Nations League: Engeland verliest punten, Frankrijk wint spektakelstuk

437 stemmen
Nations League: Engeland verliest punten, Frankrijk wint spektakelstuk

Naast de match van de Rode Duivels stonden er dinsdagavond nog drie wedstrijden op het programma in de A-divisie van de UEFA Nations League. In de poule van de Rode Duivels liet Engeland punten liggen in Denemarken, waar het niet verder raakte dan een scoreloos gelijkspel. Verder kwamen ook wereldkampioen Frankrijk en Europees kampioen Portugal in actie en zij wonnen beiden hun matchen.


In de poule van de Rode Duivels stond er ook nog Denemarken-Engeland op het programma. De Engelsen waren enkele dagen geleden in IJsland nog goed weggekomen met een late goal van Sterling en een gemiste strafschop van de IJslanders, maar in Kopenhagen hadden ze minder geluk. De Engelsen creëerden amper een schot - amper één schot tussen de palen - en zo was 0-0 de nodige uitslag. Met vier op zes moeten de Engelsen voorlopig België laten lopen.

In groep 3 stond er een heruitgave van de WK-finale van twee jaar geleden op het programma. Frankrijk en Kroatië maakten er een spektakelstuk van, maar uiteindelijk trokken net als in Rusland Les Bleus aan het langste eind. Lovren bracht de Kroaten verrassend op voorsprong na een kwartier, maar in de slotfase van de eerste helft keerde Frankrijk de situatie nog om dankzij een goal van Griezmann en een own-goal van Livakovic. Brekalo maakte na een tiental minuten in de tweede helft weer gelijk, maar daarna sloegen de Fransen toch een beslissende kloof via Upamecano en een penalty van Giroud: 4-2.

De andere wedstrijd in die groep was Zweden-Portugal en dat werd de grote Cristiano Ronaldo-show. De 35-jarige opende vlak voor rust de score met een heerlijke vrije trap, goed voor zijn 100ste interlandgoal. De Zweden stonden op dat moment al met tien nadat Svensson zijn tweede geel geslikt had. In de tweede helft zorgde Ronaldo nog voor de beslissende 0-2 met zijn tweede van de avond.

LEES OOK: WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Zal iemand de 100 goals van Ronaldo nog overtreffen?

Meest recent

Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

4
4
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

2
2
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

14
14
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

81
81
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

381
381
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

430
430
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

132
132
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

76
76
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

75
75
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

159
159
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

69
69
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

110
110
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

394
394
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

186
186
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

108
108
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

326
326
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

169
169
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

73
73
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

851
851
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

125
125
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

150
150

Meer sportnieuws