrassend op voorsprong na een kwartier, maar in de slotfase van de eerste helft keerde Frankrijk de situatie nog om dankzij een goal van Griezmann en een own-goal van Livakovic. Brekalo maakte na een tiental minuten in de tweede helft weer gelijk, maar daarna sloegen de Fransen toch een beslissende kloof via Upamecano en een penalty van Giroud: 4-2.

De andere wedstrijd in die groep was Zweden-Portugal en dat werd de grote Cristiano Ronaldo-show. De 35-jarige opende vlak voor rust de score met een heerlijke vrije trap, goed voor zijn 100ste interlandgoal. De Zweden stonden op dat moment al met tien nadat Svensson zijn tweede geel geslikt had. In de tweede helft zorgde Ronaldo nog voor de beslissende 0-2 met zijn tweede van de avond.

Zal iemand de 100 goals van Ronaldo nog overtreffen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

17
17
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

168
168
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

59
59
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

67
67
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

49
49
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

185
185
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

31
31
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

46
46
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

210
210
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

164
164
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

100
100
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

167
167
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

243
243
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

142
142
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

181
181
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

311
311
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

218
218
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

576
576
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

316
316
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

348
348
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

308
308
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

356
356
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

168
168

Meer sportnieuws